Auto Europe

 • POLSKA
 • Skontaktuj się z naszymi specjalistami

  TANI WYNAJEM SAMOCHODÓW W RZYMIE

  Wynajem samochodów na całym świecie
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Wynajem samochodów na całym świecie
  Dzlaczego warto u nas zarezerwować
  • Porównaj wypożyczalnie i znajdź najlepszą cenę
  • Bezpłatna anulacja do 48 godzin przed odbiorem
  • Bez opłat za transakcje kartą kredytową
  • Pon-sob wsparcie telefoniczne
  • 24000 punktów odbioru na świecie

  Wypożyczalnia samochodów w Rzymie

  A co, jeśli powiemy Ci, że nie potrzebujesz maszyny czasu na podróż do przeszłości? Dzięki Auto Europe po Twojej stronie każde rzymskie święto może stać się wyjątkową okazją, aby dowiedzieć się więcej o europejskiej cywilizacji i historii. Nasze ponad 60-letnie doświadczenie w wynajmowaniu samochodów przekona Cię, że najlepsza wypożyczalnia samochodów w Rzymie jest z Auto Europe. Powiedz nam, jakie masz preferencje, a dołożymy wszelkich starań, aby znaleźć idealny samochód wakacyjny we Włoszech.

  Ze względu na swoje historyczne atrakcje, klimat i niepodważalny urok, La Cittá Eterna lub Wieczne Miasto plasuje się wysoko na liście każdego podróżnika, który interesuje się śródziemnomorskim urokiem i historią obecną przy każdym kroku. Z historycznego centrum Rzymu, które zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO, do Watykanu, Rzym jest pełen cudów, które z pewnością sprawią, że będzie on wart następnej podróży. Rzym to także miasto, do którego zapewne chętnie wrócisz, ponieważ zawsze jest tu coś nowego do zobaczenia lub coś starego, wartego odkrycia.

  Należy pamiętać, że z zasady styl jazdy w Rzymie, a właściwie w całych Włoszech, jest często uważany za agresywny i stresujący. Przeczytaj więcej o wskazówkach i poradach dotyczących jazdy we Włoszech tutaj. Dowiedz się też więcej o usługach Auto Europe i dostawców, przeglądając opinie o wypożyczalni samochodów w Rzymie.

  Jaki jest ruch na drogach w Rzymie?

  Wjeżdżając do Rzymu, zauważysz, że duża obwodnica (Grande Raccordo Anulare lub GRA w skrócie) okrąża miasto. Jazda wzdłuż tej drogi pozwala uniknąć przejazdu przez często zatłoczone centrum miasta. Z łatwością dotrzesz do swojego celu, wybierając najbliższy mu zjazd z obwodnicy. Upewnij się, by z wyprzedzeniem zaplanować, który zjazd wybierzesz, przy użyciu mapy lub dobrego GPS, ponieważ obwodnica również jest zwykle zatłoczona szybko przemieszczającym się ruchem ulicznym.

  Pamiętaj także o ograniczonych strefach ruchu w centrum Rzymu. Nazywa się je Zona a Traffico Limitato lub ZTL po włosku. Dwie główne strefy znajdują się w historycznym centrum (Centro Storico) i Trastevere. Tylko mieszkańcy posiadający przepustkę lub ci, którzy zarejestrowali swój samochód do tego celu, mogą poruszać się w tych strefach, które są pod obserwacją kamer. Oznacza to, że rejestrowane są tablice rejestracyjne i jeśli nie masz uprawnień do wjazdu, otrzymasz wysoką grzywnę. Ważne jest, by zapoznać się z ograniczonymi strefami z wyprzedzeniem, ponieważ często po wejściu do ograniczonej strefy, nawet jeśli przez pomyłkę, trudno jest się szybko z niej wydostać z powodu dużego natężenia ruchu, a kamera już zarejestrowała Twój wjazd.

  Jak to się mówi, wszystkie drogi prowadzą do Rzymu. Włoska stolica jest dobrze połączona z siecią autostrad prowadzącą do innych części Włoch. Miejsca znajdującymi się najbliżej Rzymu, które mogą być interesujące, to Florencja i Neapol. Do pierwszego z nich można dojechać, jadąc samochodem autostradą A1 / E45 poza miasto, a następnie kontynuując jazdę na A1 / E35. Podróż do Florencji powinna trwać niecałe trzy godziny, z zaledwie 277-kilometrowym dystansem. Neapol z drugiej strony jest o 48 kilometrów bliżej, więc jazda wzdłuż A24 / E80, a następnie wzdłuż A1 / E45 powinna zająć około dwóch godzin i 15 minut. Rzym jest także doskonałym miejscem do rozpoczęcia podróży w regionie Lazio!

  Gdzie mogę zaparkować samochodem wynajętym w Rzymie?

  Parkowanie samochodu na przedmieściach jest znacznie lepszym rozwiązaniem niż jazda w samym mieście. Zaparkuj samochód w strefie mieszkalnej poza strefą ograniczonego ruchu (LTZ), a nie w centrum miasta, ponieważ w centrum Rzymu brakuje miejsc parkingowych. Postaraj się znaleźć parking w pobliżu jednej ze stacji metra na obrzeżach i wybierz się metrem do miasta, aby uzyskać najlepsze wrażenia. Większość ważnych miejsc w centrum Rzymu, takie jak Koloseum, Watykan, Schody Hiszpańskie i Fontana di Trevi, znajdują się w pobliżu metra linii A. Możesz również skorzystać z bliskości metra na parkingach Manzoni lub Furio Camillo i pozostawić swój wypożyczony samochód na parkingu strzeżonym przez cały dzień. Parkingi na ulicy poza strefą LTZ oznaczone są niebieskimi liniami i oferują pobyt na czas nieograniczony w różnych cenach parkingowych w zależności od regionu.

  Lotnisko w Rzymie

  Loty z i do Rzymu są obsługiwane przez dwa główne lotniska. Lotnisko Fiumicino jest główną bramą do miasta i znajduje się w południowo-zachodniej części Rzymu, około pół godziny jazdy od centrum. Mniejsze i starsze lotnisko Ciampino znajduje się na południowy wschód od miasta - Ciampino znajduje się bliżej centrum Rzymu, ale jazda może trwać tak długo, jak z Fiumicino z uwagi na ruch uliczny. Wiele tanich linii lotniczych, takich jak Ryanair i Easyjet, obsługuje loty do lotniska Ciampino.

  Fiumicino - Międzynarodowe lotnisko im. Leonada da Vinci (FCO)
  Strona internetowa: www.adr.it
  Adres: Via dell' Aeroporto di Fiumicino, 320, 00054 Fiumicino Rzym, Włochy
  Telefon:+39 06 65951

  Ciampino - G. B. Międzynarodowe Lotnisko Pastine (CIA)
  Website: www.adr.it
  Address: Via Appia Nuova, 1651, 00040 Ciampino Rzym, Włochy
  Telephone: +39 06 65951

  Co robić w Rzymie

  Decydując się na wakacje we Włoszech, miej pewność, że pierwsze miejsce, jakie odwiedzisz to wypożyczalnia samochodów w Rzymie. Z wynajętym samochodem, łatwiej będzie Ci zobaczyć wszystkie miejsca warte Twojej podróży. Następnie zadbaj o to, by Twoja lista zabytków była starannie zaplanowana, aby zapewnić sobie najlepsze wrażenia podczas ograniczonego pobytu w tym zapierającym dech w piersiach mieście. Auto Europe wybrało kilka miejsc, których nie możesz pominąć podczas Twoich następnych rzymskich wakacji. Miejsca te stanowią uzupełnienie zwykłych atrakcji miasta, takich jak Koloseum, Fontanna Di Trevi, Kaplica Sykstyńska, plac Piazza di Spagna czy Panteon.

  • Galeria Borghese i Willa Borghese Gardens: Słynna galeria rzymskich dzieł sztuki, renesansowe arcydzieła z kolekcji Borghese, rozmieszczone na dwóch piętrach w pięknej starej willi. Imiona Raphaela, Tiziana, Rubensa i Caravaggia brzmią jak specjalna gratka dla każdego znawcy sztuki. Tu możesz podziwiać ich niezwykłe i oryginalne dzieła sztuki. Galeria Borghese była kiedyś częścią niezwykłego ogrodu krajobrazowego w Rzymie, obecnie trzeciego co do wielkości w mieście. Zaplanuj kilka godzin, aby odwiedzić ogrody i cieszyć się zieloną oazą.

  • Kaplica Kapucynów: W pobliżu małego i tajemniczego placu Barberini znajduje się jeden z najciekawszych kościołów świata: Santa Maria della Concezione dei Cappuccini z kryptą pogrzebową. Pięć z sześciu pomieszczeń krypty przedstawia dość unikalną makabryczną "dekorację" na ścianach, składającą się z kości zmarłych mnichów. Szkielety zwisające z sufitu lub kości tworzące dziwne kształty zdobią kryptę razem z tabliczką głoszącą: "Kim teraz jesteście, kiedyś byliśmy, kim jesteśmy teraz, wy będziecie" co ma przypominać wszystkim odwiedzającym o ich własnej śmiertelności.

  • Villa d'Este: Jeden z wielu zabytków wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO w lub blisko Rzymu, Villa d'Este znajduje się w Tivoli, niegdyś ulubionym letnim miejscu dla zamożnych Rzymian. Ducha i kulturę włoskiego renesansu najlepiej oddają wspaniałe ogrody tarasowe i fontanny, które wpłynęły na architekturę i ornamenty w wielu słynnych europejskich ogrodach. Willa znajduje się w odległości zaledwie 53 kilometrów od centrum Rzymu i można dojechać do niej samochodem w niecałą godzinę.

  • Campo de'Fiori: Campo de 'Fiori ma długą tradycję jako centrum, w którym można doświadczyć prawdziwego zgiełku Rzymu. Jego historia zabiera odwiedzających z powrotem do czasów średniowiecza, kiedy mały plac tuż przy Piazza Navona był używany do publicznych egzekucji! Nawet słynny astronom Giordano Bruno został spalony tutaj w 1600 roku. Oprócz rozrywki dla miejscowej ludności plac ten był domem dla wielu sklepów i targowisk. Nawet po dziś dzień wiele bocznych uliczek wokół placu nosi nazwy od gałęzi handlu, które niegdyś były popularne na Campo de'Fiori. Jest to idealne miejsce, by zdobyć świeże lokalne produkty i odbyć żywe spotkania z turystami i mieszkańcami.

  • Quartiere Coppedé: najmniejsza dzielnica Rzymu, skryta na północy miasta, jest czymś zupełnie nieoczekiwanym. Quartiere Coppedé to bajka, fantazja i czysty dramat, w którym różne style architektoniczne i artystyczne stają się jednym. Pisarze często opisują to miejsce jako kapryśne i jest to naprawdę jedna z jego najbardziej znanych cech. Poćwicz sztukę gubienia się w Rzymie i wędruj po brukowanych uliczkach Quediere Coppedé. Doświadcz jego unikalnego wyglądu; podziwiaj ozdoby i rzeźby mitycznych stworzeń, wyblakłe pałace Art Nouveau i całą fantastyczną mieszankę stylów.

  • Szpital dla lalek (Ospedale delle Bambole): Przyciśnięte do witryn sklepowych, połamane lalki spędzają dni i noce, patrząc wprost na przechodniów lub gdzieś w nieokreśloną dal. Są zamrożone w ruchu, z brudnymi włosami, połamanymi twarzami lub brakującymi częściami. Dziwne, jak może się wydawać, nie jest to pułapka turystyczna, która ma Cię przestraszyć, ale skromna stacja lalek mającą ponad sto lat. Historia zaczyna się od Luigi Grassi, scenografa z teatru lalek, z XIX wieku. Mimo że lalki nie były jego głównym przedmiotem zainteresowania, dzięki talentowi do naprawy wszelkiego rodzaju przedmiotów, zaczął się zajmować także nimi. Zainspirowany przez jednego z przechodniów, Luigi Grassi namalował znak z czerwonym krzyżem i powiesił go przed swoim sklepem. Na tabliczce ze znakiem widniał napis "Szpital dla lalek".

  • Bazylika św. Pawła: Jedna z najstarszych i najważniejszych bazylik katolickich została zamówiona przez Konstantyna I w IV wieku. Legenda głosi, że bazylika została zbudowana nad grobowcem Pawła Apostoła. Nawet po wielkim pożarze, który pochłonął większą część kościoła, wpłynęły liczne datki w formie lapisu i alabastru, które pomogły odtworzyć bazylikę do jej pierwotnego wyglądu. Najbardziej uderzającą cechą św. Pawła za Murami jest rząd papieskich portretów, który naturalnie ma ograniczony charakter przestrzenny i jako taki często kojarzy się z końcem świata. Papież, którego oblicze ma zawisnąć w ostatniej ramie, jest uważany za ostatniego papieża przed powtórnym przyjściem Chrystusa. Uważajcie, zostało tylko kilka miejsc do wypełnienia! Chociaż ta legenda jest szeroko rozpowszechniona, nie została oficjalnie zaakceptowana przez Kościół katolicki.

  Najlepsze wycieczki jednodniowe samochodem wynajętym w Rzymie

  Włoska stolica ma doskonałą lokalizację, ponieważ łączy w sobie nie tylko bogactwo zabytków, ale jest także świetnym punktem startowym na podróż, możesz tu spędzić dzień na plaży lub poczuć prawdziwy smak Morza Śródziemnego. Przygotuj się na wyprawę i nie zapomnij zatankować przed wyruszeniem w trasę! Tutaj możesz znaleźć kilka przydatnych informacji o tankowaniu.

  Pompeje i Wezuwiusz

  Pompeje wciąż noszą ślady tragedii sięgającej początków nowej ery, kiedy to całe miasto zostało pogrzebane pod lawą i popiołem od potężnej erupcji Wezuwiusza w 79 roku n.e. Współcześni pisali o tym, jak miasto Pompeje zostało nagle okryte pyłem i ciemnością. Dawniej letni kurort dla bogatych, z pięknymi willami, placami i arenami, Pompeje zostały zakopane pod piroklastyczną falą wyrzuconą z jednego z najniebezpieczniejszych wulkanów na świecie, nawet po dziś dzień. Niemal nietknięte miasto zostało odkryte trzysta lat temu, a sceny z życia miasta i ludzi zamrożonych w czasie w mgnieniu oka, najprawdopodobniej przekroczą twoje oczekiwania. Wybierz się swoim wynajętym samochodem z Rzymu do Pompei w 2,5 godziny, aby doświadczyć tego unikatowego stanowiska archeologicznego.

  Toskania

  Przegapienie Toskanii we Włoszech byłoby prawdziwym wstydem. Zarezerwuj przynajmniej jeden dzień na krótką wycieczkę krajoznawczą do Val d'Orcia i winnic w Montalcino, aby doświadczyć prawdziwych toskańskich darów. Goście mogą wygrzewać się w toskańskim słońcu przy lampce wybornego wina i podziwiać panoramę jednej z wielu wiosek położonych na szczycie wzgórza w tym regionie. Toczne wzgórza Toskanii i jej malownicze widoki zapraszają na niezapomnianą podróż!

  Wybrzeże Amalfi

  To od Ciebie zależy, czy pojedziesz z Rzymu do Amalfi samochodem, czy skorzystasz z transportu publicznego, aby całkowicie zrelaksować się na wąskich krętych drogach i cieszyć się wspaniałym widokiem. Jeśli zdecydujesz się na wynajem samochodu w Rzymie na Wybrzeże Amalfi, wybierz A1 do Neapolu, a następnie jedź drogą A3. Stąd możesz łatwo dostać się do Sorrento, Positano lub wiosek na wybrzeżu. Dlaczego Amalfi? Poza wyjątkowym, malowniczym wyglądem, wybrzeże przypominające pocztówkę to jedno z najbardziej romantycznych miejsc we Włoszech. Urocze wioski rybackie na stromych klifach stały się jedną z głównych atrakcji włoskiej turystyki. Ich kolorowe fasady i pokryte zielenią pustkowia są symbolem Wybrzeża Amalfi.

  Renesansowa Florencja

  Kiedyś rozkwitające miasto Renesansu, Florencja jest obecnie wielkim skansenem, który oferuje wspaniałe dzieła światowej sławy artystów i jedne z najpiękniejszych próbek architektury z tego owocnego okresu. XV wieczna Florencja była dobrze prosperującym miastem i miejscem narodzin renesansu. Wybierz się na przechadzkę po Florencji i przejdź przez most Ponte Vecchio, zapal świeczkę w Duomo i podziwiaj światowej klasy sztukę w galerii Uffizi. Jest to pozycja obowiązkowa dla wszystkich miłośników sztuki!

  Wyspa Capri

  Capri jedna z najbardziej przejmujących wysp Włoch, znajduje się w pobliżu Neapolu. Zalecamy zostawienie co najmniej dwóch dodatkowych dni na odwiedzenie Capri, ponieważ jest to około trzech godzin jazdy od Rzymu. Możesz połączyć swoją wycieczkę z wizytą na wybrzeżu Amalfi, popłynąć promem z Salerno, Amalfi lub Positano i spędzić pełen wrażeń weekend na Capri. Skalista, przesiąknięta słońcem wyspa znajduje się wysoko na liście wakacyjnych miejsc do odwiedzenia. Krystalicznie czysta woda rozpryskująca się na klifach i piaszczyste plaże zapraszają do orzeźwiającej kąpieli, podczas gdy restauracje rybne wzdłuż promenady oferują kulinarne przysmaki dla każdego smakosza.

  Informacje geograficzne i historyczne

  Słoneczny Rzym znajduje się nad Tybrem w regionie Lazio w środkowo-zachodnich Włoszech. W mieście znajduje się niezliczona ilość historycznych skarbów, a także bogactwo wpływowej sztuki i architektury. Rzym jest także jedynym miastem na świecie, które ma inne państwo w swoich granicach: Watykan.

  Klimat śródziemnomorski daje umiarkowane zimy i dość ciepłe lata. W styczniu można doświadczyć najzimniejszej pogody, kiedy temperatura w ciągu dnia wynosi średnio 12 ° C. Jednak w najcieplejszych miesiącach, w lipcu i sierpniu, temperatury wzrastają średnio do 30 ° C i powyżej. Najlepszy czas na wypożyczenie samochodu w Rzymie zależy od osobistych preferencji. Aby uniknąć tłumów, wybierz wycieczkę późną jesienią, zimą lub wczesną wiosną, ponieważ latem jest sezon na wycieczki do Rzymu. Biorąc pod uwagę, że Rzym jest jednym z najbardziej popularnych miejsc do odwiedzenia na świecie przez cały rok, ulice Rzymu nie będą puste, ale przynajmniej mniej pracowite niż w lecie. Rzym zimą może być chłodny i mokry, ale temperatura zazwyczaj nie spada poniżej zera. Wczasowicze, którzy mają większe oczekiwania i wystarczająco dużo czasu, aby spędzić dzień lub dwa na plaży, powinni oczywiście rozważyć wizytę w Rzymie w lecie. Mimo że miasto jest pełne turystów, możesz pojechać swoim wypożyczonym samochodem na pobliską plażę Ostia Lido i spędzić leniwy dzień nad wodą.

  Według popularnej legendy Rzym został założony przez Romulusa i Rema, porzuconych bliźniaków wychowanych przez wilczycę. Niewielka osada hutnicza z epoki żelaza na brzegu rzeki zaskakująco urosła i stała się jednym z najpotężniejszych imperiów w historii świata. Z biegiem czasu Rzym rozrósł się na dużą część Europy kontynentalnej, Anglii, wysp Morza Śródziemnego, a także niezliczone terytoria na Bliskim Wschodzie i w Afryce Północnej. Długotrwałe reperkusje potężnego Imperium Rzymskiego są bardziej niż widoczne w europejskiej tożsamości, systemie prawnym, rozwoju instytucji społecznych i językach pochodzenia romańskiego na całym świecie.

  Imperium Rzymskie rosło w szybkim tempie. W szczytowym momencie imperium musiało zostać podzielone na część zachodnią i wschodnią, ponieważ zasięg jego terytorium utrudniał rządzenie z jednego centrum. Wschodnia część była rządzona z Konstantynopola lub współczesnego Stambułu, miasta, które Konstantyn nazwał na swoją cześć. Z czasem Zachód zaczął tracić pieniądze, władzę i wpływy, a wschód zaczął się rozwijać. Nawet po upadku imperium, które faktycznie odnosi się do zachodniej części, Bizancjum nadal istniało przez parę wieków. Różne barbarzyńskie plemiona pochodzenia germańskiego atakowały i pustoszyły Imperium Zachodnie przez lata. Osłabione imperium ostatecznie upadło w 476 r., Kiedy Odoaker, który był przywódcą plemion germańskich, obalił Romulusa, ostatniego cesarza Rzymu, i przejął rządy w Rzymie.

  Jak poruszać się po Rzymie

  Obszar miejski Rzymu jest pokryty siecią autobusów, tramwajów, pociągów i trzema liniami metra. Ponieważ dostęp do niektórych centralnych dzielnic Rzymu jest zabroniony dla pojazdów silnikowych, dobrym pomysłem jest skorzystanie z miejskiego transportu publicznego podczas zwiedzania zabytków znajdujących się w tych dzielnicach. System transportu miejskiego jest zarządzany przez ATAC, a bilety muszą być zakupione przed wejściem na pokład danego pojazdu. Bilety są sprzedawane na przystankach metra i głównych przystankach autobusowych, a także w kioskach z gazetami i automatach, które akceptują tylko dokładnie odliczone drobne.

  Metro
  Dla miasta tej wielkości rzymski system metra (Metropolitana) jest stosunkowo mały, co ułatwia jego zrozumienie. Obecnie działają trzy linie: linia A, oznaczona czerwono-pomarańczowym kolorem, linia B zaznaczona na niebiesko, i nowa linia C, która jest mało przydatna dla turystów. Linie A i B przecinają się na dworcu kolejowym Termini Central i nie działają przez noc.

  Tramwaj
  Sieć tramwajowa składa się z sześciu różnych linii. W przeważającej części poruszają się one w obszarach nieuczęszczanych przez turystów. Istnieją jednak dwie linie tramwajowe, które mogą okazać się szczególnie przydatne. Linia numer 8 łączy centrum życia nocnego Trastevere z Torre Argentina, historycznym centrum Rzymu. Możesz złapać pociąg na lotnisko Fiumicino z dworca kolejowego Trastevere. Linia łącząca północną część Watykanu ze wschodnim brzegiem rzeki to tramwaj numer 19, który przejeżdża także obok słynnej Willi Borghese.

  Pociąg
  Termini jest głównym dworcem kolejowym w Rzymie, z największą dzienną liczbą pasażerów we Włoszech. Stacja ma wiele połączeń do punktów lokalnie, jak również do miejsc bardziej oddalonych w kraju. Roma Tiburtina jest drugą najbardziej uczęszczaną stacją w Rzymie i ma stać się punktem połączenia szybkich pociągów.

  Przydatne linki

  Przewodnik Turystyczny Rzym