Auto Europe

 • POLSKA
 • Skontaktuj się z naszymi specjalistami

  TANI WYNAJEM SAMOCHODÓW W MEDIOLANIE

  Wynajem samochodów na całym świecie
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Wynajem samochodów na całym świecie
  Dzlaczego warto u nas zarezerwować
  • Porównaj wypożyczalnie i znajdź najlepszą cenę
  • Bezpłatna anulacja do 48 godzin przed odbiorem
  • Bez opłat za transakcje kartą kredytową
  • Pon-niedz wsparcie telefoniczne
  • 24000 punktów odbioru na świecie

  Wypożyczalnia samochodów w Mediolanie - stolicy mody

  Wypożyczalnia samochodów w Mediolanie

  Rezerwując wynajem samochodu w Mediolanie, bramie wjazdowej do Północnych Włoch, zapewniasz sobie możliwość swobodnego poruszania się, załatwiania spraw biznesowych, zanurzając się przy tym we włoską kulturę. Mediolan jest stolicą Lombardii, jednego z najbogatszych i najbardziej produktywnych regionów na włoskim półwyspie. Jest to również, razem z Paryżem, światowa scena mody, a miejski styl życia jest podziwiany we wszystkich zakątkach Ziemi. Miasto odwiedzane jest przez licznych turystów przez cały rok, którzy przyjeżdżają tu na zakupy, ale też, by zwiedzić liczne wspaniałe atrakcje kulturalne. Znajdziesz tu między innymi słynny teatr La Scala, obraz Ostatnia Wieczerza ręki Leonarda da Vinci, a także wiele wspaniałych muzeów i wystawy sztuki. Oprócz tego oferowane są tu też liczne wspaniałe lokalne i międzynarodowe restauracje, bary i kluby, aby każdy mógł znaleźć tu coś dla siebie.

  Kiedy zwiedzisz już centrum miasta, wybierz się wynajętym samochodem na zwiedzanie okolic. W zaledwie godzinę dostaniesz się do wspaniałego Bergamo. Słynne Jezioro Como z czarującymi wioskami, otoczone przez Alpy i położone blisko granicy ze Szwajcarią, dostępne jest w zaledwie dwie godziny jazdy. Taka sama odległość dzieli Cię od Jeziora Garda, otoczonego cudnymi wioskami i winnicami. Ponieważ Mediolan jest dość centralnie położony, wszystkie większe miasta w Północnych Włoszech są w dogodnej odległości, więc łatwo dostaniesz się też do Genuy, Cinque Terre, Turynu, Pizy, Florencji w Toskanii, Bolonii, Werony i Wenecji. Rzym i Neapol też są dobrze połączone z miastem autostradą, a wycieczkę do któregokolwiek z tych miast możesz powiązać z wynajmem w jedną stronę, gdzie odbierasz pojazd w jednej lokalizacji, a oddajesz w innej.

  Auto Europe jest aktywne na rynku wynajmu samochodów od niemal 70 lat, a nasze cele nie zmieniły się przez ten czas. Oferujemy naszym klientom największe możliwości wyboru pojazdów i lokalizacji, razem z najlepszą obsługą i najniższymi stawkami wynajmu. Wypożyczalnia samochodów w Mediolanie jest dostępna do wyboru przez naszą wyszukiwarkę online, by dokonać rezerwacji, co możesz zrobić też telefonicznie z naszymi specjalistami. Znajdziesz ich dostępnych pod numerem +48 222 639 537, a każdy nasz agent z chęcią pomoże Ci przejść przez proces rezerwacji i odpowie na wszelkie pytania. Poznaj też opinie o wypożyczalni samochodów w Mediolanie oraz usługach Auto Europe na naszej stronie.

  Więcej informacji związanych z wynajmem samochodu w Rzymie, znajdziesz pod poniższymi linkami:

  Nasze partnerskie wypożyczalnie samochodów Wynajem samochodów FAQ Przewodnik Turystyczny

  Skąd odebrać samochód w Mediolanie

  Jeśli szukasz wynajem samochodu w Mediolanie podczas pobytu w tym pięknym mieście, znajdziesz tu wiele dogodnych opcji. Jako pośrednik, Auto Europe oferuje mnóstwo dostępnych miejsc odbioru w Mediolanie, w tym lotniska Linate i Malpensa, a także szereg dogodnych lokalizacji w centrum miasta, stację Milano Centrale oraz dworzec kolejowy Galvini. Oferujemy nie tylko najbardziej konkurencyjne ceny dostępne na rynku, ale również jakość usług, jakiej nie znajdziesz nigdzie indziej. Staramy się przewyższyć Twoje oczekiwania dzięki współpracy z najbardziej renomowanymi wypożyczalniami i fantastycznemu doborowi floty.

  Wyszukiwarka Auto Europe jest łatwa w użytku, a poręczna mapa wskaże Ci różne lokalizacje w Mediolanie, gdzie możesz wynająć pojazd, ze wskazaną wypożyczalnią. Jeśli chcesz sprawdzić konkretnego dostawcę, w filtrach możesz go wyszczególnić i sprawdzić, gdzie dokładnie mają swoje stanowiska. Jeśli przybywasz do Mediolanu samolotem lub koleją, sprawdź poniższe sekcje, gdzie podane są dodatkowe informacje dotyczące tych lokalizacji.

  Lotniska w Mediolanie

  Mediolan ma dwa międzynarodowe lotniska: Malpensa i Linate. Malpensa jest drugim co do wielkości portem lotniczym we Włoszech i obsługuje loty krajowe, europejskie oraz dalekobieżne. Składa się z dwóch tętniących życiem terminali i znajduje się około 48 km od centrum Mediolanu. Lotnisko Linate jest mniejszym i starszym lotniskiem niż Malpensa. Linate obsługuje w większości loty krajowe i europejskie, a lotnisko znajduje się w granicach miasta.

  Na lotnisku Malpensa wypożyczalnie samochodów znajdziesz na terminalu 1 i 2. Na terminalu 1 stanowiska dostawców znajdują się w hali przylotów, na terminalu 2 są one przy stacji kolejowej, połączonej z lotniskiem. Po otrzymaniu vouchera od Auto Europe sprawdź informacje, gdzie dokładnie znajduje się twój dostawca. Klienci odbierający samochód z lotniska Linate, znajdą stanowiska wypożyczalni w hali przylotów. Aby usprawnić odbiór pojazdu, zalecamy przygotowanie wszystkich wymaganych dokumentów, jak dowód tożsamości, prawo jazdy i kartę kredytową, razem z opłaconym voucherem.

  Lotnisko Mediolan Malpensa (MXP)
  Adres: Strada Statale 336, 21010 Ferno, Varese, Włochy
  Strona internetowa: www.milanomalpensa-airport.com
  Telefon: +39 02 232323

  Lotnisko Mediolan Linate (LIN)
  Adres: Viale Enrico Forlanini, 20090 Segrate MI, Włochy
  Strona internetowa: www.milanolinate-airport.com
  Telefon: +39 02 232323

  Stacje kolejowe w Mediolanie

  Stacja centralna to główny dworzec kolejowy w Mediolanie, położony na północny zachód od miasta. Jest to jedna z największych stacji kolejowych w Europie, z 320.000 pasażerami obsługiwanymi dziennie. Dzięki szybkim pociągom i częstym odjazdom łączy pasażerów z różnymi włoskimi miastami, takimi jak Florencja i Rzym, a także z miastami w całej Europie, w tym z Barceloną w Hiszpanii. Stanowiska wypożyczalni znajdują się na parterze w budynku stacji, lub kawałek drogi pieszo od stacji.

  Centralna stacja kolejowa w Mediolanie
  Strona internetowa: www.lombardiafacile.regione.lombardia.it
  Adres: Piazza Duca d'Aosta, 1, 20124 Milano MI, Włochy

  Rezerwuj z najlepszą wypożyczalnią w Mediolanie

  Założone w 1954, Auto Europe przez lata dążyło do osiągnięcia pełnej satysfakcji swoich klientów. Nasze wieloletnie partnerstwa z licznymi renomowanymi wypożyczalniami, a także z krajowymi i lokalnymi dostawcami, jak Sicily by Car i Locauto. Współpracujemy też z tanimi wypożyczalniami, jak Interrent, Centauro i Thrifty. Oznacza to, że będziesz miał dostęp do najlepszych ofert w różnym zakresie cenowym w Mediolanie oraz do ogromnej floty pojazdów. Co więcej, pełna satysfakcja klienta wiąże się ze stałym wsparciem przed, w trakcie i po zakończonym wynajmie. Dlatego nasi agenci są dostępni telefonicznie i mailowo, aby pomóc ci podczas rezerwacji czy odpowiedzieć na jakiekolwiek pytania.

  Aby otrzymać dalsze informacje na temat poszczególnych dostawców, kliknij poniższe loga. Jeśli natomiast masz jakiekolwiek wątpliwości, pamiętaj, że nasi specjaliści rozwieją twoje wątpliwości i pomogą Ci znaleźć najlepsze oferty.

  Informacje o wypożyczalni samochodów Budget Informacje o wypożyczalni samochodów Avis Informacje o wypożyczalni samochodów Europcar Informacje o wypożyczalni samochodów Hertz

  Często zadawane pytania o wynajmie samochodów w Mediolanie

  Skontaktuj się z nami

  Niezależnie od tego, który raz już wynajmujesz samochód, pytania dotyczące rezerwacji i nie tylko zawsze mogą się pojawić. Z tego powodu stworzyliśmy sekcję z odpowiedziami na najczęściej zadawane pytania dotyczące dokonywania rezerwacji, zawierając informacje dotyczące ubezpieczenia, parkingu i ruchu drogowego, a także stref ZTL, by przygotować Cię na następny wyjazd i pozwolić Ci w pełni wykorzystać swój pobyt.


  Czy potrzebuję karty kredytowej, by wypożyczyć samochód w Mediolanie?

  Tak. Decydując się na tani wynajem samochodu w Mediolanie, wymagane jest, by mieć kartę kredytową. Co więcej, będzie Ci ona też potrzebna do odbioru wynajętego pojazdu i musi być wystawiona na głównego kierowcę zarejestrowanego na voucherze. Jest tak, ponieważ wypożyczalnia zablokuje wysokość depozytu na twojej karcie.

  Jeśli nie posiadasz karty kredytowej dostawca może albo odmówić dostarczenia usług lub zażądać wykupienia ubezpieczenia. Na umowie najmu może być zarejestrowanych więcej niż jeden kierowca, ale podczas odbioru nie są akceptowane ich karty ani gotówka, przedstawiona karta kredytowa musi należeć do głównego kierowcy. Karta wymagana jest do zablokowania depozytu. Kwota ta nie jest pobierana, tylko zakładana jest blokada, a następnie zdejmowana pod koniec wynajmu, kiedy pojazd zwrócony jest w takim samym stanie, w jakim był odebrany.

  Wypożyczalnie blokują depozyt na karcie kredytowej, który różni się w zależności od pojazdu i dostawcy. Przed dokonaniem rezerwacji wszystkie informacje możesz sprawdzić w "szczegółach ceny" na naszej stronie pod wybraną ofertą. Jeśli masz już opłacony wynajem, informacje o depozycie zawarte są też na voucherze. W razie wątpliwości odwiedź naszą stronę dotyczącą kart kredytowych i depozytu lub skontaktuj się z naszymi specjalistami, którzy chętnie Ci pomogą.

   

  Jakiego potrzebuję ubezpieczenia, gdy wypożyczam samochód w Mediolanie?

  Wypożyczenie samochodu w Mediolanie jest łatwiejsze, kiedy wie się, jak działa wybrane ubezpieczenie, i jakie zabezpieczenia warto wykupić. Warto jest przeczytać informacje na naszej stronie poświęconej różnym opcjom zabezpieczeń przed udaniem się w podróż. Dobra wiadomość jest taka, że każda wypożyczalnia samochodów w Mediolanie, z jaką współpracujemy, zapewnia podstawowe wymagane przez prawo ubezpieczenie pojazdu we Włoszech. Ubezpieczenie to zawiera CDW (Ubezpieczenie od wypadku), ochronę przed kradzieżą i odpowiedzialnością cywilną. Warto jednak pamiętać, że zarówno CDW, jak i ochrona przed kradzieżą zawierają udział własny. W zależności od kraju i dostawcy, suma ta potrafi być dość wysoka.

  W przypadku uszkodzenia pojazdu lub kradzieży kierowca będzie musiał zapłacić pełną kwotę udziału własnego, jednak za dzienną opłatą Auto Europe oferuje pakiet "Zwrot udziału własnego z Super Cover", gdzie klient zobowiązany jest do opłacenia udziału własnego, który następnie jest mu zwrócony przez Auto Europe. Po zakończonym wynajmie należy wypełnić wymagane dokumenty i przesłać je do naszego oddziału obsługi klienta. Pakiet ten pokrywa dodatkowe części pojazdu wcześniej nieuwzględnione przez ubezpieczenie, jak szkło, opony, zamki itp. Szczegóły każdego pakietu znajdziesz w "szczegółach ceny" przy wybranej ofercie. Jeśli zabezpieczysz się z Auto Europe, nie ma potrzeby wykupywać lokalnie dodatkowych ubezpieczeń.

  Dla jeszcze większego spokoju niektórzy dostawcy w Mediolanie oferują też opcję "Bez udziału własnego". Opcja ta jest nieco droższa, jednak jak sama nazwa wskazuje, twój udział własny redukowany jest do zera lub do bardzo niskiej kwoty.

  Niezależnie od tego, na jakie ubezpieczenie się zdecydujesz, warto jest dokładnie sprawdzić pojazd przy odbiorze, by mieć pewność, że wszelkie istniejące uszkodzenia, są odnotowane. Tym samym zaoszczędzisz sobie nieprzyjemnych niespodzianek przy zwrocie.

  Młodzi i dodatkowi kierowcy mogą być objęci dodatkową opłatą. Minimalny wymagany wiek może się różnić w zależności od kraju i dostawcy. Jeśli zaliczasz się do grupy kierowców mających mniej niż 26 lat sprawdź dokładnie warunki najmu, by upewnić się, czy możesz prowadzić w wybranym miejscu i jaka ewentualnie może obowiązywać Cię dodatkowa opłata. Zazwyczaj wymagane jest też, by mieć prawo jazdy przez co najmniej rok, by wynająć samochód. Dodatkowi kierowcy muszą być uwzględnieni na umowie najmu i obecni podczas odbioru pojazdu. Ograniczenia wiekowe dotyczą też dodatkowych kierowców. Niektóre oferty wynajmu zawierają jednego dodatkowego kierowcę gratis lub więcej, co możesz sprawdzić w "szczegółach ceny".

   

  Jaki jest ruch na drogach w Mediolanie?

  Mediolan jest popularnym miastem do zwiedzania przez cały rok, choć w miesiącach letnich zdecydowanie wzrasta liczba turystów. Podczas wszystkich pór roku Mediolan przeżywa zatory na drogach typowe dla dużych miast. Jeśli interesuje Cię wynajem samochodów w Mediolanie z Auto Europe, zwróć uwagę, że wjazd do centrum miasta w godzinach pracy, wymaga opłaty, której wysokość zależy od typu pojazdu. Aby uniknąć kary, opłatę należy uiścić w ciągu 48 godzin od wjazdu do centrum miasta. Kamery fotografują tablice rejestracyjne pojazdów, więc kary za odstępstwa są nieuniknione. Płatności można dokonać online lub kupując karty wjazdu w kioskach w mieście.

  Kolejna strefa, na którą należy zwrócić uwagę, to strefa ograniczonego ruchu, tzw. ZTL, zlokalizowana w centrum Mediolanu z wejściem tylko dla mieszkańców. Kamery działają w ZTL, aby zarejestrować nieautoryzowane pojazdy wjeżdżające do strefy.

  Drogi są często wąskie, starożytne i wietrzne, dlatego przy wyborze pojazdu mądrze jest szukać samochodu ekonomicznego lub kompaktowego, aby nawigacja po ulicach była jak najprostsza. Mediolan jest znany z nieprzewidywalnych kierowców, którzy mogą zadziwić Cię niesamowitymi wyczynami odwagi i szybkości. Sprawdź nasz przewodnik po Włoszech, aby uzyskać więcej informacji na temat przepisów ruchu drogowego.

   

  Gdzie mogę zaparkować samochodem wynajętym w Mediolanie?

  Dostępne miejsca parkingowe są rzadkie i często w wysokich cenach w centrum Mediolanu, a parking na ulicy prawie nie istnieje. Prywatne parkingi mogą pozwolić Ci wynająć miejsce na godzinę lub dzień. Zaparkowanie w podziemnym parkingu na obrzeżach miasta nie jest zbyt drogie, a do centrum Mediolanu można dojechać metrem w celu zwiedzania. Parkowanie na ulicy w Mediolanie jest płatne od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 20:00 lub 23:00, w zależności od strefy, w której się parkujesz.

  Poza strefą ograniczonego ruchu (ZTL) znajdziesz różne opcje parkowania, a garaże parkingowe są często najlepszą opcją. By zaoszczędzić, możesz parkować na obrzeżach, gdzie są niższe stawki i do miasta dostać się transportem publicznym. Parkując na ulicy zawsze zwracaj uwagę na kolor linii przy chodniku. Biały oznacza parking bezpłatny, niebieski kolor to parking płatny (należy zakupić i wystawić bilet za szybą), a żółty wskazuje na miejsca zarezerwowane dla mieszkańców i innych kategorii. Przy galeriach hadlowych parking czasem jest ograniczony czasowo. W niedziele miejsca parkingowe przy niebieskich liniach zazwyczaj są bezpłatne.

   

  Czy mogę jeździć wynajętym samochodem w Mediolanie w strefach ZTL?

  Nie bez zezwolenia. Skrót ZTL oznacza “strefę ograniczonego ruchu”, czyli wjazd dozwolony jest tylko dla wyznaczonych pojazdów, jak autobusy, tramwaje i specjalne kategorie oraz dostępny dla mieszkańców i pieszych. Ma to na celu zredukowanie ruchu drogowego i zanieczyszczenia. Niektóre strefy ZTL aktywne są tylko w danym przedziale czasowym w wyznaczone dni tygodnia.

  Jeśli chcesz uzyskać dokładne informacje dotyczące uzyskania przepustki, by zaparkować w tych strefach, udaj się na oficjalną stronę Mediolanu poświęconą ZTL na: www.comune.milano.it. ZTL czasem oznaczone są wyświetlaczem ,jednak najbardziej popularne są zwykłe okrągłe białe znaki drogowe z czerwoną obwódką ze słowami “Zona a traffic limitato” lub “Z.T.L.” Uważaj na nie, ponieważ przy wjeździe są kamery, a nieupoważniony wjazd łączy się z wysokim mandatem.

   

  Czy mogę wypożyczyć samochód kempingowy w Mediolanie?

  Oczywiście, Auto Europe nie tylko oferuje wynajem samochodów osobowych, ale też kempingowych na dobre rozpoczęcie pobytu w Mediolanie. Kampery oferują świetny sposób na podziwianie natury, jezior i gór wokół tej wspaniałej metropolii, położonej blisko Alp i Szwajcarii. Na naszej stronie znajdziesz najlepsze oferty wynajmu kamperów w Mediolanie. Współpracujemy z licznymi renomowanymi dostawcami, zapewniając przystępne ceny i wysoki poziom usług.


  Przewodnik turystyczny w Mediolanie

  Większość ludzi zna Mediolan jako światową stolicę mody, ale czy wiesz, że Mediolan to drugie pod względem wielkości miasto we Włoszech i siedziba krajowej giełdy papierów wartościowych? Jako centrum finansowe i ekonomiczne, Mediolan przyciąga do siebie wielu biznesmenów z całego świata. Miasto to oferuje modną i wyjątkową mieszankę turystyki, mody i ekonomii. Możesz spędzić tu wiele dni, doświadczając różnych aspektów i stron metropolii, ale jej otoczenie jest równie interesujące. Możesz nawet dojść do wniosku, że zabrakło Ci czasu na zwiedzenie wszystkiego i zaplanujesz kolejny wyjazd.

  Najlepsze wycieczki jednodniowe samochodem wynajętym w Mediolanie

  Wypożyczalnia samochodów w Mediolanie pozwoli Ci zobaczyć więcej niż samo miasto. Wybierz się na wycieczkę na wieś i odkryj fantastyczne miejsca, takie jak Jezioro Como czy Jezioro Garda. Poniżej znajdziesz pomysły na jednodniowe wycieczki, które można łatwo połączyć z pobytem w Mediolanie.

  Jezioro Garda

  Jezioro Garda jest największym włoskim jeziorem i popularnym miejscem turystycznym. Jezioro przyciąga turystów malowniczą lokalizacją i krystalicznie czystymi wodami wpływającymi do Alp. Znany jest także z kilkunastu winnic rozsianych wzdłuż jego brzegów. Jeśli interesuje Cię więcej atrakcji jeziora Garda, odwiedź naszą stronę dotyczącą podróży po włoskich regionach.

  Jezioro Como

  Jezioro Como znajduje się zaledwie dwie godziny jazdy od Mediolanu. Nie pożałujesz planowania dodatkowego czasu na zobaczenie jeziora, kiedy zdasz sobie sprawę, dlaczego zyskał przydomek „włoskiego nieba”. Jezioro leży u podnóża Alp. Brzegi jeziora składają się z zielonych wzgórz z zabytkowymi willami jak wyciągniętymi z baśni.

  Bergamo

  Do Bergamo można dojechać wypożyczonym samochodem z Mediolanu w zaledwie godzinę. Miasto położone jest u podnóża Alp Południowych. Bergamo ma urocze stare miasto z pięknym kościołem Santa Maria Maggiore z XII wieku i licznymi zabytkami. Najwybitniejszy z nich, zamek San Vigilio, rezydencja władców Bergamo, wygląda na resztę miasta ze wzgórza, zapewniając doskonały punkt obserwacyjny, by podziwiać panoramę krajobrazu.

  Co robić w Mediolanie

  Zapraszamy do obejrzenia naszego mini przewodnika po najważniejszych atrakcjach Mediolanu. Niektórzy twierdzą, że dwa dni wystarczą, aby zobaczyć Mediolan. Pierwszy dzień poświęcony może być zwiedzaniu Katedry i Galerii Vittorio Emanuelle II, a drugi dzień jedzeniu pizzy. Niemniej jednak miasto jest wspaniałym, kulturalnym centrum z wieloma zabytkami, które wymagają dłuższego pobytu, a wypożyczalnia samochodów w Mediolanie da Ci możliwość, by zobaczyć wszystko, co miasto ma do zaoferowania.

  • Niebiańskie zakupy: Kupuj do wyczerpania sił. Przygotuj się na spore wydatki, jeśli chcesz zrobić zakupy w międzynarodowej stolicy mody. Via Monte Napoleone to jedna z najdroższych ulic handlowych na świecie. Największe wytwórnie mody, takie jak Versace, Valentino, Prada, Dolce & Gabana czy Armani, pochodzą z Mediolanu. Nie można przegapić wizyty w najstarszym centrum handlowym w mieście, Gallerii Vittorio Emanuele II zbudowanej w 1877 roku. Znajduje się ona w samym sercu Mediolanu w oszałamiającym czteropiętrowym budynku ze szklanymi arkadami.

  • Katedra w Mediolanie: Duomo di Milano, jak nazywa się katedra w Mediolanie, jest największym kościołem we Włoszech. Sześć stuleci zajęło ukończenie budowy kościoła zbudowanego z marmuru w dominującym stylu gotyckim. Duomo di Milano to punkt orientacyjny miasta i jeden z najbardziej rozpoznawalnych budynków we Włoszech. Najlepiej odwiedzić katedrę rano, aby uniknąć tłumów turystów.

  • Santa Maria delle Grazie: Kościół i klasztor dominikanów są wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO ze słynnym muralem Leonarda da Vinci „Ostatnia wieczerza”. Wizyty należy rezerwować z wyprzedzeniem.

  • La Scala: Słynna włoska opera została zainaugurowana w 1778 roku. Teatr znany jest jako przewodni dom opery i baletu, w którym występowali najlepsi artyści. Zarezerwuj bilety na spektakl baletowy lub operowy lub odwiedź muzeum teatralne i zobacz jedną z najstarszych scen operowych na świecie.

  • Brera: Brera znajduje się poza centrum miasta. Ta urocza dzielnica oczaruje Cię niewielkimi restauracjami, butikami i dobrymi sklepami. Jest to alternatywa dla zatłoczonych centralnych ulic Mediolanu, jako że Brera ma bardziej swobodną atmosferę.

  Przydatne linki

  Przewodnik turystyczny po Mediolanie