Auto Europe

 • POLSKA
 • Skontaktuj się z naszymi specjalistami

  TANI WYNAJEM SAMOCHODÓW W KRAKOWIE

  Wynajem samochodów na całym świecie
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Wynajem samochodów na całym świecie
  Dzlaczego warto u nas zarezerwować
  • Porównaj wypożyczalnie i znajdź najlepszą cenę
  • Bezpłatna anulacja do 48 godzin przed odbiorem
  • Bez opłat za transakcje kartą kredytową
  • Pon-niedz wsparcie telefoniczne
  • 24000 punktów odbioru na świecie

  Wypożyczalnia samochodów w Krakowie z Auto Europe

  To niezwykłe polskie miasto Kraków ma bogatą historię, sięgającą VII wieku, kiedy po raz pierwszy wspomniał o nim żydowski kupiec z Kordoby, Hiszpanii. Od 1038 do 1569 r. ze względu na swoje znaczenie jako centrum handlowe północnej Europy, miasto zostało nazwane stolicą Polski. Sprawdź nasze fantastyczne oferty i samochody jakie oferuje wypożyczalnia samochodów w Krakowie. Auto Europe ma ponad 60 letnie doświadczenie jako pośrednik wynajmu pojazdów z licznymi renomowanymi dostawcami w ponad 24 000 lokalizacjach na całym świecie. Z Auto Europe masz gwarantowany udany pobyt podczas następnej wyprawy do Krakowa.

  Obecnie Kraków jest znany jako polska mekka turystyczna, z ponad siedmioma milionami turystów rocznie. Nasz zespół w Auto Europe oferuje duży wybór pojazdów w konkurencyjnych cenach i pomaga klientom pozostać mobilnym przy wynajmie samochodu w Krakowie, drugim co do wielkości mieście w kraju.

  Ten polski klejnot został ogłoszony Miastem Literatury w 2013 r. przez UNESCO, ponieważ jest rezydencją uznanych krajowych artystów, pisarzy, malarzy i muzyków. Kulturę obchodzi się także w imponującym Muzeum Narodowym i Muzeum Czartoryskim, Operze oraz licznych galeriach sztuki i przedstawieniach teatralnych.

  Największy plac średniowiecznych miast europejskich znajduje się w Krakowie i jest to piękna mieszanka zabytków, niezwykłych zabytków, restauracji, klubów, kawiarni i mnóstwa imprez plenerowych. Latem Rynek tętni życiem wśród przechodniów, którzy rozkoszują się promieniami słońca i cieszą piękną i ruchliwą atmosferą. Po skosztowaniu smakowitych lokalnych przysmaków, takich jak baranina, bigos lub gołąbki, turyści mogą wybrać się na krótki spacer do Sukiennic, najstarszego na świecie centrum handlowego. Inne pobliskie atrakcje obejmują przejażdżki dorożkami, wycieczki z przewodnikiem i wyprawy do pubów.

  Z ponad 3274.66 kilometrami dróg, dlaczego nie spędzić czasu jeżdżąc po Polsce odwiedzając przy okazji Warszawę lub Gdańsk?

  Jeśli interesują Cię opinie o wypożyczalni samochodów w Krakowie i naszych usługach, odwiedź naszą stronę i poznaj recenzje klientów Auto Europe.

  Jaki jest ruch na drogach w Krakowie?

  Prowadzenie wynajętego samochodu w Krakowie jest dość łatwe. Polska ma ruch prawostronny, a większość znaków drogowych i przepisów jest zgodna z kontynentalną częścią Unii Europejskiej. Obowiązkowo należy zapiąć pasy bezpieczeństwa i zawsze włączać reflektory. Ograniczenie prędkości w Krakowie wynosi zazwyczaj 50 km/h między 5 rano a 11 wieczorem i 60 km/h po tym. Autostrady pozwalają na większą prędkość. Kierowcy muszą pamiętać, że tak jak każde inne duże miasto, Kraków ma zwiększony ruch na drogach w godzinach pracy. Więcej informacji na temat jazdy w Polsce można znaleźć w naszym przydatnym przewodniku.

  Gdzie mogę zaparkować samochodem wynajętym w Krakowie?

  Wypożyczalnia samochodów w Krakowie zapewni Ci łatwość w przemieszczaniu się po mieście, jednak zwróć uwagę na to gdzie i kiedy możesz zostawić swój wynajęty pojazd. Kierowcy, którzy chcą zaparkować w pobliżu starego centrum Krakowa, znajdą podziemny parking na Placu Groblach. Godzina parkowania kosztuje około 4 zł. Inną opcją jest podziemny parking przed głównym holem Muzeum Narodowego w Krakowie. Ten obiekt jest nieco tańszy i znajduje się przy Alei Mickiewicza. Oba parkingi zapełniają się dość szybko, zwłaszcza w sezonie turystycznym.

  Chociaż znalezienie miejsc parkingowych w centrum Krakowa może być trudne, kierowcy mogą parkować na ulicach otaczających Wielki Plac. Przy każdej ulicy lub bloku znajduje się co najmniej jeden licznik parkowania, działający między 10.00 a 20.00 w dni powszednie. Jedna złotówka to równowartość dwudziestu minut, podczas gdy bilety jednogodzinne to 3,00 PLN. Dostępne są inne opcje, ale pamiętaj, aby użyć dokładnej ilości monet, biorąc pod uwagę, że te maszyny nie oddają reszty.

  Lotnisko w Krakowie

  Lotnisko Kraków znajduje się około 13 kilometrów od centrum Krakowa i jest łatwo dostępny z wielu polskich miast drogami regionalnymi, a także z 4 autostrad. Lotnisko zostało otwarte dla lotnictwa cywilnego w 1964 roku. Jest to drugi najbardziej ruchliwy port lotniczy w kraju pod względem liczby pasażerów obsługiwanych rocznie. Prace nad nowym terminalem zostały zakończone w grudniu 2016 r. Terminal obsługuje loty przez cały rok, 24 godziny na dobę, zarówno loty krajowe, jak i międzynarodowe. Przewidywana maksymalna pojemność terminalu wynosi do 8 milionów pasażerów obsługiwanych w ciągu roku. W 2018 ilość pasażerów wyniosła niemal 7 milionów.

  Międzynarodowe lotnisko im. Jana Pawła II Kraków-Balice (KRK)
  Strona internetowa: Kraków Lotnisko
  Adres: Kapitana Mieczysława Medweckiego 1, 32-083 Balice, Polska
  Telefon:+48 12 295 58 00

  Co robić w Krakowie

  Kraków to miasto, które zasługuje na to, by znaleźć się na obowiązkowej liście wszystkich podróżników. Jest bardzo podobne do Pragi, tylko z mniejszą liczbą turystów i niższymi cenami. Z dużym rynkiem, kolorowymi uliczkami, zabytkami i mnóstwem niesamowitych, niedrogich restauracji Kraków jest ulubionym przystankiem dla wielu osób podczas podróży po Polsce.

  • Rynek główny: Rynek Główny jest największym na świecie średniowiecznym rynkiem i punktem kulminacyjnym każdej podróży do Krakowa. To geograficzne centrum Starego Miasta, symboliczne centrum i, co bardzo prawdopodobnie, punkt główny większości planów podróży. Plac jest głównie o atmosferze - jest żywy i tętniący życiem zarówno wśród mieszkańców, jak i turystów, przyjeżdżających i wyjeżdżających. Zauważysz również niesymetryczne wieże w pobliżu Bazyliki Mariackiej, które są świetną ucieczką od aktywności placu. Jeśli chcesz kupić pamiątki, obejrzyj stragany w Sukiennicach.

  • Kościół Mariacki: Siedząca na wschodnim rogu Rynku Głównego Bazylika Mariacka jest gotyckim kościołem, który został zbudowany w XIII wieku. Został zniszczony przez Tatarów, a następnie odbudowany w XIV wieku. Posiada dwie wieże, które mają różne style, a także różne wysokości. Jednak główną atrakcją bazyliki jest drewniany ołtarz znaleziony na ścianie w pobliżu wejścia dla gości. Składa się z serii paneli przedstawiających sceny biblijne, takie jak wniebowstąpienie Jezusa.

  • Wawel: Katedra Wawelska - usytuowana w okolicy Wzgórza Wawelskiego - jest jednym z najważniejszych miejsc kultu w Polsce. Przez wieki kościół ten gościł św. Stanisława, który bronił niepodległości Polski. Pochowany jest w kościelnych komorach pogrzebowych obok szeregu polskich monarchów i innych znanych Polaków. Nic więc dziwnego, że ta część atrakcji jest jedną z najbardziej popularnych.

  • Muzeum Lotnictwa: Znajdujące się niecałe 5 kilometrów na północny wschód od centrum miasta Muzeum Lotnictwa Polskiego przemawia do miłośników lotnictwa. Muzeum znajduje się na lotnisku Rakowice-Czyzny, jednym z najstarszych lądowisk w Europie dla samolotów wojskowych. Znajdują się w nim samoloty, helikoptery i inne, w tym rosyjski Grigorowicz M-15 z I wojny światowej i jedyny na świecie ocalały samolot niemieckiego projektanta Dr. Geest. Kolekcja z różnymi silnikami samolotowymi jest również dostępna w jednym z hangarów lądowiska.

  Najlepsze wycieczki jednodniowe samochodem wynajętym w Krakowie

  Od zakupów po zwiedzanie, Kraków oferuje szeroki zakres zajęć w ciągu dnia. Jednak głównymi atrakcjami tego europejskiego miasta są historyczne atrakcje i architektura Starego Świata. Kraków potwierdził też swoją rolę jako główny międzynarodowy ośrodek akademicki i artystyczny. Kraków jest pięknym i historycznym miastem do odwiedzenia i jest jednym z wiodących lokalizacji turystycznych w Europie.

  "Wieliczka" Kopalnia Soli

  Kopalnia Soli „Wieliczka”, wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, przestała wydobywać sól w 2007 r. po wiekach produkcji, ale nadal przyciąga odwiedzających ze względu na kolekcję pieczołowicie wyrzeźbionych figur i postaci.

  Niewątpliwą atrakcją kopalni jest kaplica św. Kingi, pełnowymiarowa podziemna świątynia wykonana z soli. Jednak przygotuj się na spacer. Podczas standardowej wycieczki po obiekcie przemierzysz 800 kroków, z których 350 jest częścią początkowego zejścia. Podróżni ostrzegają również, że po zakończeniu wycieczki napotkasz dodatkową wędrówkę, aby dotrzeć do windy do wyjścia.

  Fabryka Oskara Schindlera

  Jeśli znany jest Ci film „Lista Schindlera”, to rozpoznasz fabrykę Oskara Schindlera. Ta dawna fabryka emalii, która w czasie II wojny światowej wpadła w ręce byłego nazistowskiego sympatyka Oskara Schindlera, kiedyś zatrudniała i więziła około 1200 Żydów. Gdy naziści zaczęli wysyłać Żydów do obozów pracy w całej Polsce, Schindler, starając się utrzymać siłę roboczą, uzyskał pozwolenie na przekształcenie sąsiedniej działki w podobóz obozu pracy w Płaszowie, gdzie warunki były mniej surowe. Schindler ostatecznie przeniósł swoją fabrykę do Brünnlitz, wioski w Republice Czeskiej, a poprzednie miejsce zostało ponownie otwarte jako muzeum.

  Auschwitz-Birkenau Muzeum

  Auschwitz-Birkenau Memorial Muzeum jest jednym z najlepiej zachowanych obozów koncentracyjnych w Europie. Obozy te, wiele z nich, stanowią ważny element historii, choć podczas pobytu tam możesz poczuć się emocjonalnie. Jako takie, to miejsce nie jest idealne dla młodszych dzieci. Zaplanuj zabranie ze sobą wody i zdecyduj się na wygodne buty do chodzenia, ponieważ tutaj znajdziesz dużo do przejścia. Z wyprzedzeniem zarezerwuj również czasowe wejściówki i wycieczki z przewodnikiem na stronie rezerwacji tego obiektu.

  Kazimierz

  Poznasz, że okolica jest warta zwiedzenia, gdy cała zostanie wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Jeśli jesteś tu tylko na weekend, to Kazimierz jest prawdopodobnie najlepszą dzielnicą Krakowa, aby rozpocząć przygodę. Ta zabytkowa dzielnica żydowska jest teraz tętniącym życiem, kreatywnym centrum pełnym kolorowej sztuki ulicznej, wspaniałej kawy, świetnych galerii sztuki, pięknych barów, ciekawych muzeów i wielu innych atrakcji.

  Pomimo tragicznej roli podczas II wojny światowej, bogata kultura żydowska, która rozwijała się tutaj od setek lat, jest wciąż żywa i trwa; znajdziesz tu liczne synagogi, ogromny doroczny Festiwal Kultury Żydowskiej, Żydowskie Muzeum Galicja i inne ciekawe miejsca. Ta dzielnica była jednym z głównych plenerów do filmu Stevena Spielberga "Lista Schindlera", więc nie zdziw się, jeśli poczujesz się tu trochę znajomo.

  Tatry

  Znane również jako „Polskie Alpy”, Tatry leżą na południe od Krakowa i zapewniają wspaniałą wycieczkę, jeśli chcesz uciec od turystycznego zgiełku. Skieruj się w stronę uroczo kiczowatego Zakopanego, które leży u podnóża gór. Możesz tu dotrzeć w niecałe dwie godziny z Krakowa; najprostszym sposobem jest wynajem samochodu w Krakowie z Auto Europe.

  Informacje geograficzne i historyczne

  Kraków jest drugim co do wielkości i jednym z najstarszych miast w Polsce. Położone nad Wisłą w województwie małopolskim miasto pochodzi z VII wieku. Leży w południowej Polsce w pobliżu granicy z Czechami, słynie z dobrze zachowanego średniowiecznego rdzenia i dzielnicy żydowskiej. Jego stare miasto - otoczone plantami i pozostałościami średniowiecznych murów miasta - koncentruje się na okaza4ym, rozległym Rynku Głównym.

  Kraków jest stolicą województwa małopolskiego, leżącego w sercu kontynentalnej Europy. To dlatego, że, co ciekawe, Kraków znajduje się w środku najbardziej wschodniej części Europy, Uralu i najbardziej na zachód wysuniętego miasta Lizbony, również w połowie drogi między Morzem Śródziemnym a arktycznym Morzem Barentsa. Kraków rozciąga się na obu brzegach przepięknej Wisły, która budzi się do życia na przełomie wiosny i lata. Od maja do sierpnia temperatura w ciągu dnia wynosi średnio 20 ° C, podczas gdy zimą spada poniżej 0 ° C, zmieniając koniec roku w białą krainę czarów. Jest to idealne połączenie europejskiego zachodniego wybrzeża morskiego i surowej pogody w Europie Wschodniej. Średni czas słońca w Krakowie wynosi w maju 7 godzin 30 min, co drastycznie spada do około 1 godziny w grudniu.

  Jak poruszać się po Krakowie

  MPK zapewnia rozwinięty system usług transportu publicznego składający się z linii autobusowych i tramwajowych. Bilety są dostępne w maszynach znajdujących się w mieście i kioskach, a także u kierowców. Ceny nielimitowanych biletów wahają się od 15 złotych za bilet 24-godzinny, do pakietu siedmiodniowego kosztującego 48 złotych, między innymi. Niezależne minibusy oferują również transport za 2,00 zł opłaty. Ponadto w mieście krążą liczne taksówki, które oferują tanie przejazdy. Zagraniczni turyści powinni dokładnie wiedzieć, dokąd się udają, ponieważ anglojęzyczni kierowcy nie są typowym zjawiskiem w Krakowie. Niemniej jednak poruszanie się po Starym Centrum pieszo jest łatwe, ponieważ jest w całości przeznaczone dla pieszych. Większość zabytków znajduje się blisko tego obszaru. Oficjalna strona krakowskiego miasta ostrzega też turystów, aby uważali na kieszonkowców w autobusach i na ulicach.

  Przydatne linki

  Przewodnik Turystyczny Kraków