Auto Europe

 • POLSKA
 • Skontaktuj się z naszymi specjalistami

  TANI WYNAJEM SAMOCHODÓW W LYONIE

  Wynajem samochodów na całym świecie
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Wynajem samochodów na całym świecie
  Dzlaczego warto u nas zarezerwować
  • Porównaj wypożyczalnie i znajdź najlepszą cenę
  • Bezpłatna anulacja do 48 godzin przed odbiorem
  • Bez opłat za transakcje kartą kredytową
  • Pon-niedz wsparcie telefoniczne
  • 24000 punktów odbioru na świecie

  Wypożyczalnia samochodów w Lyonie z Auto Europe

  Lyon jest trzecim pod względem wielkości miastem we Francji i stolicą regionu Auvergne-Rhône-Alpes. Jest to też jedno z częściej wybieranych miejsc startowych przez turystów, którzy chcą odwiedzić francuskie Alpy i zatrzymać się w jednym z licznych ośrodków narciarskich. Sąsiadujące z miastem Szwajcaria i Włochy również są często odwiedzanymi miejscami, wśród tych przybywających do Lyonu. Centralny Lyon jest połączeniem rzymskiej, średniowiecznej, renesansowej i nowoczesnej architektury. Jeśli zainteresuje Cię wypożyczalnia samochodów w Lyonie, po odebraniu pojazdu będziesz mógł wybrać się na odkrywanie miasta i otaczające go wspaniałe tereny wiejskie. Lyon jest pełnym życia miejscem z licznymi barami, kawiarniami i kuszącymi restauracjami.

  Poza bogatą tradycją kulinarną Lyon słynie z niezrównanego dziedzictwa kulturalnego. Całe śródmieście zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO w 1998. Pośród wielu turystycznych atrakcji znajduje się wspaniałe Muzeum Archeologiczne (w którym znajdują się zachwycające galijsko-rzymskie artefakty) oraz Musée des Tissus (Muzeum Tkanin) z plisowaną tuniką datowaną na 2500 lat p.n.e. Miasto słynie także ze średniowiecznych dzielnic (Quartier Saint-Jean jest najbardziej klimatyczne) oraz wielu eleganckich i bardzo dobrze zachowanych renesansowych budynków.

  Rosnąca atrakcyjność Lyonu wynika z jego doskonałej lokalizacji w środku uroczego regionu Auvergne-Rhône-Alpes, obszaru słynącego ze wspaniałych krajobrazów, umiarkowanego klimatu, różnorodności kulturowej, fascynującego folkloru i uroczych, małych średniowiecznych wiosek. Lyon jest stolicą tego obszaru i doskonałym miejscem startowym na jednodniowe i dłuższe wycieczki samochodowe, po którym jest dużo więcej do odkrycia, w tym czarujące miasto Grenoble (jest tam wiele parków, ogrodów i wspaniałych muzeów) oraz Saint-Étienne, wyróżniające się eleganckimi budynkami, atrakcyjnymi placami i wąskimi brukowanymi uliczkami.

  Lyon jest położony niedaleko malowniczych rejonów południowo-wschodniej Francji, a w szczególności okolicy góry Mont Blanc z zapierającym dech w piersiach widokiem. Tania wypożyczalnia samochodów w Lyon pomoże Ci odwiedzić kilka regionalnych parków naturalnych, w tym Pilat, Bauges, Livradois-Forez, Monts d'Ardèche, Vercors i Haut-Jura, z których każdy odznacza się szczególnymi cechami. Czarująca Genewa jest w odległości dwugodzinnej jazdy autostradą na połnocny-zachód od centrum Lyonu, co pozwala na zorganizowanie przyjemnej jednodniowej wycieczki dla całej rodziny.

  Mając ponad 65 lat doświadczenia na rynku wynajmu samochodów, Auto Europe dzięki sieci zaufanych partnerów dostarcza świetne stawki, specjalne oferty i wyjątkowe okazje do wykorzystania na następny wynajem samochodu. Zapewniamy naszym klientom standardowy wynajem, a także wynajem samochodów luksusowych, kamperów i usługi szoferskie we Francji i Lyonie. Partnerstwo z lokalnymi i międzynarodowymi wypożyczalniami, oznacza też, że nasi klienci mogą wybierać spośród ogromnej floty pojazdów i licznych punktów odbioru i zwrotu samochodów. Skontaktuj się z jednym z naszych agentów rezerwacji jeszcze dzisiaj pod numerem +48 222 639 537 jeśli chcesz wynająć samochód na następny wyjazd.

  Więcej informacji związanych z wynajmem samochodu w Lyonie, znajdziesz pod poniższymi linkami:

  Nasze partnerskie wypożyczalnie samochodów Wynajem samochodów FAQ Przewodnik Turystyczny

  Skąd odebrać samochód w Lyonie

  Współpracując ze wszystkimi największymi światowymi wypożyczalniami samochodów, Auto Europe może zaoferować Ci szeroki wybór lokalizacji w Lyonie i okolicach, co oznacza, że możesz odebrać swój pojazd w centrum miasta i wyruszyć w drogę w ciągu kilku minut. Oprócz wielu wypożyczalni samochodów działających na lotnisku w Lyonie (na terminalu lub w pobliżu), istnieje kilka dogodnie zlokalizowanych biur dostawców w innych częściach miasta, z których większość znajduje się w pobliżu głównych atrakcji turystycznych Lyonu, takich jak stacje kolejowe Part Dieu i Perrache, wszystkie zlokalizowane w dostępnych częściach miasta, z biurami wynajmu samochodów w budynku stacji lub bardzo blisko głównego wejścia.

  Aby pomóc Ci dokonać odpowiedniego wyboru, nasz najnowszy system rezerwacji pozwoli Ci na odnalezienie najlepszego pojazdu oraz najdogodniejszy punkt odbioru. Po wprowadzeniu dat w naszej wyszukiwarce u góry strony, pojawi się interaktywna mapa ze wszystkimi dostępnymi lokalizacjami wynajmu samochodów w Lyonie.

  Lotnisko w Lyonie

  Znajdujące się około 20 kilometrów na południowy-wschód od centrum Lyonu, lotnisko Lyon jest trzecim pod względem wielkości portem lotniczym we Francji. Lotnisko składa się z dwóch terminali, z których każdy obsługuje do 8.5 milionów pasażerów rocznie. Z miasta oferowane są dogodne połączenia na lotnisko, zarówno koleją, tramwajami, autobusami jak i taksówkami. Lotnisko obsługuje cały region Auvergne-Rhône-Alpes i jest szczególnie popularny wśród odwiedzających, którzy chcą zwiedzić francuskie Alpy i zatrzymać się w jednym z ośrodków narciarskich.

  Oficjalna nazwa: Lotnisko Lyon (LYS)
  Strona internetowa: www.lyonaeroports.com
  Telefon: +33 0 826 800 826
  Adres: B.P. 113, 69125 Lyon-Saint Exupéry Aéroport, Francja

  Stacje kolejowa Part Dieu w Lyonie

  Położona na obrzeżach centrum stacja Part Dieu, jest główną stacją kolejową w Lyonie i najpopularniejszym sposobem na dostanie się do regionu Auvergne-Rhône-Alpes. Co roku z dworca korzysta około 30 milionów pasażerów, a stacja oferuje bezpośrednie połączenia do wielu ważnych francuskich miast, jak między innymi Paryż, Marsylia, Saint-Étienne, Nicea, Montpellier i Perpignan. Na Part Dieu jest wiele wypożyczalni samochodów do wyboru, a znajdziesz tu biura kilku znanych światowych dostawców, jak Sixt. Hertz i Europcar mają swoje biura niedaleko głównego wejścia na dworzec na Av. Georges Pompidou.

  Stacja kolejowa Lyon Part Dieu
  Adres: 5 Place Charles Béraudier, Lyon, Francja 69003
  Strona internetowa: www.garesetconnexions.sncf
  Telefon: +33 (0) 890 640 650

  Stacje kolejowa Perrache w Lyonie

  Stacja Lyon Perrache powstała w roku 1857 i jest jednym z najważniejszych budynków w mieście i ważnym węzłem komunikacyjnym dla Lyonu i okolic. Każdego dnia przyjeżdża tu ponad 1500 pociągów, ponieważ jest to popularna brama wjazdowa do miasta wśród osób dojeżdżających do pracy, a także dla turystów odwiedzających liczne atrakcje Lyonu. Auto Europe oferuje duży wybór pojazdów na wynajem ze stacji lub w niewielkiej od niej odległości. Kilka światowych dostawców jak Sixt, Thrifty, Avis i Europcar, ma swoje biura dogodnie zlokalizowane w okolicach Cr de Verdun Rambaud, w pobliżu głównego wejścia na dworzec. Nie zapomnij przygotować paszportu, prawa jazdy i vouchera przed przyjazdem, aby odebrać pojazd.

  Stacja kolejowa Lyon Perrache
  Adres: 14 Cours de Verdun, Lyon, Francja 69002
  Strona internetowa: www.garesetconnexions.sncf
  Telefon: +33 892 353535


  Rezerwuj z najlepszymi wypożyczalniami samochodów w Lyonie

  Auto Europe jest jednym z największych pośredników wynajmu samochodu na świecie, obecnie oferującym szeroki zakres dogodnych lokalizacji odbioru i zwrotu pojazdów w ponad 180 różnych miejscach docelowych na świecie. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu i współpracy z globalnymi i lokalnymi wypożyczalniami samochodów oferujemy najwyższy poziom usług i najniższe ceny dostępne na rynku.

  Informacje o wypożyczalni samochodów Budget Informacje o wypożyczalni samochodów Avis Informacje o wypożyczalni samochodów Europcar Informacje o wypożyczalni samochodów Interrent

  Jeśli będziesz potrzebował dodatkowych informacji dotyczących prestiżowych wypożyczalni, z którymi współpracujemy lub ich warunkach wynajmu i polityce dotyczącej między innymi procedur odbioru i zwrotu pojazdów, także poza godzinami pracy biura, lub będziesz miał jakiekolwiek pytania związane z wynajmem, jak ograniczenia wiekowe dla kierowców, nasi specjaliści od rezerwacji są dostępni telefonicznie, a możesz też napisać do nas e-mail, aby rozwiać swoje wątpliwości.


  Często zadawane pytania dotyczące wynajmu samochodu w Lyonie

  Skontaktuj się z nami

  W poniższej sekcji znajdziesz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania przez podróżnych decydujących się na wynajem samochodu w Lyonie. Czytaj dalej, aby otrzymać kilka przydatnych porad dotyczących szerokiego zakresu ważnych tematów, jak karty kredytowe, ubezpieczenie, strefy niskiej emisji, ruchu drogowego, parkingu i nie tylko. Jeśli potrzebujesz więcej informacji, skontaktuj się z naszym oddziałem rezerwacyjnym pod +48 222 639 537, a oni z chęcią Ci pomogą z dokonaniem rezerwacji i zaplanowaniem następnego wyjazdu.


  Czy potrzebuję karty kredytowej, żeby wynająć samochód w Lyonie?

  Tak. Karta kredytowa zawsze jest potrzebna, ponieważ wypożyczalnie samochodów w Lyonie blokują na niej wysokość wymaganego depozytu. Blokada jest zdejmowana, kiedy pojazd zwrócony jest w takim samym stanie, w jakim został odebrany. Pamiętaj, że zazwyczaj karty debetowe nie są akceptowane, natomiast możesz korzystać z kart kredytowych, jak Visa, Mastercard, Diners lub American Express z wystarczającymi środkami do pokrycia depozytu. Ważne też, aby karta należała do głównego kierowcy, aby uniknąć możliwości, kiedy wypożyczalnia odmawia wydania pojazdu.

  Podczas dokonywania rezerwacji na naszej stronie znajdziesz informacje dotyczące depozytu obowiązującego przy rezerwacji i lista akceptowanych kart kredytowych, jakie znajdują się w “Szczegółach ceny” przy ofercie, a także na zatwierdzonym voucherze. Jeśli potrzebujesz więcej informacji, sprawdź nasz poradnik z informacjami o kartach kredytowych i depozycie, zanim wyruszysz w drogę.

   

  Jakiego ubezpieczenia potrzebuję podczas wynajmu samochodu w Lyonie?

  Dokonując rezerwacji na stronie Auto Europe, masz pewność, że każda wypożyczalnia samochodów w Lyonie zapewnia podstawowe ubezpieczenie pojazdu dla wszystkich swoich samochodów, zgodnie z podstawowymi wymogami we Francji. W cenę wynajmu masz zatem wliczone OC (ubezpieczenie od wypadku oznaczone jako CDW), ochronę przed kradzieżą i ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej. Pamiętaj, że podstawowe ubezpieczenie zawiera udział własny (maksymalna kwota, jaką klient zobowiązany jest zapłacić podczas wypadku). Pamiętaj, że podstawowa stawka nie obejmuje uszkodzeń niektórych części pojazdu, dlatego dla dodatkowego spokoju proponujemy wybrać nasz popularny pakiet Zwrot Udziału Własnego z Super Cover, który pokrywa zazwyczaj nieuwzględnione elementy pojazdu.

  Rezerwując z Auto Europe, możesz z łatwością sprawdzić, jakie dokładnie zabezpieczenia są wliczone w twoją stawkę wynajmu. Po wybraniu dat i kategorii samochodu wystarczy, że klikniesz niebieski znak Szczegóły ceny, a następnie dodatkowe informacje, gdzie możesz przeczytać o przebiegu ubezpieczeniu od kolizji, kradzieży, czy odpowiedzialności cywilnej. Pamiętaj też, że czasami lokalny dostawca może oferować Ci swoje ubezpieczenie podczas odbioru, co jest zupełnie opcjonalne, a koszty zakupu lokalnego ubezpieczenia nie mogą być zwrócone przez Auto Europe, nawet jeśli okaże się ono niepotrzebne pod koniec wynajmu.

   

  Jaki jest ruch drogowy w Lyonie?

  Ruch na drogach w Lyonie może być problematyczny zwłaszcza w centralnych lokalizacjach i w godzinach szczytu. Kluczowe strefy, które należy omijać, znajdują się wzdłuż rzeki, mają na trasie mosty lub skrzyżowania większych dróg. Autostrady A42, A43 i E15 również są problematyczne i często wzmożony ruch powoduje długie korki. Podobnie sytuacja ma się na trasach na i z międzynarodowego lotniska w Lyonie, gdzie panuje wzmożony ruch. Stare miasto w Lyonie jest istnym labiryntem wąskich uliczek, dróg jednokierunkowych i zakazów wjazdu, a wszystko to sprawia, że jazda po mieście może być dla niektórych nie lada wyzwaniem.

  Sprawdź nasz poradnik, aby uzyskać dodatkowe informacje o przepisach drogowych we Francji.

   

  Gdzie mogę zaparkować samochód wynajęty w Lyonie?

  Lyon składa się z dziewięciu dzielnic, z których każda oferuje liczne opcje parkingowe. Nie jest łatwo znaleźć darmowy parking, ale w wielu miejscach oferowane jest pierwsze 15 minut gratis. Decydując się na wynajem samochodu w Lyonie, warto jest pamiętać, że parkowanie w mieście jest ograniczone do półtorej godziny. W szczególności odnosi się to do bardziej ruchliwych dzielnic i centralnych lokalizacji. W strefie Tempo możesz zatrzymać się na dłużej, podobnie w niedziele i święta publiczne. Zdecydowaną zaletą odwiedzenia miasta w sierpniu, jest to, że parkowanie jest darmowe przez cały miesiąc. Ograniczenia parkingowe dotyczą od 9 rano do 19, od poniedziałku do soboty. Parkingi TCL również są dostępne w mieście, jednak niedozwolone jest pozostawienie samochodu na noc.

   

  Czy potrzebuję naklejki emisyjnej podczas wynajmu samochodu w Lyonie?

  Tak. Od 2016 funkcjonuje w Lyonie strefa niskiej emisji (znana lokalnie jako ZPA). Ograniczenia wchodzą w życie zawsze wtedy, kiedy rejestrowany jest wysoki poziom zanieczyszczenia powietrza, co oznacza, że wszystkie francuskie i zagraniczne pojazdy wjeżdżające do strefy niskiej emisji w mieście, muszą mieć obowiązkowo naklejkę 'Crit'Air' widoczną na przedniej szybie, aby uzyskać pozwolenie na wjazd. Cały Lyon, w tym Villeurbanne i drogi wewnętrzne, objęte są ograniczeniami w tej strefie, choć nie dotyczy to autostrad A6, A7 i A42, ani tunelu A6. Naklejka niskiej emisji Crit'Air nie wa terminu ważności i powinna być przyklejona w dolnym prawym rogu przedniej szyby. Podczas odbioru pojazdu spytaj się przedstawiciela wypożyczalni, czy pojazd jest dostarczany z naklejką, a jeśli nie to o nią poproś. Jeśli będziesz się przemieszczał po mieście bez naklejki, możesz się spodziewać wysokich mandatów, a jeśli ich na czas nie opłacisz, kara będzie dużo wyższa.


  Lyon przewodnik turystyczny

  Lyon jest rozwijającym się, popularnym miejscem docelowym dla turystów, oraz jednym z największych i najczęściej odwiedzanych miast we Francji. Jest to centrum historyczne i kulturowe, nie wspominając już o wspaniałej kuchni i fantastycznych miejsc wartych odwiedzenia. W Lyonie możesz spędzić kilka dni na zwiedzaniu miasta, by następnie udać się na zachwycającą wycieczkę po regionie Auvergne-Rhône-Alpes.

  Najlepsze wycieczki jednodniowe samochodem wynajętym w Lyonie

  Chociaż odwiedzenie Lyonu i zwiedzanie tego wspaniałego miasta jest świetnym pomysłem, to jeśli masz więcej czasu, możesz wybrać się na odkrywanie niesamowicie pięknej okolicy. Położenie miasta w sercu regionu Auvergne-Rhône-Alpes sprawia, że wypożyczalnia samochodów w Lyonie jest idealną opcją na to, by odwiedzić jedne z najpiękniejszych miejsc we Francji. Historia, kultura, pomniki, całe mnóstwo interesujących miejsc i światowej renomy winnice, to tylko kilka rzeczy dostępnych w ofercie. Udając się jeszcze dalej, zachwycisz się pięknymi górskimi widokami, wioskami jak z obrazka i cudownymi rzekami. Polecamy poniższe miejsca do odwiedzenia podczas następnej wycieczki.

  Chazelles-Sur-Lyon

  W niecałą godzinę jazdy samochodem będziesz mógł podziwiać to wspaniałe miasteczko na zachód od Lyonu. Łącznie z nietypowymi kawiarniami, tradycyjnymi restauracjami i sklepami, Chazelles-Sur-Lyon znane jest z Musée du Chapeau. Skupiające się na miejskiej tradycji robienia kapeluszy, muzeum to zabierze Cię w podróż wieloletniej historii produkcji kapeluszy – rzemiosła, stylów i ewolucji. Muzeum wprowadza Cię w tajniki tej sztuki w sposób nowatorski i informatywny, z interaktywnymi wydarzeniami i możliwością otrzymania kapelusza uszytego na miarę.

  Cerdon Grottes

  Udając się z Lyonu na wycieczkę, po około godzinie dotrzesz do prehistorycznego stanowiska Cerdon Grottes. Miejsce to składa się z kolekcji jaskiń, które były wykorzystywane wiele lat temu w czasach prehistorycznych. Jest to piękne, czarujące i intrygujące miejsce, w jakie możesz się wybrać z przewodnikiem, który wytłumaczy Ci jak ludzie korzystali z tych jaskiń na przestrzeni czasów. Od mieszkania po przechowywanie i schronienie, jaskinie te dostosowywane były w zależności od potrzeb. Oprócz imponującej budowy jaskini zachwyci Cię niesamowity widok, jaki rozciąga się w okolicy.

  Dijon

  Wybierając się na północ od Lyonu, w zaledwie dwie godziny jazdy samochodem dotrzesz do Dijon. Znajdujące się w regionie Burgundy miasto Dijon jest bogate w wieloletnią historię i magiczne miejsca do odwiedzenia. Jego tradycyjne, średniowieczne w połowie drewniane centrum jest wyjątkowo piękne z renesansową architekturą. Odkrywając miasto, znajdziesz Musée des Beaux-Arts – muzeum gustownie znajdujące się w Pałacu Książąt Burgundii. Market Les Halles sprzedaje kuszące przysmaki i znajduje się na nim XV-wieczna wieża Philippe le Bon.

  Grenoble

  Jeśli chcesz doświadczyć nieco górskiej scenerii, udaj się do Grenoble. Do miasta dostaniesz się po około godzinie jazdy samochodem z Lyonu. Grenoble jest dużym miastem, przyjemnie wtulonym w podnóże Alp. Miasto często jest odwiedzane przez tych, co chcą kontynuować swoją podróż poprzez Alpy, uprawiać sporty zimowe i cieszyć się górskimi widokami. Jednak miasto samo w sobie też ma wiele do zaoferowania i warte jest odwiedzenia. Jardin de Ville, Place Victor Hugo i wzgórze La Bastille, to tylko kilka miejsc, jakie można zobaczyć podczas wizyty. Twierdza Bastylii zapewnia wspaniałe widoki na całe miasto i francuskie Alpy, a można się na nią dostać kolejką linową.

  Co robić w Lyonie

  Nie każde miasto może poszczycić się tak wieloma interesującymi miejscami do zobaczenia, jak może zrobić to Lyon. Przez długą i bujną historię, silne dziedzictwo kulturowe i cuda kuchni francuskiej, obecne za każdym rogiem – Lyon będzie Cię zachwycał przez wiele dni. Wybierz się na tradycyjny francuski market, odwiedź światowej sławy muzea, lub udaj się do jednej z nowocześniejszych dzielnic Lyonu i ciesz się zakupami. Poniżej znajdziesz kilka świetnych opcji na spędzanie wolnego czasu, jaki będziesz miał w tym pięknym mieście.

  • Muzeum Sztuki Pięknej: Jako największe francuskie muzeum poza Paryżem, Muzeum Sztuki Pięknej w Lyon prezentuje imponującą kolekcję. Budynek znajduje się na Place des Terreaux, w centrum Lyonu, a mieści się w pięknym opactwie Benedyktyńskim z 17 wieku. Muzeum mieści w sobie pięć różnych sekcji i ogród. Przez 70 galerii ukazuje sztukę piękną różnych cywilizacji, ich kulturę i historię. Dzięki dodatkowym wystawom prezentowanym w ciągu roku muzeum zabierze Cię przez 5,000 lat historii sztuki z interaktywnymi zajęciami.

  • La Renaissance Du Vieux Lyon: Stare dzielnice Lyonu są piękne, przepełnione kulturą i opływające bogactwem historycznym. Możesz zdecydować się na zwiedzanie miasta na własną rękę lub z przewodnikiem. W każdym razie z pewnością zachwyci Cię szeroki zakres interesujących i ważnych miejsc, jakie miasto ma w ofercie. Nie jest to najlepsze miejsce na zakupy, lecz wspaniałe do zjedzenia pysznego jedzenia, wypicia kawy i podziwiania lokalnego życia. Znajduje się tu również Musée du Cinema et de la Miniature, otwarte do 17:30 i oferujące wiele rzeczy do zobaczenia i zrobienia.

  • Galeria handlowa Confluence: Jeśli zakupy znajdują się wysoko na twojej liście rzeczy do zrobienia w Lyon, udaj się do nowoczesnej galerii handlowej Confluence. Z łatwością dostaniesz się tu transportem publicznym, w tym promem, ponieważ galeria ta znajduje się w sercu nowej dzielnicy Lyonu. W ofercie znajdziesz liczne sklepy, sprzedające różnego rodzaju dobra i usługi. Znajdziesz tu też kilka restauracji, kawiarni i małe jadalnie. Z górnego piętra zobaczysz wszystkie pozostałe poziomy i widok na całą galerię. Wi-Fi jest dostępne choć limitowane, a na parterze znajduje się supermarket jeśli chcesz kupić coś do jedzenia.

  • Muzeum galijsko-rzymskie: Muzeum galijsko-rzymskie jest też pięknym rzymskim amfiteatrem. Znajdziesz tu bogatą kolekcję rzymskich artefaktów, od monet i broni po dzieła sztuki. Muzeum to pięknie odzwierciedla życie w Lyonie za czasów panowania cesarstwa Rzymskiego. Oprócz interaktywnych wyświetlaczy znajdziesz tu ogromne wystawy rzymskich mozaik i szkła. Na zewnątrz natomiast zachwyca imponujący amfiteatr. Ze szczytu zobaczysz cudowny widok na okolicę i miasto. To niesamowite miejsce zdecydowanie warto odwiedzić podczas wizyty w mieście. Bilety na wejście są stosunkowo niedrogie, a do muzeum z łatwością można się dostać transportem publicznym.

  • Marche Alimentaire St-Antoine Celestins: jeśli chcesz doświadczyć pośpiechu, zapachów i pełnej życia atmosfery tradycyjnego francuskiego marketu, koniecznie udaj się do Marche Alimentaire St-Antoine Celestins. Zobaczysz tutaj całą paletę wspaniałego jedzenia, serów, chleba i szynek. Market ten znajduje się nad brzegiem rzeki, co sprawia, że jest doskonałym miejscem na udanie się na przyjemny spacer, jednocześnie podziwiając widoki na Vieux Lyon. Market otwierany jest wcześnie rano, jednak pozostaje otwarty przez większość dnia. Jest to też doskonałe miejsce na znalezienie lokalnych wyrobów ceramicznych.

  Przydatne linki

  Przewodnik turystyczny