Auto Europe

 • POLSKA
 • Skontaktuj się z naszymi specjalistami

  WYNAJEM SAMOCHODÓW STACJA NICEA VILLE

  Wynajem samochodów na całym świecie
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Wynajem samochodów na całym świecie
  Dzlaczego warto u nas zarezerwować
  • Porównaj wypożyczalnie i znajdź najlepszą cenę
  • Bezpłatna anulacja do 48 godzin przed odbiorem
  • Bez opłat za transakcje kartą kredytową
  • Pon-niedz wsparcie telefoniczne
  • 24000 punktów odbioru na świecie

  Wypożyczalnia samochodów na stacji kolejowej w Nicei

  Zbudowana w stylu Ludwika XIII stacja kolejowa w Nicei pochodzi z 19 wieku, a od czasu otwarcia zaszło tu wiele zmian, oprócz tych, które miały na celu ułatwić obsługę szybkiej kolei, w tym TGV. Stacja ta oferuje wiele połączeń do miejsc docelowych we Francji i w Europie, w tym do Monako i do Rosji.

  Wypożyczalnia samochodów na stacji kolejowej w Nicei, ułatwi Ci zwiedzanie La Belle w swoim własnym tempie, podziwiając niesamowite widoki w tym pięknym mieście na Francuskiej Riwierze. W strefie wokół stacji znajduje się wiele prestiżowych hoteli, przez co jest to jedno z najpopularniejszych miejsc docelowych na wakacje na świecie. Ze stacji możesz też łatwo przedostać się do centrum miasta i udać się na zwiedzanie wszystkich wspaniałych miejsc, jakie masz na liście do odwiedzenia.

  Auto Europe oferuje najlepsze stawki wynajmu samochodów na stacji kolejowej w Nicei, a także doskonałą obsługę klienta, aby zapewnić naszym klientom jak najlepsze i bezproblemowe wakacje. Dostarczamy liczne dogodne lokalizacje odbioru pojazdów we Francji, w tym w Nicei w centrum miasta, na lotnisku i na stacji kolejowej. Przed udaniem się w podróż, odwiedź naszą stronę z informacjami drogowymi we Francji. Odbierz wynajęty z Auto Europe samochód i wybierz się na zwiedzanie. Odkrywaj Francuską Riwierę z naszym przewodnikiem turystycznym! Przed dokonaniem rezerwacji, możesz też sprawdzić komentarze poprzednich klientów o rozległej flocie pojazdów od naszych partnerów, czytając opinie o wypożyczalni samochodów w Nicei.

  Informacje o stacji

  Stacja kolejowa Nicea-Ville, znana też jako stacja Nice-Thiers, jest głównym dworcem kolejowym w mieście. Znajduje się ona na trasie Marsylia–Ventimiglia i stanowi południowo-zachodnią stację końcową linii kolejowej Nice–Breil-sur-Roya. Nicea Ville została otwarta w roku 1864, a ukończona trzy lata później w 1867 z okazji Chemins de fer de Paris à Lyon et à la Méditerranée (PLM) przez architekta Louis-Jules Bouchot w stylu Ludwika XIII. Nicea Ville powstała z dala od centrum miasta, jednak Nicea sama w sobie wkrótce rozrosła się wokół stacji, zmieniając tym samym jej położenie. Stacja kolejowa przeszła wielokrotnie renowacje i rozbudowę, jednak zawsze utrzymując oryginalny styl i wygląd z kamiennymi rzeźbami Arles i dachem z kutej stali.

  Skąd mogę odebrać samochód wynajęty na stacji kolejowej Nicea

  Decydując się na wynajem samochodu na stacji kolejowej w Nicei, swój pojazd możesz odebrać od wypożyczalni, która ma swoje stanowisko na stacji lub biuro w niewielkiej od niej odległości. Sprawdź swój voucher przed przyjazdem, aby upewnić się, gdzie dokładnie znajduje się twój dostawca i jakie są wymagania podczas odbioru pojazdu. Zawsze musisz mieć przy sobie prawo jazdy i kartę kredytową wystawioną na głównego kierowcę, aby zapewnić sprawny przebieg odbioru zarezerwowanego pojazdu. Jeśli nie jesteś pewien jakiegoś aspektu związanego z rezerwacją i wynajmem, skontaktuj się z naszym zespołem rezerwacyjnym, a jeden z naszych agentów chętnie Ci wszystko wytłumaczy i pomoże.

  Enterprise na stacji kolejowej w Nicei Enterprise na stacji kolejowej Nicea
  34 Av. Auber,
  Nicea, Francja 06000

  +33493160148
  Godziny otwarcia:
  Pon-pt 08:00 - 18:00
  Sob 09:00 - 18:00
  Budget na stacji kolejowej w Nicei Budget na stacji kolejowej Nicea
  Gare Sncf, Av. Thiers,
  Nicea, Francja 06000

  +33489015075
  Godziny otwarcia:
  Pon-nd 08:00 - 16:00
  Thrifty na stacji kolejowej w Nicei Thrifty na stacji kolejowej Nicea
  Stacja kolejowa Nicea,
  Nicea, Francja P736+JF

  +33497030120
  Godziny otwarcia:
  Pon-sob 08:00 - 19:00
  Nd 08:30 - 12:30

  Usługi na stacji

  Stacja kolejowa w Nicei oferuje podstawowe usługi dla pasażerów. Na miejscu oprócz standardowych usług kolejowych, możesz skorzystać z parkingu, wypożyczalni samochodów i nie tylko. Co więcej, w pobliżu stacji znajduje się kilka sklepów i atrakcji turystycznych, jak słynna Bazylika Notre-Dame. Hala pasażerska jest bogato udekorowana, zacieniona przez balkony i mieści się na niej piękny, ogromny zegar, choć niestety nie ma tu już wspaniałych żyrandoli. Stacja Nicea-Ville obsługiwana jest przez usługi kolejowe TER, Intercités i TGV, a także linię tramwajową numer 1 przez przystanek Gare Thiers.

  Jak się dostać na i opuścić stację kolejową w Nicei

  Wypożyczalnia samochodów na stacji kolejowej w Nicei ułatwi Ci przedostanie się i podróżowanie po mieście w swoim własnym tempie. Jeśli jednak nie odjeżdżasz od razu samochodem ze stacji, możesz skorzystać z kilku opcji transportu publicznego. Na stacji znajdziesz połączenia autobusowe na i z lotniska w Nicei i portu, zatem dotarcie na stację nie sprawia najmniejszego problemu. Stacja obsługiwana jest przez następujące połączenia kolejowe: szybka kolej (TGV), nocna kolej, koleje regionalne i koleje lokalne. Od czasu otwarcia stacja zachowała swój oryginalny wygląd i charakter, choć dodanych zostało tu wiele nowoczesnych sprzętów, aby móc obsługiwać szybką kolej TGV Sud-Est. Przed pojawieniem się na stacji TGV, obsługiwanych tu było wiele prestiżowych kolei, jak: Ekspres Côte d'Azur Pullman, Błękitny Pociąg i Mistral.

  Porady parkingowe

  Dzięki parkingowi na stacji kolejowej w Nicei, na peron dostaniesz się w 5 minut po przyjeździe. Parking znajduje się niedaleko St. Gothard, Nice Excelsior i hotelu Ibis. Dokładne ceny i godziny otwarcia możesz znaleźć na oficjalnej stronie parkingu gare de Nice - EFFIA. Inny parking Gare Nice Thiers oferuje bezpośredni dostęp na stację kolejową w Nicei znajdującej się zaraz naprzeciwko esplanady, dzięki czemu równie szybko przedostaniesz się na peron. Parking ten jest też doskonałą opcją, jeśli chcesz zaparkować bezpiecznie samochód nawet na kilka dni, ponieważ Interparking regularnie ma doskonałe oferty na swojej stronie. Parking znajduje się w centrum Nicei, dlatego w niewielkiej odległości znajdziesz też przystanek tramwajowy, hotele i biuro informacji turystycznej. Parking ten jest też idealną opcją, do zaparkowania na cały dzień i zwiedzania miasta pieszo.

  Parking uliczny w samym mieście może być trudny do znalezienia. Mieszkańcy często parkują gdziekolwiek, nawet na ścieżkach rowerowych, co powoduje, że rowerzyści manewrują między pojazdami na ulicy. Parking na ulicy jest płatny od poniedziałku do soboty między 9:00 a 20:00, a parkometry przyjmują tylko monety. Z drugiej strony, w mieście jest wiele płatnych parkingów wielopoziomowych, gdzie można znaleźć miejsce do parkowania. Alternatywnie, dostępne są też opcje parkingowe, tak zwane P&R (z angielskiego "park and drive", czyli parkuj i jedź), które znajdziesz wzdłuż linii tramwajowej.

  Przydatne linki

  Strona internetowa stacji