Auto Europe

 • POLSKA
 • Skontaktuj się z naszymi specjalistami

  TANI WYNAJEM SAMOCHODÓW W TULUZIE

  Wynajem samochodów na całym świecie
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Wynajem samochodów na całym świecie

  Wypożyczalnia samochodów w Tuluzie z Auto Europe

  Tuluza znana jest jako "Różowe Miasto" z powodu budynków z cegieł terakotta, które stanowią główny budulec. Tuluza jest stolicą francuskiego rejonu Południowa Oksytania i przecięta jest rzeką Garonna. Miasto to znajduje się blisko granicy z Hiszpanią i zazwyczaj jest kojarzone z lotnictwem. W Tuluzie znajduje się też jeden z najstarszych uniwersytetów w Europie. Uniwersytet w Tuluzie został po raz pierwszy otwarty w roku 1229. Wypożyczalnia samochodów w Tuluzie zapewnia bardzo wygodny sposób na zwiedzanie i przemieszczanie się po Tuluzie i całym rejonie, aby podziwiać wszystkie niezapomniane widoki.

  Przez ponad 60 lat, Auto Europe dostarcza konkurencyjnych cen wynajmu samochodów. Oprócz standardowego wynajmu aut, Auto Europe również dostarcza oferty na kampery oraz samochody luksusowe. Nasza firma oferuje liczne lokalizacje odbioru pojazdów we Francji i w Tuluzie, a nasze partnerstwa z licznymi renomowanymi wypożyczalniami, sprawia, że znajdziesz u nasz najlepsze okazje wynajmu. Skontaktuj się z nami jeszcze dzisiaj, aby otrzymać najlepszą cenę wynajmu samochodu w Tuluzie. Możesz też zainspirować się naszymi wycieczkami objazdowymi po Francuskiej Riwierze.

  Jaki jest ruch na drogach w Tuluzie?

  Jazda samochodem w Tuluzie nie jest zbyt skomplikowana, choć oczywiście można spodziewać się zwiększonego ruchu w okresie letnim, w przeciwieństwie do pozostałych pór roku. Co więcej, warto jest zapamiętać, że centrum miasta, jak to bywa w większości europejskich miast, ma wiele wąskich ulic i dróg jednokierunkowych. Z tego powodu parkowanie też może być nieco uciążliwe. Jeśli zatem planujesz wycieczkę do centrum Tuluzy, a znajdujesz się na obrzeżach, zalecane jest, aby pozostawić swój samochód w okolicy stacji metra i skorzystać z połączenia transportu podmiejskiego. Opcja ta jest zwykle łatwiejsza i może zaoszczędzić Ci stresu. Z Tuluzą łączą się cztery autostrady A61, A62, A64 oraz A68. Wybierając jedną z tych autostrad, bez problemu przedostaniesz się do pobliskich rejonów i miast. W celu uzyskania dalszych informacji sprawdź naszą stronę z przepisami drogowymi we Francji.

  Gdzie mogę zaparkować samochodem wynajętym w Tuluzie?

  Parkowanie na ulicach w Tuluzie jest ograniczone, zwłaszcza, jak wspomnieliśmy wyżej, w centrum miasta. Parkowanie jest zazwyczaj ograniczone do dwóch godzin w centrum, podczas gdy w pozostałych częściach miasta do czterech godzin. Jednak możesz znaleźć kilka wygodnych opcji parkingowych w mieście, gdzie możesz pozostawić swój pojazd, bez obawy o limit czasowy. Parkingi i garaże są odpowiednio i wyraźnie oznaczone, aby kierowcy nie mieli problemu z ich znalezieniem.

  Lotnisko w Tuluzie

  Lotnisko Tuluza-Blagnac jest głównym portem w Tuluzie. Lotnisko znajduje się około 6 kilometrów na północny zachód od Tuluzy oraz częściowo Blagnac. Na lotnisku w Tuluzie jest tylko jeden terminal. Port oferuje liczne usługi dla pasażerów, w tym sklepy wolnocłowe, bary, restauracje oraz usługi bankowe. Lotnisko Tuluza oferuje połączenia zarówno krajowe, jak i międzynarodowe.

  Oficjalna nazwa: Port Lotniczy Tuluza-Blagnac (TLS)
  Adres: Lotnisko Tuluza-Blagnac, 31703 Blagnac, Francja
  Strona internetowa: www.toulouse.aeroport.fr/en
  Telefon: +33 825 38 00 00

  Co robić w Tuluzie

  Jeśli decydujesz się na wynajem samochodu w Tuluzie, możesz wybierać spośród wielu dostępnych atrakcji w mieście. Jeśli interesuje Cię poznawanie kultury przez jedzenie, budynki historyczne albo pochłanianie ruchliwej atmosfery atrakcyjnych miejsc, w Tuluzie, każdy znajdzie coś dla siebie. Sprawdź naszą listę kilku znanych miejsc w Tuluzie poniżej. Każde z tych miejsc są wysoko oceniane przez zwiedzających, którzy z zainteresowaniem je zwiedzali.

  • Basilique Saint-Sernin: Basilique Saint-Sernin to zdecydowanie jedna z najczęściej odwiedzanych atrakcji turystycznych w Tuluzie. Bazylika ta jest bardzo imponującym romańskim dziełem sztuki. Budynek powstał przy użyciu kamieni barwionych na złoty i różowy kolor, aż do ośmiobocznej dzwonnicy. Głównym elementem bazyliki jest Porte Miegeville, wejście, jakie otwiera się na południową nawę w kościele, udekorowaną wspaniałymi rzeźbami pochodzącymi z dwunastego wieku.

  • Place du Capitole: Place du Capitole to centralny rynek na planie kwadratu, znajdujący się w centrum Tuluzy. Obecnie znajduje się tu ratusz, teatr Theatre du Capitole orchestra oraz opera. Rynek ten znany jest ze swojego wysokiego Krzyża Oksytańskiego, który znajduje się w samym centrum placu. Rynek ten swoją obecną nazwę Place du Capitole przyjął dopiero w 1848 roku.

  • Cite de lespace: Cite de lespace to park tematyczny poświęcony w całości przestrzeni kosmicznej i podbojom galaktycznym. Ten park tematyczny został otwarty w roku 1997 i od tamtej pory nieustannie się rozwija i przyciąga całą rzeszę odwiedzających, dla których jest to ciekawa atrakcja, zwłaszcza dla rodzin z dziećmi. Park znajduje się na obrzeżach Tuluzy i jest świetną atrakcją na cały dzień, chwalona przez wielu entuzjastów.

  • Jardin Japonais: Jardin Japonais to piękny ogród w stylu Japońskim w Tuluzie. Jest to może nietypowa atrakcja, ale to tylko sprawia, że jest to tym bardziej ciekawe miejsce do odwiedzenia. Miłośnicy przyrody i spacerów z pewnością się tu odnajdą.

  Najlepsze wycieczki jednodniowe samochodem wynajętym w Tuluzie

  Tuluza znajduje się w pięknym rejonie Francji, przyciągającym turystów swoim klimatem i widokami. Cały rejon jest otoczony wyjątkowo ciekawymi miejscami, jak Bordeaux, do którego możesz dojechać samochodem, jeśli chcesz wybrać się na całodniową wycieczkę. Sprawdź nasze propozycje poniżej, aby uzyskać inspiracje na podróże:

  Clermont-Ferrad

  Clermont-Ferrad to bardzo dobrze znane miasto, często opisywane jako miasteczko uniwersyteckie. Wielu podróżników rozpozna go też przez charakterystyczne otoczenie górami wulkanicznymi Chaîne des Puys. Z powodu wpływu gór wulkanicznych na miasto, w Clermont-Ferra znajduje się park tematyczny Vulcania poświęcony wulkanom, który jest bardzo popularny wśród odwiedzających. Oprócz tego, w Clermont-Ferra, bardzo znana jest też katedra gotycka Notre-Dame-de-l'Assomption oraz rynek Place de Jaude. Obydwie atrakcje są doskonałym sposobem na poznanie historii miasta. Oprócz zwiedzania i podziwiania atrakcji, możesz się tu zatrzymać na wyśmienity posiłek w jednej z restauracji lub barów.

  Monpellier

  Monpellier znajduje się zaledwie o trzy godziny jazdy od Tuluzy. Jest to świetne miasto na odwiedziny, dla tych, co chcą zagłębić się południowy rejon Francji. Obecnie, jest to miasto w większości zamieszkane przez studentów, którzy stanowią niemal jedną trzecią populacji, co sprawia, że Monpellier to żywe miasto, jakie można odwiedzać przez cały rok. Znajdziesz tutaj zarówno wspaniałe stare miasto, jak i piaszczyste plaże, jak z pocztówki. Miasto znajduje się zaledwie 10 kilometrów w głąb lądu od wybrzeża Śródziemnomorskiego. Montpellier oferuje szeroką gamę miejsc do odwiedzenia, gdzie możesz nauczyć się czegoś nowego o kulturze Francji, poznając między innymi musée Fabre oraz place de la comédie.

  Bordeaux

  Bordeaux jest przede wszystkim rozpoznawalne dzięki licznym winnicą, z których pochodzi jedna z najlepszych francuskich win. Miasto to często nazywane jest małym Paryżem. Oprócz winnic, charakterystyczne jest tu też katedra gotycka Cathédrale Saint-Andre oraz 18 i 19-wieczne dworki. Oprócz tradycyjnych miejsc widokowych, warto wiedzieć, że w Bordeaux odbywa się wiele meczów futbolowych, a zatem wszyscy fani gry, mogą udać się na jedną z rozgrywek F.C. Girondins. Bilety nie są drogie, jednak jeśli chcesz zobaczyć Girondins grających przeciwko Marseille, zalecamy zakupienie biletu z wyprzedzeniem.

  Informacje geograficzne i historyczne

  Tuluza znajduje się w rejonie środkowych Pirenejów, mniej więcej w połowie drogi między wybrzeżem nad Atlantykiem i wybrzeżem nad Morzem Śródziemnym. Tuluza to czwarte pod względem wielkości miasto we Francji, zaraz po Paryżu, Lyon i Marsylii. Jak to bywa w przypadku większości miast na południu Francji, w Tuluzie klimat cechuje się ciepłymi latami oraz umiarkowanymi zimami. Pomimo iż nie jest to typowe północno-europejskie miasto, w Tuluzie też zdarzają się zimą ochłodzenia i spadek temperatury poniżej zera, co z kolei skutkuje w sporadycznych opadach śniegu, choć w ciągu dnia średnio utrzymuje się 12 stopni Celsjusza. Lata są często ciepłe i wilgotne, a temperatury czasem sięgają ponad 30 stopni. Najlepszym czasem na odwiedziny są zatem wiosna i jesień, kiedy nie ma zbyt dramatycznych warunków pogodowych.

  Tuluza, można by powiedzieć, że jest przesiąknięta historią, a każdy budynek w mieście mógłby opowiedzieć własną historię. Tuluza jednak nie zawsze była takim miastem, jakie je znamy teraz. W dużym stopniu na miasto mieli wpływ Rzymianie. Francja przez jakiś czas była podzielona na część południową i północną, po czym znów została zjednoczona dzięki papieżowi, który wywarł wpływ na Tuluzę, aby ta znów się przyłączyła do Francji. Za jego naleganiami, tak właśnie się stało. Kolejne stulecia znacznie umocniły pozycję Tuluzy. Miasto zaczęło się też rozwijać dzięki temu, że powstał uniwersytet. Tuluza od tego czasu wciąż się rozwija, a od 20 wieku, miasto znane jest też z lotnictwa. Obecnie Tuluza jest głównym węzłem komunikacyjnym dla Air France.

  Jak poruszać się po Tuluzie

  Wypożyczalnia samochodów w Tuluzie to wygodny sposób na dotarcie do wielu miejsc docelowych. Bez problemu jednak możesz też korzystać z dostępnych połączeń środkami transportu publicznego. Stacja kolejowa Tuluza-Matabiau znajduje się w centrum miasta w pobliżu stacji metra Marengo SNCF (linia Metro Tuluza). Ze stacji oferowane są połączenia szybkiej kolei, w tym TGV do Lille, Bordeaux, Lyon, Paryża i Marsylii, oraz połączenia międzymiastowe i regionalne. Jeśli chcesz skorzystać z linii TGV do Paryża, podróż zajmie ci około pięć i pół godziny. W Tuluzie znajduje się dobrze rozwinięta sieć transportu publicznego, w tym autobusów, metra, obydwa środki natomiast należą do Tisseo. Metro w Tuluzie oferuje dwie linie: linia A i linia B. Łączą się one w centrum miasta na stacji Jean Jaures. Metro funkcjonuje od godziny 5:15 rano, każdego dnia do północy od niedzieli do czwartku oraz do 1 nad ranem w piętki i soboty. W mieście kursuje też autobus wahadłowy, obsługujący centrum miasta i oferujący widoki i przystanki przy najważniejszych historycznych punktach orientacyjnych. Przejazd jest bezpłatny, ale autobus zatrzymuje się na żądanie, więc musisz pomachać do kierowcy, aby się zatrzymał.

  Przydatne linki

  Przewodnik turystyczny