Auto Europe

 • POLSKA
 • Skontaktuj się z naszymi specjalistami

  TANI WYNAJEM SAMOCHODÓW WE FRANCJI

  Wynajem samochodów na całym świecie
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Wynajem samochodów na całym świecie
  Dzlaczego warto u nas zarezerwować
  • Porównaj wypożyczalnie i znajdź najlepszą cenę
  • Bezpłatna anulacja do 48 godzin przed odbiorem
  • Bez opłat za transakcje kartą kredytową
  • Pon-sob wsparcie telefoniczne
  • 24000 punktów odbioru na świecie

  Wypożyczalnia samochodów we Francji z Auto Europe

  Francja jest jednym z najlepszych miejsc wakacyjnych dla turystów z całego świata. Każdy chce zobaczyć Paryż, stolicę mody. Francja kojarzy się z najwyższą elegancją, sztuką i najlepszym winem. Tysiące ludzi gromadzą się, by zobaczyć wieżę Eiffla. Francja przyciąga turystów swoim urokiem, kulturą, bogactwem zabytków, romantycznymi miastami, polami lawendy i wspaniałymi winnicami.

  Niezależnie od tego, czy przyjeżdżasz do Francji na wakacje, czy w podróż służbową, Auto Europe pomoże Ci znaleźć idealny samochód do Twoich potrzeb podróży. Dzięki lokalizacjom do odbioru w ponad 400 miastach i miasteczkach mamy możliwość przedstawienia różnych ofert wynajmu z gwarancją niskich stawek, jeśli interesuje Cię wypożyczalnia samochodów we Francji. Rozwinęliśmy silne powiązania biznesowe z dostawcami międzynarodowymi i lokalnymi. Dlatego nasza oferta obejmuje duży wybór pojazdów w wielu lokalizacjach na terenie całego kraju oraz najlepsze stawki wynajmu samochodów.

  Jakie są najważniejsze przepisy drogowe we Francji?

  Jazda w obcym kraju może być stresująca i czasami chaotyczna, jeśli nie masz znajomości lokalnych zasad jazdy. Poniżej znajdziesz ogólne informacje, które pomogą Ci czuć się pewnie podczas jazdy samochodem we Francji.

  • We Francji samochody jeżdżą po prawej stronie drogi.

  • Jazda pod wpływem alkoholu jest zabroniona, a wysokie grzywny mają zastosowanie do złamania prawa. Limit zawartości alkoholu we krwi (BAC) wynosi 0,5% dla doświadczonych kierowców. Limit wynosi 0,2% dla początkujących, którzy mają prawo jazdy przez mniej niż dwa lata.

  • Nie używaj telefonu komórkowego podczas jazdy; dozwolone są tylko specjalne zestawy głośnomówiące.

  • Kierowca i pasażerowie muszą mieć zapięte pasy bezpieczeństwa podczas pracy samochodu.

  • Istnieje wiele stacji benzynowych otwartych przez 24 godziny w dużych miastach. Gotówka, karty kredytowe i debetowe są ogólnie akceptowane. Jednak wskazane jest, aby mieć trochę gotówki na zakup paliwa w małych miastach lub na wsi.

  • Pojazdy muszą być wyposażone w pokładowe alkomaty, które należy okazać policji w przypadku zatrzymania.

  • W centrach miast i na obszarach wiejskich wprowadzono specjalne strefy środowiskowe, do których mogą wjechać wyłącznie samochody z określonymi naklejkami środowiskowymi. Wszystkie wypożyczone samochody są wyposażone w naklejki środowiskowe. Zwróć uwagę na znaki drogowe informujące o strefach ograniczonych ruchem. Zaleca się pobranie aplikacji mobilnej zielonej strefy, aby móc łatwo ocenić, w której strefie się znajdujesz.

  Więcej informacji na temat przepisów drogowych i ograniczeń prędkości można znaleźć w sekcji informacji o jeździe we Francji.

  Ważne zasady dotyczące tankowania

  Auto Europe utrzymuje partnerstwa z dostawcami we Francji, które stosują tradycyjną politykę paliwową „pełny do pełnego”, dostarczając samochody z pełnym zbiornikiem, za który nie pobierają opłaty, i umożliwiają klientom zwrot samochodu z taką samą ilością paliwa, unikając w ten sposób opłaty paliwowej od wypożyczalni samochodów. Jednocześnie oferujemy opcję wybrania tanich wypożyczalni samochodów we Francji, które stosują politykę paliwową „pełny do pustego”, gdzie lokalnie opłacasz paliwo i zwracasz samochód do wypożyczalni z jak najmniejszą ilością paliwa, ponieważ nie ma zwrotu za niewykorzystane paliwo. Ważne jest, aby pamiętać, że cena pobierana za paliwo jest wyższa, ponieważ dodano do niej opłatę za tankowanie oddanego pojazdu.

  Zawsze możesz sprawdzić, która polityka paliwowa dotyczy każdego samochodu w naszym systemie rezerwacji. Aby uzyskać więcej informacji na ten temat, sprawdź nasz poradnik opcji tankowania.

  Co robić we Francji

  Chcielibyśmy pomóc Ci zaplanować idealną francuską przygodę. Dlatego wybraliśmy niektóre z najbardziej pociągających miejsc i atrakcji do zobaczenia we Francji. Spójrz na poniższą listę i poczuj inspirację!

  • Wieża Eiffla: Oglądanie Paryża ze szczytu wieży Eiffla jest bezcenne. W 1889 r., kiedy zakończono budowę wieży, była to najwyższa budowla stworzona przez człowieka na świecie. Trudno uwierzyć, że wieża Eiffla miała zostać zdemontowana 20 lat po jej zakończeniu. Dziś stała się najczęściej odwiedzanym zabytkiem na świecie i symbolem Paryża. Nie przegap okazji, aby zobaczyć ogromne piękno francuskiej stolicy ze szczytu wieży Eiffla.

  • Montmartre: Złóż wizytę w zabytkowej dzielnicy położonej na dużym wzgórzu w północnym Paryżu. Na przełomie XX wieku podczas Belle Époque, Montmartre było domem dla światowej klasy artystów i ich pracowni. Dziś dzielnica ta jest zbyt droga dla artystów, aby mogli tam mieszkać i jest stale okupowana przez turystów. Jednak nie czuj zniechęcenia; pozwól sobie zgubić się w malowniczym labiryncie historycznych zakątków, ulic i placów i podziwiaj Paryż w najlepszym wydaniu.

  • Arena w Nîmes: Jedna z najlepiej zachowanych rzymskich amfiteatrów, Arena w Nîmes znajduje się w Nîmes, godzinę jazdy samochodem na północny wschód od Montpellier na południu Francji. Zbudowana około 70 roku n.e., arena jest nadal używana do imprez publicznych i niesławnych walk byków. Arena ma centralny system ogrzewania, ruchomą osłonę i pojemność na 24 000 widzów.

  • Camargue: Camargue to prawdopodobnie najbardziej egzotyczne miejsce, do którego można dojechać samochodem z Francji. Camargue to naturalny region nad Morzem Śródziemnym położony w delcie rzeki Rodan. Region ten ma 580 km kwadratowych i słynie z flamingów i półdzikich koni Camargue. Teren jest chroniony przez park przyrody i oferuje fantastyczne krajobrazy zalewów solankowych, bagien i romantycznych linii brzegowych.

  Wycieczki objazdowe samochodem wynajętym we Francji

  Spójrz na poniższe pomysły na podróże, aby znaleźć inspirację do zaplanowania idealnej francuskiej przygody. Zobacz ciekawe trasy podróży i ruszaj w drogę!

  Korsyka: Wybierz się na przejażdżkę po malowniczej wyspie Korsyka, na południe od Morza Śródziemnego. Dwie trzecie wyspy są pokryte górami, które są domem dla wielu ekscytujących szlaków turystycznych. Linia brzegowa Korsyki, z pięknymi miastami portowymi i zabytkami, jest prawdziwym magnesem turystycznym. Ajaccio, stolica regionu i miejsce narodzin Napoleona, to największe miasto na wyspie i jego centrum gospodarcze i kulturalne.

  Lazurowe Wybrzeże: Lazurowe Wybrzeże, jest najpopularniejszym regionem turystycznym na południu Francji, który przyciąga około miliona turystów rocznie. Obok licznych kurortów nadmorskich Riwiera Francuska jest również popularna wśród tętniących życiem klubów nocnych, kasyn, klubów nocnych i ekskluzywnych restauracji. Riwiera rozciąga się od Cassis, miasta położonego na wschód od Marsylii, do granicy włoskiej, wzdłuż wybrzeża Morza Śródziemnego. Region ten pełen jest tętniących życiem miast portowych i przystani, w których pełno jest luksusowych jachtów. St Tropez, plac zabaw bogatych i sławnych, jest jednym z najbardziej znanych miast na Riwierze i atrakcyjnym miejscem turystycznym. Odwiedź naszą stroną z wycieczką po Riwierze Francuskiej, aby zapoznać się z pełną trasą.

  Dolina Loary: Dolina Loary to historyczny region w środkowej Francji z ponad 300 renesansowymi zamkami i pałacami rozsianymi wzdłuż rzeki. Centralna część doliny została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Region jest również popularny ze względu na winiarnie i tradycyjną kuchnię. Zobacz nasz plan podróży po Dolinie Loary, przejedź przez historyczny region Francji i rozkoszuj się pobytem, próbując wspaniałego wina i wyśmienitych posiłków.

  Aby uzyskać więcej pomysłów na wycieczki objazdowe, kliknij tutaj.

  Jaki jest wymagany wiek, aby wypożyczyć samochód we Francji?

  Ograniczenia wiekowe dotyczą młodych kierowców chcących wynająć samochód we Francji. Kierowcy muszą mieć ukończone 18 lat (minimalny wiek może się różnić w zależności od firmy wynajmującej). Niektórzy dostawcy stosują dodatkowe „opłaty dla młodych kierowców” dla kierowców do 24 lat - informacje są dostępne w naszym systemie rezerwacji oraz na voucherze na wynajem pojazdu. Należy również pamiętać, że główny kierowca musi okazać kartę kredytową wystawioną na swoje imię i nazwisko na złożenie depozytu zabezpieczającego w momencie odbioru samochodu.

  Jakie są opłaty drogowe, gdy wypożyczam samochód we Francji?

  Autostrady we Francji, zwane „autoroutes”, to drogi płatne. Kiedy wjeżdżasz na autostradę, odbierasz bilet i na podstawie odległości płacisz przy bramie wyjazdowej. Na przykład przejazd z Paryża do Bordeaux kosztuje około 55 euro. Dozwolone metody płatności obejmują gotówkę, karty Mastercard lub Visa. Kierowcy mogą również płacić za pomocą transpondera elektronicznego o nazwie télépéage. Punkty poboru opłat za gotówkę są oznaczone zielonymi strzałkami. Logotypy kart kredytowych wskazują bramki, za które można płacić tylko kartami kredytowymi. Możesz wygodnie sprawdzić opłaty drogowe we Francji na oficjalnej stronie.

  Krótko o historii

  Francja ma bogatą historię, będąc krajem, który wywarł ogromny wpływ na kulturę europejską poprzez dzieła wielkich artystów i nie tylko. Dziś nie wyobrażamy sobie świata bez obrazów Claude'a Moneta i Pierre'a-Auguste Renoira ani wpływowych pisarzy takich jak Marcel Proust, Victor Hugo i genialnych kompozytorów takich jak Claude Debussy, Maurice Ravel czy Georges Bizet. Jako imperium kolonialne Francja zmieniła geopolityczny porządek świata; zajmowali podbite przez nich ziemie w obu Amerykach, Afryce, Azji, Oceanii i na Antarktydzie. W rezultacie jest teraz 29 krajów, w których język francuski jest językiem urzędowym. Francja była świadkiem rewolucji i była w stanie wojny z Imperium Brytyjskim. Była częścią sił sprzymierzonych w czasie II wojny światowej i jest obecnie największym krajem w Unii Europejskiej.

  Jaka jest waluta we Francji?

  Francja stała się częścią strefy euro, wprowadzając euro 1 stycznia 1999 r. Ta nowa waluta stopniowo zaczęła zastępować franka francuskiego i jest obecnie jedyną oficjalną walutą używaną we Francji. W całym kraju istnieją bankomaty, w których obywatele Polscy mogą wypłacić banknoty za pomocą kart debetowych. Wskazane jest, aby skontaktować się ze swoim bankiem i zapytać, które bankomaty najlepiej używać za granicą, ponieważ mogą obowiązywać dodatkowe opłaty.

  Jaka jest strefa czasowa we Francji?

  Kontynentalna Francja i Korsyka leżą w strefie czasowej Europy Środkowej, tej samej co Polska. Czas letni zaczyna się w ostatnią niedzielę marca i trwa do ostatniej niedzieli października, kiedy zegary cofają się o godzinę.

  Jakie są najbardziej przydatne zwroty po francusku?

  Francuzi są znani z mocnego stosunku do swojego języka. Jeśli planujesz wynajem samochodów we Francji z Auto Europe i chcesz zatrzymać się na kilka dni, być może najlepszą wskazówką, jaką możemy ci dać, jest nauczenie się podstawowego słownictwa francuskiego.

  Cześć - Salut
  Dzień dobry - Bonjour
  Dobry wieczór - Bonsoir
  Gdzie jest najbliższy komisariat policji? - Où se trouve le poste de police le plus proche?
  Gdzie jest najbliższy szpital? - Où se trouve l'hôpital le plus proche?
  Gdzie jest najbliższy bankomat? - Où se trouve le guichet automatique le plus proche?
  Czy mogę zapłacić kartą kredytową? - Puis-je payer par carte de crédi?
  Czy mogę zapłacić kartą debetową? - Puis-je payer par carte de débit immédiat?
  Ile to kosztuje? - Combien ça coûte?
  Dziękuję - Merci
  Reszty nie trzeba - Gardez la monnaie

  Elektryczność - czy potrzebuję adapter we Francji?

  Gniazda we Francji są zaprojektowane do przesyłania energii elektrycznej od 220 do 240 woltów. Jeśli chcesz korzystać z niektórych domowych urządzeń elektrycznych (ładowarka do telefonu komórkowego lub laptopa) we Francji, nie potrzebujesz adaptera.

  Czy potrzebna jest wiza, aby podróżować do Francji?

  Obywatele polscy nie potrzebują wizy, aby wjechać do Francji; jednak wymagany jest ważny paszport lub dowód osobisty. Prawa jazdy nie są akceptowane; musisz mieć ważny paszport lub dowód podczas podróży do Francji. Polską pomoc konsularną można uzyskać w następujących ambasadach i konsulatach:

  Ambasada polska w Paryżu
  3 Rue de Talleyrand,
  75007 Paryż
  Email: paris.amb.info@msz.gov.pl
  Telefon: +33 01 43 17 34 00

  Polski Konsulat Generalny w Lyonie
  79 rue Crillon
  593-595, piętro 6
  69458 LYON Cedex 06
  Telefon: +33 (0) 1 70 39 10 00
  Email: lyon.kg.sekretariat@msz.gov.pl

  Polski Konsulat Honorowy w Marsylii
  4-6, rue Villa Oddo
  13015 Marsylia
  Telefon: +33 491474104
  Email: rnostriano@aol.com

  Polski Konsulat Honorowy w Nicei
  205 Avenue de la Lanterne
  06200, Nicea
  Telefon: +33 493 714 728
  Email: forkasiewicz@gmail.com

  Polski Konsulat Honorowy w Montpellier
  32 rue de l'Aiguillerie
  34000, Montpellier
  Telefon: +33 9 81 77 84 99
  email: consulatpolognemtp@gmail.com

  Czy mogę wypożyczyć samochód kempingowy we Francji?

  Dzięki Auto Europe możesz teraz zarezerwować kampera we Francji! Podróżowanie w domu na kółkach pozwoli Ci swobodnie ustawić trasę podróży i zwiedzić Francję w pełni, tak jak sobie zaplanujesz. Dzięki naszej współpracy biznesowej z wiodącymi dostawcami oferujemy możliwość odbioru kampera w wielu miejscach, w tym w Paryżu, Marsylii, Lyonie i Ajaccio na Korsyce.

  Przydatne linki

  Informacje turystyczne

  Infografika luksusowe pojazdy

  Infografika opony zimowe

  Do góry