Auto Europe

 • POLSKA
 • Skontaktuj się z naszymi specjalistami

  TANI WYNAJEM SAMOCHODÓW NA TENERYFIE

  Wynajem samochodów na całym świecie
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Wynajem samochodów na całym świecie
  Dzlaczego warto u nas zarezerwować
  • Porównaj wypożyczalnie i znajdź najlepszą cenę
  • Bezpłatna anulacja do 48 godzin przed odbiorem
  • Bez opłat za transakcje kartą kredytową
  • Pon-niedz wsparcie telefoniczne
  • 24000 punktów odbioru na świecie

  Wypożyczalnia samochodów na Teneryfie - dużo rozrywki i czyste plaże

  Wypożyczalnia samochodów na Teneryfie

  Teneryfa, jest największą z siedmiu wysp, które tworzą archipelag Wysp Kanaryjskich, wyróżniająca się gigantycznym Pico del Teide, najwyższym punktem w Hiszpanii, wznoszącym się na ponad 3,717 metrów. Wyspa przyciąga ponad 10 milionów turystów rocznie dzięki swoim białym piaszczystym plażom i słynnym kurortom all-inclusive, połączonym z doskonałą rozrywką klubową i ofertą gastronomiczną. Z ponad 268 kilometrami wybrzeża jest wiele miejsc do wypoczynku na słońcu i nad morzem, znajdziesz też kilka leśnych szlaków, naturalne baseny i zajęcia rekreacyjne, które zapewnią rozrywkę przez cały rok. Ze względu na lokalizację, zaraz naprzeciwko wybrzeża Maroka, Teneryfa i ogólnie Wyspy Kanaryjskie cieszą się umiarkowanym klimatem przez cały rok, przez co szczególnie chętnie przyjeżdżają tu podróżni z północnej Europy w chłodnych miesiącach.

  Pierwotnie powstała pod koniec wieku trzeciorzędowego, Teneryfa jest wyspą wulkaniczną o bardzo interesującym i starożytnym pochodzeniu. Jej pasmo górskie powstało ponad siedem milionów lat temu, ponieważ obszary Teno, Anaga i Adeje wyszły z morza i połączyły się. Teraz nierówny teren wyspy wytworzył obszar wielu różnych krajobrazów z poszarpanym wybrzeżem, ciemnymi kamienistymi brzegami i drobnoziarnistymi piaszczystymi plażami. W centrum Teneryfy imponująca góra Teide wznosi się nad Caldera de Las Cañadas. Śródlądowe bogactwo ekosystemów, flory i fauny odzwierciedla bogatą różnorodność biologiczną tego śródziemnomorskiego klejnotu. Malowidła jaskiniowe, zamki i katedry rozciągają się na całej wyspie - pozostałości po intrygującej przeszłości.

  Od północy na południe, Teneryfa jest mieszanką doświadczeń, od wędrówek po górach po odkrywanie niezwykłych muzeów i popijanie zimnego drinka w luksusowym kurorcie. Wykorzystaj w pełni wakacje i rozważ ofertę, jaką przedstawi Ci wypożyczalnia samochodów na Teneryfie. Żadna inna firma nie oferuje tak wszechstronnego wyboru floty i świetnych ofert, jak Auto Europe. Dzięki ponad 60-letniemu doświadczeniu w tej branży jesteśmy obecnie obecni w ponad 24 000 lokalizacjach w ponad 180 różnych krajach na całym świecie. Nasze silne partnerstwo z lokalnymi i globalnymi dostawcami wynajmu samochodów pozwala nam oferować naszym klientom najbardziej konkurencyjne ceny i doskonałą obsługę klienta. Sprawdź nasze oferty online i zacznij już teraz planować kolejną przygodę! Zobacz opinie o wypożyczalni samochodów na Teneryfie na stronie z recenzjami usług dostawców i Auto Europe.

  Założone niemal 70 lat temu Auto Europe oferuje najniższe stawki wynajmu w Teneryfie i w całej Hiszpanii z ponad 24,000 lokalizacjami odbioru i zwrotu pojazdów w ponad 180 miejscach docelowych na świecie. Jesteśmy mocnym liderem na międzynarodowym rynku wynajmu samochodów, mamy liczne silne partnerstwa z najlepszymi dostawcami samochodów na świecie, jak National, Sixt, Avis, Alamo, Europcar, Dollar, Budget i Hertz dlatego możemy oferować świetne promocje, jak dodatkowy kierowca gratis, czy darmowe GPS, jeśli rezerwujesz przez nas. Skontaktuj się z naszymi specjalistami pod numerem +48 222 639 537, a każdy nasz agent z chęcią Ci pomoże zaplanować podróż, w możliwie najniższych cenach.

  Więcej informacji związanych z wynajmem samochodu na Teneryfie, znajdziesz pod poniższymi linkami:

  Nasze partnerskie wypożyczalnie samochodów Wynajem samochodów FAQ Przewodnik Turystyczny

  Skąd odebrać samochód na Teneryfie

  Decydując się na wynajem samochodu na Teneryfie, zalecamy odbiór samochodu na lotnisku, czy to w Teneryfie Północnej, niedaleko La Laguna, czy Południowej na południowym krańcu wyspy. Sporo zagranicznych lotów obsługiwanych jest na lotnisku w Teneryfie Południowej, ale ponieważ wyspa jest popularnym miejscem docelowym wśród turystów, znajdzesz tu kilka dogodnych lokalizacji odbioru i zwrotu pojazdów, aby wybrać najbardziej odpowiednią opcję dla siebie. Alternatywnie, Auto Europe może też zamówić opcję odbioru samochodu w Costa Adeje z wybranymi dostawcami, w południowo-zachodniej części wyspy.

  Lotnisko na Teneryfie

  Na Teneryfie znjadują się dwa porty lotnicze, Tenerife Norte (TFN) i Tenerife Sur (TFS). TFS jest najbardziej popularny wśród turystów. Oba lotniska obsługują loty do stolic innych wysp kanaryjskich oraz do większych miast w całej Europie, a nawet do kilku miejsc po drugiej stronie Atlantyku.

  Port lotniczy Tenerife Norte

  Lotnisko Tenerife Norte, znane wcześniej jako lotnisko Los Rodeos, znajduje się w gminie San Cristobal de la Laguna, zaledwie 6,8 km od stolicy Santa Cruz. Obsługuje głównie loty krajowe łączące się z innymi wyspami, takimi jak Gran Canaria, Lanzarote i Fuerteventura. Każdego roku oczekuje się prawie 4 milionów pasażerów.

  Tenerife Norte (TFN)
  Strona Internetowa: www.aena.es
  Telefon: +34 902 40 47 04
  Adres: 38297 San Cristobel de La Laguna, Santa Cruz de Tenerife

  Port lotniczy Tenerife Sur

  Lotnisko Tenerife Sur, znane również jako lotnisko Reina Sofia, znajduje się w południowej części wyspy, w gminie Granadilla de Abona. Pomimo odległości 62 km od stolicy, lotnisko obsługuje największą liczbę podróżnych rocznie, ponad 10 milionów pasażerów. Trzypiętrowy terminal pasażerski dysponuje 34 bramami do wielu miejsc docelowych.

  Tenerife Sur (TFS)
  Strona Internetowa: www.aena.es
  Telefon: +34 913 21 10 00
  Adres: 38610 Granadilla de Abona, Santa Cruz de Tenerife


  Rezerwuj z najlepszymi wypożyczalniami samochodów na Teneryfie

  Wypożyczenie samochodu na Teneryfie i ogólnie w Hiszpanii, jest dość niedrogie, z powodu dużej konkurencji wśród wypożyczalni. Dzięki temu możesz znaleźć doskonałe oferty na swój wyjazd na naszej stronie. Przyczyną jest też chęć Auto Europe, by zapewnić swoim klientom najlepsze i najbardziej konkurencyjne oferty, ale tylko z najbardziej godnymi zaufania partnerami, co oznacza nie tylko międzynarodowe firmy, jak Sixt, Hertz i Avis, ale też krajowe i lokalne wypożyczalnie. Poniżej możesz kliknąć logo czterech naszych partnerów w Teneryfie, choć oczywiście mamy ich znacznie więcej. Więcej informacji otrzymasz też od naszych wyszkolonych agentów rezerwacyjnych, którzy z chęcią odpowiedzą na wszystkie twoje pytania. Jesteśmy też w stanie też oferować naszym klientom specjalne usługi, jak wynajem samochodu w jedną stronę oraz elastyczne warunki wynajmu, jak zmiana i anulacja rezerwacji do 48 godzin przed odbiorem samochodu.

  Informacje o wypożyczalni samochodów Avis Informacje o wypożyczalni samochodów Thrifty Informacje o wypożyczalni samochodów Budget Informacje o wypożyczalni samochodów Hertz

  Często zadawane pytania dotyczące wynajmu samochodu na Teneryfie

  Skontaktuj się z nami

  Wypożyczenie samochodu na Teneryfie jest łatwe i proste. Znalazłeś już idealny pojazd dla siebie na następny wyjazd? Jeśli nie, radzimy spojrzeć na poniższą sekcję z najczęściej zadawanymi pytaniami, aby dowiedzieć się szczegółów dotyczących wynajmu samochodów i procedury rezerwacji. Na koniec dowiesz się też, jakie potrzebujesz ubezpieczenia podczas podróży, gdzie możesz zaparkować i czy możesz podróżować na inne wyspy.


  Czy potrzebuję karty kredytowej, żeby wynająć samochód na Teneryfie?

  Tak. Wymagane jest przedstawienie ważnej karty kredytowej wystawionej na głównego kierowcę, aby opłacić rezerwację, oraz aby dostawca mógł zablokować na niej depozyt. Wysokość depozytu zazwyczaj związana jest z udziałem własnym w zależności od posiadanego ubezpieczenia i może się różnić w zależności od wypożyczalni i kategorii pojazdu. Kwota depozytu zostanie zablokowana na karcie, a blokada zostanie zdjęta, kiedy pojazd zostanie zwrócony w takim samym stanie, w jakim był odebrany. Informacje dotyczące depozytu przy rezerwacji i lista akceptowanych kart kredytowych znajdują się w “Szczegółach ceny” przy ofercie podczas dokonywania rezerwacji i na zatwierdzonym voucherze.

  Gotówka, karta debetowa ani karta kredytowa wystawiona na dodatkowego kierowcę nie będzie akceptowana, co oznacza, że w przypadku, kiedy główny kierowca nie przedstawi ważnej karty kredytowej do zablokowania depozytu, dostawca może wymagać złożenia dodatkowego ubezpieczenia lub może odmówić wydania pojazdu.

   

  Jakiego ubezpieczenia potrzebuję podczas wynajmu samochodu na Teneryfie?

  Każda wypożyczalnia samochodów na Teneryfie dostępna przez Auto Europe, zawsze zapewnia podstawowe ubezpieczenie pojazdu dla wszystkich swoich pojazdów, zgodnie z podstawowymi wymogami w Hiszpanii. Oznacza to, że wliczone jest CDW (ubezpieczenie od wypadku), ochrona przed kradzieżą i ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej. Warto jednak pamiętać, że podstawowe ubezpieczenie zawiera udział własny (maksymalna kwota, jaką klient zobowiązany jest zapłacić podczas wypadku). Pamiętaj, że podstawowa stawka nie obejmuje uszkodzeń niektórych części pojazdu, jak opony, lusterka, koła, szkło, wnętrze, dach, silnik i podwozie.

  Auto Europe oferuje podróżnym dodatkowy pakiet Zwrot Udziału Własnego z Super Cover, który zapewni Ci zwiększoną ochronę na czas wyjazdu. Wybierając nasze zabezpieczenie, klient wciąż jest odpowiedzialny za udział własny, ale po zakończonym wynajmie może się ubiegać o jego zwrot od Auto Europe. Warto zwrócić uwagę, że wypożyczalnie wciąż mogą Ci zaoferować własne ubezpieczenie podczas odbioru pojazdu, jak ubezpieczenie od utraty rzeczy osobistych. Ich oferty są całkowicie opcjonalne, a jeśli się na nie zdecydujesz, pamiętaj, że Auto Europe nie może Ci zwrócić koszt za lokalnie zakupione ubezpieczenia, nawet jeśli podczas zwrotu się okaże, że nie były potrzebne.

  Kierowcy poniżej 26 życia mogą być zobowiązani do uiszczenia op łaty młodego kierowcy u wypożyczalni podczas odbioru. Nie jest to rodzaj ubezpieczenia, tylko dodatkowa opłata dla mniej doświadczonych kierowców. Możesz sprawdzić szczegółowe informacje dotyczące ograniczeń wiekowych dla kierowców w Szczegółach Ceny danego pojazdu.

   

  Jaki jest ruch drogowy na Teneryfie?

  Mieszkańcy Teneryfy głównie przemieszczają się samochodem po autostradach, zwłaszcza autostradach południowych i północnych, znanych jako Autopista del Sur (TF1) i Autopista del Norte (TF5). Są one połączone przez Autovía de Interconexión Norte-Sur. Te autostrady są szybkie i bezpłatne, co zapewnia łatwiejsze wrażenia z jazdy. Oprócz tych głównych dróg istnieje sieć dróg drugorzędnych, które docierają do wybrzeży. Mimo to, wypożyczalnie samochodów na Teneryfie z Auto Europe oferują praktyczny i ekonomiczny sposób poruszania się po wyspie, ponieważ pozwalają dotrzeć do miejsc poza siecią transportu publicznego. Upewnij się, że wypożyczasz samochód z wyprzedzeniem, aby potwierdzić jego dostępność.

  W przeciwieństwie do dróg w kontynentalnej Hiszpanii, drogi i autostrady na Teneryfie są węższe i kręte, dlatego ważne jest, aby przestrzegać zalecanych znaków ograniczenia prędkości. Na drogach jest kilka monitorów prędkości, więc uważaj aby nie otrzyamć mandatu. Nie romawiaj podczas jazdy przez telefon, nawet jeśli masz urządzenie głośnomówiące, ponieważ jest to wyraźnie zabronione na wyspie. Więcej informacji na temat przepisów ruchu drogowego można znaleźć na stronie informacyjnej o przepisach drogowych stworzonej przez Auto Europe.

   

  Gdzie mogę zaparkować samochód wynajęty na Teneryfie?

  Podobnie jak w przypadku każdego obszaru, który ma wyjątkowo wysoki poziom turystyki, znalezienie miejsc parkingowych może być wyzwaniem, szczególnie na ulicach i za darmo. Niemniej jednak nie jest to niemożliwe. Na przykład w południowej części wyspy znajduje się duży bezpłatny parking w pobliżu ośrodka Parque Santiago IV. Inne placówki, takie jak centra handlowe i supermarkety, również mogą mieć dostępne miejsca. Większość ośrodków oferuje miejsca parkingowe przeznaczone dla swoich gości. Ponadto nadmorskie miasta, takie jak Puerto de La Cruz, na północy, mają bezpłatne parkingi w pobliżu portu. Jeśli chodzi o płatne parkingi samochodowe, łatwo je znaleźć w pobliżu dworców autobusowych, takich jak Santa Cruz, parki rozrywki, a nawet pod domami towarowymi, jak El Corte Ingles. W końcu możesz również bezpiecznie zostawić samochód na kilka godzin lub dni w placówce płatnego parkingu.

   

  Czy mogę wynająć samochód na Teneryfie i podróżować na inne wyspy?

  Zależy to od warunków, jakie ma dana wypożyczalnia samochodów na Teneryfie. Zazwyczaj lokalni dostawcy, jak Orlando pozwolą Ci zabrać samochó promem na inne wyspy Kanaryjskie, za wyjątkiem La Gomera i El Hierro. Jeśli planujesz udanie się na inne wyspy, powinieneś powiadomić o tym nasz zespół rezerwacyjny, aby uzyskać wstępne pozwolenie i otrzymać szczegółowe informacje o wymaganych dodatkowych opłatach.

  Pamiętaj, że wszelkie ubezpieczenia samochodu tracą ważność, jeśli złamie się warunki najmu, a co za tym idzie, kierowca będzie odpowiedzialny zapłacić za wszystkie szkody na pojeździe, jakie pojawią się podczas przewozu promem, jeśli nie będzie on zezwolony.


  Teneryfa przewodnik turystyczny

  Teneryfa to wyspa wulkaniczna z górzystym terenem, z niesamowitym bogactwem krajobrazów, od poszarpanej linii brzegowej, po wybrzeże usiane ciemnymi kamieniami i delikatne piaszczyste plaże. W centrum Teneryfy imponująca góra Teide wznosi się nad Caldera de Las Cañadas, dzięki jest jednym z trzech najwyższych wulkanów na świecie. Ogromna różnorodność fauny i flory, sprawia, że na tym klejnocie śródziemnomorskim znajduje się bogaty ekosystem. Aby uczynić swój postój jeszcze ciekawszy, wybierz wynajem samochodu na Teneryfie i udaj się na zwiedzanie zamków, podziwianie obrazów w jaskiniach i katedr, w różnych częściach wyspy, ukazując jej ciekawą przeszłość.

  Od północy na południe, na Teneryfie możesz doświadczyć wspinaczki i wędrówek po górach, zwiedzać wspaniałe muzea i popijać chłodne drinki w znanych ośrodkach wczasowych. Wykorzystaj w pełni wakacje i zwiedzaj bez ograniczeń, zaczynając od północy, odwiedzając stolicę i największe miasto Santa Cruz de Tenerife, które razem z Palmas na pobliskiej wyspie Gran Canaria, stanowią stolicę archipelagu. Drugie pod względem wielkości miasto, San Cristóbal de La Laguna, zostało wpisane na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO w 1999 i jest warte odwiedzenia. Znajduje się tu Uniwersytet La Laguna i jest nie tylko centrum kulturowym wyspy, ale nawet całego archipelagu, a lokalne tradycje są tu bardzo silne z karnawałem La Laguna znanym na całym świecie. Decydując się na wynajem samochodu na Tenerife, możesz też udać się do Puerto de la Cruz i na wspaniałe południowe plaże. Na południu znajduje się więcej ośrodków turystycznych, ale znajdziesz tu też kilka mniej zatłoczonych plaż, jak w miasteczku El Medáno, które polecamy na kąpiele w oceanie, ale też na dłuższy postój.

  Najlepsze wycieczki jednodniowe samochodem wynajętym na Teneryfie

  Trzeba przyznać, że cały archipelag Wysp Kanaryjskich oferuje mnóstwo pięknych obszarów przyrodniczych, które co roku przyciągają turystów. Nietrudno zrozumieć, dlaczego jest to tak poszukiwany cel podróży. Teneryfa oczywiście nie jest wyjątkiem, ponieważ na wyspie jest tak wiele do odkrycia! Jeśli jednak chcesz wykorzystać w pełni swój wynajem z wypożyczalnią samochodów na Teneryfie i zagłębić się w mniej znane obszary wyspy, mamy dla ciebie gwarancję dobrze spędzonego czasu. Aby poznać smak prawdziwej Teneryfy, czytaj dalej, aby sprawdzić nasze sugestie dotyczące fantastycznych dziewiczych miejsc wartych odwiedzenia.

  Candelaria

  Turyści poszukujący spokojniejszej trasy mogą dojechać do wschodniej części Teneryfy, do jasnej kolorowej willi Mariana de Candelaria. Jest to piękna wioska z uroczym centralnym placem. Zalecamy zaparkowanie samochodu bezpośrednio na nabrzeżu, obejrzenie ciekawych posągów na plaży, a następnie spacer jedyną ulicą w pobliżu oceanu, która prowadzi prosto do centralnego placu i bazyliki. Stare centrum ma typową spokojną kanaryjską atmosferę. A jeśli chodzi o Bazylikę Nuestra Senora de Candelaria ... cóż, nie daj się zwieść jego prostej fasadzie. Wygląd zewnętrzny nie oddaje wspaniałego złotego ołtarza wewnątrz, wspaniałych obrazów i ciekawej jasnej dekoracji.

  San Cristóbal de La Laguna

  To urocze historyczne miasto było kiedyś stolicą Teneryfy i jest absolutnie koniecznym miejscem na liście na jednodniową wycieczkę. Wzdłuż brukowanych uliczek natkniesz się na kilka kolonialnych budynków, takich jak katedra, a także domy przodków z XVII i XVIII wieku, w tym niektóre otrzymały status światowego dziedzictwa. San Cristóbal de La Laguna szczyci się także długą tradycją uniwersytecką, przyciągając studentów z całej wyspy. Po drodze będziesz mieć okazję odwiedzić lokalne winiarnie i zielone winnice, w których produkowane jest cenione na całym świecie wino z Teneryfy.

  La Gomera

  Wreszcie nie mogliśmy pisać o Teneryfie bez poświęcenia kilku słów La Gomera, najbliższej sąsiedniej wyspie. Jeśli plan podróży na to pozwala, zalecamy zwiedzanie tego małego, idyllicznego kawałka ziemi. La Gomera pełna jest spektakularnych zabytków, wspaniałej lokalnej kuchni i autentycznej, dobrze zachowanej kultury. Kilka atrakcji wyspy to oszałamiająca panorama Mirador de las Carboneras, Dom Kolumba w San Sebastian i opuszczone plaże! Podróż z Teneryfy do La Gomera jest łatwiejsza dzięki czterem trasom promowym obsługującym 14 przejazdów dziennie. Sprawdź oferty online, aby zobaczyć aktualne stawki i harmonogram.

  Co robić na Teneryfie

  Łatwo cieszyć się Teneryfą w każdym wieku. Wspaniałe jedzenie, wspaniałe możliwości rozrywki, wspaniała sceneria, wspaniała pogoda. Wyspa oferuje szeroki wybór zajęć rekreacyjnych. Miłośnicy przyrody mają wiele do odkrycia podczas wędrówki po jednym z wielu szlaków na Teneryfie lub podczas wizyty w Ogrodach Botanicznych. Inną świetną opcją jest obserwowanie wielorybów na wodach południowych. Rodziny mogą wybierać spośród szerokiej gamy ośrodków i parków rozrywki lub wodnych. W nocy kilka restauracji, kasyn, klubów nocnych i pubów z muzyką na żywo zapewnia rozrywkę turystom do późna. Na Teneryfie znajdziesz wyspę kulturalną i niezwykle zróżnicowaną, a oto kilka miejsc, których nie chcesz przegapić:

  • Siam Park: Spędzenie całego dnia w Siam Park to świetna opcja dla całej rodziny. Ten park wodny i kompleks rozrywkowy jest bardzo popularny. Architektura tego miejsca przypomina tajską kulturę, a odwiedzający mogą spodziewać się epickiej przygody. Tutaj wraz z dziećmi będziecie mieli dreszczyk emocji podczas kilku różnych przejażdżek, rejsów po krętych rzekach i przygód na zjeżdżalniach. Dla jeszcze większej zabawy jest duży basen z falami i dostęp do wspaniałej plaży. Ponadto park oferuje bogate stoiska z różnymi opcjami. Godziny otwarcia to codziennie od 10:00 do 18:00. Bilety można kupić online, przy bramie lub w pobliskich hotelach. Nasza wskazówka? Idź dobrze się bawić - i nie zapomnij kremu do opalania!

  • National Park El Teide: Ten wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO Park otacza najwyższy szczyt Hiszpanii, wulkan Teide, w samym sercu Teneryfy. To zapierające dech w piersiach miejsce ze starożytnymi formacjami skał wulkanicznych, które przyczyniają się do spektakularnej scenerii obserwowanej w całym parku. Na przykład możesz natknąć się na Roques of Garcia, które są fascynującymi polami lawy i żwiru, a także zobaczysz fascynujące widoki na doliny i Wyspy Kanaryjskie. MOżesz mieć wrażenie, że spacerujesz po pustyni lub księżycu, ale wokół Ciebie jest las sosnowy. Ponadto możesz obejrzeć film dokumentalny o tym miejscu i o powstawaniu wulkanu ponad 170 000 lat temu. Bez wątpienia jest to niezapomniane przeżycie!

  • Volcan El Teide: El Teide jest tak wyjątkowy, że zasługuje na swój własny ustęp. Góra Teide to trzecia najwyższa struktura wulkaniczna na świecie. Aby zobaczyć aktywny wulkan, wystarczy wsiąść do kolejki linowej, która wspina się na wysokość ponad 10000 stóp, blisko szczytu! Odwiedzający potrzebują pozwolenia, aby kontynuować pieszą podróż na szczyt. Ścieżka jest jednak dobrze oznakowana znakami ostrzegawczymi z powodu pól lawy. Wycieczka po wzgórzach zostanie nagrodzona fantastycznym widokiem. Punkt widokowy La Rambleta pozwala zobaczyć Siedem Cañadas i Dolinę Ucanca. Aby uzyskać wysublimowany widok na wyspy La Gomera, El Hierro i La Palma, podążaj szlakiem do punktu widokowego Pico Viejo. Sprawdź prognozę pogody, by upewnić się, czy są odpowiednie warunki na wycieczkę, a następnie zarezerwuj online bilety na kolejkę linową.

  • Costa Martiánez: Costa Martiánez, położony w północnej części wyspy, jest dużym kompleksem rozrywkowym, który obejmuje szeroki wybór barów, restauracji, kasyna, cztery duże wspaniałe baseny, inne mniejsze, a nawet sztuczne jezioro. Jest to popularne miejsce do pływania, opalania się i spędzania zabawnego dnia z całą rodziną. Bilety jednodniowe są dostępne ze zniżkami na rezerwacje długoterminowe. Baseny otwarte są od 10 rano do 5 po południu. Gdy już znajdziesz się w środku, możesz zrelaksować się na terenie basenu, rozejrzeć się i skoczyć coś szybko zjeść, a potem wrócić, jeśli chcesz.

  • Carnaval: Jeśli po pływaniu, jeździe na rowerze, grze w golfa, pieszych wędrówkach, surfowaniu i opalaniu pozostanie Ci jeszcze energia, to coroczny festiwal karnawałowy na Teneryfie jest koniecznością! Odbywa się on co roku w lutym i jest drugim co do wielkości na świecie, po tym w Rio de Janeiro w Brazylii. Ten ekscytujący festiwal obchodzony jest w dwóch częściach; jedna to oficjalna parada ze zorganizowanymi grupami, podczas gdy druga odbywa się na kolorowych ulicach Teneryfy. Ważne jest, aby dobrze się bawić, nosić wesoły kostium i objąć piękną lokalną kulturę!

  • Miód: Tak, czytasz poprawnie. Miód jest jedną z najbardziej znanych specjalności Teneryfy. Połączenie bogatego terenu, ciepłego klimatu i różnorodnej flory nadaje wyspie idealne warunki do stworzenia pysznego miodu - w rzeczywistości 150 000 kilogramów rocznie. Żadna podróż na Teneryfę nie byłaby kompletna bez pobierania próbek co najmniej jednej z 14 odmian wyśmienitych miodów wielokwiatowych (milflores). Dzięki wielu kombinacjom różnych kwiatów ten przysmak ma wiele zaskakujących smaków. Teneryfa klasyfikuje swoje miody zgodnie z wysokością, na jakiej są produkowane - Wysoka Góra, Pogórze i Miód Przybrzeżny. I nie możemy polecić tylko jednego!

  Przydatne linki

  Przewodnik turystyczny po Teneryfie