Auto Europe

 • POLSKA
 • Skontaktuj się z naszymi specjalistami

  TANI WYNAJEM SAMOCHODÓW NA LOTNISKU W GENEWIE

  Wynajem samochodów na całym świecie
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Wynajem samochodów na całym świecie
  Dzlaczego warto u nas zarezerwować
  • Porównaj wypożyczalnie i znajdź najlepszą cenę
  • Bezpłatna anulacja do 48 godzin przed odbiorem
  • Bez opłat za transakcje kartą kredytową
  • Pon-niedz wsparcie telefoniczne
  • 24000 punktów odbioru na świecie

  Wypożyczalnia samochodów na lotnisku w Genewie

  Wypożyczalnia samochodów na lotnisku w Genewie to świetny sposób na zwiedzanie miasta według własnego planu. Jeśli wybierasz się tutaj w miesiącach zimowych, aby uprawiać sporty na śniegu, z wynajętym samochodem z łatwością dotrzesz do ośrodków czy wymarzonych stoków. Genewa ma wiele do zaoferowania, więc nawet jeśli nie jesteś miłośnikiem sportów zimowych, to w sezonie masz jeszcze wiele innych atrakcji do zobaczenia i miejsc do zwiedzenia.

  Lotnisko w Genewie leży całkowicie na terytorium Szwajcarii, jednak jego północna granica przebiega wzdłuż granicy szwajcarsko-francuskiej, a lotnisko jest dostępne z obu krajów. Operacje frachtowe są również dostępne z obu krajów, dzięki czemu Genewa jest węzłem transportowym Unii Europejskiej, chociaż Szwajcaria nie jest członkiem UE. Lotnisko znajduje się częściowo w gminie Meyrin, a częściowo w gminie Le Grand-Saconnex.

  Jeśli szukasz odpowiedniego wynajmu na wycieczkę do Genewy, Auto Europe oferuje najniższe stawki na odbiór pojazdów w ponad 24.000 miejscach docelowych w ponad 180 krajach. Nasze długoletnie doświadczenie w branży i partnerstwa z licznymi wypożyczalniami zarówno największymi międzynarodowymi, jak i lokalnymi, pozwalają nam przedstawić szeroką ofertę i możliwości wyboru, tak, aby każdy mógł znaleźć u nas coś dla siebie. Chcesz sprawdzić co inni myślą o naszych usługach? Sprawdź opinie o wypożyczalni samochodów w Genewie od klientów Auto Europe.

  Informacje o lotnisku

  Lotnisko Genewa dawniej i wciąż do dziś nieoficjalnie znane jako lotnisko Cointrin, to międzynarodowe lotnisko w Genewie, drugim najbardziej zaludnionym mieście w Szwajcarii. Port znajduje się 4 km na północny zachód od centrum miasta. Po raz pierwszy przekroczył 15 milionów pasażerów w grudniu 2014 r. Lotnisko służy jako węzeł dla linii Swiss International Air Lines i easyJet Switzerland. Obejmuje sieć połączeń lotniczych głównie do europejskich metropolii i typowych miejsc rekreacyjnych, ale obsługuje także niektóre trasy dalekobieżne na przykład do Ameryki Północnej, Chin i na Bliski Wschód, w tym jedyne usługi lotów długodystansowych Swiss International Air Lines (do Nowego Jorku – JFK) poza Zurychem.

  Lotnisko Genewa (GVA)
  Oficjalna nazwa: Lotnisko Genewa (po francusku: Aéroport de Genève)
  Adres: Route de l´Aeroport 21, 1218 Grand-Saconnex, Szwajcaria
  Telefon: +41 (0) 848 19 20 20
  Linie lotnicze operujące na lotnisku: Lotnisko obsługuje wiele linii lotniczych z połączeniami na całym świecie, w tym British Airways, EasyJet, LOT i KLM.

  Skąd mogę odebrać samochód wynajęty na lotnisku w Genewie

  Zarówno po stronie szwajcarskiej jak i francuskiej można znaleźć stanowisko wypożyczalni samochodów na lotnisku w Genewie. Po jednej i po drugiej stronie operują ci sami dostawcy, jednak w zależności od tego, którą stronę wybierzesz, mogą Cię obowiązywać nieco inne przepisy, lub otrzymasz inne wyposażenie w pojeździe.

  Aby dotrzeć do sektora francuskiego po wylądowaniu, należy podążać w tę samą stronę, co pozostali podróżni, odebrać bagaż, a następnie po przejściu przez odprawę celną przejść do hali przylotów na piętro do poziomu odprawy. Postępuj zgodnie ze znakami „Destination France”, aby przedostać się do francuskiego sektora (po prawej stronie terminala, w pobliżu kas biletowych Air France).

  Avis na lotnisku Genewa Avis na lotnisku Genewa
  Route de l'Aéroport 21,
  Genewa, Szwajcaria, 1215
  +4122 798 33 21
  Godziny otwarcia:
  Pon-Nd 06:30 - 23:30
  Enterprise na lotnisku Genewa Enterprise na lotnisku Genewa
  Route de l'Aéroport 21,
  Genewa, Szwajcaria, 1215
  +4158 122 04 30
  Godziny otwarcia:
  Pon-Nd 06:30 - 23:30
  Budget na lotnisku Genewa Budget na lotnisku Genewa
  Route de l'Aéroport 21,
  Genewa, Szwajcaria, 1215
  +4122 929 03 30
  Godziny otwarcia:
  Pon-Nd 06:30 - 23:30
  Hertz na lotnisku Genewa Hertz na lotnisku Genewa
  Route de l'Aéroport 21,
  Genewa, Szwajcaria, 1215
  +4122 717 80 80
  Godziny otwarcia:
  Pon-Nd 06:30 - 23:30

  Terminale

  Na lotnisku w Genewie znajdują się dwa terminale pasażerskie: nowszy i większy terminal 1 (T1), który obsługuje większość lotów, oraz mniejszy i jedyny terminal sezonowy 2 (T2). Na lotnisku jest również terminal lotnictwa biznesowego, znany również jako terminal 3 (T3) dla prywatnych firm. Terminal 1, znany również jako główny terminal (M), jest podzielony na 5 sekcji, A, B, C, D i F. Sekcje A, B, C i D znajdują się po szwajcarskiej stronie terminala 1. Przed integracją Szwajcarii ze Strefą Schengen w 2008 r., sekcja F, znana również jako sektor francuski, była wykorzystywana wyłącznie dla pasażerów przylatujących lub odlatujących do miejsc docelowych we Francji. Są tu dwie bramki z mostkami i cztery bramki autobusowe.

  Terminal 2 jest używany tylko podczas zimowego sezonu czarterowego. Dawniej był to oryginalny terminal na lotnisku w Genewie. Został zbudowany w 1946 roku i pozostawał w użyciu aż do lat 60., kiedy otworzono główny Terminal (terminal 1). W związku z tym na Terminalu 2 są nieliczne dostępne usługi, z tylko jedną restauracją i bez sklepów wolnocłowych. Odprawa i przechodzenie kontroli bezpieczeństwa odbywają się na tym terminalu, a następnie autobus niskopodłogowy zabiera pasażerów do sekcji A, B, C i D na T1. Przylatujący goście są przewożeni bezpośrednio z samolotu do T2, a następnie przechodzą kontrolę paszportową (w razie potrzeby) i odbierają tam swój bagaż.

  Usługi na lotnisku

  Terminal 1 oferuje wiele udogodnień, a pasażerowie mogą korzystać z ofert na: lokalne jedzenie, czekoladki, słodycze, odzież i akcesoria, zegarki i biżuterię, telefony, książki, papierosy, przekąski, pamiątki, prezenty, kwiaty i wiele innych. Ponadto możesz korzystać z dostępnych usług, jak apteki, sklepów wolnocłowych, sklepów muzycznych, kiosku, restauracji, barów, herbaciarni, banków i kantorów, pokoi biznesowych, dział zagubionego bagażu, poczty, informacji turystycznej i agentów turystycznych.

  Jak się dostać na i opuścić lotnisko w Genewie

  Wynajem samochodów na lotnisku w Genewie z Auto Europe to najlepszy sposób na to, aby przemieszczać się bez problemów i we własnym tempie zwiedzać to piękne miasto i jego okolice. Jeśli jednak decydujesz się na odbiór z miasta, lub nie przylatujesz samolotem, możesz zawsze skorzystać z dostępnych opcji transportu publicznego.

  Kolej

  Lotnisko znajduje się 4 km od centrum Genewy. W porcie jest dworzec kolejowy z pociągami, które kursują na trasie Genewa-Cornavin i docierają też do innych miast w Szwajcarii. Przed przejściem przez odprawę maszyny wydają darmowe 80-minutowe bilety na transport publiczny w Genewie, które są ważne zarówno na autobusy miejskie, jak i pociągi do samego miasta.

  Autobusy

  Na lotnisku w Genewie znajdują się lokalne autobusy, które zatrzymują się na lotnisku i docierają do miasta. Znajdziesz tu też autobusy do i z Annecy we Francji, a także sezonowe autobusy do ośrodka narciarskiego Chamonix we Francji i ośrodków narciarskich w Szwajcarii. Wiele firm transferowych obsługuje zimą połączenia do wielu francuskich ośrodków. W zimowe weekendy dziesiątki autokarów w pobliskim terminalu czarterowym (dawny terminal towarowy) spotykają loty czarterowe z całej Europy i zabierają wczasowiczów do / z ośrodków we Francji, Szwajcarii i we Włoszech. Ogólnie autobusy odjeżdżają z sektora szwajcarskiego, ponieważ skraca to odległość do większości miejsc docelowych.

  Porady parkingowe

  Na lotnisku znajdują się liczne opcje parkingowe. P1 to parking długo terminowy oferujący ponad 2000 miejsc i jest najbardziej dogodny i w najbliższej odległości od terminala. P26 jest parkingiem długoterminowym z 850 miejscami i oferuje jedne z najniższych stawek, podobnie P51 z 1000 dostępnych miejsc. P20 znajduje się we francuskim sektorze, a P2 to parking krótkoterminowy maksymalnie do godziny, przy czym pierwsze 5 minut jest darmowe.

  Przydatne linki

  Lotnisko Genewa