Auto Europe

 • POLSKA
 • Skontaktuj się z naszymi specjalistami

  WYPOŻYCZENIE SAMOCHODU PONIŻEJ 26 ROKU ŻYCIA

  Wynajem samochodów na całym świecie
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Wynajem samochodów na całym świecie

  Czy można wypożyczyć auto mając mniej niż 26 lat?

  Istnieje wiele różnych programów na całym świecie, których jedynym celem jest zachęcanie młodych podróżników do przyłączenia się. Nie przegap takiej możliwości, która może całkiem odmienić Twoje życie! Auto Europe ma ponad 60 lat doświadczenia w branży wynajmu samochodów, dlatego doskonale zna się na procedurach, jakie obowiązują osoby poniżej 26 roku życia, które chcą wypożyczyć samochód. Wiemy dobrze, czego możesz oczekiwać od dostawcy, jakich dodatkowych opłat, wymaganych ubezpieczeń i dlatego jesteśmy tutaj, aby udzielić Ci wszelkich rad i wskazówek. Czytając dalej nasz poradnik, dowiesz się więcej przydatnych informacji, jeśli interesuje Cię wynajem samochodu poniżej 26 roku życia.

  Doświadczeni agenci z Auto Europe dostarczą Ci wszelkich informacji o wymaganiach i limitach wiekowych oraz o dodatkowych opłatach, jakie mogą Cię obowiązywać. Wiedząc, czego możesz się spodziewać w trakcie dokonywania rezerwacji, sprawi, że łatwiej będzie Ci podjąć odpowiednią decyzję o wynajmie samochodu.

  Czego dotyczy opłata młodego kierowcy?

  Jeśli decydujesz się na wynajem samochodu, mając mniej niż 26 lat, zdecydowanie, dla wypożyczalni będziesz znajdować się w grupie młodych kierowców i będzie Cię obowiązywała dodatkowa opłata. Opłata młodego kierowcy to w zasadzie dodatkowa dzienna opłata dodana do podstawowej stawki dziennej wynajmu za wybrany samochód. Ta kwota zostanie zablokowana jako depozyt na Twojej karcie kredytowej podczas odbioru samochodu. Opłata ta jest ustalana przez dostawcę samochodu i jest naliczana lokalnie przy biurku wypożyczalni. Wielu dostawców ogranicza tę kwotę do określonej wysokości, co może okazać się przydatne, jeśli planujesz długoterminowy wynajem samochodu. W celu obliczenia dokładnej kwoty do zapłaty sprawdź dokładnie informacje zawarte na swoim voucherze w ogólnych warunkach.

  Pamiętaj, że opłata za młodego kierowcę, tak samo, jak za dodatkowego kierowcę, są naliczane indywidualnie od osoby, w zależności od sytuacji. Jeśli podczas odbioru samochodu, chcesz uwzględnić dodatkowego kierowcę do swojej rezerwacji, a ta osoba zalicza się do młodych kierowców, wtedy naliczone zostaną odpowiednio opłata za dodatkowego kierowcę i opłata za młodego kierowcę.

  Jednak mamy też dobre informacje! Możesz bowiem znaleźć wypożyczalnie, które oferują jednego dodatkowego kierowcę gratis - co może się przyczynić do obniżenia ogólnych kosztów wynajmu. Warto też wspomnieć, że decydując się na odbiór samochodu w USA, wielu dostawców godzi się na zapisanie życiowych partnerów do rezerwacji jako dodatkowych kierowców, bez pobierania dodatkowych opłat. Jeśli jednak partner ten okaże się osobą zaliczaną jako młody kierowca, zatem zostanie naliczone opłata za młodego kierowcę. Co więcej, w przypadku dwóch osób poniżej 26 roku życia opłata ta zostanie naliczona za każdego młodego kierowcę.

  Minimalny wiek do wynajmu samochodu

  Minimalny wiek, jaki jest wymagany, aby wynająć samochód, jest wyznaczany przez dany kraj, jaki odwiedzasz. Ponadto wypożyczalnie mogą wyznaczyć zasady według tego, co im najbardziej odpowiada. Przykładowo, minimalny wiek do prowadzenia samochodu w Niemczech wynosi 18 lat. Jednak wypożyczalnia może wymagać, by kierowca miał 21 lat lub więcej, by wynająć od nich samochód, jeśli tak ustalą.

  Dostępne kategorie samochodów w zależności od wieku kierowcy

  Wynajem samochodu poniżej 26 roku życia może wpłynąć na to, jaka kategoria samochodu będzie dostępna u danego dostawcy. Opcja wynajęcia pojazdu wyższej klasy, sportowego lub luksusowego znacznie się zmniejsza, jeśli nie całkowicie znika, w zależności od Twojego wieku. Może pojawi się w Twojej głowie pytanie “Czy posiadanie pełnego ubezpieczenia mnie nie upoważnia do jazdy?” w takim przypadku dobrze by było zaznaczyć, że wypożyczalnie, jako prawomocni posiadacze i właściciele wynajmowanych samochodów mogą sami wyznaczać obowiązujące zasady, warunki i limity, co zazwyczaj właśnie robią. Dostawcy mają możliwość podejmowania własnych decyzji, jeśli chodzi o wyznaczanie ograniczeń, opłat itd. a Auto Europe jako pośrednik wynajmu, nie ma żadnego wpływu czy kontroli nad tym.

  Wypożyczanie samochodu poniżej 26 roku życia – Warunki ubezpieczenia

  Podczas dokonywania rezerwacji, czy to korzystając z naszego bezpiecznego systemu rezerwacji, czy dzwoniąc do nas na infolinię i rozmawiając z jednym z naszych doświadczonych agentów, zawsze warto jest powiadomić nas o wieku głównego kierowcy. Wiedząc o dokładnym wieku kierowcy, będziemy mogli poinformować Cię o obowiązujących dodatkowych opłatach, wyszukamy też dla Ciebie dostawców, którzy zezwalają wynajem samochodu osobom poniżej 26 roku życia i ustalimy jakie pojazdy są dla Ciebie dostępne. Przykładowo, kierowcy powyżej 26 roku życia mogą odebrać samochód tylko z podstawowym ubezpieczeniem i złożyć depozyt na swojej karcie kredytowej. Tymczasem kierowcy poniżej 26 roku życia mogą dostać niewiążącą umowę na wynajem samochodu, która już zawiera dodatkowe ubezpieczenie w dodatku do opłaty za młodego kierowcę. W celu uzyskania dalszych informacji o obowiązkowych ubezpieczeniach, innych dodatkowych opłatach sprawdź resztę naszych wpisów w poradniku dla podróżników od Auto Europe.

  Jaki wpływ ma data wydania prawa jazdy

  Większość wypożyczalni samochodów wymaga, aby prawo jazdy zostało wydane na co najmniej rok przed planowanym odbiorem samochodu. Voucher od Auto Europe także zawiera istotne informacje i warunki, które pomogą Ci zrozumieć, czy jest potrzebne, by w Twojej sytuacji wyrobić sobie międzynarodowe prawo jazdy, przed podróżą. Międzynarodowe prawo jazdy, które musi zostać okazane razem z Twoim krajowym prawem jazdy, jest dodatkowym dokumentem zawierającym tłumaczenie treści prawa jazdy na inne języki, w celu ułatwienia lokalnym władzom na zrozumienie Twoich upoważnień do jazdy. Taki dokument jest zazwyczaj wymagany, kiedy podróżujesz poza granice Unii Europejskiej, ale zalecamy zawsze mieć je przy sobie, jeśli wybierasz się za granicę.

  Jak zredukować opłatę za młodego kierowcę mając mniej niż 26 lat.

  Najprostszym sposobem na zmniejszenie kosztów wynajmu samochodu jest podróżowanie większą grupą, gdzie ktoś ma więcej niż 26 lat i jest skłonny zostać kierowcą podczas wycieczki. Inną opcją, gdy w grupie wszyscy są poniżej 26 roku życia, aby ten kto najbardziej lubi jeździć, został głównym i jedynym kierowcą na czas wyjazdu. W takim przypadku jest obowiązujące opłata tylko za jedną osobę jako młodego kierowcę.

  Teraz kiedy znasz już, jakie obowiązują międzynarodowe zasady dla tych co decydują się na wynajem samochodu poniżej 26 roku życia, skorzystaj z naszego bezpiecznego systemu rezerwacji online i wynajmij samochód przez Auto Europe.