Auto Europe

 • POLSKA
 • Skontaktuj się z naszymi specjalistami

  TANI WYNAJEM SAMOCHODÓW NA LOTNISKU TULUZA

  Wynajem samochodów na całym świecie
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Wynajem samochodów na całym świecie

  Wypożyczalnia samochodów na lotnisku w Tuluzie

  Jeśli odwiedzasz Tuluzę, znajdziesz tu wiele rzeczy do zrobienia i zobaczenia. Tuluza jest idealnym miastem na romantyczny wypad, ze swoją niepowtarzalną architekturą, niesamowitym naturalnym pięknem oraz ekscytującymi miejscami jak muzeum historii naturalnej oraz Cite de l'espace. Jednym z wyjątkowych miejsc jeż też ratusz Capitole, znajdujący się na rynku, będącym bardzo popularnym miejscem wśród mieszkańców miasta. Na ścianach ratusza wyryte są teksty opowiadające o niezwykłej historii Tuluzy, a także malowidła i płaskorzeźby znanych postaci historycznych. W Tuluzie możesz też odwiedzić piękny Japoński Ogród, mieszczący się w parku Compans-Caffarelli, gdzie zachwycą Cię cudowne kwiaty, ogródki kamienne, jezioro, wodospad, kamieniste ścieżki na wodzie oraz miejsce przeznaczone do medytacji. Dla tych, co szukają ukojenia, jest to idealne miejsce do odwiedzenia. W Tuluzie jest też wiele wspaniałych restauracji oraz kawiarni. Dla tych co chcieliby doświadczyć wspaniałych lokalnych dań polecamy The Flowers Cafe lub Michael Sarran. Jeśli planujesz dalsze wycieczki z Tuluzy, możesz wybrać się nawet do Hiszpanii, ponieważ miasto znajduje się blisko granicy.

  Wypożyczalnia samochodów w Tuluzie to doskonały wybór na rozpoczęcie idealnych wakacji. Z Auto Europe możesz porównywać najlepsze oferty i otrzymasz najlepszy serwis. Dzięki licznym partnerstwom, możemy zaoferować naszym klientom ponad 24.000 miejsc odbioru na całym świecie i szeroką gamę pojazdów do wyboru. Z naszą pomocą, z pewnością znajdziesz odpowiedni pojazd, dopasowany do Twoich potrzeb, aby Twoje wakacje we Francji były niezapomniane.

  Informacje o lotnisku

  Lotnisko w Tuluzie to międzynarodowy port lotniczy, znajdujący się około 6 kilometrów na północny zachód od centrum miasta oraz częściowo w Blagnac. Lotnisko średnio obsługuje do 9 milionów pasażerów rocznie oraz oferuje około 74 połączeń z lotami do miejsc docelowych w Europie i Ameryce Północnej. Długodystansowe loty są dostępne sezonowo.

  Lotnisko Tuluza (TLS)
  Oficjalna nazwa: Port Lotniczy Tuluza-Blagnac
  Adres: 31703 Blagnac, Francja
  Telefon: +33 825 38 00 00
  Linie lotnicze operujące na lotnisku: Wiele linii lotniczych operuje na lotnisku w Tuluzie. Niektóre z tych linii to: British Airways, Air France, EasyJet, HOP!, Ryanair i Volotea.

  Skąd mogę odebrać samochód wynajęty na lotnisku w Tuluzie

  Decydując się na wynajem samochodów na lotnisku w Tuluzie, znajdziesz kilka miejsc, z których możesz odebrać swój pojazd. Każde z nich natomiast jest w Hali C. Najlepiej jest zarezerwować samochód z wyprzedzeniem, ponieważ na miejscu może być duże zapotrzebowanie. Prosimy też, by pamiętać o zabraniu swojego dowodu osobistego, prawa jazdy i karty kredytowej. Wszystkie wymagane dokumenty muszą być wystawione na imię i nazwisko głównego kierowcy. Jeśli masz jakieś dodatkowe pytania nie wahaj się kontaktować bezpośrednio z Auto Europe, a nasi agenci pomogą Ci rozwiać wszelkie wątpliwości. Jeśli, zgodnie z umową, musisz zwrócić pojazd z pełnym zbiornikiem, pamiętaj, aby zatrzymać się na jednej z pobliskich stacji benzynowych.

  Sixt na lotnisku Tuluza Sixt na lotnisku Tuluza
  Blagnac,
  Tuluza, Francja, 31703
  + 33 820 007 498
  Godziny otwarcia:
  Pon-Nd 07:00 - 24:00
  Enterprise na lotnisku Tuluza Enterprise na lotnisku Tuluza
  Blagnac,
  Tuluza, Francja, 31703
  +33 561 3000 01
  Godziny otwarcia:
  Pon-Nd 07:00 - 23:30
  Europcar na lotnisku Tuluza Europcar na lotnisku Tuluza
  Blagnac,
  Tuluza, Francja, 31703
  + 33 97740 3245
  Godziny otwarcia:
  Pon-Nd 07:00 - 24:00
  Alamo na lotnisku Tuluza Alamo na lotnisku Tuluza
  Blagnac,
  Tuluza, Francja, 31703
  + 33 561 3000 01
  Godziny otwarcia:
  Pon-Nd 07:00 - 23:30

  Terminale

  Lotnisko w Tuluzie ma tylko jeden pasażerski terminal, który podzielony jest na cztery hale i ma dwa pasy startowe. Hala A znajduje się na południowym końcu terminala. Z hali tej obsługiwane są loty regionalne, mieści się tu 14 stanowisk odprawy oraz 8 bramek. W Hali B obsługiwane są wszystkie loty linii Air France i znajduje się tu 10 bramek oraz 16 stanowisk odprawy. Hala B jest najstarszą częścią budynku terminala. Hala C oferuje 24 stanowiska odprawy i 6 bramek i odbywają się z niej loty tanich linii lotniczych oraz tradycyjnych linii z lotami do miast we Francji i całej Europie. Ostatnia Hala D zajmuje się lotami międzynarodowymi i rocznie obsługuje około 8 milionów pasażerów. W Hali D znajduje się 14 stanowisk odprawy i 10 bramek.

  Usługi na lotnisku

  Lotnisko w Tuluzie oferuje szeroki zakres udogodnień, takich jak kantory wymiany walut, Travelex, banki i rozmieszczone na terminalu liczne bankomaty. Na terminalu znajdziesz też punkty z poidłami, darmowe WiFi, miejsca do pracy, budki do robienia zdjęć oraz pokój do modlitw. Co więcej, w hali La Croix du Sud znajdziesz telewizję z programami po angielsku i francusku, dostęp do internetu, darmowe Wi-Fi oraz szeroki zakres samoobsługowych sklepów z przekąskami i napojami. Na lotnisku znajdziesz też kilka sklepów, takich jak: Aelia Beaute, Casino Shop, FNAC, Safe Bag, Tie Rack, Dufry Duty Free, Ducs De Gasogne, Dufry Last Minute, La Bougle, Looping, La Tete Dans Les Etoiles, Mademoiselle Vernis, Parfois, Relay, Rituals, Tous, The Fashion Place, Stade Toulousain i Victoria Secret. Restauracje i bary na lotnisku, to między innymi Eric Kayser, La Panorma, Starbucks, Super Wild Coffee, J’Go L’Echoppe, Mas Q Menos, Factory and Co, Pret A Manger, Tribs, Victor oraz La Table Midi.

  Jak się dostać na i opuścić lotnisko w Tuluzie

  Po Tuluzie można się poruszać na wiele różnych sposobów. Najlepszym sposobem na poruszanie się po mieście jest pojazdem, jaki zapewni Ci wypożyczalnia samochodów na lotnisku w Tuluzie. Wynajem sprawia, że masz wolność wyboru w podróży i swobodę na drodze, co może być ograniczone, jeśli wybierasz transport publiczny. Jeśli jednak wybierasz podróż transportem publicznym, możesz wybrać jedną z dostępnych opcji. Będąc na lotnisku możesz zarezerwować taksówkę, wystarczy, że poinformujesz obsługę lotniska, a oni bez problemu zamówią Ci taxi, lub podadzą Ci numer, pod który możesz zadzwonić. Z lotniska do centrum miasta prowadzi też linia tramwajowa, z połączeniami co 20 minut. Na lotnisku możesz zakupić bilet za jeden przejazd lub całodniową przepustkę. Co więcej, możesz skorzystać z autobusu wahadłowego. Jeden przejazd kosztuje 8 euro do centrum Tuluzy. Linia autobusowa numer 30 też obsługuje połączenie lotnisko do centrum Tuluzy.

  Odwiedź naszą stronę z informacjami o przepisach drogowych, aby poznać ogólne zasady jazdy we Francji.

  Porady parkingowe

  Na lotnisku w Tuluzie znajduje się 8 parkingów. Parc Premium, P2 Proxi, P0 Express, Arret Minute Express, P5 Eco, P6 Eco, P1 Proxi i P3 Proxi są dostępne do wyboru. Parc Premium znajduje się około 1-2 minuty pieszo od terminala, P2 Premium około 3-4 minuty pieszo, natomiast Arret Minute jest tylko o 1 minutę odstępu, a parkowanie jest dozwolone za darmo do 10 minut. Parkingi P5 i P6 znajdują się około 10-15 minut od terminala jadąc autobusem. P1 jest oddalony o około 2-3 minuty a P3 o 5-7 minut spacerem. Stawki za parking zależą od tego, na jak długo się zatrzymujesz.

  W centrum Tuluzy strefy parkingowe są odpowiednio podzielone. Strefy płatnego parkowania to strefy czerwona, czerwona kropkowana, pomarańczowa, pomarańczowa kropkowana, żółta i żółta kropkowana. Każdy z parkingów ma własne zasady i stawki, natomiast jeśli nie zastosujesz się do zasad, na każdym obowiązują odpowiednie kary. Darmowe strefy parkowania to strefy niebieska, niebieska kropkowana, ciemnoniebieska, zielona i zielona kropkowana. Na każdej z nich mogą wystąpić ograniczenia odnośnie przedziału czasowego, kiedy parking jest darmowy, więc warto to z góry sprawdzić. Strefy, gdzie parkowanie jest zabronione to czarna i czarna kropkowana.

  Przydatne linki

  Lotnisko Tuluza