Auto Europe

 • POLSKA
 • Skontaktuj się z naszymi specjalistami

  TANI WYNAJEM SAMOCHODÓW STACJA LYON PERRACHE

  Wynajem samochodów na całym świecie
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Wynajem samochodów na całym świecie
  Dzlaczego warto u nas zarezerwować
  • Porównaj wypożyczalnie i znajdź najlepszą cenę
  • Bezpłatna anulacja do 48 godzin przed odbiorem
  • Bez opłat za transakcje kartą kredytową
  • Pon-niedz wsparcie telefoniczne
  • 24000 punktów odbioru na świecie

  Wypożyczalnia samochodów na stacji Perrache w Lyonie

  Dworzec kolejowy Lyon Perrache (po francusku Gare de Lyon-Perrache) to jedno z dwóch większych węzłów kolejowych w centrum Lyonu, dużego miasta na wschodzie Francji. Stacja znajduje się na końcu półwyspu Presqu'ile i głównie obsługuje połączenia regionalne do i z miasta, ale też pociągi dalekobieżne z innych miejsc w kraju. Znajdziesz tu też regularne usługi z Paryża i Marsylii, a trasę kończą tu też pociągi przyjeżdżające z Genewy ze Szwajcarii.

  Dworzec został otwarty w 1857 roku i pierwotnie miał służyć jako dworzec centralny, a jego budowa zajęła francuskiemu architektowi François-Alexis Cendrier osiemnaście miesięcy. Był to najważniejszy węzeł transportu publicznego w mieście, aż powstał dworzec kolejowy Part Dieu kilka lat później. Obecnie Lyon Perrache obsługuje wciąż połączenia regionalne (TER) i międzymiastowe, a także okazjonalnie szybkie pociągi TGV. Stacja jest dobrze połączona z wydajnym systemem metra i z popularnymi liniami tramwajowymi (T1, T2, T3 i T4).

  Tętniący życiem Lyon (obecnie trzecie co do wielkości miasto we Francji) to szybko rozwijające się turystyczne miejsce docelowe z mnóstwem ciekawych atrakcji, czemu sprzyjają doskonałe połączenia komunikacyjne. Większość podróżnych przyjeżdżających po raz pierwszy odwiedza najpierw Quartier Saint-Jean i Quartier Saint-Georges, dwie najstarsze dzielnice, w których można znaleźć wiele najważniejszych zabytków, jak Muzeum Historii Lyonu (Musée d'Histoire de Lyon) przedstawiające długą i pełną wydarzeń przeszłość miasta oraz Muzeum Lalek (Musée des Arts de La Marionnette), jedno z najlepszych w Europie i zawsze duża atrakcja dla dzieci.

  Wypożyczalnia samochodów na stacji Lyon Perrache jest najlepszym rozwiązaniem na następną wizytę w Lyonie, aby w pełni wykorzystać pobyt w tym wspaniałym mieście i móc zobaczyć wszystkie jego wspaniałe atrakcje. Dzięki niemal 70-letniemu doświadczeniu w wynajmie samochodów Auto Europe może zaoferować najszerszy wybór opcji pojazdu i zawsze po najniższych cenach na rynku. Zadzwoń do naszych specjalistów rezerwacyjnych pod numer +48 222 639 537, a jeden z naszych agentów z przyjemnością znajdzie dla Ciebie najlepszą ofertę.

  Informacje o stacji

  Stacja Lyon Perrache powstała na nasypie wysokim na 6 metrów, tworząc tym samym wał między północą a południem na Cours de Verdun, jednej z głównych arterii miasta. W połowie XIX wieku, kiedy dworzec zbudowany został po raz pierwszy, obszar ten składał się głównie z fabryk, a dzielnica była jedną z najprężniej rozwijających się części Lyonu. Obecnie ponad 200 000 pasażerów w ponad 1500 pociągach przyjeżdża i odjeżdża z dworca każdego dnia. Z każdym rokiem rośnie też ilość turystów pragnących odwiedzić to piękne miasto, które nadal jest nowoczesną bramą do czarującego i bardzo malowniczy regionu Auvergne-Rhône-Alpes.

  Skąd mogę odebrać samochód wynajęty na stacji Lyon

  Wielu najbardziej prestiżowych dostawców na świecie ma biura i punkty odbioru w niewielkiej odległości od stacji kolejowej Gare de Lyon-Perrache, dzięki czemu wynajem samochodu na stacji Lyon Perrache przebiega łatwo i bezproblemowo, a przedostanie się do miasta, nie mogłoby być prostsze. Przed przyjazdem upewnij się, że masz ze sobą sobie wszystkie niezbędne dokumenty do wynajmu samochodu, w szczególności paszport, prawo jazdy i voucher Auto Europe.

  Avis na stacji Lyon Perrache Avis na stacji Lyon Perrache
  14 Cours Verdun Rambaud,
  Lyon, Francja 69002

  +33 472771443
  Godziny otwarcia:
  Pon-pt 08:0 - 19:00
  Enterprise na stacji Lyon Enterprise na stacji Lyon
  12 Cours Verdun Rambaud,
  Lyon, Francja 69002

  +33 977 403269
  Godziny otwarcia:
  Pon-czw 09:00-17:00
  Pt 09:00 - 19:00
  Sixt na stacji Lyon Sixt na stacji Lyon
  14 Cours de Verdun Rambaud,
  Lyon, Francja 69002

  +33 482 250282
  Godziny otwarcia:
  Pon-pt 08:00-18:00
  Sob 09:00 - 18:00
  Hertz na stacji Lyon Hertz na stacji Lyon
  14 Cours de Verdun Rambaud,
  Lyon, Francja 69002

  +33 478 422485
  Godziny otwarcia:
  Pon-pt 07:00-19:00
  Sob 08:00 - 13:00

  Usługi na stacji

  Jako jeden z głównych węzłów komunikacyjnych miasta, stacja kolejowa Lyon Perrache oferuje szeroki wybór udogodnień zarówno na miejscu, jak i w pobliżu dworca. Przede wszystkim znajdziesz tu popularny i bardzo dobrze zaopatrzony supermarket Carrefour Express, a także sklep tytoniowy, kiosk i jadalnię z gorącymi posiłkami serwowanymi przez cały dzień. Inne niezbędne udogodnienia obejmują bary szybkiej obsługi, automaty biletowe TGV, przechowalnię bagażową, żłobek i miejsca parkingowe zaraz przy budynku dworca. Ponadto, w odległości niespełna 50 metrów od dworca znajduje się bardzo wygodny trzygwiazdkowy hotel. Gare de Lyon-Perrache daje również pierwszeństwo pasażerom niepełnosprawnym, co oznacza, że ​​nie muszą oni stać w kolejce jak pozostali podróżni.

  Jak się dostać na i opuścić stację centralną w Lyonie

  Dzięki dogodnej lokalizacji na obrzeżach centrum miasta, odbiór i zwrot pojazdu, jaki dostarczy Ci wypożyczalnia samochodów na stacji Lyon Perrache, jest stosunkowo łatwe. Stacja położona jest w dzielnicy Perrache, u zbiegu rzek Saona i Rodan i znajduje się w niewielkiej odległości od centrum miasta i wielu głównych atrakcji turystycznych Lyonu. Możesz się tu z łatwością dostać dzięki wydajnemu systemowi transportu publicznego, z lokalnymi pociągami i dobrze zaprojektowanym systemem metra oferującym najszybsze sposoby dotarcia do i ze stacji. Linie metra A i D są połączone z Gare de Lyon-Perrache, a pociągi kursują przez cały dzień od 5:30 rano do północy przez cały tydzień w regularnych odstępach czasu. W centrum Lyonu jest też dużo autobusów, z trasami z przejazdem przez stację, w tym C20, C21, C22, S1, 8, 31, 32, 46, 49, 49D, 55, 63, 73 i 91. Lyon obsługiwany jest też przez linie tramwajowe (T1, T2, T3 i T4) z możliwością dotarcia do dworca Lyon Perrache o każdej porze dnia. Stacja jest dobrze połączona z innymi dużymi miastami, jak Paryż (2 godziny) i Bruksela (4 godziny). Główny postój taksówek na stacji znajduje się przy Rue de Villette lub Place Beraudier tuż przed głównym wejściem, a regularne połączenia wahadłowe obsługiwane przez Satobus i łączą stację z lotniskiem w Lyonie.

  Porady parkingowe

  Ponieważ Lyon jest trzecim co do wielkości miastem we Francji, parkowanie może być trochę stresujące, jeśli nie wiesz, dokąd się udać. W mieście znajduje się kilka dużych parkingów, a także dostępnych jest wiele miejsc parkingowych na ulicy. Wiele zależy od pory dnia, a także pory roku, w której odwiedzasz miasto. Zalecamy zaplanować sobie odpowiednio czas podczas podróży, jeśli jedziesz według określonego harmonogramu. Aby znaleźć drogę, czy wyznaczyć sobie trasę do atrakcji, najlepiej skorzystać z dobrego GPS lub mapy ulic z wyraźnie zaznaczonymi wszystkimi większymi parkingami. Na przykład Parc Opéra to parking w centrum miasta, między rzekami Rodan i Saona, bardzo blisko Opery w Lyonie, ratusza i muzeum sztuk pięknych. Skorzystaj z jednego z wielu centralnie położonych parkingów lub tańszych opcji parkingowych jak Park and Ride (P&R) na obrzeżach Lyonu, które zapewniają doskonałe możliwości dojazdu do centrum.

  Przydatne linki

  Przewodnik po Lyonie