Auto Europe

 • POLSKA
 • Skontaktuj się z naszymi specjalistami

  JAKI JEST MINIMALNY WIEK, ABY WYNAJAĆ SAMOCHÓD?

  Wynajem samochodów na całym świecie
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Wynajem samochodów na całym świecie

  Wynajem samochodu wymagania i ograniczenia wiekowe

  Na całym świecie możesz spotkać się z czymś takim jak minimalny i maksymalny limit wieku kierowcy przy wynajmie samochodu, a często będą nakładane dodatkowe opłaty, które zwiększą ogólne koszty wynajmu. Informacje te są szczególnie istotne dla kierowców w wieku poniżej 26 lat, ponieważ dostawcy wynajmujący samochody mogą doliczyć dodatkową dzienną opłatę, znaną powszechnie jako „opłata młodego kierowcy”. Limity wieku i wysokość opłat różnią się w zależności od kraju, wypożyczalni samochodów i miejsca odbioru. Zdecydowanie zalecamy przeczytanie w pełni warunków rezerwacji kuponu, aby mieć pełną świadomość wymagań i dodatkowych opłat.

  Jaki jest wymagany minimalny wiek do wypożyczenia samochodu?

  W niektórych krajach można wynająć samochód w wieku 18 lat. Jednak nawet jeśli zdecydowana większość firm pozwala na wynajęcie samochodu młodemu kierowcy, istnieje prawdopodobieństwo, że będą pobierać opłaty dla młodych kierowców w zależności od wypożyczonych samochodów. Jednak w większości krajów minimalny wiek jest wyższy. Ogólnie rzecz biorąc, wynajem samochodu jest łatwiejszy od 20 roku życia i wyżej, chociaż kierowcy poniżej 26 roku życia będą nadal obciążani dodatkową opłatą dla młodych kierowców. Pamiętaj również, że chociaż możesz wynająć samochód w zależności od wieku, prawie wszystkie wypożyczalnie mają ograniczenia dotyczące prawa jazdy. Zwykle prawo jazdy nie może być tymczasowe i musisz je posiadać przez co najmniej rok. Z tego powodu w wielu wypożyczalniach minimalny wiek to 19 lat. Pamiętaj również o limitach wiekowych wszelkich dodatkowych kierowców. W niektórych przypadkach dodatkowy limit wieku kierowcy może być wyższy niż w przypadku głównego kierowcy, a te same dodatkowe opłaty i ograniczenia dotyczą wszystkich kierowców. Dzięki ponad 60-letniemu doświadczeniu, Auto Europe pomogło wielu młodym turystom zorganizować wynajem samochodów na całym świecie. Poniższe linki zawierają dodatkowe informacje dla młodych kierowców w różnych grupach wiekowych.

  Czy obowiązuje maksymalny wiek przy wynajmie samochodu?

  Pojawienie się ograniczenia, jakim jest górny limit wieku kierowcy, jest dość nową rzeczą, która staje się coraz bardziej powszechna wśród firm wynajmujących samochody. Ideą jest ograniczenie ryzyka starszych kierowców w ruchu drogowym, a wypożyczalnie chcą uniknąć potencjalnych poważnych wypadków drogowych. Średni maksymalny wiek to 75 lat, ale dostawcy mogą ustalić własny limit. Dobrą wiadomością dla starszych kierowców jest to, że ograniczenie to nie istnieje w większości krajów europejskich. Podobnie jak w przypadku młodych kierowców, dopłaty mogą być pobierane od starszych kierowców. Ponadto wielu dostawców wymaga określonych dokumentów w określonym wieku. Należą do nich na przykład zaświadczenie lekarskie o dobrym stanie zdrowia kierowcy, list od firmy ubezpieczeniowej, który wyjaśnia wszelkie niedawne wypadki oraz informacje na temat ważności prawa jazdy. W przypadku seniorów wypożyczalnie samochodów mogą również ograniczyć dostępność niektórych kategorii i klas pojazdów. Maksymalne ograniczenia wiekowe mogą dotyczyć tylko niektórych klas samochodów. Dodatkowi kierowcy podlegają również takim samym ograniczeniom wiekowym, co starsi kierowcy.

  Ograniczenia wiekowe wynajmu samochodu - ważne informacje

  • Limit wieku dla młodych i starszych kierowców, którzy chcą wynająć samochód, jest indywidualnie ustalany przez dostawcę samochodów.
   18-letni kierowca ma już możliwość wynajęcia samochodu, mimo że w niektórych krajach europejskich minimalny wiek kierowcy jest wyższy. Wypożyczalnia samochodów może zmienić limit wieku dla młodych i starszych kierowców, jeśli tak wybierze, to określi wszystkie przepisy i ograniczenia niezależnie.
  • Ograniczenia dotyczące wieku wynajmu samochodu są regulowane przez kraj odbioru pojazdu.
   Ograniczenia wiekowe dla młodych i starszych kierowców przy wynajmie samochodu można znaleźć na warunkach na voucherze. Należy również pamiętać o ograniczeniach wiekowych dla krajów docelowych. Zapoznaj się wcześniej z zasadami i przepisami drogowymi w miejscu docelowym i nie zapomnij skontaktować się z Auto Europe, jeśli chcesz wyjechać poza granice kraju.
  • Opłata za młodego lub starszego kierowcę, jeśli dotyczy, jest pobierana przez dostawcę wynajmu samochodu lokalnie przy odbiorze.
   Opłata za młodego lub starszego kierowcę, jeśli dotyczy, jest pobierana przez dostawcę wynajmu samochodu lokalnie przy odbiorze.
  • Ograniczenia wiekowe przy wynajmie samochodu mogą wymagać lokalnej opłaty za dodatkowe ubezpieczenie.
   Starsi i młodzi kierowcy poniżej 21 roku życia mogą być zobowiązani do wykupienia oferty z zawartym ubezpieczeniem zamiast wybierania podstawowej ochrony ubezpieczeniowej lub do wykupienia dodatkowego ubezpieczenia.
  • Wymagania wiekowe mogą ograniczyć ci możliwość wynajmu określonego pojazdu lub wykluczyć określoną kategorię samochodu.
   Wielu dostawców samochodów nakłada ograniczenia na młodych i starszych kierowców w odniesieniu do rodzaju pojazdu, który mogą wynająć. Zasadniczo pojazdy z wyższej klasy, sportowej lub luksusowej mają więcej ograniczeń, podczas gdy pojazdy z kategorii mini, ekonomicznej i kompaktowej mają mniej ograniczeń.

  Jak mogę zarezerwować samochód jako młody lub starszy kierowca?

  Dokonując rezerwacji w Auto Europe, zawsze informuj nas o odpowiednim wieku kierowcy, abyśmy mogli powiadomić Cię o wszelkich ograniczeniach wiekowych dotyczących wynajmu samochodu. Potwierdzimy, czy możesz prowadzić wybrany samochód w zależności od wieku i poinformujemy Cię o możliwych opłatach na potwierdzeniu rezerwacji. Aby uzyskać więcej informacji na temat opłat i innych możliwych ograniczeń, zapoznaj się z warunkami rezerwacji lub wyszukaj je na naszej stronie internetowej. Jeśli lokalna wypożyczalnia wymaga dokumentów lub dodatkowych informacji, poinformujemy Cię o tym. Jeśli wypożyczenie wybranego przez Ciebie samochodu jest niedozwolone, powiadomimy Cię osobiście. Nasz wykwalifikowany personel działu obsługi klienta pomoże znaleźć odpowiednią ofertę dla Twoich planów podróży, niezależnie od wieku. Jeśli masz jakieś pytania lub potrzebujesz więcej informacji, skontaktuj się z nami telefonicznie lub e-mailem siedem dni w tygodniu.