Auto Europe

 • POLSKA
 • Skontaktuj się z naszymi specjalistami

  TANI WYNAJEM SAMOCHODÓW W BOLONII

  Wynajem samochodów na całym świecie
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Wynajem samochodów na całym świecie
  Dzlaczego warto u nas zarezerwować
  • Porównaj wypożyczalnie i znajdź najlepszą cenę
  • Bezpłatna anulacja do 48 godzin przed odbiorem
  • Bez opłat za transakcje kartą kredytową
  • Pon-niedz wsparcie telefoniczne
  • 24000 punktów odbioru na świecie

  Wypożyczalnia samochodów w Bolonii - północne Włochy czekają

  Wypożyczalnia samochodów w Bolonii

  Wakacje w północnych Włoszech byłyby niepełne bez wizyty w Bolonii, uroczym mieście z różnymi nazwami nabytymi na przestrzeni wieków, wszystkie opisujące różne aspekty tego wszechstronnego miejsca. La Dotta odnosi się do uniwersytetu w Bolonii, najstarszego w Europie, co oznacza „uczonego”. La Grassa wskazuje na wyśmienitą kuchnię - właśnie, dla przypomnienia powstał tu sos boloński. La Rossa była pierwotnie odą do miejskich budynków z terakoty pochodzących z czasów średniowiecza. Po II wojnie światowej znaczenie stopniowo przypisywano reputacji bastionu socjalizmu we Włoszech.

  Współczesna Bolonia to miasto uniwersyteckie, pełne młodych ludzi, miłych barów i historycznych klejnotów - pałaców, bazylik i muzeów. Wypożyczalnia samochodów w Bolonii z Auto Europe jest jedną z najbardziej przystępnych cenowo alternatyw, które pozwolą Ci odkryć nie tylko samo miasto docelowe, ale także inne słynne włoskie miasta w okolicy - Florencję, Rawennę i Ferrarę, które są oddalone o około godzinę jazdy samochodem. Sprawdź opinie o wypożyczalni samochodów w Bolonii zamieszczone przez innych klientów Auto Europe i przekonaj się o naszych wspaniałych usługach i ofertach.

  Z Auto Europe możesz wyszukać, porównać i rezerwować z najlepszą wypożyczalnią samochodów na następną wizytę w Bolonii. Z ponad 60-letnim doświadczeniem na rynku wynajmu, dzięki naszym zaufanym partnerom jesteśmy w stanie dostarczyć ogromnej floty pojazdów do wyboru, we wszystkich dogodnych lokalizacjach we Włoszech. Od standardowych samochodów po luksusowe i kempingowe, oferujemy też usługi transferu. Na naszej stronie znajdziesz też kilka sezonowych ofert i promocji w wybranych miejscach docelowych, jak oferta z dodatkowym kierowcą gratis, dla tych, co planują dużo zwiedzać i podróżować w wynajętym samochodzie. Skontaktuj się z naszymi agentami rezerwacyjnymi pod numerem +48 222 639 537 i dowiedz się więcej.

  Więcej informacji związanych z wynajmem samochodu w Bolonii, znajdziesz pod poniższymi linkami:

  Nasze partnerskie wypożyczalnie samochodów Wynajem samochodów FAQ Przewodnik Turystyczny

  Skąd odebrać samochód w Bolonii

  Współpracujemy z licznymi lokalnymi, krajowymi i międzynarodowymi wypożyczalniami samochodów, aby zapewnić Ci niezawodny samochód i najwyższą jakość usług. Oznacza to też, że jeśli decydujesz się na wynajem samochodu w Bolonii, nie powinieneś mieć problemu ze znalezieniem dogodnej lokalizacji na odbiór pojazdu. Możesz wybrać centrum miasta, lotnisko w Bolonii lub centralną stację kolejową.

  Skorzystaj z naszej bezpiecznej wyszukiwarki, aby zobaczyć wszystkich dostępnych dostawców w Bolonii. Po dokonaniu wyszukiwania wystarczy, że klikniesz wybraną lokalizację, by zobaczyć stanowiska poszczególnych dostawców. Interaktywna mapa na stronie ułatwi Ci nawigację i decyzję odnośnie wybrania lokalizacji odbioru z wybranym dostawcą. Skorzystaj też z filtrów, aby zawęzić wyszukiwanie. Filtry obejmują dostawców, kategorie samochodów i więcej.

  Lotnisko w Bolonii

  Lotnisko Bolonia Guglielmo Marconi to międzynarodowe port lotniczy obsługujący miasto Bolonia we Włoszech. Znajduje się około 6 km na północny zachód od centrum miasta we włoskim regionie Emilia-Romagna. Nazwa lotniska pochodzi od pochodzącego z Bolonii Guglielmo Marconi, włoskiego inżyniera elektryka i laureata Nagrody Nobla. Wypożyczalnia samochodów w Bolonii na lotnisku, zapewni Ci dojazd do miasta w niecałe 20 minut. Stanowiska dostawców można znaleźć w głównym budynku terminalowym na parterze. Pojazdy od wypożyczalni znajdują się na parkingu P3, także znajdującym się na parterze. Podczas zwrotu pojazdu pamiętaj, aby kierować się znakami wskazującymi na strefę zwrotu samochodów przy parkingu P3.

  Lotnisko Bolonia (BLQ)
  Strona internetowa: www.bologna-airport.it
  Adres: Via del Triumvirato, 84, 40132 Bolonia, Włochy
  Telefon:+39 051 647 9615

  Stacja kolejowa w Bolonii

  Położona w północnej części miasta Centralna Stacja Kolejowa w Bolonii jest częścią sieci szybkiej kolei Mediolan-Bolonia. Jako piąta pod względem wielkości stacja w kontynentalnych Włoszech, jest to jedno z najpopularniejszych miejsc odbioru, gdzie stacjonuje niejedna wypożyczalnia samochodów w Bolonii. W dużym stopniu przyczyną tego jest szybkie połączenie z lotniskiem w Bolonii. Stacja składa się z dwóch poziomów z peronami, dostarczających połączenia regionalne i międzymiastowe. Stanowisko Sixt znajduje się zaraz przed budynkiem stacji, na Piazza delle Medaglio d'Oro. Natomiast dostawcy jak Alamo i Sicily by Car dostępni są na Viale Pietro Pietramellara.

  Stacja kolejowa w Bolonii
  Strona internetowa: www.instazione.shop
  Adres: 40121 Bologna, Metropolitan City of Bologna, Włochy
  Telefon :+39 06 44101

  Rezerwuj z najlepszą wypożyczalnią w Bolonii

  Korzystając z naszej bezpiecznej wyszukiwarki, znajdziesz idealny pojazd w doskonałej cenie. Wynajem samochodu w Bolonii dokonany przez naszą stronę, to gwarancja najlepszej ceny, w połączeniu z nagradzaną obsługą klienta i pomocnymi agentami. Oprócz wspaniałych cen, mamy też korzystne oferty, specjalne promocje i lokalną wiedzę.

  W Bolonii współpracujemy z licznymi lokalnymi, krajowymi i międzynarodowymi dostawcami, godnymi zaufania na nadchodzącą podróż. Nasi partnerzy to między innymi: Avis, Alamo, Europcar, Leasys, Maggiore, Sixt i wielu więcej. Wystarczy, że wybierzesz interesujące Cię daty, a w kilka sekund otrzymasz listę wypożyczalni, które są wtedy dostępne. Z licznymi możliwymi lokalizacjami odbioru i zwrotu pojazdu we Włoszech, możesz zdecydować się na wynajem w jedną stronę, wynajmując samochód w jednym mieście i oddając go w innym.

  Informacje o wypożyczalni samochodów Avis Informacje o wypożyczalni samochodów Alamo Informacje o wypożyczalni samochodów Europcar Informacje o wypożyczalni samochodów Sixt

  Jeśli potrzebujesz dalszych informacji na temat danej wypożyczalni i warunkach najmu, nie zawahaj się skontaktować z naszymi specjalistami od wynajmu samochodów telefonicznie lub wysyłając maila.


  Często zadawane pytania o wynajmie samochodów w Bolonii

  Skontaktuj się z nami

  Dla ułatwienia stworzyliśmy też listę z najczęściej zadawanymi pytaniami, dla tych, których interesuje wypożyczenie samochodu w Bolonii. Mamy nadzieję, że znajdziesz tu odpowiedzi na swoje pytania, jednak jeśli nie, skontaktuj się z naszymi nagradzanymi agentami rezerwacyjnymi. Każdy z nich chętnie Ci pomoże, rozwieje wszelkie wątpliwości i posłuży poradą.


  Czy potrzebuję karty kredytowej, by wypożyczyć samochód w Bolonii?

  Tak, karta kredytowa musi należeć do głównego kierowcy i potrzebna Ci będzie do odbioru wynajętego pojazdu w Bolonii. Podczas standardowego wynajmu wystarczy jedna karta kredytowa, natomiast decydując się na samochód luksusowy, będziesz poproszony o przedstawienie dwóch kart. Wypożyczalnia zablokuje wysokość depozytu na twojej karcie, więc upewnij się, że masz na niej środki. Wysokość depozytu w "szczegółach ceny" pod daną ofertą. Jeśli masz już dokonaną rezerwację, informacje o depozycie zawarte zostaną na twoim voucherze. Kwota depozytu zostanie odblokowywana pod koniec wynajmu, kiedy pojazd zwrócony jest w takim samym stanie, w jakim był odebrany. Podczas odbioru i zwrotu należy sprawdzić samochód pod kątem wszelkich możliwych uszkodzeń. Akceptowane są wszystkie większe karty, jak Visa, Mastercard, Diners i American Express, ale nie karty debetowe.

   

  Jakiego potrzebuję ubezpieczenia, gdy wypożyczam samochód w Bolonii?

  Wypożyczalnia samochodów w Bolonii na naszej stronie zapewnia podstawowe wymagane ubezpieczenie pojazdu we Włoszech. Ubezpieczenie to zawiera CDW (Ubezpieczenie od wypadku), ochronę przed kradzieżą i odpowiedzialnością cywilną. Warto jednak pamiętać, że zarówno CDW, jak i ochrona przed kradzieżą wiążą się z udziałem własnym. Dlatego polecamy wybranie naszego pakietu Zwrot udziału własnego z Super Cover, który zapewnia większą ochronę pojazdu,jaka mże Ci się przydać podczas wynajmu.

  Pamiętaj też, że podczas odbioru wypożyczalnie mogą zaproponować Ci własne ubezpieczenia, jak ubezpieczenie rzeczy osobistych, ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków (PAI), pomoc drogowa. Często ubezpieczenie to może pokrywać się z tym, jakie już zakupiłeś na nami. Lokalne ubezpieczenia są całkowicie opcjonalne i nie musisz się na nie decydować.

   

  Jaki jest ruch na drogach w Bolonii?

  W Bolonii krzyżują się dwie duże włoskie autostrady, dzięki czemu węzeł ten stanowi punkt łączący południe z północą kraju. Drogi te prowadzą do Rzymu, Mediolanu, Wenecji i innych wartych odwiedzenia miast. Strefa ograniczonego ruchu działa w historycznym centrum Bolonii codziennie od 7:00 do 20:00. Oznacza to, że jest surowo zabronione przejazd przez tę strefę bez zezwolenia. Kamery nadzoru nadzorują ulice strefy LTZ, więc oczekuj zapłaty wysokiej kary, jeśli złamiesz tę zasadę dotyczącą wjazdu. Decydując się na wynajem samochodu w Bolonii, należy pamiętać, że obszary dla pieszych i stref T w LTZ podlegają innym zasadom - jazda tam jest zabroniona przez cały czas. Zaleca się zaparkować samochód w jednym z garaży parkingowych w mieście i centrum zwiedzać pieszo, co nie powinno byc problemem, ponieważ większość zabytków znajduje się w odległości spaceru.

   

  Gdzie mogę zaparkować samochodem wynajętym w Bolonii?

  Parkowanie samochodu na przedmieściach jest znacznie lepszym rozwiązaniem niż jazda w samym mieście. Na północ od centrum miasta znajduje się podziemny parking pod Piazza Otto Agosto. Aby uzyskać bardziej szczegółową listę parkingów w Bolonii, odwiedź oficjalną stronę z parkingami w Bolonii. Przed wyruszeniem w podróż do Włoch zapoznaj się także z zasadami jazdy we Włoszech w naszym przewodniku z informacjami drogowymi, jako, że poruszanie się po włoskich ulicach może być dla niektórych wyzwaniem.

   

  Czy mogę jeździć wynajętym samochodem w Bolonii w strefach ZTL?

  Nie, aby wjechać do strefy ograniczonego ruchu (ZTL) w Bolonii, potrzebne jest Ci zezwolenie. Strefa ZTL znajduje się w historycznym centrum Bolonii i obowiązuje codziennie od 7 rano do 20. Pojazdy bez zezwolenia mają surowy zakaz wstępu. Przy wjeździe do strefy ZTL umieszczone są kamery, a kilka z nich też na głównych ulicach w wyznaczonej strefie. Każdy niezarejestrowany pojazd wjeżdżający do strefy ZTL zostanie natychmiast wychwycony, a właściciel otrzyma wysoką grzywnę. Mandat zostanie wysłany do twojego dostawcy, który Cię nim obciąży razem z opłatą administracyjną. Strefy dla pieszych i ruchu w ZTL też objęte są ograniczeniami, jak całkowity zakaz przemieszczania się. Na naszym blogu znajdziesz też post z informacjami o strefach ZTL we Włoszech i jak ich unikać.


  Przewodnik turystyczny w Bolonii

  Bolonia znajduje się w północnych Włoszech i jest miastem uniwersyteckim z licznymi barami, restauracjami, klubami i rozrywką. Z licznymi muzeami, ponikami i atrakcjami turystycznymi – Bolonia oferuje mnóstwo rzeczy do zrobienia i zobaczenia. Kluczowa lokalizacja miasta sprawia, że wynajmując tanio samochód w Bolonii, możesz zwiedzać wspaniałe tereny wiejskie, lokalne plaże i pobliskie osobliwe miasteczka. Ponieważ miasto to często odwiedzane jest przez studentów, przypominamy o możliwych ograniczeniach wiekowych dla kierowców. Jeśli nie jesteś w grupie, którą obowiązują lokalne dodatkowe opłaty, możesz bez problemu zwiedzać, jak Ci się podoba. W poniższej sekcji znajdziesz kilka pomysłów na wykorzystanie w pełni swojego pobytu w Bolonii.

  Najlepsze wycieczki jednodniowe samochodem wynajętym w Bolonii

  Chociaż jest stolicą Emilii Romagnej, sama Bolonia jest często postrzegana bardziej jako miejsce jednodniowej wycieczki niż baza do podróży - i chociaż zdecydowanie można zobaczyć sporo Bolonii w ciągu jednego dnia, istnieje wiele możliwości wycieczek z tego miasta, co wskazuje, że może być również niesamowitą bazą wypadową na wycieczkę do Włoch. Przygotuj się na wyprawę i nie zapomnij zatankować przed wyruszeniem w trasę! W naszym poradniku o tankowaniu możesz znaleźć kilka przydatnych informacji.

  Parma

  Parma, miejsce, z którego pochodzi oryginalny ser parmigiano-reggiano, kolorowe śródmieście i kilka naprawdę oszałamiających wnętrz kościelnych, to idealny pomysł na jednodniową wycieczkę z Bolonii. Większość dnia możesz spędzić w Parmie, aby odbyć absolutnie niesamowitą wycieczkę kulinarną, skupiając się na Szynce Parmeńskiej, serze Parmigiano-Reggiano i prawdziwej produkcji octu balsamicznego. Nie możemy jej wystarczająco polecić - przekonaj się o procesie i doświadcz produkcji sera w ogromnej fabryce i podziwiaj setki kół tego popularnego wyrobu, górujacych nad głowami przechodniów w przechowalni.

  Rimini

  Szukasz relaksu na plaży? Nie szukaj dalej niż Rimini, któea stanowi doskonałą jednodniową wycieczkę z Bolonii i sprawi, że poczujesz się, jakby podróż zabrała Cię znacznie dalej niż w rzeczywistości! Długa, piękna plaża w Rimini - wraz z kolorowymi parasolami - jest doskonałym miejscem do pływania wzdłuż Morza Śródziemnego i znajduje się niecałe 20 minut spacerem od dworca kolejowego. Innymi słowy, w mniej niż półtorej godziny można przejść ze średniowiecznego miasta Bolonii i spędzić resztę wolnego czasu pod parasolem na plaży!

  Modena

  Jak powie każdy miłośnik Włoch, prawdziwy tradycyjny ocet balsamiczny może pochodzić tylko z Emilii Romagnej. Modena natomiast jest centrum produkcji tego produktu. Jeśli jesteś miłośnikiem octu balsamicznego, Modena musi znaleźć się na szczycie listy jednodniowych wycieczek z Bolonii. Jeśli nie jesteś wielkim fanem przypraw wylewanych na sałatkę, spróbuj mimo wszystko - tradycyjny ocet balsamiczny nie jest do końca podobny do tego, co można znaleźć w większości sklepów spożywczych i bardziej przypomina dekadencki syrop niż cokolwiek innego. Dla wielbicieli samochodów w Modenie znajduje się także coś wyjątkowego: Museo Enzo Ferrari, które opowiada o założeniu Ferrari, a także - co nie dziwi - jest domem dla niesamowitych klasycznych Ferrari. Połączenie jedzenia i szybkich samochodów w jednym to świetny pomysł na wycieczkę z Bolonii!

  Ravenna

  Jeśli jedno słowo jest synonimem Rawenny, to jest to mozaika. Jeśli jesteś typem osoby, którą zachwyci 1500-letnie bizantyjskie mozaiki zdobiące wyszukane kościoły, to spośród wszystkich jednodniowych wycieczek z Bolonii na tej liście, Rawenna będzie odpowiednia dla Ciebie. Rawenna jest dość mała i można zobaczyć jej główne miejsca w ciągu zaledwie kilku godzin, co czyni ją doskonałym kandydatem na jednodniową wycieczkę - a także jest to bardzo przyjazne miejsce. Spokojne tempo to idealny sposób na delektowanie się długim lunchem między przystankami zwiedzania.

  Ferrara

  Jeśli szukasz małego włoskiego miasta z pięknym zamkiem na jednodniową wycieczkę z Bolonii, nie szukaj dalej niż Ferrara. Będąc domem zarówno dla pięknego zamku Enzo, jak i jedynej społeczności żydowskiej Emilii Romagny, która utrzymuje się od średniowiecza, Ferrara jest pełna historii i pięknych zabytków. Jeśli zdarzy ci się odwiedzić Emilię Romagna pod koniec maja, miej oko na Palio św. Jerzego w Ferrarze, która jest prawdopodobnie najstarszą wciąż prowadzoną średniowieczną tradycją wyścigów koni na świecie!

  Co robić w Bolonii

  Od XVIII wieku miasto to było częścią państw papieskich, aż do okresu napoleońskiego w XVIII wieku. Główne gospodarki w Bolonii to przemysł wytwórczy i silny sektor finansowy. Ponadto, ze względu na swoją lokalizację, miasto pełni także funkcję głównego węzła komunikacyjnego. Jako duże miasto uniwersyteckie z długą historią, Bolonia ma wiele wspaniałych zabytków, fantastyczną architekturę i wysokiej jakości muzea, które czekają na to, żeby je odwiedzić!

  • Piazza Maggiore: Jako główny plac w Bolonii, Piazza Maggiore znajduje się w samym centrum miasta i służy jako ważne miejsce historyczne. Ten plac jest pełen ważnych budynków, w tym Pallazo d'Accursio, Palazzo del Podesta, Bazylika San Petronio i Palazzo Comunale. Ponadto na północny zachód od placu znajduje się Piazza del Nettuno ze słynną Fontanną Neptuna. Podziwiaj fantastyczną architekturę, odwiedź pałace i bazylikę lub usiądź i zjedz wspaniały włoski posiłek w jednej z restauracji położonych w Porticos. Na Piazza można znaleźć fantastyczną atmosferę i klimat. Czasami odbywają się tu pokazy filmowe i koncerty na świeżym powietrzu.

  • Krzywe wieże Bolonii: Kto by pomyślał, że słynna wieża w Pizie nie jest jedyną krzywą wieżą? Bolonia faktycznie ma parę krzywych wież, a jedna jest wyższa niż kultowa dzwonnica! W Bolonii znajdziesz dwa wyjątkowe budynki stojące na Piazza di Porta Ravegnana, które są najbardziej znane. Asinelli i Garisenda to dwie wysokie wieże, które stoją obok siebie i obie są nazwane na cześć ważnych włoskich rodzin. Asinelli ma 97,2 metrów i był wykorzystywany jako więzienie i warownia. Garisenda stoi tylko na wysokość 48 m, ale ma wyjątkowo zauważalne przechylenie i zwis 3,2 m. Wejdź na sam szczyt obu wież, aby podziwiać niezrównane widoki Bolonii i zobacz imponujące krajobrazy rozciągające się na wiele kilometrów.

  • San Petronio: Ta ogromna budowla jest dziesiątym co do wielkości kościołem na świecie pod względem objętości i reprezentuje dominującą obecność w centrum Piazza Maggiore. Kościół, poświęcony św. Petroniuszowi, który jest patronem Bolonii, ma gotycki wygląd i jest znany zarówno ze względu na swój rozmiar, jak i niedokończoną frontową fasadę. Pierwotnie zbudowany w latach 1388–1479, kościół nigdy nie został naprawdę ukończony, a jego frontowa fasada jest dość dziwaczna - dolna połowa ma kolorowe kamienne marmurowe prace, podczas gdy górna połowa pozostaje naga i zawiera odsłonięte brązowe cegły. Wnętrze kościoła jest naprawdę niepowtarzalne - duże ceglane kolumny ozdobione dekoracjami wydają się rozciągać w nieskończoność, a ołtarz główny przyciąga uwagę odwiedzających idących środkowym przejściem.

  • Archiginnasio: Archiginnasio, wymienione jako jeden z najważniejszych budynków w Bolonii, było kiedyś głównym budynkiem Uniwersytetu Bolońskiego, a obecnie mieści się w nim słynny Teatr Anatomiczny. Ten fantastyczny budynek powstał w XVI wieku i znajduje się na Piazza Galvani. Jako element architektury historycznej Achiginnasio jest fantastyczny sam w sobie, ale Teatr Anatomiczny jest niewątpliwie centralnym dziełem. Ten niewielki pokój, wykonany w całości z drewna, ma ogromną boazerię i rzeźbione posągi znanych lekarzy. Ponadto pośrodku pokoju, otoczonego platformami do siedzenia, znajduje się ozdobny anatomiczny stół. To miejsce, w którym studenci poznawali anatomię człowieka, oglądali sekcje i pokazy operacji, itp.

  • La Piazzola Market: Ten historyczny rynek odbywa się w Bolonii od setek lat i nadal cieszy się coraz większą popularnością zarówno wśród mieszkańców, jak i turystów. Zlokalizowany na Piazza dell Agosto, który znajduje się na północ od centrum miasta, rynek oferuje ponad 400 różnych straganów i jest naprawdę fascynującym widokiem. Tutaj znajdziesz praktycznie wszystko na sprzedaż: ubrania, buty, akcesoria mody, kwiaty, ceramikę i biżuterię. Przekonasz się, że atmosfera jest urzekająca - miejscowi targują się i krzyczą, poczujesz zapach różnych potraw, przypraw i smakołyków, a na pokazie zobaczysz szerszą gamę kolorów, niż gdziekolwiek indziej w mieście.

  • Monte della Guardia: Najdłuższy portyk na świecie prowadzi na szczyt Monte della Guardia. To zalesione wzgórze zapewnia fantastyczną ucieczkę od miasta i osiąga wysokość około 300 m. Wzgórze znajduje się na południowy zachód od Bolonii, w pobliżu rzeki Reno. Przejdź się wzdłuż portyku i wspinaj się po zboczach, aby dotrzeć na szczyt tego wspaniałego wzgórza. Na szczycie powitają Cię niezrównane widoki na Bolonię i okoliczne regiony. Co więcej, cudowne Sanktuarium Madonny San Luca się tu znajduje i jest fantastycznym kościołem do zwiedzania.

  • Santuario di Madonna di San Luca: Jako jeden z najstarszych kościołów w Bolonii, Sanktuarium Madonny zostało utworzone po raz pierwszy w 1194 roku, ale nie zostało ukończone do 1765 roku. Kościół ten stoi na szczycie góry Monte della Guardia i oferuje wspaniałe widoki na Bolonię. Górujący nad otoczeniem główny budynek z centralną bazyliką jest wykonany z pomarańczowo-różowego materiału z zielonymi kopułami; jego styl jest uważany za barokowy. Wewnątrz sanktuarium znajduje się mnóstwo fantastycznych dekoracji i szczegółowych fresków przedstawiających ważne sceny religijne. Ponadto jest tu również ikona Matki Boskiej, która podobno została namalowana przez Łukasza Ewangelistę.

  Przydatne linki

  Przewodnik turystyczny po Bolonii