Auto Europe

 • POLSKA
 • Skontaktuj się z naszymi specjalistami

  TANI WYNAJEM SAMOCHODÓW NA LOTNISKU BORDEAUX

  Wynajem samochodów na całym świecie
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Wynajem samochodów na całym świecie

  Wypożyczalnia samochodów na lotnisku Bordeaux

  Zwiedzaj rejony Bordeaux słynne z produkcji win, gdzie możesz delektować się degustacją wspaniałych wyrobów, a także udać się na wycieczkę po znanych winnicach, takich jak Medoc lub St Emellion. Miasto cechuje się piękną 18-wieczną architekturą i fascynującymi muzeami, w tym La Cite du Vin i Musee des Beaux Arts. Odwiedź wspaniałe publiczne ogrody Jardin ciągnące się wzdłuż rzeki Quays z 11 hektarami drzew, kwiatów, oczek wodnych i dzikiej zwierzyny do wypatrzenia i usiądź przy pięknej fontannie Trzech Gracji. Dla tych, co czują się na siłach, proponujemy udanie się na szczyt wieży Pey-Berland z 231 stopniami, która stoi od 1440 roku, oferując widoki na stare Bordeaux. Możesz też udać się na wycieczkę do czarującego lustra wody przy Place de la Bourse. Lustro to jest jednym z najczęściej fotografowanych miejsc w rejonie i zostało wpisane na listę nowoczesnych miejsc należących do Światowego Dziedzictwa UNESCO.

  Wypożyczalnia samochodów na lotnisku Bordeaux zapewni Ci wolność na drodze, abyś mógł w pełni cieszyć się z wyjazdu do Francji, podróżując we własnym tempie i bez ograniczeń, jaki narzuca transport publiczny. Auto Europe oferuje największy wybór pojazdów na wynajem w ponad 24,000 lokalizacjach, a także konkurencyjne ceny, dlatego możesz być pewnie, że znajdziesz idealny pojazd dopasowany do Twoich potrzeb, na następny wyjazd do Francji. Przed dokonaniem rezerwacji zobacz opinie o wypożyczalni samochodów w Bordeaux klientów Auto Europe i dowiedz się, jakie mieli oni doświadczenia podczas wyjazdu

  Informacje o lotnisku

  Lotnisko Bordeaux jest głównym międzynarodowy lotniskiem w rejonie Bordeaux, znajdującym się w Merignac, na północny zachód od Tuluzy. Port obsługuje połączenia do licznych metropolii i wakacyjnych miejsc docelowych w Europie i Północnej Afryce. Morska jednostka patrolowa KG40 znajdowała się dawniej na lotnisku w Bordeaux, kiedy Francja była okupowana podczas II Wojny Światowej. Lotnisko położone jest około 25 minut drogi z centrum miasta.

  Lotnisko Bordeaux (BOD)
  Oficjalna nazwa: Lotnisko Bordeaux-Merignac
  Adres: 33700 Merignac, Francja
  Telefon: +33 5 56 34 50 50
  Linie lotnicze operujące na lotnisku: Lotnisko obsługiwane jest przez liczne linie lotnicze, w tym British Airways, Flybe, EasyJet, Ryanair, Tui fly, oraz KLM i Air France, które łączą Bordeaux z Warszawą.

  Skąd mogę odebrać samochód wynajęty na lotnisku Bordeaux

  Jeśli decydujesz się na wynajem samochodu z lotniska w Bordeaux, możesz spodziewać się szybkiego i prostego procesu odbioru samochodu. Wystarczy, że udasz się do wskazanego stanowisko swojego dostawcy, z których wszystkie znajdują się w Hali A, a przedstawicie z przyjemnością pomoże Ci wszystko załatwić. Wszystko, co musisz zrobić, to przedstawić ważne prawo jazdy i kartę kredytową, obydwa dokumenty wystawione na imię i nazwisko głównego kierowcy, a resztą zajmą się pracownicy wypożyczalni, aby zapewnić Ci jak najszybsze rozpoczęcie wakacji.

  National na lotnisku Bordeaux National na lotnisku Bordeaux
  Merignac,
  Bordeaux Francja 33700

  + 335 56 34 20 68
  Godziny otwarcia:
  Pon-Nd 07:00 - 23:30
  Enterprise na lotnisku Bordeaux Enterprise na lotnisku Bordeaux
  Merignac,
  Bordeaux Francja 33700

  + 335 56 34 20 68
  Godziny otwarcia:
  Pon-Nd 07:00 - 23:30
  Europcar na lotnisku Bordeaux Europcar na lotnisku Bordeaux
  Merignac,
  Bordeaux Francja 33700

  +33 977 4032 58
  Godziny otwarcia:
  Pon-Nd 07:00 - 23:00
  Sixt na lotnisku Bordeaux Sixt na lotnisku Bordeaux
  Merignac,
  Bordeaux Francja 33700

  + 33 556 340 815
  Godziny otwarcia:
  Pon-Nd 07:00 - 23:00
  Alamo na lotnisku Bordeaux Alamo na lotnisku Bordeaux
  Merignac,
  Bordeaux Francja 33700

  + 335 56 34 20 68
  Godziny otwarcia:
  Pon-Nd 07:00 - 23:30

  Terminale

  Na lotnisku znajdują się 3 terminale pasażerskie. Terminal A głównie używany jest do lotów międzynarodowych, przez linie lotnicze jak British Airways, KLM, Swiss, i TUi. Terminal B jest dwupoziomowym terminalem pasażerskim z odlotami i przylotami dla połączeń między Paryżem a Bordeaux, oferowanych przez Air France. Terminal Billi jest osobnym terminalem dla tanich linii lotniczych jak easyJet, Wizz Air i Ryanair z małą strefą odprawy, przylotów i odlotów.

  Usługi na lotnisku

  Usługi na lotnisku obejmują między innymi kantor wymiany walut z ICE, ochronę bagażu, z ochroną w razie uszkodzenia lub kradzieży, bankomaty, darmowe Wi-Fi, automaty z napojami i przekąskami, fotobudki, place zabaw dla dzieci, pocztę i wypożyczalnie samochodów. Poczekalnia na lotnisku oferuje do wyboru różne opcje napojów i przekąsek, gazet i magazynów, stref czytelniczych i telewizyjnych, biur i darmowe Wi-Fi. Między 5 rano, a 11, dostępna jest usługa parkowania samochodu, z paroma dodatkowymi opcjami, jak czyszczenie wewnątrz i na zewnątrz pojazdu. Na lotnisku można też zostawić klucze w przechowanie, aby nie martwić się ich utratą, a następnie można je odebrać z sejfu w momencie powrotu. W porcie znajdziesz też liczne sklepy: Aelia Duty Free, Baillardran, Parfumerie Aeroboutique i Relay. Do wyboru masz też restauracje i bary: Brioche Doree, Café des Grands Hommes, Chez Jean, Deli and Cia, Le Barista, Le Grand Comptoir, Monop’daily, O Sorbet D’Amour, Ostrea, Ritazza i Starbucks.

  Jak się dostać na i opuścić lotnisko Bordeaux

  Wypożyczalnia samochodów na lotnisku Bordeaux zapewni Ci łatwy dostęp na i z lotniska, korzystając przy tym z dostępnych parkingów. Jeśli zdecydujesz się na skorzystanie z transportu publicznego, będziesz mieć do wyboru liczne opcje. Na lotnisku są dostępne liczne taksówki, ale możesz też zamówić sobie usługę online u lokalnego przewoźnika. Możesz też zamówić taksówki motocyklowe. Osobne opcje transportu są dostępne dla pasażerów o ograniczonej sprawności ruchowej. Autobus Lianes 1 odjeżdża z lotniska do centrum miasta oraz na stację kolejową. Autobus wahadłowy P4 jest darmowy i operuje przez 24 godziny 7 dni w tygodniu od maja do września, a przejazd od strefy parkingowej do strefy odlotów i przylotów zajmuje mu około 10 minut. Autobus 30’Direct jedzie bezpośrednio, przez 30 minut z lotniska Bordeaux na stację kolejową, przez cały rok. Bilety można zakupić online, a dla dzieci poniżej 5 roku życia są darmowe.

  Porady parkingowe

  Na lotnisku Bordeaux znajdziesz liczne opcje parkowania. Parking ekspresowy znajduje się zaraz przy terminalach i korzysta się z niego, aby szybko kogoś zostawić lub odebrać. Na parkingu pierwsze 10 minut jest darmowe i dostępnych jest 125 miejsc, z odległością około 1 minuty pieszo od terminali. Parking P0 jest najbardziej dogodny. Jest to otwarty parking, 5-poziomowy, 3 są zakryte, a oddalony jest o 1 minutę pieszo od terminalu A. P1 Proxi jest otwartym parkingiem. P2 Flexi podobnie, z tysiącem miejsc, idealny na weekend i krótkie postoje, około 2-4 minuty pieszo od terminali. Parking P4 jest długoterminowym, otwartym parkingiem z tysiącem miejsc. Pomiędzy parkingami a terminalami jeździ darmowy autobus wahadłowy.

  Przydatne linki

  Lotnisko Bordeaux