Auto Europe

 • POLSKA
 • Skontaktuj się z naszymi specjalistami

  WYNAJEM SAMOCHODÓW STACJA GENEWA

  Wynajem samochodów na całym świecie
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Wynajem samochodów na całym świecie
  Dzlaczego warto u nas zarezerwować
  • Porównaj wypożyczalnie i znajdź najlepszą cenę
  • Bezpłatna anulacja do 48 godzin przed odbiorem
  • Bez opłat za transakcje kartą kredytową
  • Pon-niedz wsparcie telefoniczne
  • 24000 punktów odbioru na świecie

  Wypożyczalnia samochodów na stacji w Genewie

  Stacja kolejowa Genewa Cornavin jest bijącym sercem transportu publicznego miasta i całego regionu, a jest to też jedna z największych stacji kolejowych w Szwajcarii. Obsługując ponad 600 pociągów każdego dnia, stacja ta jest też centralnym elementem dużego kompleksu handlowego, gdzie pasażerowie mają dostęp do szerokiego zakresu usług do wyboru, jak sklepy i jadalnie, czy restauracje, jak Burger King, Takinoa, Subway, Sushi Shop i Starbucks Coffee. Oficjalnie stacja została otwarta w roku 1858 jako Gare de Genève (jak lokalnie jest wciąż nazywana), a przez ostatnich kilka lat przeszła spore renowacje, otwierając się ponownie w 2014 po całkowitym odnowieniu i rozbudowie. Centralna lokalizacja stacji sprawia, że jest to idealny punkt startowy dla podróżnych, którzy po odbiorze wynajętego samochodu chcą od razu ruszać w drogę i zwiedzać miasto, piękne jezioro w mieście i jego otoczenie.

  Otoczona górskimi szczytami Genewa ma bogatą historię, widoczną w licznych wspaniałych posągach i fascynujących muzeach, zwłaszcza w słynnym Musée d'Art et d'Histoire. Klimatyczne i historyczne centrum jest labiryntem przytulnych barów, ciekawych kawiarnii, intrygujących sklepów z antykami, a wszystkie znajdują się przy starych krętych brukowanych uliczkach. Małe alejki i ukryte podwórka również skrywają wiele doskonałych jadalni w Szwajcarii. Najbardziej panoramiczne widoki na jezioro w Genewie można podziwiać ze szczytu katedry St Pierre, imponującego kościoła romańskiego zbudowanego w sercu miasta w roku 1150. Niedaleko znajduje się też spokojny plac Place du Bourg-de-Four, który jest świetnym miejscem na zrelaksowanie się w centrum starego miasta, gdzie możesz zatrzymać się na drinka lub szybką przekąskę przed dalszym zwiedzaniem. Zachęcamy też do odwiedzenia muzeum Patek Phillippe, ukazującego historię tworzenia zegarków, aż od początku XVI wieku.

  Auto Europe to międzynarodowy pośrednik wynajmu samochodów z niemal 70-letnim doświadczeniem w branży. Oferując ponad 24,000 punkty odbioru w ponad 180 lokalizacjach, w tym w Genewie, nasze konkurencyjne ceny przyciągają do nas tysiące zadowolonych klientów każdego roku. Dzięki współpracy z największymi wypożyczalniami samochodów na świecie możemy też dostarczać pojazdy w różnych kategoriach od małych, ekonomicznych, po większe bardziej luksusowe pojazdy. Rezerwując z Auto Europe masz zagwarantowaną jakość usług więc sprawdź jaka wypożyczalnia samochodów na stacji kolejowej w Genewie najbardziej odpowiada twoim planom i zarezerwuj pojazd online już teraz lub skontaktuj się z naszymi agentami rezerwacyjnymi telefonicznie pod +48 222 639 537, a jeden z nich chętnie pomoże Ci przejść przez cały proces. Dla dodatkowego spokoju możesz też sprawdzić komentarze poprzednich klientów Auto Europe, by przekonać się, jakie są ich opinie o wypożyczalni samochodów w Genewie.

  Informacje o stacji

  Dogodnie zlokalizowana w centrum miasta stacja kolejowa Cornavin jest trzecią największą stacją kolejową w Szwajcarii pod względem ruchu pasażerskiego, zaraz po stacjach w Zurychu i Brnie. Lotnisko w Genewie znajduje się zaledwie jeden przystanek autobusowy dalej, a największe atrakcje w mieście są dostępne w niewielkiej odległości pieszo lub samochodem. Przez stację przebiega jedna z głównych szwajcarskich linii kolejowych - linia Lausanne–Genewa - łącząca miasto z resztą kraju. Wiele pociągów długodystansowych przejeżdża też przez stację, jadąc na lotnisko, a co więcej, Cornavin otrzymuje znaczny ruch ze strony Francji przez popularną linię kolejową Lyon-Genewa. Kolej przyjeżdżająca z Francji to także pociągi długodystansowe TGV nadjeżdżające z Paryża i południowej Francji, a także pociągi regionalne z Lyonu jadące przez Belgrad.

  Skąd mogę odebrać samochód wynajęty na stacji w Genewie

  Niejedna wypożyczalnia samochodów na stacji w Genewie ma swoje stanowisko na terenie stacji, w innym przypadku biuro dostawcy jest położone niedaleko, na Rue de Lausanne, a pojazdy do odbioru i zwrotu nie znajdują się daleko od biura. Przed przyjazdem upewnij się, że masz przy sobie wszystkie wymagane dokumenty, czyli przede wszystkim dowód tożsamości, prawo jazdy, voucher i szczegóły ubezpieczeń, jeśli zakupiłeś je dodatkowo, jak popularny pakiet zabezpieczeń od Auto Europe ze zwrotem udziału własnego z Super Cover, by móc ze spokojną głową podróżować po Genewie.

  Budget na stacji w Genewie Budget na stacji w Genewie
  Rue de Lausanne 44,
  Genewa, Szwajcaria 1201

  +41 22 929 03 30
  Godziny otwarcia:
  Pon-pt 08:30 - 19:00
  Sob 07:30 - 12:30 i 13:30 - 17:00
  Hertz na stacji w Genewie Hertz na stacji w Genewie
  Gare de Cornavin,
  Genewa, Szwajcaria 1201

  +41 22 716 19 90
  Godziny otwarcia:
  Pon-pt 08:00 - 12:00 i 13:30 - 18:00, Pt 13:30 - 20:00
  Sob 08:00 - 12:00 i 13:00 - 17:00, Nd 09:00 - 13:00 i 14:00 - 18:30
  Europcar na stacji w Genewie Europcar na stacji w Genewie
  Square Narvik,
  Genewa, Szwajcaria 1201

  + 33 9 77 40 32 51
  Godziny otwarcia:
  Pon-pt 07:30 - 19:00
  Sob 08:00 - 12:00, Nd 14:00 - 16:00

  Usługi na stacji

  Jako główny węzeł komunikacyjny w mieście, możesz spodziewać się szerokiego zakresu usług i udogodnień, wynajmując pojazd na stacji kolejowej Cornavin w Genewie. Znajdziesz tu sklep spożywczy Migros, bardzo popularny wśród pasażerów i mieszkańców, a zaraz nad nim jest kawiarnia Starbucks. Oprócz tego podróżni mogą udać się do księgarni, na market z kwiatami Fluriot, do sklepu Body Shop i kilku innych butików i kiosków, jak Relay niedaleko głównego wejścia. Centrum handlowe Metro Shopping Cornavin oferuje ponad 60 sklepów, jak Gex, H&M, Jeans & Co, Calvin & Klein, Tissot Swiss Watches, Swarovski i Iver Rocher. Możesz tu też znaleźć aptekę, liczne kawiarnie i restauracje (w tym Café Thai, Läderach o Mon Petit Boulanger Chéri), a nawet kilka budek do robienia zdjęć. Jeśli potrzebujesz wypłacić pieniądze, na stacji jest kilka bankomatów, w tym Western Union, a także dostępne jest darmowe Wi-fi na terenie całego budynku przez pierwsze 60 minut, a ponownie zalogować się możesz po dwu godzinnej przerwie. Na miejscu znajduje się też centrum informacji, a skorzystać możesz też z poczty i przechowalni bagażu.

  Jak się dostać na i opuścić stację kolejową w Genewie

  Dzięki centralnej lokalizacji nie będziesz miał żadnego problemu z odebraniem i zwrotem pojazdu, kiedy decydujesz się na wynajem samochodu na stacji w Genewie. Co więcej, kolej szwajcarska jest bardzo wydajna i łączy stację z licznymi lokalizacjami, jak Neuchâtel, Brno, Bazylea, Zurych, St. Gallen, Lucerna, Interlaken i innymi kluczowymi miastami w kraju. Łatwo można się przedostać z i na stację za pomocą transportu publicznego, z kilkoma tramwajami (13-16) przejeżdżającymi niedaleko i ze sporą ilością autobusów do wyboru (1, 3, 5, 6, 8, 9, 10, 19, 27 29, D, F, V i Z), które zatrzymują się przed głównym wejściem. Co więcej, lotnisko w Genewie jest jednym z przystanków linii, która z podstacji odjeżdża co 6 minut w godzinach szczytu.

  Porady parkingowe

  Darmowe miejsce parkingowe nie jest łatwe w znalezieniu w centrum Genewy, jednak jest tu wiele płatnych parkingów i pozostaje jedynie kwestia, ile z nich zdołasz objechać w poszukiwaniu wolnego miejsca. W centrum Genewy znajdują się trzy strefy parkingowe: parking w białej strefie operuje na systemie z wystawieniem biletu parkingowego za przednią szybę i jest płatny od poniedziałku do piątku od 9 do 14 i od 5 do 21. W strefie niebieskiej możesz zaparkować za darmo do godziny, natomiast parkowanie jest surowo wzbronione w strefie żółtej. Blisko atrakcji turystycznych znajdziesz też sporo wielopoziomowych i podziemnych parkingów, a także duży parking na prawie tysiąc miejsc, położony zaraz pod stacją kolejową Cornavin.

  Przydatne linki

  Przewodnik turystyczny po Genewie