Auto Europe

 • POLSKA
 • Skontaktuj się z naszymi specjalistami

  TANI WYNAJEM SAMOCHODÓW W MARSYLII

  Wynajem samochodów na całym świecie
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Wynajem samochodów na całym świecie
  Dzlaczego warto u nas zarezerwować
  • Porównaj wypożyczalnie i znajdź najlepszą cenę
  • Darmowa anulacja do 48 godzin przed odbiorem auta
  • Bez opłat za transakcje kartą kredytową
  • Obsługa klienta przez 7 dni w tygodniu
  • 24000 lokalizacji na świecie

  Wypożyczalnia samochodów w Marsylii w niskich cenach

  Jako jedno z najstarszych miast w Europie i drugie co do wielkości miasto we Francji, Marsylia ma wiele oczywistych historii wraz z wieloma nowoczesnymi, ekscytującymi miejscami do zobaczenia i innymi atrakcjami. Marsylia znana jest z szerokiej gamy ofert kulturalnych. Jest to największe miasto w Prowansji-Alpach-Lazurowym Wybrzeżu, położone na wybrzeżu Morza Śródziemnego. Położony między górami a morzem Marsylia jest zapierająca dech w piersiach. Marsylia jest wiodącym portem we Francji, który znajduje się pomiędzy dwoma fortami, Saint Nicolas i Saint Jean.

  Rezerwując wynajem, jaki oferuje wypożyczalnia samochodów w Marsylii, za pośrednictwem Auto Europe zapewniamy, że będziemy mieli najniższe ceny w połączeniu z najwyższym poziomem obsługi klienta. Jedź samochodem z Marsylii do Cassis, słynącego z klifów i zatoczek, lub kontynuuj wzdłuż wybrzeża do Cannes. Zarezerwuj z Auto Europe już dziś i oszczędzaj!

  Jaki jest ruch na drogach w Marsylii?

  Centrum Marsylii jest pełne wąskich uliczek jednokierunkowych i wielu zmian pasa ruchu, które mogą okazać się trudne dla odwiedzających. Kierowcy nie zawsze przestrzegają przepisów ruchu drogowego i słychać regularne używanie klaksonu. Marsylia jest dobrze połączona z resztą Francji licznymi autostradami. Te autostrady często mają opłaty za przejazd, ale są szybkie i praktyczne, jeśli chcesz się gdzieś dostać bez jazdy przez wszystkie małe wioski. Możesz dostać się swoim samochodem do Paryża z Marsylii w 8 godzin lub Nicei w 2 godziny. Więcej informacji na temat wynajmu samochodów w Marsylii można znaleźć na naszej stronie informacyjnej.

  Gdzie mogę zaparkować samochodem wynajętym w Marsylii?

  Parkowanie w Marsylii, jak w każdym starszym mieście, jest trudne, ponieważ ulice są wąskie i nie zostały zbudowane dla samochodów. Na terenie całego miasta znajduje się około 1000 miejsc parkingowych na 15 parkingach. Dlatego, jeśli to możliwe, na wynajem samochodu w Marsylii, spróbuj zostawić samochód poza miastem i korzystać z transportu publicznego podczas wizyty w centrum miasta.

  Lotnisko w Marsylii

  Port lotniczy Marsylia lub Aéroport de Marseille Provence znajduje się około 27 km na północny zachód od Marsylii w obszarze znanym jako Marignane. Najbliższe lotniska w Marsylii to Toulon-Hyeres i Avignon-Cauont. Port lotniczy Marsylia jest piątym najbardziej ruchliwym lotniskiem we Francji i jest również węzłem komunikacyjnym Air France.

  Oficjalna nazwa: Lotnisko Marseille (MRS)
  Adres: Marseille Provence Airport, 13727 Marignane, Francja
  Strona internetowa: www.marseille-airport.com/
  Telefon: +33 820 81 1414

  Co robić w Marsylii

  Marsylia to duże miasto, pełne atrakcji, które może bawić ludzi przez wiele dni. Oto niektóre z najpopularniejszych rzeczy, które możesz zrobić, gdy odbierzesz swój samochód w Marsylii:

  • Muzeum cywilizacji europejskich i śródziemnomorskich: Muzeum zostało otwarte w 2013 r. i poświęcone jest cywilizacji europejskiej i śródziemnomorskiej. Muzeum składa się z kolekcji przedstawiającej historyczne i kulturowe wzajemne wpływy wzdłuż regionu śródziemnomorskiego. Muzeum zbudowano na rekultywowanych terenach przy wejściu do portu w Marsylii.

  • Notre-Dame de la Garde: To najpopularniejsza strona w Marsylii, ponieważ jest to najbardziej znany symbol miasta. To bazylika katolicka. Odwiedzana jest przez wielu ludzi z kilku różnych powodów, w tym pielgrzymki i, lub po prostu dla widoku. Z bazyliki można zobaczyć całą Marsylię.

  • La vieille charite: Jest to dawny przytułek, który obecnie funkcjonuje jako muzeum. Przyciąga wielu ludzi, ponieważ znany jest również jako centrum kultury. La vieille uważane jest za niezwykle interesujący budynek z kuszącą atmosferą.

  • Chateau d'lf: To forteca położona na wyspie, która znajduje się tuż przy brzegu Zatoki Marsylskiej. Została zbudowana w 1480 roku przez Francois I z Francji. Kazał on zbudować ją dla ochrony i pilnować Marsylii. Było to także miejsce więzienia między 1580 a 1871 rokiem, a obecnie znane jest głównie z hrabiego Monte Cristo, gdzie więziono tam głównego bohatera.

  • Palais Longchamp: Palais jest zabytkiem z 4. dzielnicy Marsylii. Obecnie jest to muzeum historii naturalnej i sztuki pięknej.

  Najlepsze wycieczki jednodniowe samochodem wynajętym w Marsylii

  W Marsylii jest wiele ciekawych miejsc, do których warto się wybrać, jeśli interesuje Cię wynajem samochodów z Auto Europe. Jest to też doskonałe miejsce do rozpoczęcia podróży do atrakcji położonych w okolicy miasta. Oto kilka z nich:

  Calanque

  Ta atrakcja turystyczna znajduje się na wybrzeżu Morza Śródziemnego, zaledwie 35 minut jazdy od Marsylii. Calanque jest wąskim wlotem zbudowanym z wapienia, dolomitu lub innych warstw węglanowych.

  Pont du Gard

  Jest to słynny starożytny rzymski akwedukt, który przecina rzekę Garden w pobliżu miasta Vers-pont-du-gard. Jest to często określane jako dzieło sztuki. Pont du Gard znajduje się około 1 godziny i 36 minut od Marsylii.

  Palais des papes

  Przesiąknięty historią pałac jest największym i najważniejszym średniowiecznym budynkiem gotyckim w Europie. Początkowo był on siedzibą zachodniego chrześcijaństwa. Dziś jest pałacem kultury i przede wszystkim atrakcją turystyczną.

  Nicea

  Nicea to kolejne duże miasto oddalone o 255 km na południu Francji. Nicea ma tak wiele do zaoferowania i jest to idealne miejsce na jednodniową wycieczkę. Możesz wybrać się na spacer po Promenade des Anglais lub odwiedzić wiele muzeów w Nicei, w tym Musee Matisse.

  Informacje geograficzne i historyczne

  Marsylia znajduje się na południu Francji wzdłuż Morza Śródziemnego. Ma naturalny port, który leży w Zatoce Lwa w półkolu wzgórz wapiennych. Marsylia jest blisko ujścia rzeki Rodanu. Najbliższe miasto do Marsylii to Montpellier (170 km) i Nicea (205 km). W Marsylii jest zazwyczaj 300 słonecznych dni w roku, a średnia temperatura latem wynosi 25 stopni Celsjusza, a zimą 12 stopni Celsjusza. Port w Marsylii jest i zawsze był jednym z największych i najważniejszych portów w Europie.

  Marsylia, jedno z najstarszych miast w Europie, jest przesiąknięte złożoną historią. Historia sięga około 600 lat p.n.e., kiedy pierwotnie była to zaledwie grecka kolonia. Marsylia stała się częścią Francji w latach 80. XVIII wieku, jednak zachowała buntowniczą passę. W 1792 roku, podczas podróży do Paryża, mieszkańcy Marsylii śpiewali pieśń, która została wcześniej napisana w Strasburgu. Obecnie jest znana jako Marsylianka La Manche i jest francuskim hymnem narodowym. Marsylia doświadczyła nagłego rozwoju podczas rewolucji francuskiej. Miasto miało ogromny wzrost w produkcji i przemyśle. Marsylia została poważnie dotknięta podczas drugiej wojny światowej, ponieważ została zbombardowana zarówno przez siły niemieckie, jak i włoskie, a w latach 50. XX wieku została odbudowana. Dzisiaj Marsylia jest prawdopodobnie największym miastem francuskim.

  Jak poruszać się po Marsylii

  Oprócz opcji, jaką jest wypożyczalnia samochodów w Marsylii, miasto ma bardzo dobry i wydajny system transportu publicznego. System pociągów jest kierowany przez Regie des transports de Marseille. Istnieją dwie główne linie kolejowe. Pierwsza (niebieska linia) znajduje się między Castellane a La Fourragere. Druga linia (czerwona) znajduje się między Sainte-Marguerite-Dromel a Bougainville. Istnieją dwie główne linie metra, które prowadzą przez miasto. Sieć autobusowa podróżuje po mieście i przedmieściach Marsylii. Marsylia wprowadziła trzy linie tramwajowe w 2007 r., które kursują z CMA CGM Tower w kierunku Les Caillols. W Marsylii jest około 1000 rowerów do wypożyczenia, które mają stanowiska w różnych miejscach w mieście, więc możesz wybierać w odbiorze i zwrocie pomiędzy 130 stacjami.

  Przydatne linki

  Przewodnik turystyczny

  Do góry