Auto Europe

 • POLSKA
 • Skontaktuj się z naszymi specjalistami
  Wynajem samochodów na całym świecie
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Wynajem samochodów na całym świecie

  Szukaj w blogu


  Wyszukiwanie blogów......

  Mój pierwszy wynajem samochodu - młodzi kierowcy

  Po całym stresie związanym z egzaminami z teorii i praktyki wreszcie masz to za sobą, teraz jesteś szczęśliwym posiadaczem prawa jazdy i po prostu nie możesz się doczekać, aby wykorzystać go na wypad z przyjaciółmi. Jako młody kierowca z roczną praktyką masz zielone światło dla pierwszego wyjazdu i wypożyczenia samochodu w Polsce lub za granicą. Auto Europe oferuje młodym kierowcom możliwość wynajmu samochodu u różnych dostawców na całym świecie. Samochody dostępne do wynajęcia dla młodych ludzi zazwyczaj należą do kategorii mini i ekonomicznych. Czasami lokalny dostawca może zaproponować upgrade pojazdu do wyższej klasy kompaktowej. Jako młody kierowca musisz jednak spełnić podstawowe wymagania i poznać ogólne zasady dotyczące wynajmu samochodu.

  Minimalny wiek

  Wypożyczalnie uważają osoby w wieku od 19 (czasami wynajem dostępny jest od lat 18) do 24 lub 26 lat za młodych kierowców. Dowiedz się więcej o przepisach dla kierowców poniżej 21 lat i wynajmowaniu samochodu, jeśli masz mniej niż 26 lat.

  Dowód osobisty i prawo jazdy

  W momencie odbioru należy okazać dowód osobisty lub paszport, w zależności od kraju, w którym wynajmujesz pojazd. W większości przypadków musisz posiadać ważne prawo jazdy przez okres co najmniej 1 roku. Dla mieszkańców Wielkiej Brytanii posiadających brytyjskie prawo jazdy, firma wynajmująca może wymagać dostarczenienia kodu DVLA w celu sprawdzenia rejestru prawa jazdy lub wydrukowanej kopii prawa jazdy, którą można pobrać ze strony internetowej DVLA 21 dni przed rozpoczęciem wynajmu.

  Karta kredytowa

  Aby móc odebrać samochód, konieczne jest posiadanie ważnej karty kredytowej na imię i nazwisko głównego kierowcy. Jest to obowiązkowe w przypadku złożenia kaucji. Niezależnie od metody płatności użytej do dokonania rezerwacji online, lokalny dostawca wymaga od kierowcy pozostawienia kaucji za pojazd w momencie odbioru. Przybierana jest odpowiednia kwota (minimum: udział włąsny + paliwo + VAT), która jest zablokowana na międzynarodowej karcie kredytowej wystawionej na imię i nazwisko głównego kierowcy (depozyty gotówkowe, maestro, switch, wiza elektronowa, przedpłacone karty kredytowe i żadne karty debetowe nie są przyjmowane). To nie może być karta kredytowa twojego rodzica. Potrzebna jest taka, na któej widnieje imię i nazwisko kierowcy. Zablokowana kwota zostanie zwrócona w całości pod koniec wynajmu, pod warunkiem, że pojazd zostanie zwrócony w takim samym stanie, w jakim został wynajęty. Czasami dostawcy oferują dodatkowe ubezpieczenie, aby zablokować niższy depozyt na karcie debetowej. Należy to jednak sprawdzić przed dokonaniem rezerwacji samochodu. Zadzwoń do naszego zespołu pod numer +48 222 639 537, aby pomóc Ci znaleźć najlepszą opcję.

  Opłata za młodego kierowcę

  Wszyscy młodzi kierowcy są zobowiązani do uiszczenia tak zwanej "opłaty młodego kierowcy", która różni się w zależności od dostawcy wynajmu i kategorii samochodu. Opłata wynosi od 30 do 40 funtów dziennie w Wielkiej Brytanii i od 5 do 30 euro dziennie w Europie kontynentalnej.

  Dodatkowi kierowcy

  Jeśli inny kierowca chce zapisać się do kierowania wynajętym samochodem, musi uiścić dodatkową opłatę dla kierowcy, która jest dodawana do opłaty dla młodego kierowcy, jeśli dodatkowy kierowca ma 26 lat lub mniej.

  Szukaj w blogu