Auto Europe

 • POLSKA
 • Skontaktuj się z naszymi specjalistami

  TANI WYNAJEM SAMOCHODÓW NA KORSYCE

  Wynajem samochodów na całym świecie
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Wynajem samochodów na całym świecie

  Wypożyczalnia samochodów na Korsyce w niskich cenach

  Korsyka to piękna, słoneczna wyspa na Morzu Śródziemnym. Znajduje się na południe od Francji, na północ od Sardynii i na zachód od kontynentalnych Włoch. Jako czwarta pod względem wielkości wyspa w obszarze śródziemnomorskim, Korsyka była dawniej pod rządami Genui, zanim została przejęta przez Francję i do niej włączona w 1769. Z tego powodu, Korsyka oferuje wyjątkowe połączenie wpływów francuskich, włoskich i genueńskich, widocznych na całej wyspie. Dwie trzecie powierzchni wyspy zajmują góry, dlatego upewnij się, że wypożyczalnia samochodów na Korsyce zapewni Ci odpowiedni pojazd na wyjazd. Ajaccio jest największym miastem na wyspie i zarazem jej stolicą, a kolejnym znanym miejscem, niewiele mniejszym, jest Bastia. Inne znane miasta to między innymi Calvi, Bonifacio i Porto-Vecchio.

  Auto Europe ma ponad 60 lat doświadczenia w światowym wynajmie samochodów. Dzięki swoim wieloletnim partnerstwom z licznymi wypożyczlalniami jesteśmy w stanie zapewnić najlepsze usługi wynajmu standardowych samochodów, samochodów luksusowych, kamperów i usługi transportowe. Nasze konkurencyjnie niskie ceny i najlepsze oferty pomogą Ci zaoszczędzić czas i pieniądze. Z wieloma lokalizacjami odbioru na całym świecie i największą flotą pojazdów, możesz mieć pewność, że znajdziesz idealny samochód dla siebie. Jeśli szukasz samochodu na wynajem na Korsyce na następny wyjazd, zadzwoń do nas pod numer +48 222 639 537.

  Jaki jest ruch na drogach na Korsyce?

  Ruch na drogach na Korsyce może być problemem, zawłaszcza w miesiącach letnich, kiedy na wyspę przybywa sporo turystów. Bastia, Bonifacio i Ajaccio często są najbardziej zatłoczone, choć większość miast na wyspie spotyka się z częstymi korkami. Ponieważ wiele dróg jest wąskich, zwłaszcza w starych miastach – codziennie można tam spotkać wzmożony ruch. Zatorów można się też spodziewać przy większych miejscach turystycznych jak plaże i inne atrakcje, podobnie jak przy terminalach w porcie i na lotniskach. Jeżdżąc samochodem po Korsyce, próbuj unikać godzin szczytu oraz wybierać terminy poza sezonem na wyjazd. Więcej informacji możesz znaleźć na naszej stronie z przewodnikiem po zasadach drogowych we Francji.

  • Pasy bezpieczeństwa są obowiązkowe dla wszystkich
  • Limit alkoholu we krwi wynosi 0,5 g / litr
  • Wszystkie pojazdy muszą być wyposażone w kamizelki odblaskowe i trójkąt ostrzegawczy oraz zatwierdzony alkomat
  • Maksymalna prędkość na terenie zabudowanym wynosi 30 km/h
  • Podczas jazdy musisz mieć przy sobie prawo jazdy i międzynarodowe prawo jazdy, jeśli wymagane
  • Minimalny wiek, wymagany do prowadzenia samochodu to 18 lat, jednak niektóre wypożyczalnie mogą wyznaczyć inne ograniczenia wiekowe
  • Przez cały czas podróży wymagane są odpowiednie foteliki dla dzieci
  • Wszystkie dokumenty samochodu powinny być w pojeździe przez cały czas – zazwyczaj trzyma się je w schowku.

  Gdzie mogę zaparkować samochodem wynajętym na Korsyce?

  Parkowanie na Korsyce może być bardzo trudne, zwłaszcza w centrach miast, podobnie jak w kontynentalnej Francji, na przykład w Paryżu. Sytuacja ta jest jeszcze gorsza w sezonie letnim. Parkingi są jednak dostępne i są bezpiecznym i pewnym miejscem do pozostawienia samochodu. Trzeba jednak pamiętać, że szybko się one wypełniają, dlatego należy przyjechać wcześnie, by znaleźć miejsce. W mniejszych, górskich miasteczkach, parkingi rzadko występują, dlatego parkowanie na ulicy jest jedyną opcją. Parking możesz znaleźć też na niektórych plażach, jednak i te, szybko są zajmowane, zwłaszcza że parkowanie na nich jest darmowe. Niektóre miejsca, jak restauracje, oferują albo płatny parking, albo musisz być klientem, aby z niego skorzystać. Parkowanie na ulicy jest możliwością, choć nie należy do łatwych. Przed zaparkowaniem, upewnij się, że sprawdziłeś znaki, na których mogły się pojawić informacje o ograniczeniach itp.

  Lotnisko na Korsyce

  Na Korsyce znajdują się łącznie cztery lotniska. Znajdują się one w różnych częściach wyspy, a lotnisko Ajaccio jest z nich największy i odległy o około 15 minut drogi z centrum miasta. Lotnisko Bastia Airport jest drugim pod względem wielkości portem na wyspie i w około 20 minut można się dostać do centrum Bastii. Lotnisko Calvi i Figari są najmniejsze. Wszystkie te porty są dobrymi miejscami startowymi do rozpoczęcia podróży po Korsyce, przez ich bliskość do dużych miast i atrakcji turystycznych. Oprócz tanich lotów sezonowych Korsyka obsługiwana jest też przez Air France oraz lokalnego przewoźnika Air Corsica.

  Oficjalna nazwa: Lotnisko Ajaccio (AJA)
  Adres: 20090 Ajaccio, Francja
  Telefon: +33 4 95 23 56 56
  Strona internetowa: Lotnisko Ajaccio

  Oficjalna nazwa: Lotnisko Bastia (BIA)
  Adres: Route de l'aéroport, 20290 Lucciana, Francja
  Telefon: +33 4 95 54 54 54
  Strona internetowa: Lotnisko Bastia

  Oficjalna nazwa: Lotnisko Calvi (CLY)
  Adres: Route Calenzana, 20260 Calvi, Francja
  Telefon: +33 4 95 65 88 88
  Strona internetowa: Lotnisko Calvi

  Oficjalna nazwa: Lotnisko Figari–Sud Corse (FSC)
  Adres: Route de l'aeroport, 20114 Figari, Francja
  Telefon: +33 4 95 71 10 10
  Strona internetowa: Lotnisko Figari–Sud Corse

  Co robić na Korsyce

  Decydując się na wynajem samochodów na Korsyce, możesz się spodziewać licznych atrakcji. Od pięknych plaż, po miejsca kulturowe i żywą rozrywkę, odwiedziny na tej wyspie na pewno będą dla każdego magiczne. Odwiedzaj też małe wioski i żegluj wokół wyspy, podziwiając krajobrazy i widoki na morze. Korsyka jest też ulubionym miejscem docelowym wśród osób zakochanych w wodnych sportach. Co więcej, często turyści wybierają się tu też na wspinaczkę i wyprawy rowerowe, żeby dotrzeć do tych mniej odwiedzanych i dostępnych miejsc na wyspie. Poniżej znajdziesz kilka ciekawych opcji na wycieczki.

  • Parc de la Solenzara: Ten park rozrywki oferuje wiele atrakcji na świeżym powietrzu, od wspinaczki po paintball, a jego otoczenie składa się ze wspaniałych ścieżek i okazałej fauny i flory. Jest to doskonałe miejsce na to, by poczuć nieco aspekt lokalnej dzikiej natury, lub wypożyczyć kajak i podziwiać widoki. W parku Solenzara znajdują się też trzy duże kaniony do zwiedzenia oraz mnóstwo atrakcji dla ludzi w każdym wieku. Jeśli chcesz uciec od miejskiego życia, wybierz się do tego parku i dowiedz się więcej o tej wyspie podczas zabawy.

  • Plage de Tamaricciu: Ta magiczna plaża jest zdecydowanie jedną z najpiękniejszych na wyspie, z czystą wodą i złotym piaskiem, jest uwielbiana przez miłośników nurkowania, jak i tych, co chcą tylko korzystać z ciepłego słońca. Na jednym z końców plaży znajduje się wiele skał, stwarzając świetne miejsce na ciekawe zdjęcia. Na plaży jest dostępny parking, jednak musisz przyjechać wcześnie, żeby znaleźć wolne miejsce. W pobliskiej restauracji dostaniesz wspaniałe lokalne jedzenie, chłodne napoje i lody. Plaża Tamaricciu jest idealnym miejscem, aby zrelaksować się w pięknym otoczeniu.

  • Maison Bonaparte: Jeden z najsłynniejszych cesarzy w historii urodził się na Korsyce – Napoleon Bonaparte – urodził się w 1769 w Ajaccio. Dom, w którym się urodził, jest obecnie muzeum, a odwiedzający mogą zobaczyć, gdzie Napoleon dorastał. Zobaczysz miejsca, gdzie bawił się do 9 roku życia oraz pokój, w którym się narodził. Rodzina Napoleona pochodziła z Toskanii, a kiedy Korsyka została włączona w terytorium Francji, Napoleon zmienił swoje imię, by brzmiało bardziej po francusku. To wspaniałe małe muzeum jest pełne rodzinnych artefaktów, takich jak pośmiertna maska Napoleona i wiele rzeczy związanych z jego wczesnymi latami.

  • Catellu d’Araggio:: Po długim spacerze przez strome górskie trasy dotrzesz do magicznego miejsca, które powstał co najmniej 4000 lat temu. Ta megalityczna osada powstała z miejscowej skały tysiące lat temu. Jest to bardzo imponujące i zachwycające miejsce, ze spokojną atmosferą. Znajdując się w Catellu d’Araggio możesz podziwiać niesamowite widoki na góry i oddać się rozmyślaniom. Wysoce polecamy to miejsce, jeśli interesują cię takie miejsca historyczne.

  Najlepsze wycieczki jednodniowe samochodem wynajętym na Korsyce

  Korsyka jest wyspą wartą zwiedzania, ze wspaniałymi krajobrazami, atrakcjami i historią, gdzie kultura genueńska jest bardzo spójna z francuską, łącząc się w jedną. Wypożyczalnia samochodów na Korsyce da Ci możliwość swobodnego przemieszczania się, bez potrzeby korzystania z lokalnego transportu. Możesz przemierzyć wyspę wzdłuż i wszerz, zatrzymując się na plażach jak z obrazka i w tradycyjnych wioskach. Wynajmując samochód, możesz udać się też na wyjątkowo piękne górskie trasy. Oto kilka przykładów na wycieczki jednodniowe na Korsyce:

  Bonifacio

  Będąc na północy Korsyki, skieruj się na południe do Bonifacio i obserwuj, jak górskie otoczenie zmienia się na nizinne. To wspaniałe miasto znane jest ze średniowiecznej cytadeli i jest magicznym miejscem do zwiedzania. Bastion de l’Etendard mieści w sobie muzeum, które przedstawia historię miasta. Port w Bonifacio jest wspaniałym miejsce, z licznymi restauracjami, barami i oryginalnymi kawiarniami. Wybierz się na spacer po starym mieście i odkrywaj średniowieczne uliczki i wejdź na dawne mury miasta, by zobaczyć cudne widoki na Morze Śródziemne.

  Cap Corse

  Cap Corse rozciąga się na niemal 40 kilometrów, zajmując tym samym północne wybrzeże. Przejażdżka po tym rejonie odkryje przed tobą nietknięte górskie tereny, piękne opuszczone plaże, mnóstwo dzikiej roślinności i kilka spokojnych wiosek rybackich. Wybierz się na spokojną wycieczkę z zachodnich klifów i skieruj się na wschód, gdzie wybrzeże jest spokojniejsze, z mniej dramatyczną scenerią, jednak równie piękną. Podczas przejażdżki możesz się zatrzymywać w licznych punktach obserwacyjnych.

  Gorges de Spelunca

  Gorge de Spelunca znajduje się pomiędzy Evisa i Ota i jest idealnym miejscem na wspinaczkę, wyprawy rowerowe, albo na wypoczynek na świeżym powietrzu. Gorge samo w sobie, oferuje mnóstwo miejsc do zrelaksowania się, z pięknymi strumieniami i kamiennymi mostami. Miejsce to otoczone jest drzewami, co latem daje przyjemny cień i nieco chłodu. Podążaj ścieżką starego muła, a dotrzesz do wspaniałego miejsca z niesamowitymi widokami.

  Botticella

  Podróż z Bastii do Botticelld poprowadzi Cię przez wietrzne górskie szlaki, z licznymi przystankami po drodze, z których możesz podziwiać morze. Przejeżdżając przez nabrzeżne wioski, dotrzesz do Barcaggio na północnym wybrzeżu. Jest to popularne miasto turystyczne z licznymi restauracjami, kawiarniami, barami i sklepami. Plaża jest tutaj piękna, a woda dość długo płytka, co sprawia, że jest to idealne miejsce dla rodzin z dziećmi.

  Jak poruszać się po Korsyce

  Przemieszczenie się po Korsyce nie jest zbyt trudne, jednak należy zachować szczególną ostrożność na drogach górskich i nieutwardzonych. W górach mosty zazwyczaj mają pojedynczy pas, a wiele zakrętów znajduje się w martwym punkcie lub są bardzo wąskie. Rzadko będziesz mieć okazję na szybką jazdę po wyspie, przez spore zatłoczenie i niebezpieczne trasy, gdzie trzeba szczególnie uważać. Transport publiczny na wyspie składa się z autobusów, kolei i taksówek. Razem tworzą sieć połączeń na całej wyspie i mogą być alternatywnym sposobem na zwiedzanie Korsyki.

  Autobus

  Najczęściej wybieranym sposobem na przemieszczenia się po Korsyce jest autobus. Nie tylko jest to tania alternatywa, ale też sposób na poznanie, jak podróżują lokalni mieszkańcy, podczas podziwiania widoków. Firma przewozowa oferuje połączenie do miast dwa razy dziennie, do miejsc jak Figari, a do bardziej odległych miejsc połączenia są rzadsze. Bilety można zakupić na głównych stacjach autobusowych. Zalecamy zapoznanie się z rozkładem jazdy, ponieważ połączenia latem mogą być inne niż zimą.

  Taxi

  Taksówki na Korsyce można rozpoznać przez znak na dachu. Taksówki można zamówić z wyprzedzeniem lub złapać je na postoju. Postoje zazwyczaj znajdują się na lotniskach, w portach i w centrach miast. Ceny są na zapytanie i radzimy uzgodnić przybliżony koszt usługi z kierowcą przed wyruszeniem w drogę. Taksówka jest dobrym sposobem na odwiedzenie dalej położonych miejsc na wyspie, choć jest to droga opcja.

  Prom

  Z Korsyki możesz promem dostać się do kontynentalnych Włoch, Sardynii i Francji. Na wyspie znjaduje się sześć głównych portów, z których Bastia, Ajaccio i L’lle-Rousse należą do największych. Calvi i Porto Vecchio są mniejsze, jednak wciąż popularne wśród turystów. Jeśli chcesz udać się na Sardynię, wybierz port w Bonifacio. Promy na Korsyce: SNCM, CMN i Moby Lines dostarczają usług przewozowych z i na wyspę.

  Kolej

  Na wyspie znajduje się około 230 kilometrów tras kolejowych, a pociągi należą do firmy CFC. Główna trasa prowadzi od Bastii do Ajaccio. Oferowane są też połączenia z Ponte Leccia do Calvi. Polecamy chociaż jeden przejazd koleją, podczas pobytu na Korsyce, ponieważ trasy oferują cudowne widoki. Pomimo tego, że pociągi są wolniejszą opcją, to ich tory biegną przez miejsca niedostępne dla innych środków transportu, oferując Ci możliwość podziwiania niesamowitych krajobrazów. Usługi zmieniają się co jakiś czas, więc upewnij się, że otrzymasz najnowszy rozkład jazdy na stacji kolejowej, na której możesz zakupić też bilety.

  Przydatne linki

  Przewodnik Turystyczny