Auto Europe

 • POLSKA
 • Skontaktuj się z naszymi specjalistami

  WYPOŻYCZANIE SAMOCHODU DLA OSÓB PONIŻEJ 21 ROKU ŻYCIA – OPŁATY I WYMAGANIA

  Wynajem samochodów na całym świecie
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Wynajem samochodów na całym świecie

  Czy mogę wynająć samochód mając mniej niż 21 lat?

  Jeśli znajdujesz się w grupie wiekowej pomiędzy 18 a 21 rokiem życia, to należysz już do tych podróżników, którzy mogą już zwiedzać świat na własną rękę. Od międzynarodowych staży, globalnych programów au-pair, wolontariatów, po programy rolnicze, takie jak WWOOF (World Wide Opportunities on Organic Farms), które pomagają młodym ludziom zdobywać edukację i doświadczenia, aby stać się częścią naturalnego świata - możliwości zwiedzania i podróżowania po świecie są nieskończone. Jak widać, dzięki takim programom, podróżowanie przy niskim budżecie, ciągle jest możliwe. Natomiast nie ma lepszego sposobu na poznawanie nowych miejsc niż wynajem samochodu. Auto Europe wspiera pomocą, aby upewnić się, że limit wiekowy nie stanie na przeszkodzie Twoim planom i bez problemu odbierzesz zarezerwowany samochód.

  Wynajem samochodu poniżej 21 roku życia - ogólne warunki

  Ogólnie rzecz biorąc, wynajem samochodu poniżej 21 roku życia nie jest takie trudne, choć jest często zdarza się, że wypożyczalnie samochodów uważają ludzi młodych za niedoświadczonych kierowców, stwarzających tym samym duże zagrożenie na drogach z możliwością incydentów. Taka możliwość sprawia, że większość dostawców samochodów nakłada dodatkowe opłaty, które mogą być dość surowe w zależności od kategorii samochodu i wieku kierowcy. Do czasu kiedy osiągniesz 26 lat, będziesz się wliczać do grupy "młodych kierowców" bez znaczenia, w jakim kraju wynajmujesz samochód i będą dotyczyły Cię odpowiednie opłaty, doliczone do kosztów wynajmu. Te dodatkowe opłaty są naliczane za każdy dzień i zazwyczaj są wyznaczane na określony okres wynajmu.

  Ponieważ opłaty dla młodych kierowców różnią się w zależności od kraju wynajmu i od dostawcy, zalecamy, aby potwierdzić je i porównać dokładną kwotę przed dokonaniem rezerwacji, aby uzyskać najlepszą cenę. W tym przypadku warto wiedzieć, że Auto Europe, z ponad 60-letnim doświadczeniem w branży wynajmu samochodów na świecie, zbiera wszystkie ważne informacje dotyczące zabezpieczeń, dodatkowego wyposażenia i opłat za młodego kierowcę, aby każdy nasz klient miał możliwość bez problemu porównywać oferty i wybierać z łatwością spośród nich. W celu sprawdzenia dodatkowych informacji dotyczących wynajmu danego samochodu kliknij "szczegóły ceny" podczas rezerwacji online, a wyświetlą Ci się wszystkie informacje odnośnie stawki i pojazdu, dzięki czemu dowiesz się o możliwych ograniczeniach, limitach, wymaganiach, a także o ogólnych warunkach wynajmu dotyczących wyboru danego pojazdu.

  Podczas wyszukiwania samochodu na naszej stronie, zobaczysz, że każdy dostawca ma inne wymagania odnośnie młodych kierowców. Przykładowo, wypożyczenie samochodu w Rzymie, we Włoszech, narzuci ci limit wiekowy z dozwolonym wynajmem od 18 lat, z opłatą za młodego kierowcę wynoszącą około 19.40€ na dzień (do maksymalnie 390.40€ na cały okres wynajmu). Tan sam dostawca jednak w Barcelonie, w Hiszpanii, wymaga, aby główny kierowca miał co najmniej 21 lat i narzuca taką samą opłatę za młodego kierowcę dla wszystkich pomiędzy 18 a 24 rokiem życia, natomiast maksymalna wysokość dopłaty za cały okres wynajmu wynosi 200€. Możesz porównywać wszystkie poszczególne oferty od różnych wypożyczalni, po prostu używając naszej wyszukiwarki na górze strony, wpisując kraj, miasto i punkt docelowy, z którego chcesz rozpocząć zwiedzanie.

  Opłata za dodatkowego kierowcę

  Możliwe, że wiesz już o tym, że podczas dokonywania rezerwacji wyświetla się informacja, iż wypożyczalnie samochodów narzucają opłatę za dodatkowych kierowców. W takim przypadku opłaty te również różnią się w zależności od dostawcy i krajów odbioru. Jeśli zastanawiasz się nad dodaniem jeszcze jednego kierowcy do rezerwacji - najlepsza opcja, kiedy chcesz podzielić obowiązek prowadzenia pojazdu i cieszyć się zasłużonymi przerwami - warto jest mieć świadomość, o możliwości dodatkowych opłat. W związku z powyższym nie należy skupiać się wyłącznie na najniższej cenie wynajmu samochodu, ale na znalezieniu odpowiedniego pojazdu z jak najniższą opłatą za dodatkowego kierowcę.

  Limity wiekowe i dostępność floty

  Jeśli wciąż nie masz pewności, jaki typ pojazdu chcesz wynająć, Auto Europe wyjaśnia różnice między opcjami floty i daje wskazówki odnośnie pojazdu, który najbardziej będzie odpowiadał Twoim potrzebom i planom wyjazdowym. Wybranie odpowiedniego pojazdu może być trudne, kiedy nastawisz się na luksusowy pojazd lub sportowy suv do jeżdżenia po ulicach Londynu. Niestety dla młodych kierowców, wypożyczalnie czasem narzucają restrykcje odnośnie niektórych kategorii pojazdów, jakie mogłyby Cię interesować. Wynajem samochodu poniżej 21 roku życia może być zwłaszcza trudny, gdy chcesz odebrać pojazd wyższej klasy, jak luksusowy lub sportowy. Jeśli myślisz o wynajmie pojazdu takiej kategorii, skontaktuj się z naszymi agentami od rezerwacji, a my dołożymy wszelkich starań, aby twoje marzenie się urzeczywistniło.

  Dodatkowe ubezpieczenie dla osób poniżej 21 roku życia

  Ogólnie wymagania odnośnie ubezpieczeń są jednakowe dla wszystkich grup wiekowych. Niektóre wypożyczalnie samochodów wymagają, aby wykupić dodatkowe ubezpieczenie, jeśli główny kierowca ma mniej niż 21 lat. Przykładowo w Niemczech, są takie wypożyczalnie, kóre nakładają obowiązek na młodych kierowcó, by takie ubezpieczenie dodać do rezerwacji przed odbiorem pojazdu. Jednak niektórzy dostawcy akceptują ubezpieczenie, jakie jest powiązane czasem z kartą kredytową.

  Poinformuj nas o wieku głównego kierowcy

  Bez względu na to, czy dokonujesz rezerwacji online przez nasz system, czy dzwoniąc na naszą infolinię, upewnij się, że uwzględnisz informację o wieku głównego kierowcy. Ta informacja może zrobić różnicę, jeśli chodzi o ostateczną cenę wynajmu wybranego samochodu, a także otrzymasz wiadomość odnośnie możliwych dodatkowych opłatach.

  Kiedy zostało wydane Twoje prawo jazdy?

  Jeśli chcesz wynająć samochód, zazwyczaj wymagane jest, aby posiadać prawo jazdy od co najmniej roku. Taki wymóg jednak może się różnić w zależności od kraju wynajmu, przykładowo, w Irlandii wypożyczalnie samochodów udostępniają pojazdy na wynajem kierowcą, którzy mają prawo jazdy od dwóch lat i więcej. W celu uzyskania szczegółowych informacji sprawdź ogólne warunki na swoim voucherze lub na naszej stronie, aby dowiedzieć się, jakie mogą być wymagania odnośnie prawa jazdy w wybranej przez ciebie destynacji odbioru.

  Czy wymagane jest okazanie międzynarodowego prawa jazdy?

  Międzynarodowe prawo jazdy zwykle jest tylko dodatkiem do prawa jazdy, które już posiadasz, napisanym w języku angielskim z możliwymi innymi tłumaczeniami informacji zawartymi na Twoim dokumencie. Odbierając wynajęty pojazd za granicą, zazwyczaj wymagane będzie przedstawienie zarówno oryginalnego krajowego jak i międzynarodowego prawa jazdy. Auto Europe przygotowało także specjalny przewodnik z informacjami o wyrabianiu i używaniu międzynarodowego prawa jazdy, z uwzględnieniem kilku przydatnych wskazówek, jeśli taki dokument będzie od Ciebie wymagany przez dostawcę.

  Wynajem samochodu dla osób poniżej 21 roku zycia w Auto Europe

  Jeśli szukasz samochodu na wynajem, Auto Europe oferuje najlepsze opcje wyboru floty, destynacji i dostawców na świecie, razem z doskonałą i wyjątkową obsługą klienta. Zarezerwuj samochód na wynajem, siedząc wygodnie w domu i kontaktując się z naszą infolinią lub odwiedzając naszą wyszukiwarkę już dzisiaj.