Auto Europe

 • POLSKA
 • Skontaktuj się z naszymi specjalistami

  TANI WYNAJEM SAMOCHODÓW W BORDEAUX

  Wynajem samochodów na całym świecie
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Wynajem samochodów na całym świecie

  Wypożyczalnia samochodów w Bordeaux - brama wjazdowa do południowo-zachodniej Francji

  Wypożyczalnia samochodów w Bordeaux

  Położona nad brzegiem rzeki Garonne, Bordeaux jest miastem o licznych kontrastach, położone zaledwie kilka kilometrów od Oceanu Atlantyckiego i otoczone bujnymi winnicami i lasami. Z całą swoją miejską elegancję i prowincjonalnym urokiem, jest to pełne życia miasto przyciągające licznych turystów swoją zachwycającą architekturą, świetnymi restauracjami i szansą na degustację słynnego wina z regionu Bordeaux w barach w całym mieście.

  Historyczne centrum Bordeaux zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO w roku 2007, a opisane zostało jako niesamowity zespół urbanistyczno-architektoniczny powstały w epoce Oświecenia. Z bogatym dziedzictwem kulturalnym datowanym do czasów starożytnych, można powiedzieć, że to jedno z najbardziej stylowych francuskich miast (i szóste pod względem miast po Paryżu, Lyonie, Marsylii, Tuluzie i Lille), które nadal jest eleganckie, choć ekspansywne i pełne życia, przyciągając turystów ogromną gamą atrakcji.

  Znajdziesz tu kilka świetnych publicznych ogrodów do zrelaksowania się, pełne życia markety do odkrywania i siedem muzeów przeznaczonych francuskiemu oporowi podczas wojny. Większość podróżnych przybywających tu po raz pierwszy, zaczyna zwiedzanie od 12-wiecznej Cathédrale Saint-André, budynku o znaczeniu historycznym w samym sercu miasta, a następnie często udają się na kawę i może croissant lub na wielkim placu Place de la Bourse, znanego z niesamowitych 18-wiecznych budynków i innowacyjnego Miroir d'Eau (wodnego lustra).

  Znane na całym świecie z win, których produkcja sięga 8 wieku - Bordeaux oferuje wszystko, czego można by oczekiwać po wyjeździe do Francji. Historia, sztuka, kultura i doskonałe wina, a wszystko to na wyciągnięcie ręki jest właśnie w tym fascynującym mieście. Wypożyczalnia samochodów w Bordeaux pozwoli Ci na swobodne zwiedzanie słynnych winnic lub zwiedzanie historycznego Starego Miasta, które zostało wpisane na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Dzięki swoim licznym atrakcjom, miasto portowe Bordeaux nie przestaje przyciągać do siebie niezliczone ilości turystów. Bordeaux było pod panowaniem Brytyjskim od połowy 12 do połowy 15-wieku i niektórzy twierdzą, że miasto zachowało nieco angielskiego stylu.

  Auto Europe zawsze dąży do oferowania najlepszych stawek za wysokiej jakości usługi wynajmu samochodów, z naciskiem na jak najlepszą obsługę klienta. Dzięki naszym długoletnim relacjom z wiodącymi wypożyczalniami samochodów jesteśmy w stanie dostarczyć klientom najlepsze możliwe usługi i ogromny wybór pojazdów w konkurencyjnych cenach. Przed dokonaniem rezerwacji zobacz opinie o wypożyczalni samochodów w Bordeaux klientów Auto Europe i dowiedz się, jakie mieli oni doświadczenia podczas wyjazdu. Jeśli masz jakieś wątpliwość skontaktuj się z nami, dzwoniąc pod numer +48 222 639 537, a nasi agenci odpowiedzą na wszystkie twoje pytania związane z wynajmem samochodów i poradzą w sprawie ograniczeń podróży, opłat za przejazd za granicę lub podadzą Ci więcej informacji na temat wynajem samochodu w jedną stronę ze zwrotem pojazdu w innej lokalizacji niż odbiór.

  Więcej informacji związanych z wynajmem samochodu w Bordeaux, znajdziesz pod poniższymi linkami:

  Nasze partnerskie wypożyczalnie samochodów Wynajem samochodów FAQ Przewodnik Turystyczny

  Skąd odebrać samochód w Bordeaux

  Dzięki współpracy z najlepszymi wypożyczalniami samochodów Auto Europe szeroki wybór, kiedy decydujesz się na wynajem samochodu w Bordeaux i okolicy, co oznacza, że możesz odebrać pojazd w centrum miasta i w kilka minut być gotowym na zwiedzanie. Oprócz licznych dostawców ze stanowiskami w centrum Bordeaux znajdziesz kilka dogodnie zlokalizowanych wypożyczalni w różnych częściach miasta, jak na stacji kolejowej i na lotnisku Bordeaux–Mérignac.

  Aby pomóc Ci w dokonaniu właściwego wyboru, nasza nowoczesne wyszukiwarka pozwala na porównanie różnych ofert wynajmu, by znaleźć najlepszą dla siebie, w najbardziej dogodnym punkcie odbioru podczas wyjazdu. Po wpisaniu wybranych dat zobaczysz interaktywną mapę z lokalizacjami odbioru pojazdów w Bordeaux w mieście i nie tylko.

  Lotnisko w Bordeaux

  Lotnisko Bordeaux, po francusku nazywane Aéroport de Bordeaux Mérignac, znajduje się około 8 kilometrów od centrum Bordeaux w mieście Mérignac. Większość lotów z lotniska jest krajowych, natomiast międzynarodowe oferują połączenia do kilku miejsc w Europie w tym do Warszawy. Na lotnisku znajdują się trzy budynki terminalowe obsługujące loty do licznych dużych miast i wypoczynkowych miejsc docelowych w Europie, jak i w Północnej Afryce. Lotnisko służy też jako węzeł komunikacyjny dla linii lotniczych easyJet, Ryanair i Volotea. Port ten jest łatwo dostępny samochodem z miasta, dzięki autostradzie A630. Stanowiska wypożyczalni i punkty odbioru pojazdów znajdują się przed głównym budynkiem terminala na specjalnym parkingu, zaraz za parkingiem ekspresowym.

  Oficjalna nazwa: Lotnisko Bordeaux-Mérignac (BOD)
  Adres: 33700 Mérignac, Francja
  Telefon: +33 55634 5050
  Strona internetowa: www.bordeaux.aeroport.fr

  Stacja kolejowa w Bordeaux

  Główna stacja kolejowa, Gare de Bordeaux Saint-Jean, znajduje się około 4 kilometry od centrum Bordeaux. Znajdziesz tu połączenia kolejowe do wielu pobliskich i dalej położonych miejsc. Przykładowo szybka kolej (TGV) oferuje połączenie z Paryżem, a trasa zajmuje mu około 3 godziny. Znajdziesz tu też usługi kolejowe do innych krajów Europejskich jak Bruksela w Belgii. Auto Europe też oferuje swoje usługi ze stacji kolejowej w Bordeaux. Wiele stanowisk wypożyczalni samochodów znajduje się w hali 3 na poziomie 1 stacji. Pamiętaj, że aby odebrać wynajęty samochód musisz mieć przy sobie prawo jazdy, kartę kredytową i inne wymagane dokumenty.

  Stacja kolejowa Bordeaux
  Adres: Rue Charles Domercq, Bordeaux, Francja 33800
  Strona internetowa: www.garesetconnexions.sncf
  Telefon: +33 892 35 35 35


  Rezerwuj z najlepszymi wypożyczalniami samochodów w Bordeaux

  Auto Europe jest jednym z najlepszych pośredników wynajmu samochodów na świecie, który obecnie oferuje szeroki zakres dogodnych lokalizacji odbioru i zwrotu pojazdów w ponad 180 różnych miejsc docelowych na świecie, w tym w centrum Bordeaux, na stacji Saint Jean i na lotnisku Mérignac. Dzięki naszemu długoletniem doświadczeniu i współpracy ze światowymi wypożyczalniami i lokalinymi dostawcami jesteśmy w stanie oferować najwyższy standard i poziom usług z najniższymi stawkami dostępnymi na rynku.

  Informacje o wypożyczalni samochodów Budget Informacje o wypożyczalni samochodów Avis Informacje o wypożyczalni samochodów Europcar Informacje o wypożyczalni samochodów Sixt

  Jeśli będziesz potrzebował dodatkowych informacji dotyczących prestiżowych wypożyczalni, z którymi współpracujemy lub ich warunkach wynajmu i polityce dotyczącej między innymi procedur odbioru i zwrotu pojazdów, także poza godzinami pracy biura, lub będziesz miał jakiekolwiek pytania związane z wynajmem, jak ograniczenia wiekowe dla kierowców, nasi specjaliści od rezerwacji są dostępni telefonicznie, a możesz też napisać do nas e-mail, aby rozwiać swoje wątpliwości.


  Często zadawane pytania dotyczące wynajmu samochodu w Bordeaux

  Skontaktuj się z nami

  W poniższej sekcji znajdują się odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania przez klientów, którzy przeglądają wypożyczalnie samochodów Bordeaux przed dokonaniem rezerwacji. Czytaj dalej, aby otrzymać przydatne porady dotyczące szerokiego zakresu tematów związanych z wynajmem samochodów, jak karty kredytowe, ubezpieczenie, opłaty drogowe, ruch drogowy i nie tylko. Jeśli potrzebujesz więcej informacji, skontaktuj się z naszym zespołem rezerwacyjnym, dzwoniąc pod numer +48 222 639 537, a jeden z naszych agentów z chęcią Ci pomoże dokonać rezerwację lub zaplanować następny wyjazd.


  Czy potrzebuję karty kredytowej, żeby wynająć samochód w Bordeaux?

  Tak. Karta kredytowa zawsze jest potrzebna, ponieważ wymagają jej przedstawienia wypożyczalnie samochodów w Bordeaux. Karta musi być wystawiona na głównego kierowcę, aby opłacić rezerwację, oraz aby zablokować na niej depozyt. Blokada zostanie zdjęta, kiedy pojazd zostanie zwrócony w takim samym stanie, w jakim został odebrany. Karty debetowe nie są akceptowane, dlatego ważne jest, by mieć przy sobie ważną kartę kredytową, jak Visa, Mastercard, Diners lub American Express z wystarczającymi środkami do pokrycia depozytu, aby uniknąć możliwości, kiedy wyopżyczalnia odmawia wydania pojazdu.

  Podczas dokonywania rezerwacji na naszej stronie znajdziesz informacje dotyczące depozytu obowiązującego przy rezerwacji i lista akceptowanych kart kredytowych, jakie znajdują się pod ikoną informacyjną przy danej ofercie, a także na zatwierdzonym voucherze. Jeśli potrzebujesz więcej informacji, sprawdź nasz poradnik z informacjami o kartach kredytowych i depozycie, zanim wyruszysz w drogę.

   

  Jakiego ubezpieczenia potrzebuję podczas wynajmu samochodu w Bordeaux?

  Każda wypożyczalnia samochodów w Bordeaux, jaka dostępna jest na stronie Auto Europe, zawsze zapewnia podstawowe ubezpieczenie pojazdu dla wszystkich swoich samochodów, zgodnie z podstawowymi wymogami we Francji. Oznacza to, że w stawkę wliczone jest CDW (ubezpieczenie od wypadku), ochrona przed kradzieżą i ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej. Warto jednak pamiętać, że podstawowe ubezpieczenie zawiera udział własny (maksymalna kwota, jaką klient zobowiązany jest zapłacić podczas wypadku). Pamiętaj, że podstawowa stawka nie obejmuje uszkodzeń niektórych części pojazdu, dlatego dla dodatkowego spokoju proponujemy wybrać nasz popularny pakiet Zwrot Udziału Własnego z Super Cover, który pokrywa zazwyczaj nieuwzględnione elementy pojazdu.

  Rezerwując z Auto Europe, możesz z łatwością sprawdzić, jakie dokładnie zabezpieczenia są wliczone w twoją stawkę wynajmu. Po wybraniu dat i kategorii samochodu wystarczy, że klikniesz niebieską ikonę informacyjną, gdzie możesz przeczytać o przebiegu ubezpieczeniu od kolizji, kradzieży, czy odpowiedzialności cywilnej. Pamiętaj też, że czasami lokalny dostawca może oferować Ci swoje ubezpieczenie podczas odbioru, co jest zupełnie opcjonalne, a koszty zakupu lokalnego ubezpieczenia nie mogą być zwrócone przez Auto Europe, nawet jeśli okaże się ono niepotrzebne pod koniec wynajmu.

  Możesz uzyskać więcej informacji o zabezpieczeniach Auto Europe, kontaktując się z naszymi specjalistami od rezerwacji, dostępnymi pod numerem +48 222 639 537, a jeden z naszych agentów z chęcią Ci wszystko wytłumaczy.

   

  Jaki jest ruch drogowy w Bordeaux?

  Główne drogi we Francji nie należą do wyjątkowo zatłoczonych, jednak zawsze należy pamiętać o obowiązujących zasadach podczas jazdy w Bordeaux i innych rejonach w kraju. Bordeaux otacza obwodnica (nazywana Rocade). Droga ta jest długa na około 45 kilometrów i zazwyczaj jest dość ruchliwa, zwłaszcza między godziną 8 a 10 rano oraz od 16 do 19. Jeśli planujesz korzystać z autostrad za Bordeaux w soboty i w sezonie letnim, od czerwca do sierpnia, możesz się spodziewać długich korków i opóźnień. W Bordeaux znajduje się wiele ulic jednokierunkowych, dlatego zalecane jest, aby dobrze zaplanować trasę w mieście przy użyciu dobrej mapy lub GPS.

  Sieć autostrad we Francji (autoroute) łączy Bordeaux z innymi większymi miastami w kraju. Paryż, na przykład, jest położony 585 kilometrów dalej, jadąc trasą A10, a przejazd zajmuje około 5 i pół godziny. Do Lyonu, z drugiej strony, można dotrzeć w pięć godzin, jadąc trasą A89 przez 548 kilometrów. Do Tuluzy można się dostać w znacznie krótszym czasie: po około 2 i pół godzinie, dojedziesz do miasta trasą A62 pokonując 246 kilometrów. Sprawdź nasz poradnik, aby uzyskać dodatkowe informacje o przepisach drogowych we Francji.

   

  Gdzie mogę zaparkować samochód wynajęty w Bordeaux?

  Parkowanie w centrum miasta może nie być proste. Stare Miasto w Bordeaux jest strefą tylko dla pieszych, więc samochody nie mają tam wstępu. Możesz zostawić swój pojazd na obrzeżach tej strefy. Parkowanie na ulicach jest płatne od 9 do 19 od poniedziałku do soboty. Możesz zaparkować w historycznym centrum maksymalnie na godzinę, a w pozostałych częściach centrum miasta na dwie godziny. Niektóre stacja tramwajowe w Bordeaux oferują parkingi, dla tych, co chcą się przesiąść na transport publiczny, ze wszystkimi liniami tramwajowymi (A, B, i C) posiadającymi przynajmniej jedną taką stację. Decydując się na wynajem samochodu w Bordeaux możesz zaparkować pojazd na 90 minut za darmo w centrum handlowym Mériadeck pod adresem 10 Rue Père Dieuzaide.

   

  Czy obowiązują mnie opłaty drogowe podczas wynajmu samochodu w Bordeaux?

  Tak, jednak tylko na autostradze A63, która biegnie na południe od Bordeaux, omijając mocno zabudowane i ruchliwe okolice przy Bayonne i Biarritz. Podobnie wygląda z trasą A10, która biegnie na północny-wschód od Bordeaux do Paryża i też jest drogą płatną.

   

  Czy potrzebuję naklejki emisyjnej podczas wynajmu samochodu w Bordeaux?

  Tak. Strefa ZPAd chroniąca powietrze w Gironde/Bordeaux oznacza, że kierowcy na pojazdach muszą mieć ważną francuską naklejkę emisyjną (Certificat qualité de l'Air), aby móc przemieszczać się po wyznaczonych miejscach w mieście, w których obowiązuje strefa niskiej emisji. Jeśli nie będziesz miał odpowiedniej naklejki, otrzymasz wysoką karę, więc przed odjazdem z wypożyczalni, upewnij się, że wybrana przez CIebie wypożyczalnia samochodów w Bordeaux zapewnia naklejkę emisyjną podczas wynajmu.


  Bordeaux przewodnik turystyczny

  Bordeaux to jedno z najpopularniejszych miejsc docelowych w zachodniej Europie i światowe centrum wina. Większa część historycznej dzielnicy miasta jest doskonale zachowana, a cała strefa z historycznym centrum wpisana jest na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Oprócz wszystkich świetnych atrackcji w centrum, możesz zwiedzać piękne okolice miasta, a wypożyczalnia samochodów Bordeaux ułatwi Ci odkrywanie nowych miejsc i podziwianie widoków na Atlantyk, Pireneje i liczne winiarnie, gdzie produkowane jest wino ze słynnego szczepu. Poniżej znajdziesz kilka ciekawych propozycji na spędzanie czasu podczas wyjazdu.

  Najlepsze wycieczki jednodniowe samochodem wynajętym w Bordeaux

  Wykorzystaj w pełni swój wynajem samochodu w Bordeaux i wybierz się na zwiedzanie wiosek i okolicznych miast. Zrób też pożytek z możliwości swobodnego podróżowania w swoim własnym tempie i zobacz jeszcze więcej. Sprawdź nasze pomysły na wycieczki jednodniowe z Bordeaux. Jeśli wybierasz się w podróż z rodziną lub znajomymi, możesz skorzystać z naszej promocji na dodatkowego kierowcę gratis i podziel się jazdą podczas wizyty w Bordeaux.

  Winiarnie i degustacja wina

  Spróbuj czegoś nowego i zobacz winiarnie w Blaye i Médoc z łodzi, płynąc przez Garonnę. Większość takich wycieczek łodziami oferuje też degustację win. Z drugiej strony, możesz też wsiąść do wynajętego samochodu i poznawać słynne winiarnie, tak, jak ty masz na to ochotę.

  Bergerac

  Bergerac znajduje się godzinę i pół drogi na wschód od Bordeaux. Otoczone winnicami Bergerac, jest czarującym średniowiecznym miastem, leżącym przy rzece Dordogne. Miasto to ma bogatą historię handlarzy, którzy korzystali z rzeki Dordogne, by sprzedawać na niej swe dobra. Sprawdź nasz przewodnik po wycieczkach w dolinie Dordogne, by uzyskać inspiracji na wyjazd oraz otrzymać kilka wskazówek podczas podróży.

  Zatoka Arcachon

  Zatoka Arcachon jest przepięknym miejscem przy Oceanie Atlantyckim, położonym tylko 54 kilometry na zachód od Bordeaux (około godzina jazdy). Wyrusz swym wynajętym pojazdem i jedź w stronę wybrzeża, by zanurzyć się w pełnych słońca białych plażach. Spróbuj też wspinaczki na najwyższą wydmę w Europie, Wydmę Piłata, znajdującą się przy La Teste-de-Buch w rejonie zatoki Arcachon. Parking znajduje się około 400 metrów od wydmy.

  Co robić w Bordeaux

  Wypożyczalnia samochodów w Bordeaux zapewni Ci doskonały sposób na poruszanie się po tym wspaniałym mieście, którego sama nazwa u smakoszy wina budzi chęć odwiedzenia wspaniałych winnic. Zaplanuj swój pobyt w Bordeaux z nami i przekonaj się o jego wspaniałych atrakcjach, nie tylko dla miłośników win. Może Cię zaciekawić nowa demonstracje architektoniczna 21-wieku - Cité du Vin - ukazująca co wino znaczy dla tego miasta i całej reszty świata. Stare miasto wpisane na listę UNESCO położone nad meandrami rzeki Garonny, zwraca na siebie uwagę, niesamowitymi nabrzeżami i placami z 18-wieku, a także fantastycznymi budynkami wykonanymi z kamienia w kolorze miodu. Poniżej zamieściliśmy kilka atrakcji w mieście, żebyś mógł zainspirować się nimi podczas podróży.

  • Stare Miasto: Wybierz się na spacer po ulicach Starego Miasta rozpoznanych przez Światowe Dziedzictwo UNESCO i pozwól się zachwycić jego wspaniałymi, historycznymi budynkami. Stare Miasto w Bordeaux rozciąga się wzdłuż rzeki Garonna w centralnej części miasta. Bordeaux, zaraz po Paryżu, cechuje się największą ilością budynków historycznych we Francji. Dzielnica Saint Pierre jest sercem starego Bordeaux. Miejsce to przesycone wdziękiem i elegancją, dla niektórych jest jedyną mocną konkurencją dla Paryża w całej Francji.

  • Place de la Bourse: Znane również jako lustro wody, Place de la Bourse to punkt orientacyjny miasta i jedna z najlepiej rozpoznawalnych atrakcji. Znajduje się na rynku głównym w mieście, a wyróżnia się charakterystyczną dla 18 wieku architekturą. Największe na świecie lustro wody rozpościera się przed imponującymi historycznymi budynkami. Pierwszy plan zakładał budowę pomnika króla Louisa XV, jednak ten został zniszczony podczas Rewolucji Francuskiej. Następnie powstała tu koryncka fontanna, aż wreszcie powstał pomnik Trzech Gracji. Sam budynek został zaprojektowany przez Ange-Jacques Gabriela, a po jego śmierci, pałac został dokończony przez syna architekta.

  • CAPC Muzeum Sztuki Współczesnej: Ta galeria sztuki znajduje się w dawnym magazynie, jaki powstał tu na początku 19-wieku. Budynek powstał z kamienia, cegły i drwena, nawiązując tym samym do włoskiego stylu architektonicznego. Muzeum zostało otwarte w 1978 i odrestaurowane dwa lata później, a od tego czasu stało się ważnym centrum międzynarodowej sztuki współczesnej. Można tu głównie zobaczyć wystawy czasowe. Muzeum otwarte jest na dzieła lokalnych i międzynarodowych artystów.

  • Katedra Świętego Andrzeja: Znajdujące się w centrum miasta, niedaleko ratusza, Katedra Saint-André jest zabytkiem nie do przegapienia. Katedra została konsekrowana w 1096 roku przez papieża Urbana II i odbyły się w niej liczne historyczne wydarzenia w ciągu wielu stuleci. Na przestrzeni lat kościół uzyskał swój obecny gotycki wygląd, a od północnej strony znajduje się ogromne wejście, bogato zdobione z postaciami wielu ważnych biskupów. Po drugiej, południowej stronie, jest natomiast godna podziwu wieża zegarowa Tour Pey-Berland. Obecnie katedra jest pomnikiem narodowym, otwartym dla odwiedzających z opłatą za wejście na dzień.

  Przydatne linki

  Przewodnik turystyczny