Auto Europe

 • POLSKA
 • Skontaktuj się z naszymi specjalistami

  TANI WYNAJEM SAMOCHODÓW W CAGLIARI

  Wynajem samochodów na całym świecie
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Wynajem samochodów na całym świecie
  Dzlaczego warto u nas zarezerwować
  • Porównaj wypożyczalnie i znajdź najlepszą cenę
  • Bezpłatna anulacja do 48 godzin przed odbiorem
  • Bez opłat za transakcje kartą kredytową
  • Pon-sob wsparcie telefoniczne
  • 24000 punktów odbioru na świecie

  Wypożyczalnia samochodów w Cagliari w niskich cenach

  Cagliari, znane również jako Casteddu (zamek) po sardyńsku, leży w południowej części Sardynii, z widokiem na Morze Śródziemne. Wynajem samochodów w Cagliari to najlepszy sposób na zwiedzanie tego włoskiego miasta, położonego na wzgórzu Castello. Skorzystaj z lokalnej wiedzy Auto Europe i odkryj oszałamiającą scenerię tego miejsca, w tym białe piaszczyste plaże, wzgórza i malowniczy, kolorowy port, który stanowi idealne zdjęcie na pocztówkę. Il Castello, cytadela stojąca na szczycie najbardziej kultowego wierzchowca Cagliari, to bogaty w kulturę konglomerat kopuł, wież i małego pałacu. Wewnątrz fortyfikacji ciąg wąskich alejek i kamiennych chodników prowadzi do katedry, uniwersytetu i muzeów, a także do kilku butików i kawiarni.

  Rezerwując wynajem, jaki oferuje wypożyczalnia samochodów w Gagliari, za pośrednictwem Auto Europe zapewniamy, że będziemy mieli najniższe ceny w połączeniu z najwyższym poziomem obsługi klienta. Miłośnicy historii będą ciszyć się podczas zwiedzania różnych instytucji i średniowiecznych zabytków Cagliari. Zalecamy odwiedzenie Santuario Basilica di Nostra Signora di Bonaria, Cattedrale di Santa Maria, Museo Archeologico Nazionale i niezwykłą Torre dell'Elefante. Dzięki konsekwentnym inwestycjom w kulturę, sztukę i zachowanie lokalnej historii miasto wzbogaciło się także o liczne galerie, biblioteki i teatry. Ci, którzy chcą połączyć się z naturą, mogą udać się na wspaniałą plażę Poetto i podziwiać czystą błękitną wodę, opalać się, a nawet wypożyczyć kajak. Inną doskonałą opcją jest wędrówka po parku Monti Urpinu - z satysfakcjonującym widokiem na panoramę Cagliari. Ogrody publiczne, posadzone w XIX wieku, oferują odwiedzającym niezapomnianą promenadę z kwiatami i bzem Jacarandas.

  Cagliari to miasto pełne słońca, a nocą stare centrum tętni życiem, więc znajdziesz tu sklepy, restauracje, bary i kawiarnie oświetlone bursztynowymi latarniami ulicznymi. Warto również poznać fantastyczne otoczenie tego regionu. Wypożyczając samochód, łatwo jest zapuścić się na włoską wyspę Sardynię i cieszyć się kojącą scenerią małych wiosek i urokliwych nadmorskich miast Włoch. Odwiedź naszą stronę i przeglądaj opinie o wypożyczalni samochodów w Cagliari przed dokonaniem rezerwacji z Auto Europe.

  Jaki jest ruch na drogach w Cagliari?

  Większość dróg na Sardynii została ulepszona w ciągu ostatnich dwóch dekad. Dlatego też wynajem samochodu w Cagliari z Auto Europe i podróż do innych pobliskich miast będzie łatwa, nie tylko ze względu na zreformowane autostrady, ale także ze względu na oszałamiające krajobrazy, na które natrafią kierowcy. Jak w każdym większym mieście, ruch uliczny w Cagliari staje się coraz większy w godzinach szczytu. Aby dotrzeć do Olbii w około trzy godziny, wybierz E25 / SS131. SS195 Sulcitana zabierze Cię do Puli, nieco ponad 342 km dalej, a także do ruin starożytnego miasta Nora. Pamiętaj, że przepisy ruchu drogowego są podobne do przepisów obowiązujących w pozostałej części Unii Europejskiej. Wskazówki dotyczące prowadzenia pojazdu we Włoszech znajdują się w naszym przewodniku informacyjnym.

  Gdzie mogę zaparkować samochodem wynajętym w Cagliari?

  Centrum Cagliari jest przyjazne dla pieszych i dlatego nie jest łatwo dostępne samochodem. Zaleca się parkowanie wypożyczonego samochodu poza tymi obszarami. Stamtąd turyści mogą dotrzeć do głównych atrakcji pieszo, ponieważ koncentrują się one w centrum miasta. Kierowcy znajdą parkingi w pobliżu bazy wojskowej, przystani i katedry. Dodatkowo dwa inne parkingi znajdują się w pobliżu Monte Urpinu Park, oferując odpowiednio 572 i 804 miejsca postojowe. Taryfy wahają się od 0,50€ do 1,00€ za godzinę, a kolejne godziny kosztują co najmniej 1,00€. Strefy płatnego parkowania działają od 09.00-13.00 oraz od 16.00-20.00.

  Lotnisko w Cagliari

  Cagliari obsługiwane jest przez międzynarodowe lotnisko Elmas - Mario Mameli, położone nieco ponad sześć kilometrów od centrum miasta. Dokładnym obszarem, w którym znajduje się lotnisko, jest Elmas, a zatem nazwa Cagliari Elmas. Lotnisko zostało otwarte w 1937 r. i jest główną międzynarodową bramą na wyspę Sardynia. Obecnie lotnisko Cagliari obsługuje ponad 3 miliony pasażerów rocznie. Sardynia jest popularnym miejscem wypoczynku dla wielu europejskich turystów, dzięki czemu lotnisko jest czesto zatłoczonym terminalem.

  Oficjalna nazwa: Lotnisko Elmas - Mario Mameli (CAG)
  Adres: Via dei Trasvolatori, 09030 Elmas CA, Włochy
  Strona internetowa: www.sogaer.it/en/
  Telefon: +39 070 211211

  Co robić w Cagliari

  Cagliari słynie ze wzgórza Castello, średniowiecznej dzielnicy otoczonej murami, położonej wysoko nad resztą miasta i z XIII-wiecznej katedry Cagliari. Jednak miasto jest pełne atrakcji, a ponizej znajdziesz parę pomysłów na to, co możesz zrobić, gdy odbierzesz swój samochód w Cagliari:

  • Katedra di Santa maria: Jedną z nieuniknionych atrakcji w Cagliari jest wizyta w pięknej katedrze na Piazza Palazzo. Pochodzi z XIII wieku, a jej wnętrze jest fantastycznym przykładem stylu barokowego. Z boku ołtarza znajduje się pięknie zdobiona krypta, w której znajdują się groby członków rodziny królewskiej Sabaudzkiej.

  • Muzeum Archeologiczne: Ponieważ jedną z najlepszych rzeczy do zrobienia w Cagliari jest poznanie historii Sardynii, koniecznie odwiedź Muzeum Archeologiczne. Ma niesamowitą wystawę artefaktów przedstawiających tysiąclecia historii, z kolekcją bronzetti (figurki z brązu), zapewniającą wgląd w nuragiczną cywilizację Sardynii i kilka Mont'e Prama Giants (pozostałe są prezentowane w Museo Cabrasa Civico), ogromne kamienne posągi, pochodzące z VIII i IX wieku p.n.e.

  • Rzymski Amfiteatr: Jedną z nieuniknionych rzeczy w Cagliari jest wizyta w rzymskim amfiteatrze. Znajduje się w Viale Sant’Ignazio i pochodzi z II wieku naszej ery. Został całkowicie wykuty w skale. W szczytowym momencie imperium rzymskiego mogło pomieścić do 10000 osób. Jeszcze kilka lat temu był regularnie wykorzystywany na koncerty i pokazy w miesiącach letnich.

  • Ogród Botaniczny: Niewiele osób wie, ale ogrody botaniczne w Cagliari należą do najbardziej znanych we Włoszech. Zostały otwarte po raz pierwszy w 1858 roku i są domem dla ponad 3000 gatunków zróżniccowanej flory. Spacer po pięknym parku jest jedną z najbardziej relaksujących rzeczy do zrobienia w Cagliari. Wewnątrz znajduje się również cysterna punicka i rzymski kamieniołom.

  • Villa di Tigellio: Jedną z najprzyjemniejszych rzeczy dla miłośników historii rzymskiej w Cagliari jest wizyta w Villa di Tigellio, która pochodzi z I wieku p.n.e. i była rezydencją Tigellio Ermogene, słynnego sardyńskiego poety i muzyka. Willa może być odwiedzana codziennie, a bilety wstępu kosztują 2€ - to także część biglietto integrato 6€.

  Najlepsze wycieczki jednodniowe samochodem wynajętym w Cagliari

  W Cagliari jest wiele ciekawych miejsc, do których warto się wybrać, jeśli interesuje Cię wypożyczalnia samochodów w Cagliari. Jest to też doskonałe miejsce do rozpoczęcia podróży do atrakcji położonych w okolicy miasta. Oto kilka z nich:

  Kościoły

  Jeśli masz trochę wolnego czasu, jedną z najpiękniejszych rzeczy w Cagliari jest odwiedzanie większej liczby kościołów, ponieważ są one przykładami różnych stylów architektonicznych i artystycznych oraz miejscem do podziwiania sztuk pięknych. Do jednych z najbardziej wyjątkowych należy Chiesa di San Michele w stylu rokoko; pobliska Chiesa di Sant’Efisio, w której znajduje się posąg Świętego Patrona Sardynii, i skąd słynna Parada Sant’Efisio wyrusza zawsze 1 maja. Bazylika San Saturnino jest jednym z najstarszych kościołów na Sardynii, zbudowanym na rzymskiej nekropolii.

  Centrum historyczne

  Historyczne centrum Cagliari jest z grubsza podzielone na cztery główne obszary, a spacer wokół nich jest bardzo przyjemną rzeczą do zrobienia w mieście. Jednym z obszarów jest Castello, o którym już wspomnialiśmy. Stampace było średniowieczną dzielnicą klasy robotniczej Cagliari; Villanova stała się ostatnio jednym z najmodniejszych obszarów w Cagliari; a La Marina to serce nocnego życia w Cagliari. Każda z tych części kryje niektóre z najpiękniejszych klejnotów w mieście. W Stampace znajdziesz kryptę Santa Restituta, która była używana od czasów przedchrześcijańskich i stała się domem męczennika Restituty w V wieku.

  Via Roma

  Najpiękniejszy widok na Cagliari to ten, który zobaczysz z promu, dokującego lub opuszczającego port. Via Roma jest jedną z najładniejszych ulic w mieście, a spacerowanie po niej dostraczy Ci niezapomnianych wrażeń z wakacji. To tutaj znajduje się Palazzo Civico - zwany także ratuszem. Ten piękny pałac zbudowany w latach 1899–1913 mieści dzieła różnych artystów z Sardynii. Można go odwiedzić w soboty, kiedy przewodnik na miejscu zabierze Cię ze sobą, w przeciwnym razie może być konieczne umówienie się na spotkanie.

  Market

  Jeśli chcesz złapać trochę lokalnej akcji, spędzić trochę czasu na jednym z wielu pięknych, przestronnych placów w Cagliari. Piazza Yenne jest prawdopodobnie najpopularniejszym miejscem spotkań w mieście, dzięki wielu uroczym kawiarniom i barom. Inne piękne place to Piazza del Carmine i Piazza San Domenico w Villanova. Odwiedzanie rynków to co warto zrobić w Cagliari, aby dowiedzieć się więcej o kulturze jedzenia na Sardynii. Niedawno odnowiony Mercato di Santa Chiara znajduje się tuż za Piazza Yenne, dzięki czemu jest to dobry przystanek na jedzenie podczas wędrówek po mieście. Mercato di San Benedetto to jeden z najlepszych rynków rybnych w basenie Morza Śródziemnego.

  Informacje geograficzne i historyczne

  Cagliari to zielone miejsce, położone na południu Sardynii, otoczone Morzem Tyrreńskim. Klimat jest śródziemnomorski, łagodny, z krótkimi zimami i długimi wiosnami. Temperatura waha się od 12°C w styczniu do 24°C około lipca. Jednak w szczycie lata temperatura może wzrosnąć do 35°C, przy większym nasłonecznieniu. O tej porze roku turyści i mieszkańcy korzystają z czystego błękitnego nieba i zachęcających wód oceanicznych, a także z rzadkich deszczowych dni. Miasto jest także domem dla pięknych ogrodów kwiatowych pełnych Jacarandas, czystych plaż, ciepłej wody i kilku szczytów wzgórz utworzonych przez ocean przed wiekami.

  Cagliari, starożytne miasto z długą historią, widziało rządy kilku cywilizacji. Pod budynkami współczesnego miasta istnieje ciągłe rozwarstwienie poświadczające osadnictwo ludzkie od około pięciu tysięcy lat, od neolitu do dziś. Miejsca historyczne obejmują prehistoryczny Domus de Janas, bardzo zniszczony przez działalność jaskiniową, dużą nekropolię z czasów kartagińskich, amfiteatr z czasów rzymskich, bazylikę bizantyjską, trzy wieże z czasów pisańskich i silny system fortyfikacji, dzięki którym miasto stało się rdzeniem hiszpańskiego Habsburga potęgi imperialnej w zachodniej części Morza Śródziemnego. Jego zasobami naturalnymi zawsze był osłonięty port, często silnie ufortyfikowane wzgórze Castel di Castro, nowoczesny Casteddu, sól z lagun, a z głębi lądu pszenica z równiny Campidano i srebro oraz inne rudy z kopalni Iglesiente.

  Jak poruszać się po Cagliari

  Miasto obsługiwane jest przez port Cagliari, położony w centrum miasta. Port oferuje codzienne wycieczki promem do Neapolu, Palermo i innych miejsc kontynentalnych.

  Cagliari Public Transportation (CTM) obsługuje lokalną sieć transportową, składającą się z linii autobusowych i metra. Bilet jednorazowy kosztuje 1,20€ z automatu lub 1,70€ w przypadku zakupu na pokładzie pojazdu. Istnieje również możliwość zakupu biletów lub biglietti w sklepach tytoniowych i kioskach. Inną dostępną opcją jest karnet na 12 przejazdów, który kosztuje 12€. Informacje o rozkładzie jazdy i planie podróży są dostępne na ich oficjalnej stronie internetowej. Ponadto miasto łączy kolejka „Metrocagliari”, obsługująca głównie mieszkańców i studentów uniwersytetów. Bilety te nie są zgodne z przepustką CTM.

  Cagliari ma skromną flotę taksówek, dostępnych na kilku stanowiskach lub po wcześniejszej rezerwacji. Rowery i skutery są popularnym środkiem transportu. Niemniej jednak główne atrakcje turystyczne koncentrują się w strefie przyjaznej dla pieszych.

  Przydatne linki

  Przewodnik turystyczny