Auto Europe

 • POLSKA
 • Skontaktuj się z naszymi specjalistami

  TANI WYNAJEM SAMOCHODÓW W PARYŻU

  Wynajem samochodów na całym świecie
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Wynajem samochodów na całym świecie
  Dzlaczego warto u nas zarezerwować
  • Porównaj wypożyczalnie i znajdź najlepszą cenę
  • Bezpłatna anulacja do 48 godzin przed odbiorem
  • Bez opłat za transakcje kartą kredytową
  • Pon-niedz wsparcie telefoniczne
  • 24000 punktów odbioru na świecie

  Wypożyczalnia samochodów w Paryżu - odkrywaj miasto miłości!

  Wypożyczalnia samochodów w Paryżu

  Paryż jest jednym z największych repozytorium sztuki na świecie oraz prawdziwym skarbem z pierwszej klasy muzeami i wspaniałymi kościołami. Podczas gdy turyści odwiedzający Paryż, patrzą na otaczające je uderzająco piękne miasto, znajdziesz tutaj mieszankę kolorów i kwintesencję paryskich dzielnic, a w szczególności Montmartre, Marais, Belleville i Trocadéro, nie wspominając oczywiście o sławnym Latin Quarter. Auto Europe ma do zaoferowania atrakcyjne możliwości wynajmu samochodów w Paryżu. Nasze usługi spełniają życzenia każdego klienta, a to jest możliwe dzięki naszej współpracy z licznymi renomowanymi wypożyczalniami jak np. Europcar, Avis czy Hertz. W naszej ofercie posiadamy duży wybór samochodów w kilku punktach wynajmu w Paryżu.

  Zanurzony w historii Paryż może pochwalić się zachwycającą architekturą, punktami orientacyjnymi i zachwycającymi widokami z szeroką gamą niesamowitych miejsc i atrakcji do odkrycia. Kulturalne bogactwa francuskiej stolicy sprawiają, że jest to jedno z najczęściej odwiedzanych miast na świecie, a nawet podróżni przybywający tu po raz pierwszy, od razu rozpoznają Wieżę Eiffla, uważaną za jeden z najbardziej ikonicznych punktów orientacyjnych w Europie. Paryż jest też jednym z najlepszych repozytoriów sztuki ze skarbnicą pierwszej klasy muzeów i fantastycznych kościołów. Odwiedzający mogą też udać się poza zachwycające centrum miasta, by podziwiać rozległe kolorowe paryskie dzielnice, jak Montmartre, Marais, Belleville i Trocadéro, nie wspominając o słynnej Dzielnicy Łacińskiej.

  Zanim dokonasz rezerwacji pojazdu, jaki zapewni wypożyczalnia samochodów w Paryżu zapoznaj się z naszym małym przewodnikiem wycieczek objazdowych po Francji. Rozważ najlepszą opcję dopasowaną do Twoich potrzeb i przygotuj trasę podróży. Po zakończeniu rezerwacji pamiętaj o zabraniu ze sobą prawa jazdy, dowodu osobistego lub paszportu i wydruku vouchera. Wszystkie te dokumenty są niezbędne do odbioru auta w Paryżu w firmie wynajmującej. W chwili wynajmu konieczne jest posiadanie ważnej karty kredytowej (wystawionej na nazwisko kierowcy) w celu złożenia kaucji. Przed przejęciem samochodu należy sprawdzić, czy nie ma on żadnych uszkodzeń (zarysowań itp.) Jeśli zauważysz tego typu szkody, poinformuj o tym bezzwłocznie firmę wynajmującą. Dowiedz się więcej przeglądając opinie o wypożyczalni samochodów w Paryżu i zarezerwuj samochód z Auto Europe już teraz.

  Więcej informacji związanych z wynajmem samochodu w Paryżu, znajdziesz pod poniższymi linkami:

  Nasze partnerskie wypożyczalnie samochodów Wynajem samochodów FAQ Przewodnik Turystyczny

  Skąd odebrać samochód w Paryżu

  Jako pośrednik wynajmu samochodów Auto Europe stworzyło silne i długotrwałe relacje z godnymi zaufania wypożyczalniami zarówno międzynarodowych, krajowych, jak i lokalnych w całej Francji. Możemy zatem zagwarantować najlepsze oferty na wynajem samochodu w Paryżu z licznymi wypożyczalniami, lokalizacjami odbioru do wyboru nie tylko na lotniskach, ale też na głównych stacjach kolejowych i w dogodnych lokalizacjach w centrum miasta. Klienci, którzy chcą odebrać samochód w jednym miejscu i zwrócić w innym, mogą wybrać opcję tak zwanego wynajmu w jedną stronę, aby zapewnić sobie dodatkową elastyczność.

  Lotnisko w Paryżu

  Paryż jest dobrze obsługiwany przez trzy duże i nowoczesne lotniska: Orly (14 kilometrów na południe od Paryża trasą A6), Beauvais-Tillé (około godziny drogi na północ od Paryża trasą A16) oraz Charles de Gaulle (25 kilometrów na północ od Paryża trasą A1). Otwarte w 1932, Orly ma dwa terminale (południowy i zachodni) i jest największym węzłem komunikacji powietrznej dostępnej dla odwiedzających miasto. Beauvais-Tillé też ma dwa terminale i został oryginalnie otwarty w latach 1930 i obecnie służy jako nisko budżetowa opcja, obsługując zarówno stolicę, jak i północny region Francji. Najbardziej ruchliwe, nie tylko w Paryżu, ale i w całej Francji jest lotnisko Charles de Gaulle, otwarte w roku 1974. Znajdują się na nim trzy terminale w osobnych budynkach, lotnisko obsługuje większość największych linii lotniczych na świecie, takich jak: American Airlines, Delta Air Lines, United Airlines, China Southern Airlines, China Eastern Airlines, easyJet, Turkish Airlines, Lufthansa i British Airways.

  Oficjalna nazwa: Lotnisko Charles de Gaulle (CDG))
  Adres: 95700 Roissy-en-France, Francja
  Strona internetowa: www.parisaeroport.fr
  Telefon: +33 1 70 36 39 50

  Oficjalna nazwa: Lotnisko Paris Orly (ORY)
  Adres: 94390 Orly, Francja
  Strona internetowa: www.parisaeroport.fr
  Telefon: +33 892 56 39 50

  Oficjalna nazwa: Lotnisko Beauvais-Tillé (BVA)
  Adres: Route de l'Aéroport, 60000 Tillé, Francja
  Strona internetowa: www.aeroportparisbeauvais.com
  Telefon: +33 892 68 20 66

  Stacja kolejowa w Paryżu

  Paryska linia podmiejska znana jako RER ma podobny godzinowy rozkład jazdy do metra i operuje na 5 liniach, które obsługują miasto oraz region Ile-de-France. Regionalna kolej Transilien obsługuje odjazdy z większości paryskich stacji kolejowych (Nord, Est, Lyon, Austerlitz, Montparnasse i Saint-Lazare) z biletami dostępnymi do zakupu w kioskach Ile-de-France i automatycznych maszynach na stacjach kolejowych, metro i RER.


  Rezerwuj z najlepszymi wypożyczalniami samochodów w Paryżu

  Auto Europe jest obecne na rynku wynajmu samochodów od roku 1954. Nasza firma rozwinęła się przez lata, osiągając status rozpoznawalnego i jednego z największych pośredników na świecie, a naszym celem jest zapewnienie klientom najlepszych doświadczeń podczas i po zakończonym wynajmie, oraz najniższe możliwe stawki. We francuskiej stolicy współpracujemy z godnymi zaufania firmami międzynarodowymi i lokalnymi, jak Keddy, Budget, Dollar, National, Hertz i nie tylko.

  Możesz kliknąć na poniższe logo każdego z dostawców, aby dowiedzieć się nieco więcej o każdej wypożyczalni. Jeśli interesują Cię inne firmy lub potrzebujesz pomocy przy dokonywaniu rezerwacji, nie zawahaj się skontaktować z nami, dzwoniąc pod +48 222 639 537, a jeden z naszych specjalistów z chęcią Ci pomoże i poinformuje Cię o naszych regularnych promocjach, jak dodatkowy kierowca gratis i nie tylko.

  Informacje o wypożyczalni samochodów Budget Informacje o wypożyczalni samochodów Avis Informacje o wypożyczalni samochodów Europcar Informacje o wypożyczalni samochodów Hertz

  Często zadawane pytania dotyczące wynajmu samochodu w Paryżu

  Skontaktuj się z nami

  Wypożyczalnie samochodów w Paryżu i nie tylko, oferują doskonałe możliwości, jednak lepiej jest poznać kilka podstawowych faktów dotyczących wynajmu samochodów przed dokonaniem rezerwacji, aby dokonać najlepszej decyzji. Aby zapewnić Ci najlepszy wynajem samochodu i dobre doświadcznia, stworzyliśmy poniższą sekcję z najczęściej zadawanymi pytaniami, jak ubezpieczenie, przepisy drogowe i parking, a także zasady dotyczące kart kredytowych.


  Czy potrzebuję karty kredytowej, żeby wynająć samochód w Paryżu?

  Karta kredytowa jest Ci potrzebna, jeśli chcesz dokonać rezerwacji przez Auto Europe. Wypożyczalnia samochodów w Paryżu wymagają przedstawienia ważnej karty kredytowej wystawionej na głównego kierowcę, aby zablokować na niej depozyt. Wysokość depozytu zazwyczaj związana jest z udziałem własnym w zależności od posiadanego ubezpieczenia i może się różnić w zależności od wypożyczalni i kategorii pojazdu. Depozyt jest odblokowuwany kiedy pojazd zwrócony jest w tym samym stanie, wjakim został odebrany. Akceptowane są tylko główne karty kredytowe i muszą należeć do głównego kierwcy. Jeśli potrzebujesz więcej informacji, sprawdź nasz poradnik z informacjami o kartach kredytowych i depozycie, zanim wyruszysz w drogę.

   

  Jakiego ubezpieczenia potrzebuję podczas wynajmu samochodu w Paryżu?

  Decydując się na wynajem samochodu w Paryżu z Auto Europe, zawsze otrzymujesz podstawowe ubezpieczenie pojazdu dla wszystkich swoich pojazdów, zgodnie z podstawowymi wymogami w Hiszpanii. Oznacza to, że wliczone jest CDW (ubezpieczenie od wypadku), ochrona przed kradzieżą i ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej. Warto jednak pamiętać, że podstawowe ubezpieczenie zawiera udział własny (maksymalna kwota, jaką klient zobowiązany jest zapłacić podczas wypadku). Pamiętaj, że podstawowa stawka nie obejmuje uszkodzeń niektórych części pojazdu, jak opony, lusterka, koła, szkło, wnętrze, dach, silnik i podwozie.

  Auto Europe oferuje podróżnym dodatkowy pakiet Zwrot Udziału Własnego z Super Cover, który pokrywa zazwyczaj nieuwzględnione elementy, jak opony, szkło, czy utrata kluczyków. Wybierając nasze zabezpieczenie, klient wciąż jest odpowiedzialny za udział własny, ale po zakończonym wynajmie może się ubiegać o jego zwrot od Auto Europe.

  Warto też pamiętać, że chociaż minimalny wymagany wiek kierowcy we Francji wynosi 18 lat, to większość wypożyczalni narzuca ograniczenia wiekowe dla kierowców poniżej 26 roku życia. Wynajmując samochód w Paryżu pamiętaj też, że musisz przedstawić prawo jazdy ważne przynajmniej rok, a każdy kierowca poniżej 26 lat, w zależności od dostawcy, musi uiścić opłatę Młodego Kierowcy. Informacje o wszelkich opłatach można znaleźć na naszej stronie klikając Szczegóły Ceny podczas wyszukiania oferty lub w Ogólnych Warunkach zamieszczonych na voucherze, jaki otrzymasz po zatwierdzeniu rezerwacji.

   

  Jaki jest ruch drogowy w Paryżu?

  Tak jak w każdym większym mieście o zwiększonym ruchu drogowym, zawsze najlepiej jest unikać poranków oraz godzin szczytu wieczorem na drodze. Zwróć szczególną uwagę na ruch i porę dnia, kiedy wybierasz się w bardziej zatłoczone części miasta. Odwiedzający Paryż powinni również uważać na przejściach dla pieszych, ponieważ jest to bardzo typowe dla Paryżan, aby przechodzić na drugą stronę ulicy, nawet kiedy światło jest już, lub jeszcze dla nich czerwone! Centrum Paryża jest sterowany ruchem opływowym przez trzy duże obwodnice, z których centralna zaczyna się na Périphérique. Trasa A86 zapewnia dostęp przez wewnętrzne przedmieście, podczas gdy Francilienne biegnie przez przedmieście zewnętrzne. Dzięki temu, że Francja ma doskonale utrzymane drogi, jazda po kraju, oraz w samym Paryżu, nie mogłaby być łatwiejsza. Jeśli masz trochę więcej czasu do przeznaczenia na podróże, dlaczego by dnie odwiedzić obszarów poza francuską stolicą. Wypożyczalnia samochodów w Paryżu to świetny sposób na odwiedzenie interesujących miejsc, takich jak Nantes, w pobliżu zachodniego wybrzeża lub Lyon na wschodzie. Dla tych, co marzą o kilku dniach nad morzem w słońcu, można się udać na południe do Nicei na piękną Francuską Riwierę.

   

  Gdzie mogę zaparkować samochód wynajęty w Paryżu?

  Jeśli planujesz pobyt w centrum Paryża, dobrym wyborem jest zaparkowanie swojego samochodu na parkingu hotelowym, jeśli masz do niego dostęp, a następnie zwiedzać miasto za pomocą transportu publicznego. Możesz także zarezerwować miejsce parkingowe online w jednym z dostępnych podziemnych parkingów w centrum Paryża. Jednym z nich jest wygodnie usytuowany parking przy Notre Dame oraz Quai Branly-Eiffel Tower. Parking na ulicach jest płatny od poniedziałku do soboty od 9 rano do 20. Nocą oraz w niedziele parking jest bezpłatny. W święta publiczne możesz czasem zaparkować za darmo na niektórych ulicach: oznaczenia na to wskazujące znajdziesz szukając żółtych naklejek przy parkometrze. Ważne jest, aby pamiętać, że parkingi w Paryżu nie akceptują monet, więc warto by zainwestować w "Paris Carte" (zezwolenie na parking dostępne do zakupienia w kioskach). Możesz także zapłacić kartą kredytową lub przez aplikację PaybyPhone. Maszyna wyda ci bilet przy zakupie, który musisz umieścić za przednią szybą, tak by była wyraźna z zewnątrz. Parking uliczny jest ograniczony do 2 godzin. Im bliżej centrum miasta, tym droższy jest postój, a miejsca parkingowe rzadziej dostępne.

   

  Czy potrzebuję naklejki emisyjnej podczas wynajmu samochodu w Paryżu?

  Tak, potrzebujesz naklejki emisyjnej, aby prowadzić wynajęty samochód w Paryżu. Dobra wiadomość jest taka, że wypożyczalnia samochodów zapewni Ci tą naklejkę, więc nie musisz się o to martwić. Więcej informacji uzyskasz od dostawcy podczas odbioru.

  Znajdziesz tu dwie stałe strefy nieksiej emisji (ZCR – Zone à Circulation Restreinte), w Większym Paryżu ZCR i centralnym Paryżu ZCR. Ta ostatnia obejmuje cały obszar wewnętrznej obwodnicy Boulevard Pèriphérique i tylko pojazdy z winietami E, 1, 2 i 3 mogą korzytsać ze strefy od poniedziałku do piątku między 8 rano a 20. Pierwsza strefa, nazywana też ZPE dotyczy obszaru przy zewnętrznej obwodnicy A86. Pamiętaj też, że mogą się pojawić się nagłe strefy niskiej emisji (ZPA – Zone de la Protection de l’Air), więc zwracaj uwagę na znaki drogowe, wskazujące na czas i dzień, kiedy obowiązują ograniczenia wjazdu.


  Paryż przewodnik turystyczny

  Decydując się na wynajem samochodu w Paryżu znajdziesz mnóstwo ciekwaych atrakcji do zobaczenia, a zarówno północne i południowe wybrzeże Francji jest łatwo dostępne, z niewielką odległością w obydwie strony, a po drodze możesz zatrzymać się w licznych ciekawych miasteczkach. Paryż jest doskonałą bazą wypadową do różnych historycznych miast i miasteczek we Francji, aby w pełni wykorzytsać swój pobyt w kraju, a doskonały system dróg ułatwi Ci przemieszczanie się do wybranego miejsca docelowego.

  Najlepsze wycieczki jednodniowe samochodem wynajętym w Paryżu

  Wynajem samochodów w Paryżu z Auto Europe daje wiele możliwości do wyboru z listy rzeczy do zrobienia. Z odpowiednim dostępem do kraju, przez liczne środki transportu, podróż do Francji, powinna odbyć się bezproblemowo. Paryż jest także idealnym miejscem, z którego można się wybrać na zwiedzanie kraju i jego historycznych miast i miasteczek. Odpowiednio zadbany system dróg sprawia, że jest to świetna baza wypadowa do odwiedzenia wielu pięknych miejsc, korzystając z systemu dróg dwujezdniowych.

  Versailles

  Ciesz się splendorem jednego z najwystawniejszych pałaców Europejskich, który znajduje się w niewielkiej odległości od Paryża. Wokół pałacu znajdują się cudowne zadbane ogrody, tworzące niesamowity krajobraz. Versailles to monumentalny pałac z 700 pokojami i wspaniałym wiejskim otoczeniem ogrodów z fontannami, jeziorkami i kanałami, a wszystko to objęte patronatem Światowego Dziedzictwa UNESCO. Miejsce to dodatkowo uwieczniają sporadyczne pokazy jeździeckie oraz fontanny grające muzykę. Kolejne wspaniałe miejsce, jakie warto tu zobaczyć to Korytarz Luster.

  Disneyland

  Zaledwie 30 kilometrów na wschód od stolicy leży jedno z najbardziej ekscytujących parków rozrywki na świecie – Disneyland – co sprawia, że jest to idealne miejsce wypadowe dla całej rodziny. Znajdujący się na terenie 150 hektarów dziewiczej ziemi, park po raz pierwszy został otwarty w 1992 roku i od tego czasu rozwiną się w jedną z największych atrakcji turystycznych. W disneylandzie znajdziesz niezapomniane kolejki górskie, takie jak Big Thunder Mountain, Star Wars Hyperspace Mountain, Pirates of the Caribbean, Buzz Lightyear’s Astro Blasters oraz It’s a Small World.

  Fontainebleau

  Znajdujące się w spektakularnym otoczeniu lasów, zaledwie 64 kilometry na południe od Paryża Château de Fontainebleau było ulubioną rezydencją królewską od XII wieku do XIX wieku. Wzorowany na stylach florentyńskim i romańskim, ten czarujący zbiór budynków mieści w sobie popularne muzeum Napoleona oraz wyjątkową kolekcję dzieł sztuki Renesansowej Ogrody są też warte odwiedzenia, zwłaszcza Jardim Anglais, który jest wysadzany rzadkimi cyprysami i wieloma egzotycznymi gatunkami roślin.

  Giverny

  Udaj się na przyjemną 45-minutową jazdę na północny zachód od Paryża, a znajdziesz się w ślicznym różowym domku wiejskim, gdzie renomowany artysta Oscar-Claude Monet (ojciec założyciel impresjonistycznego francuskiego stylu malarskiego) mieszkał i pracował od 1883 roku, aż do śmierci w 1926. Szczególnym aspektem Giverny jest ogród na wodzie, w którym skrupulatnie hodowane są lilie wodne. Znajdziesz tutaj też Japońskie mosty oraz wierzby płaczące, które odzwierciedlane są w kolorowych obrazach artysty.

  Co robić w Paryżu

  Źródło kultury i sztuki przez wiele stuleci, Paryż jest jednym z najczęściej wybieranych miejsc docelowych na świecie. Przez wielu postrzegany też jako reper innowacji w dziedzinie sztuki, mody, literatury oraz sztuki kulinarnej. Przeplatane między licznymi kafejkami, zatłoczonymi butikami, które tworzą niepowtarzalną atmosferę tego miasta i jego savoir faire, znajdują się najlepsze atrakcje Paryża. Większość z nich znajduje się na szczycie listy niemal każdego podróżnika. Przekonaj się, co jeszcze ma do zaoferowania to wspaniałe miejsce, decydując się na wynajem z wypożyczalnią samochodów w Paryżu.

  • The Louvre: Wizyta w największym na świecie i najbardziej znanym muzeum sztuki, zobaczenie słynnej Mona Lisy, oraz, jeśli zostanie czasu, podejrzenie niektórych z bezcennych rzeźb, jak Venus z Milo i Winged Victory dzieła Samothrace, to spełnienie marzeń, niejednego turysty. Umiejscowiony w XII wiecznej twierdzy, muzeum sięga aż do brzegów rzeki Seine. Budynek ma imponującą kolekcję 35,000 dzieł sztuki, które znajdują się pośród jego wielobarwnych ścian, a które datowane są od średniowiecza po XIX wiek.

  • Wierza Eiffel: Zdrobniale nazwana przez Paryżan jako "Dama z Żelaza", wieża Eiffel z imponującą metalową konstrukcją, jest bez wątpienia jednym z najbardziej rozpoznawalnych zabytków na świecie. Jest też pięknym przykładem architektury secesyjnej, budowla powstała w 1889 roku w ramach Universal Exhibition, a każda z jej trzech platform widokowych oferuje inny podgląd na miasto. Najbardziej zachwycające jest z pewnością górna platforma, zawieszona na wysokości 274 metrów.

  • Pompidou Centre: Słynne i nowoczesne centrum kultury jest znane ze swojej zaskakującej fasady, składającej się z przemysłowych rur, przewodów i wind widocznych na zewnątrz. Oprócz pierwszej klasy nowoczesnych wystaw, usytuowane w środku centrum Musée National d’Art Moderne jest przepełnione rzadkimi dziełami artystów, takich jak Picasso, Miró, Matisse i Pollock, by wymienić kilka. W międzyczasie warto jest też podziwiać zewntęrzny Piazza, który jest równie popularny, przez żywą atmosferę uliczną.

  • Arc de Triomphe: Łuk Triumfalny, równie popularny symbol miasta, jest ogromnym łukiem zbudowanym w kamieniu (największy na świecie) znanym jako Arc de Triomphe znajdujący się na placu Charles de Gaulle - centrum zejścia dwunastu szerokich alei tworzących razem ogromną miejską gwiazdę. Łuk został zbudowany, aby uwiecznić zwycięstwo Napoleona w bitwie w Austerlitz w 1805 roku. Ten pomnik miał wspominać o poprzednich chwałach i teraz stoi na wysokość niemal 50 metrów i jest inkrustowany ekstrawaganckimi płaskorzeźbami, tarczami i rzeźbami przedstawiającymi sceny z wielu słynnych bitew rozegranych przez Francję.

  • Muzeum Picassa: Muzeum to składa się z malunków, rzeźb oraz licznych rzadkich rysunków. Muzeum Picassa mieści w sobie też największą kolekcję największych dzieł artysty. Pomimo tego, że był Hiszpanem, Picasso spędził większość życia we Francji. Muzeum, które znajduje się w XVII wiecznej willi, znajduje w sobie kolekcję dzieł, które przedstawiają cały zasięg rozwoju artysty, od ponurego okresu autoportretów, przez wczesne lata 1900, po kilka z jego rzadkich dzieł klasycznych jak Pipes of Pan, które namalował w 1923 roku.

  Przydatne linki

  Przewodnik turystyczny po Paryżu