Auto Europe

 • POLSKA
 • Skontaktuj się z naszymi specjalistami

  TANI WYNAJEM SAMOCHODÓW STACJA BORDEAUX

  Wynajem samochodów na całym świecie
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Wynajem samochodów na całym świecie

  Wypożyczalnia samochodów na stacji południowej w Bordeaux

  Fantastyczne francuskie miasto Bordeaux jest idealnym miejscem wypadowym na wakacje z mnóstwem świetnych atrakcji do zobaczenia. Miasto znane jest jako region doskonałego francuskiego wina, gdzie możesz udać się na zwiedzanie winiarni lub udać na wycieczkę łodzią z możliwością degustacji wina. Jedna z największych atrakcji w Bordeaux to słynne lustro wody. Miejsce to zostało wpisane na listę Światowego Dziedzictwa, jako największy odbijający zbiornik wody na świecie i choć głęboki jest tylko na 2 cm, tworzy piękny efekt ogromnego lustra z trzema efektami, jak mgła, lustro i basen, co sprawia niesamowite wrażenie. Esplanade des quinconces to także popularne miejsce do zrelaksowania się, a tażke zapoznania się z historią, głównie dotyczącą Francuskiej Rewolucji. Fantastyczna fontanna w tym miejscu ozdobiona jest końmi wykonanymi z brązu, a punktem orientacyjnym jest od roku 1902, kiedy została zbudowana, aby uczcić wpływ, jaki grupa polityczna Gironde miała na Francuską Rewolucję.

  Kulinarne wspaniałości to kolejny z atrybutów Bordeaux, których nie można pominąć. Jedną ze specjalności lokalnych jest francuski stek z sosem Bordelaise lub Caneles opisane jako małe ciasta z nadzieniem waniliowym z rumem. Najpopularniejsze miejsce na obiad w Bordeaux to Marche des Capucins, znane też jako “The Belly of Bordeaux” czyli "Brzuch Bordeaux" z szeroką możliwością wyboru różnych dań z menu, a możesz też kupić kilka jadalnych pamiątek.

  Choć Bordeaux znane jest przede wszystkim jako jeden z regionów wina bądź pewien, że to nie wszystko, co miasto jest w stanie zaoferować zwłacza jeśli chodzi o życie nocne, gdzie możesz wybierać między licznymi barami i klubami. A jeśli chcesz udać się na nocne wyprawy po barach, wszystkie są w niewielkiej odległości od siebie, a opcji też nie jest mało, dlatego możesz zdecydować się na odwiedzenie na przykład L’Alchemiste lub L’auture Peis Bois. W mieście jest też kilka klubów do wyboru, jak Calle Ocho z motywem kubańskim z salsą lub L’Empire, który za dnia jest restauracją, a nocą swietnym klubem do tańca.

  Wypożyczalnia samochodów na stacji w Bordeaux ułatwi Ci zwiedzanie i odkrywanie pięknych miast i atrakcji w mieście i całej Francji w swoim własnym tempie. Dokonując rezerwacji przez Auto Europe zapewnisz sobie możliwość wyboru z ogromnej floty pojazdów od małych do prestiżowych pojazdów, aby wybrać ten, który najbardziej odpowiada twoim planom podróży. Z ponad 24,000 lokalizacjami odbioru na całym świecie, na pewno znajdziesz coś odpowiedniego dla siebie, zwłaszcza z pomocą naszego pomocnego zespołu rezerwacyjnego. Więcej informacji dotyczących jazdy w Bordeaux znajdziesz w naszym poradniku z przepisami drogowymi we Francji. Poznaj też opinie o wypożyczalni samochodów w Bordeaux oraz usługach Auto Europe na naszej stronie.

  Informacje o stacji

  Stacja Bordeaux-Saint-Jean znana też jako Bordeaux-Midi została otwarta w roku 1898 i jest głównym dworcem obsługującym miasto. Stacja dzieli się na trzy strefy, a środkowa podzielona jest dodatkowo na przyjazdy i odjazdy z połączeniami oferowanymi do Paryża, Sète, Toulouse Matabiau i Hiszpanii. Od kiedy TGV zostało wprowadzone na stacji, dworzec został odnowiony i unowocześniony z nowoczesnym wyposażeniem, wciąż jednak zachowując oryginalny wygląd i charakter. Stacja znajduje się około 3 godziny jazdy z Paryża i jest też połączona z Marsylią.

  Skąd mogę odebrać samochód wynajęty na stacji Bordeaux

  Decydując się na wynajem samochodu na stacji Bordeaux Saint Jean, znajdziesz stanowiska wypożyczalni samochodów w hali 3, która znajduje się na poziomie 1 dworca. Tak, jak zawsze, podczas odbioru pojazdu będziesz musiał przedstawić dostawcy wszystkie wymagane dokumenty, jak karta kredytowa głównego kierowcy, prawo jazdy i voucher z zatwierdzoną rezerwacją. Niektóre firmy mogą wymagać przedstawienia dodatkowych dokumentów, dlatego upewnij się, że przeczytałeś dokładnie warunki najmu, aby się upewnić co będzie od Ciebie wymagane podczas odbioru pojazdu. Na voucherze od Auto Europe oprócz warunków znajdziesz też informacje dotyczące depozytu, zasad dotyczących tankowania i nie tylko.

  Europcar na stacji Bordeaux Europcar na stacji Bordeaux
  Rue Charles Domercq,
  Bordeaux, Francja 33800

  +33 977 4032 59
  Godziny otwarcia:
  Pon-pt 08:0 - 20:00
  Sob 08:00 - 18:00
  Alamo na stacji Bordeaux Alamo na stacji Bordeaux
  Rue Charles Domercq,
  Bordeaux, Francja 33800

  +33 5 56 92 19 62
  Godziny otwarcia:
  Pon-pt 09:00-21:00
  Sob 09:00 - 18:00 Niedz 10:00 - 18:00
  National na stacji Bordeaux National na stacji Bordeaux
  Rue Charles Domercq,
  Bordeaux, Francja 33800

  + 33 5 56 92 19 62
  Godziny otwarcia:
  Pon-pt 09:00-19:00
  Sob 09:00 - 18:00 Niedz 10:00 - 18:00
  Enterprise na stacji Bordeaux Enterprise na stacji Bordeaux
  Rue Charles Domercq,
  Bordeaux, Francja 33800

  +33 5 56 92 19 62
  Godziny otwarcia:
  Pon-pt 09:00-19:00
  Sob-niedz 09:00 - 18:00

  Usługi na stacji

  Na stacji oferowanych jest wiele różnych usług i udogodnień, w tym kilka sklepów i restauracji. Znajdziesz tu też pomoc dla osób z ograniczoną sprawnością ruchową, biuro rzeczy zagubionych, samoobsługowe pianino znajdujące się w hali 1, stację do ładowania tabletów, darmowe Wi-Fi, budkę do robienia zdjęć, nadanie bagażu, punkt informacyjny, automat z krótkimi historiami, bankomaty, kantor wymiany walut, skrzynkę pocztową, stanowiska wypożyczalni samochodów i defibrylator. Sklepy, jakie możesz odwiedzić na stacji to między innymi Relay, Moa, Carrefour i Bordeaux Wine Pavilion, a także kilka innych. Restauracje i jadalnie dostępne na dworcu to Café Ritazza, The Grand Comptoir, Metsens, IT Pizza Dolce, Costa Coffee, Mcdonalds i nie tylko.

  Jak się dostać na i opuścić stację centralną w Bordeaux

  W Bordeaux znajdziesz mnóstwo dogodnych sposobów na przemieszczanie się po mieście, jednak wypożyczalnia samochodów na stacji kolejowej w Bordeaux zapewni Ci najwygodniejszy środek transportu, aby uniknąć konieczności korzystania z pojazdów publicznych. Jeśli jednak będziesz chciał skorzystać z transportu publicznego, w mieście dostępnych jest kilka opcji do wyboru. Na stacji kolejowej dostępne są tramwaje linii C. Pomiędzy dworcem a lotniskiem w mieście kursuje też autobus wahadłowy co 45 minut od godziny 7:45 do 22:45. Ze stacji Saint Jean oferowane są też połączenia autobusowe na linii 1 na lotnisko Merignac, 9 do Brandenburga, 10 w kierunku do centrum handlowego Bouliac i Gradignan Beausoleil oraz 11 z Merignac do Begles Rives d’Arcins. Wszystkie autobusy zatrzymują się niedaleko Parvis Hall 2 w strefie przyjazdów na stacji. Na 1-minutowym i 2-minutowym przystanku znajdziesz też dostęp do taksówek. Możesz też skorzystać z opcji wynajmu roweru lub motocykla oraz motocykla z szoferem.

  Porady parkingowe

  Na stacji kolejowej Saint Jean w Bordeaux znajdują się 3 parkingi. Parking P2 St Jean, Parking P3 Belcier i Parking P4 Belcier. Wszystkie otwarte są całodobowo przez 7 dni w tygodniu. Wszystkie te opcje parkingowe są płatne, jednak na P2 i P3 można zaparkować za darmo przez pierwsze 10 minut. Na P3 i P4 można dostać się z hali 3 na stacji, natomiast P2 dostępne jest, jadąc przez rondo na stację. W mieście oczywiście znajduje się więcej opcji parkingowych, zwłaszcza w samym centrum Bordeaux. W samym centrum parkingi są płatne z możliwością postoju na maksymalnie 2 godziny z darmowym postojem możliwym w centrum handlowym Merladeck. Niektóre zajezdnie tramwajowe oferują parkingi w stylu "park and ride".

  Przydatne linki

  Strona internetowa stacji