Auto Europe

 • POLSKA
 • Skontaktuj się z naszymi specjalistami

  TANI WYNAJEM SAMOCHODÓW W WARSZAWIE

  Wynajem samochodów na całym świecie
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Wynajem samochodów na całym świecie
  Dzlaczego warto u nas zarezerwować
  • Porównaj wypożyczalnie i znajdź najlepszą cenę
  • Bezpłatna anulacja do 48 godzin przed odbiorem
  • Bez opłat za transakcje kartą kredytową
  • Pon-sob wsparcie telefoniczne
  • 24000 punktów odbioru na świecie

  Wypożyczalnia samochodów w Warszawie z Auto Europe

  Auto Europe ma do zaoferowania atrakcyjne możliwości wynajmu samochodów z wielu wypożyczalni samochodów w Warszawie. Nasze usługi spełniają życzenia każdego klienta, a to wszystko poprzez współpracę z licznymi renomowanymi wypożyczalniami jak np. Europcar, Avis czy National. W naszej ofercie posiadamy olbrzymi wybór pojazdów w kilku punktach wynajmu w Warszawie i całej Polsce.

  Wizyta w Warszawie to podróż przez burzliwą historię miasta, która wciąż jest widoczna w jej miejskim kształcie. Warszawska architektura to mozaika przebudowanych przedwojennych budynków, komunistycznych zabytków, takich jak Pałac Kultury i Nauki - prezent od sowieckiej Rosji, a także nowoczesny design, taki jak Muzeum Historii Żydów Polskich. Prawie całkowicie zniszczona podczas II wojny światowej, Warszawa przeżywa teraz swój najlepszy okres od czasu obalenia komunistycznego rządu przez słynny związek zawodowy Solidarność, który wywołał upadek czerwonej kurtyny w pozostałej części Europy.

  Odwiedź Łazienki z koncertami muzyki na żywo w okresie wiosenno-letnim lub wybierz się na spacer po Alejach Ujazdowskich, by podziwiać budynki rządowe i ambasady. Wybierz drogę do Krakowskiego Przedmieścia, przebudowanej części miasta na część Starego Miasta, aby w pełni wykorzystać pobyt w stolicy Polski. Przeżyj tętniącą życiem metropolię z wypożyczalnią samochodów w Warszawie i udaj się na tor wyścigów konnych na Służewcu - ekscytujące miejsce spotkań towarzyskich dla mieszkańców. Z Warszawy jest też niedaleko do Łodzi, kolejnego miasta, które może zadziwić swoją historią.

  Auto Europe ma najlepsze oferty wynajmu samochodów w Warszawie, aby ułatwić Ci bezproblemowe podróżowanie podczas wakacji lub wyjazdu służbowego. Wybieraj z dużej floty pojazdów dostępnych do odbioru w centrum lub na dowolnym lotnisku. Odwiedź też naszą stronę i poznaj opinie o wypożyczalni samochodów w Warszawie i naszych usługach, zamieszczone przez naszych klientów.

  Jaki jest ruch na drogach w Warszawie?

  Włączenie Warszawy do pierwszej dziesiątki najbardziej zatłoczonych miast może zaskoczyć niektórych, ale ilość posiadanych samochodów w stolicy Polski w ciągu ostatnich 15 lat podwoiło się - co jest odzwierciedleniem sukcesu gospodarczego kraju - a programy rozbudowy dróg nie dotrzymały kroku.

  Kierowcy w stolicy Polski mogą spodziewać się, że średni czas dojazdu do wybranego celu w godzinach szytu, wzrośnie o 44% w porównaniu z resztą dnia. Niech nie zniechęci cię tłok jesli interesuje Cię wynajem samochodów w Warszawie z Auto Europe. Spawdż nasz poradnik, aby poznać zasady jazdy obowiązujące na drogach w Polsce.

  Gdzie mogę zaparkować samochodem wynajętym w Warszawie?

  Warszawa ma około 1,7 miliona mieszkańców, a według statystyk w 2015 r. W Warszawie zarejestrowano 1,5 miliona samochodów. Z miastem tak dużym i z tak wieloma samochodami mogą wystąpić problemy z parkowaniem w centrum miasta, jak w prawie wszystkich stolicach europejskich. W całym mieście znajdziesz płatne miejsca parkingowe w godzinach pracy, jednak większość tych parkingów jest później bezpłatna.

  Całe centrum Warszawy jest strefą płatnego parkowania. Zasada ta obowiązuje od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 18:00. W soboty, niedziele i święta parking jest bezpłatny. Opłaty parkingowe:

  • pierwsza godzina: 3 PLN
  • druga godzina: 3,60 PLN
  • trzecia godzina: 4,20 PLN
  • czwarta i każda kolejna godzina: 3 PLN za godzinę

  Kierowcy mogą również korzystać z płatnych publicznych parkingów. Jeśli zaparkujesz samochód lub pojazd na płatnym parkingu bez ważnego i widocznego biletu, otrzymasz karę od władz lokalnych.

  Lotnisko w Warszawie

  Jedno z trzech lotnisk obsługujących Warszawę: Lotnisko Chopina w Warszawie - to główny międzynarodowy port lotniczy, nazywany czasem lotniskiem Okęcie. Lotnisko Chopina w Warszawie (WAW), znane również jako warszawskie lotnisko im. Fryderyka Chopina, jest zlokalizowane w warszawskiej dzielnicy Włochy, 10 km na południowy zachód od centrum Warszawy.

  Warszawskie lotnisko Modlin to międzynarodowy port lotniczy, dawniej używane jako lotnisko wojskowe, na nowo zostało otwarte w lipcu 2012 roku. Znajduje się 40 km na północ od centrum Warszawy w Nowym Dworze Mazowieckim i ma maksymalną pojemność około 2–2,3 mln pasażerów rocznie.

  Oficjalna nazwa: Lotnisko Chopina w Warszawie (WAW)
  Adres: Żwirki i Wigury 1, Ocesi - Warszawa, Polska
  Strona internetowa: www.lotnisko-chopina.pl
  Telefon: +48 22 650 42 20
  Adres e-mail: pr@polish-airports.com

  Oficjalna nazwa: Lotnisko Modlin w Warszawie (WMI)
  Adres: Generała Wiktora Thommée 1a, 05-102 Nowy Dwór Mazowiecki, Polska
  Strona internetowa: www.modlinairport.pl
  Telefon: +48 22 315 18 80
  Adres e-mail: pr@polish-airports.com

  Co robić w Warszawie

  Warszawa to rozległa stolica Polski. Jej różnorodna architektura odzwierciedla długą, burzliwą historię miasta, od gotyckich kościołów i neoklasycznych pałaców po bloki z czasów sowieckich i nowoczesne drapacze chmur. Stare Miasto zostało odbudowane po ciężkich uszkodzeniach podczas II wojny światowej. Sercem Warszawy jest Rynek, z pastelowymi budynkami i kawiarniami na świeżym powietrzu. Pomnik Syrenki Warszawskiej w jej centrum to symbol miasta. Wypożyczalnia samochodów w Warszawie, to idealne rozwiązanie, aby poznać to historyczne miejsce. Auto Europe wybraliśmy kilka szczególnych miejsc, wartych odwiedzenia podczaas twojej następnej podróży do Warszawy.

  • Trakt Królewski: Trakt Królewski jest bez wątpienia najpiękniejszą częścią miasta, obejmującą pięć połączonych ulic, na których znajduje się wiele ważnych kulturowo budynków i zabytków. Trakt zaczyna się na skraju Starego Miasta i rozciąga się na ponad dwa kilometry. Po zwiedzeniu wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO Starego Miasta należy kierować się na Krakowskie Przedmieście, a następnie na elegancką ulicę Nowy Świat, w dół Alei Ujazdowskich i zakończyć na słynnych Łazienkach Królewskich.

  • Łazienki: Ten największy i najbardziej urokliwy park w całej Warszawie został zaprojektowany w XVII wieku w stylu barokowym. W parku znajduje się wiele pałaców (w tym główny Pałac na Wodzie), neoklasyczny amfiteatr i oranżerie. W lecie często odbywają się bezpłatne zajęcia jogi i medytacji w parku.

  • Zamek Królewski: Warszawski Zamek Królewski znajduje się na Starym Mieście na pięknym Placu Zamkowym. Była to rezydencja polskiej rodziny królewskiej między XVI a XVIII wiekiem. Zamek został całkowicie zniszczony przez wojska niemieckie w czasie II wojny światowej, a dzięki reżimowi komunistycznemu został odbudowany dopiero w latach 80., ale bardzo dobrze wtapia się w atmosferę Starego Miasta. We wnętrzu znajduje się kolekcja portretów królów polskich oraz kolekcja 23 XVIII-wiecznych obrazów Warszawy zamówionych przez ostatniego króla Polski, S. A. Poniatowskiego.

  • Pałac Kultury: Jeden z kultowych warszawskich budynków to zdecydowanie Pałac Kultury i Nauki. Był to „prezent” Stalina w czasach komunistycznych i ma podzielne opinie od mieszkańców miasta. Czy tego chcesz czy nie, budynek trudno przeoczyć. Aby uzyskać wspaniałe widoki na miasto, kup bilet i udaj się do platformy widokowej na 30 piętrze, windą. W budynku znajduje się teatr i kino, w którym odbywają się regularne imprezy.

  Najlepsze wycieczki jednodniowe samochodem wynajętym w Warszawie

  Wizyta w Warszawie ujawnia warstwę historii o mieście, które zostało przeznaczone do zniszczenia przez nazistów, ale wciąż żyje, by opowiedzieć swoją historię. Jednym z pierwszych zabytków, który wita odwiedzających polską stolicę, jest „Ósma bestia”, dramatyczne przypomnienie czasów rządów komunistycznych, zaprojektowane przez radzieckiego architekta Lwa Rudnewa. Zobacz przygotowane przez Auto Europe zestawy wycieczek jednodniowych i zaplanuj swoją wyprawę do Warszawy już dziś!

  Życie Chopina

  Najbardziej znanym mieszkańcem Warszawy był Fryderyk Chopin, wielki pianista i światowej sławy kompozytor. Muzyczny geniusz i romantyk, naznaczony piętnem choroby, spędzili 20 lat w Warszawie. Dorastał, uczył się muzyki, zaprzyjaźnił się i dał swoje pierwsze w historii koncerty tutaj. Wycieczka szlakiem Chopina zabierze Cię z powrotem do 200-lecia Warszawy. Zobaczysz miejsca, w których mieszkał Chopin i gdzie spędził czas, odkrywając także, co ukształtowało jego osobowość i dlaczego opuścił Polskę.

  Mazury i Wilczy Szaniec

  Wybierz się na jednodniową wycieczkę z Warszawy, aby odkryć Mazury. Przeglądaj Wilczy Szaniec, a następnie spędź popołudnie, żeglując przez ten region Polski. Wyjdź z Warszawy i udaj się do Ruin bunkrów Adolfa Hitlera, Wilczego Szańca, z czasów II wojny światowej. Poznaj szczegóły nieudanej próby zamachu na przywódcy nazistowskich Niemiec przez konspiratorów, w tym pułkownika Clausa von Stauffenberga. Następnie udaj się do Mikołajek. Wybierz się w podróż po tym uroczym miasteczku, aby zobaczyć jachty w marinie i fantastyczne widoki na jeziora. Jeśli będziesz w okolicach Mazur, może zainteresować Cię jeden z większych Polskich portów w Gdańsku, mieście wartym odwiedzenia podczas kolejnej wyprawy po Polsce.

  Auschwitz i Birkenau

  Złóż szacunek ofiarom Holokaustu podczas całodniowej wycieczki do Auschwitz i Birkenau z Warszawy. Podróżuj swoim wygodnym wynajętym pojazdem, a następnie wybierz się na 3,5-godzinną pieszą wycieczkę po wpisanym na listę UNESCO zabytku, poznając historię II wojny światowej. Wyrusz na całodniową wycieczkę do obozu koncentracyjnego Auschwitz Birkenau. Podróżuj wynajętym wygodnym minivanem lub samochodem. Podróż trwa około 4 godzin.

  Praga

  Odkryj najbardziej fascynującą dzielnicę Warszawy, podróżując przez wielokulturową, autentyczną i legendarną Pragę. Poznaj prawdziwe oblicze Warszawy, w tym bloki mieszkalne z czasów komunizmu i strefy poprzemysłowe. Poznaj historię, autentycznej i legendarnej dzielnicy Praga. Położona na prawym brzegu Wisły, zaledwie kilka minut od Starego Miasta, Praga różni się znacznie od lewej strony Warszawy. Przez wieki ta część Warszawy charakteryzowała się handlem i przemysłem i była prawdziwą mieszanką kultur.

  Informacje geograficzne i historyczne

  Warszawa głównie jest położona na płaskim terytorium, otoczona równinami i okazjonalnymi wzgórzami. Geograficznie położone w środkowo-wschodniej części Polski miasto leży w samym sercu Równiny Mazowieckiej. Warszawa jest miastem stosunkowo inżynieryjnym.

  Kiedy został zbombardowany i zrównany z ziemią w czasie II wojny światowej, w czasach komunistycznych stare struktury historyczne zostały odbudowane do ich pierwotnego projektu. Z czasem przybyły też nowoczesne konstrukcje i wzniesiono wieżowce w całym mieście. Rzeka Wisła biegnie ukośnie na północ do południa Warszawy. Ulice zostały sprytnie zaplanowane, aby pomieścić dzielnice mieszkaniowe, handlowe, naturalne i turystyczne.

  Warszawa jest ogólnie miastem wilgotnym. Śnieżnym i zimnym w zimie, gdy temperatura waha się od -4 ° C do 6 ° C, a na lato przypada cieplejsze 9 ° C i 22 ° C. Opady deszczu zdarzają się przez cały rok, ale przeważnie najwięcej ich występuje od lipca do pażdziernika.

  Jak przemieszczać się po Warszawie

  Zarząd Transportu Miejskiego (ZTM) jest organizatorem transportu publicznego na terenie Warszawy. Wybrane linie (tj. Linie strefowe) rozciągają się również poza granice Warszawy, tworząc sieć dogodnych połączeń na terenie aglomeracji warszawskiej. ZTM odpowiada m.in. za aranżację tras, rozkładów jazdy, sprzedaż biletów i kontroli biletów.

  Oferta warszawska to połączenie linii tramwajowych, autobusowych, metra i miejskich linii szybkiej kolei. W wyniku współpracy ZTM z przewoźnikami kolejowymi bilety są ważne na tramwaje, autobusy i pociągi obsługujące aglomerację warszawską.

  Linie autobusowe

  Standardowe linie autobusowe są ponumerowane od 100 do 399. Zakres 300-399 obejmuje linie sezonowe, które są aktywowane w określonych porach dnia tygodnia. Autobusy te zatrzymują się na wszystkich przystankach (z nielicznymi wyjątkami). Linie oznaczone literą „E” wraz z numerem, np. „E-4” to linie ekspresowe, które umożliwiają płynną podróż pomiędzy odległymi dzielnicami i centrum miasta (Śródmieście). Te linie obsługują tylko wybrane przystanki, dlatego warto najpierw sprawdzić mapę danej linii.

  Autobusy linii nocnych są oznaczone literą „N”, po której następuje numer, np. „N11”. Wybrane linie nocne są jednocześnie liniami stref - ich trasy przebiegają przez Strefę 1 i 2.

  Tramwaje

  Linie tramwajowe są ponumerowane od 1 do 79. Liczby 1-39 zawierają podstawowe połączenia. Linie tramwajowe o numerach od 40 do 49 kursują w określonych porach dnia lub tygodnia (np. W godzinach szczytu ruchu). Tramwaje o innych numerach są obsługiwane na liniach specjalnych lub zastępczych. W przypadku nieoczekiwanych przerw w działaniu (awarii) lub planowanych prac, ruch tramwajowy może zostać zawieszony i udostępniony zostanie zastępczy środek transportu. Wszystkie bilety są ważne na tramwajach. Tramwaje zatrzymują się na wszystkich przystankach na danej trasie. Wszystkie przystanki są trwałe.

  Kolej

  Pociągi Szybkiej Kolei Miejskiej - SKM oznaczone są literą „S” i numerem. Trasa SKM przebiega przez dwie strefy i wymaga wykupienia odpowiednich biletów strefowych. Zasady płacenia opłat są takie same jak w przypadku linii autobusowych.

  Metro

  Dwie linie metra łączą dzielnice Bielany, Ursynów, Wola i Praga-Południe przez centrum miasta z ewentualną zmianą na stacji Świętokrzyska. Metro kursuje w przybliżonych godzinach od 5 rano do 1 w nocy. W przypadku nieprzewidzianych przerw w świadczeniu usług (np. Awarii) lub planowanych prac usługa metra może zostać zawieszona i udostępnione zastępcze środki transportu publicznego. Zastępcze autobusy lub tramwaje są oznaczone piktogramem, lub literą „Z”.

  Przydatne linki

  Przewodnik turystyczny Warszawa