Auto Europe

 • POLSKA
 • Skontaktuj się z naszymi specjalistami

  TANI WYNAJEM SAMOCHODÓW NA LOTNISKU LYON

  Wynajem samochodów na całym świecie
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Wynajem samochodów na całym świecie
  Dzlaczego warto u nas zarezerwować
  • Porównaj wypożyczalnie i znajdź najlepszą cenę
  • Bezpłatna anulacja do 48 godzin przed odbiorem
  • Bez opłat za transakcje kartą kredytową
  • Pon-niedz wsparcie telefoniczne
  • 24000 punktów odbioru na świecie

  Wypożyczalnia samochodów na lotnisku Lyon

  Jeśli szukasz miejsca z łatwym dostępem do francuskich Alp, międzynarodowe lotnisko w Lyonie jest jednym z kluczowych punktów dostępu do tego regionu. Lotnisko zostało ochrzczone na cześć francuskiego pisarza Antoine de Saint-Exupéry – który urodził się w Lyonie – i ma świetny dostęp do Alp, Lyonu i całego regionu, a także do sąsiadujących Szwajcarii i Włoch. Choć niektóre połączenia są możliwe koleją lub autokarami, wypożyczalnia samochodów na lotnisku Lyon jest często pierwszym przystankiem wśród odwiedzających przybywających do portu. W zaledwie 28 minut jazdy samochodem możesz zacząć zwiedzać i odkrywać wszystko to, co centrum Lyonu ma do zaoferowania – od historii i kultury, po wspaniałą francuską kuchnię.

  Auto Europe ma ponad 60 lat doświadczenia w globalnym przemyśle wynajmu samochodów. Od ofert standardowego wynajmu, po samochody luksusowe i kampery, z pewnością znajdziesz to czego szukasz, w odpowiedniej cenie. Dzięki naszym zaufanym od wielu lat partnerom i dostawcom samochodów jesteśmy w stanie dostarczyć ogromną flotę pojazdów do wyboru, wszystkie w dogodnych lokalizacjach. Oprócz świetnych stawek nasi klienci mogą też korzystać z regularnych promocji, jak dodatkowy kierowca gratis i GPS wliczone w cenę. W razie dalszych pytań skontaktuj się z naszym zespołem rezerwacji pod numerem +48 222 639 537, aby przedyskutować plany wyjazdowe i wymagania.

  Informacje o lotnisku

  Międzynarodowe lotnisko w Lyonie znajduje się około 20 kilometrów na południowy wschód od Lyonu. Jest to trzecie pod względem wielkości lotnisko we Francji, obsługujące Lyon i cały region Auvergne-Rhône-Alpes. Port ten jest w stanie pomieścić do 8.5 milionów pasażerów rocznie, z których wiele udaje się w Alpy na przerwę zimową. Lotnisko składa się z dwóch terminali i oferuje dobre połączenia z innymi lokalizacjami koleją, autokarami i samochodami na wynajem.

  Lotnisko Lyon (LYS)
  Adres: B.P. 113, 69125 Lyon-Saint Exupéry Aéroport, Francja
  Telefon: +33 0 826 800 826
  Linie lotnicze operujące na lotnisku: Lotnisko oferuje dobre połączenia z lotami krajowymi i międzynarodowymi. Tanie linie obejmują: Tui Fly Belgium, Wizz Air, Vueling i Easyjet. Międzynarodowi przewoźnicy obejmują: British Airways, TAP Air Portugal, Aer Lingus, Air Arabia, Air Canada, Air Malta, Iberia, Royal Air Maroc, Qatar Airways i wiele więcej.

  Skąd mogę odebrać samochód wynajęty na lotnisku Lyon

  Sprawdź, gdzie dokładnie znajduje się twoja wypożyczalnia samochodów na lotnisku w Lyonie, ponieważ dostępnych jest kilka punktów w porcie, co lepiej jest ustalić z wyprzedzeniem. Ogólnie rzecz biorąc, niektóre wypożyczalnie, jak Avis, Europcar i Sixt, mają swoje biura przy parkingach, podczas gdy inne, jak National, znajdują się na terenie terminalu. Możesz zarezerwować samochód na wynajem na lotnisku z jednym z naszych zaufanych partnerów. Pośród nich znajdziesz światowej renomy firmy, jak Sixt, Budget, Europcar, Firefly, Enterprise i wiele więcej.

  W przypadku wypożyczalni, które mają swoje stanowiska poza terminalem, oferowany jest autobus wahadłowy. Odpowiednie przystanki autobusowe można znaleźć przed obydwoma terminalami, a autobus zawiezie Cię do wszystkich wypożyczalni, jakie leżą na terenie lotniska. Zalecamy mieć przy sobie gotowe wszystkie wymagane dokumenty, zanim zjawi się przy stanowisku dostawcy. Dokumenty te składają się przede wszystkim z ważnej karty kredytowej wystawionej na imię i nazwisko głównego kierowcy, dowodu osobistego, vouchera, prawa jazdy (oraz międzynarodowego prawa jazdy, jeśli jest wymagane). Upewnij się, że masz sprawdzony pojazd pod kątem uszkodzeń przed opuszczeniem wypożyczalni, a wszelkie usterki są odnotowane na potwierdzeniu odbioru od dostawcy. Po oddaniu samochodu radzimy też obejrzeć pojazd jeszcze raz z przedstawicielem firmy. Jeśli pojazd nie jest zwrócony w takim samym stanie, w jakim był odebrany, może to oznaczać dla Ciebie utratę depozytu, jaki został zatrzymany na karcie kredytowej. Poniżej znajdziesz listę dostawców dostępnych na lotnisku w Lyonie.

  Avis na lotnisku Lyon Avis na lotnisku Lyon
  Aeroport De Lyon Saint Exupery,
  Colombier-Saugnieu Francja 69125
  +33 820 61 16 60
  Godziny otwarcia:
  Pon-Nd 07:00 - 20:00
  Enterprise na lotnisku Lyon Enterprise na lotnisku Lyon
  Aeroport De Lyon Saint Exupery,
  Colombier-Saugnieu Francja 69125
  +33 4 72 22 74 87
  Godziny otwarcia:
  Pon-Nd 08:00 - 19:00
  Europcar na lotnisku Lyon Europcar na lotnisku Lyon
  Aeroport De Lyon Saint Exupery,
  Colombier-Saugnieu Francja 69125
  +33 825 00 99 00
  Godziny otwarcia:
  Pon-Nd 08:00 - 20:00
  Sixt na lotnisku Lyon Sixt na lotnisku Lyon
  100 Rue d'Autriche, BP 154 Rue d'Autriche,
  Colombier-Saugnieu Francja 69125
  +33 820 00 74 98
  Godziny otwarcia:
  Pon-Nd 07:30 - 23:00
  Budget na lotnisku Lyon Budget na lotnisku Lyon
  Aeroport De Lyon Saint Exupery,
  Colombier-Saugnieu Francja 69125
  +33 820 61 16 60
  Godziny otwarcia:
  Pon-Nd 07:00 - 20:00

  Terminale

  Lotnisko składa się z dwóch głównych terminali i jednego starego, zamkniętego terminalu. Dwa terminale są ze sobą połączone i można się do nich z łatwością dostać pieszo z pobliskich parkingów samochodowych. Autobusy wahadłowe są dostępne dla tych, co chcą się szybciej dostać na terminal. Dwa główne terminale są ze sobą połączone w centralnej sekcji, znanej jako ‘Le Centre’. Znajdziesz tam wiele oferowanych usług i udogodnień. Na obydwu terminalach, hala przylotów znajduje się na parterze, a hala odlotów na pierwszym piętrze. Lotnisko jest nowoczesne, czyste i dobrze utrzymane.

  Usługi na lotnisku

  Na lotnisku znajdziesz liczne udogodnienia mające na celu zapewnienie bezpieczną i bezstresową podróż. Na parterze w obydwu terminalach znajduje się hala przylotów, punkt odbioru bagażu, kontrola paszportowa i biuro zagubionych bagaży. Na pierwszym piętrze w obydwu terminalach znajduje się hala odlotów, kontrola paszportowa, stanowiska odprawy i bramki. Na obydwu terminalach znajdziesz też liczne jadalnie, restauracje i kawiarnie, które w większości znajdują się w centralnym połączeniu budynków ‘Le Centre’. W ‘Le Centre’ będziesz mieć też dostęp do bankomatów, kantorów i różnych sklepów, sprzedających wszystko od książek, po ubrania i pamiątki. Na lotnisku dostępne jest też Wi-Fi.

  Jak się dostać na i opuścić lotnisko Lyon

  Lotnisku znajduje się około 20 kilometrów na południowy wschód od centrum Lyonu. Co za tym idzie wynajem samochodu na lotnisku w Lyonie, jest najlepszym sposobem na szybkie i łatwe przedostanie się do miasta. Aby dostać się do Lyonu, wystarczy, że udasz się na autostradę A48, A43, a następnie N346 na Lyon. Alternatywne lokalizacje łatwo dostępne samochodem z lotniska, to między innymi Grenoble i Genewa w Szwajcarii lub Turyn we Włoszech. Aby uzyskać więcej informacji o zasadach jazdy we Francji, sprawdź nasz przewodnik z informacjami drogowymi. Na i z lotniska funkcjonuje też połączenie tramwajowe. Pociągi Rhônexpress odjeżdżają co 5 minut ze stacji kolejowej TGV. Stacja kolejowa TGV dostarcza wiele świetnych połączeń w całym regionie i w Alpach, docierając nawet do Paryża i Marsylii. Do pobliskich miast oferowane są też połączenia autokarami, kilka autobusów wahadłowych dojeżdża też do ośrodków narciarskich.

  Porady parkingowe

  Na lotnisku znajduje się dziesięć parkingów – z nazwami od P0 do P5 i Eco. Dzięki temu parkowanie na lotnisku w Lyonie jest niezwykle łatwe. Parkingi P2, P4 i P5 dzielą się na dwa rodzaje. P0 znajduje się pod terminalami, P1 jest zakrytym terminalem przy wejściu na terminal 1, P2 jest parkingiem na świeżym powietrzu, przed terminalem 2. Parking P2 jest podzielony na sekcję tylko dla klientów rezerwujących online i sekcję codziennych klientów na miejscu. Parking P4 jest podzielony na sekcję tylko dla pojazdów elektrycznych i standardowy parking – obydwa znajdują się naprzeciwko stacji kolejowej TGV. Parking P5 również jest podzielony na sekcję zautomatyzowanego parkingu na świeżym powietrzu i zwykły standardowy otwarty parking. Obydwa znajdują się stosunkowo niedaleko, ale oferowany jest autobus wahadłowy na terminale. Na koniec, dostępny jest parking Eco dostępny kilka minut pieszo od terminali.

  Zaparkowanie samochodu w Lyonie może być nieco trudne w centralnych lokalizacjach. Parkingi są dostępne jednak w całym mieście, dostępne są też miejsca parkingowe na ulicy. Przestrzeń jest natomiast ograniczona i często należy zostawić bilet za parkowanie za przednią szybą. Mandaty za niedostosowanie się są wysokie, zwłaszcza jeśli zaparkujesz przed hydrantem, lub wyjazdem. Jeśli opcja ta jest dostępna, zawsze radzimy zostawienie samochodu na parkingu, zapewnia to bowiem większe bezpieczeństwo, a parkingi często znajdują się przy atrakcjach. Wszelkie mandaty będą przekierowane do Ciebie do zapłaty i dodatkowo zostanie naliczona opłata administracyjna.

  Przydatne linki

  Lotnisko Lyon