Auto Europe

 • POLSKA
 • Skontaktuj się z naszymi specjalistami

  TANI WYNAJEM SAMOCHODÓW NA LOTNISKU PARYŻ-ORLY

  Wynajem samochodów na całym świecie
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Wynajem samochodów na całym świecie
  Dzlaczego warto u nas zarezerwować
  • Porównaj wypożyczalnie i znajdź najlepszą cenę
  • Bezpłatna anulacja do 48 godzin przed odbiorem
  • Bez opłat za transakcje kartą kredytową
  • Pon-niedz wsparcie telefoniczne
  • 24000 punktów odbioru na świecie

  Wypożyczalnia samochodów na lotnisku Paryż-Orly

  Wypożyczalnia samochodów na lotnisku Paryż-Orly (w odległości zaledwie 10 minut jazdy na południe od Paryża) to najlepszy sposób na zwiedzenie tego wspaniałego miasta i wszystkich jego atrakcji. Czarujący i intrygujący Paryż to miejsce przepełnione niezwykłą kulturą. Jego szczególne znaczenie przyciąga licznych turystów, którzy chętnie odwiedzają wspaniałe budynki, oglądają kilkowieczne posągi i robią mnóstwo zdjęć wszystkiego, co warto zobaczyć w tym jednym z najczęściej odwiedzanych miast na świecie. Paryż zawsze oferuj liczne możliwości brania udziału w fantastycznych festiwalach, odwiedzania marketów i pchlich targów jak bric-à-brac. Eleganckie ulice miasta każdego dnia przepełnione są miejskim zgiełkiem, nieporównywalnym jednak do żadnego innego miejsca na świecie. Zwłaszcza poza granicami centrum miasta można poczuć kwintesencję paryskich dzielnic: Montmartre, Marais, Belleville, Trocadéro oraz najsłynniejszą w stolicy Latin Quarter.

  Możesz wynająć samochód na lotnisku Orly w kilku prostych krokach, korzystając z naszego bezpiecznego systemu rezerwacji online, lub dzwoniąc na naszą infolinię Auto Europe, aby otrzymać profesjonalne porady od członka naszego zespołu. Wystarczy, że zadzwonisz na numer +48 222 639 537, a otrzymasz wymaganą pomoc w stworzeniu najlepszego planu podróży po Paryżu i okolicach. Oprócz tego, że Paryż jest jednym z najpopularniejszych miejsc docelowych na świecie, miast to jest też węzłem dla rozległego regionu turystycznego z wieloma interesującymi miejscami do odwiedzenia i zobaczenia. Jadąc do Stolicy Francji, nie przegap Chartres (znanego ze wspaniałej XIII wiecznej katedry) oraz Versailles, gdzie znajdują się jedne z najbardziej imponujących pałaców na świecie. Dowiedz się więcej przeglądając opinie o wypożyczalni samochodów w Paryżu i zarezerwuj samochód z Auto Europe już teraz.

  Informacje o lotnisku

  Lotnisko Orly, znane też jako lotnisko Villeneuve-Orly, zostało po raz pierwszy otwarte w 1932 roku, jako as a drugorzędny port dla Le Bourget. Podczas Drugiej Wojny Światowej, lotnisko było okupowane przez niemiecki Luftwaffe jako lotnisko bojowe, gdzie stacjonowano różne jednostki bojowe oraz bombowe na czas trwania okupacji. Obecnie, po lotnisku Charles de Gaulle, Paryż Orly to drugi pod względem ruchliwości port lotniczy we Francji, który obsługuje ponad 30 milionów pasażerów rocznie.

  Lotnisko Orly (ORY)
  Oficjalna nazwa: Międzynarodowe Lotnisko Paryż-Orly
  Adres: 94390 Orly, Francja
  Telefon: +33 170 363 950
  Linie lotnicze operujące na lotnisku: Air France, Air Malta, British Airways, Alitalia, easyJet, Iberia, Icelandair, Royal Air Maroc, TAP Portugal, Transavia, Tunisair i Vueling, wymieniając tylko kilka.

  Skąd mogę odebrać samochód wynajęty na lotnisku Orly w Paryżu

  Odbiór pojazdu od wypożyczalni samochodów na lotnisku Orly odbywa się szybko i wygodnie, ponieważ znajduje się tu wiele światowych dostawców uważanych za najlepszych na świecie. Biura wypożyczalni znajdują się w każdym budynku terminalowym, a ich stanowiska są zazwyczaj otwarte zgodnie z pierwszym lotem rano i zamykane są dopiero po ostatnim locie w nocy. Kiedy odbierzesz swój pojazd, możesz szybko przedostać się do miasta (około 10 minut jazdy). W Paryżu jest wiele niesamowitych rzeczy do zrobienia i miejsc do odwiedzenia, że niemożliwe jest zobaczenie wszystkiego w dwa czy trzy dni. Miej pewność zatem, że zaplanujesz za jakiś czas kolejną wycieczkę, aby tu powrócić!

  Dollar na lotnisku w Paryż-Orly Dollar na lotnisku w Paryż-Orly
  Aeroport Orly Quest Cedex A438,,
  Orly Francja FR-94547
  +33 148 62 58 56
  Godziny otwarcia:
  Pon-Nd 06:00 - 23:59
  Enterprise na lotnisku w Paryż-Orly Enterprise na lotnisku w Paryż-Orly
  Paris Orly Apt Term Ouest,
  Orly Francja FR-94947
  +33 149 75 36 40
  Godziny otwarcia:
  Pon-Nd 06:00 - 23:59
  Thrifty na lotnisku w Paryż-Orly Thrifty na lotnisku w Paryż-Orly
  Aeroport Orly Quest Cedex A438,
  Orly Francja 94547
  +33 149 75 84 54
  Godziny otwarcia:
  Pon-Nd 06:00 - 24:00
  Sixt na lotnisku w Paryż-Orly Sixt na lotnisku w Paryż-Orly
  Aeroport Orly-Ouest,
  Orly Francja 94547
  +33 149 75 50 80
  Godziny otwarcia:
  Pon-Nd 06:00 - 24:00

  Terminale

  Odsłonięte w marcu 2019 roku, lotniskowe dzieło sztuki, czyli budynek terminala, z grupy "wszystko w jednym", nazwany Orly 1-2-3-4 został zaprojektowany tak, aby pomieścić przewidywany wzrost ilości pasażerów w następnych latach. Poprzedni Ouest został zmieniony na Terminal 1 i 2, podczas gdy budynek łączący dwie części przemianowany został na Terminal 3. Terminal Sud jest obecnie Terminalem 4 z nowym połączeniem, które zostało dobudowane pomiędzy istniejącymi już terminalami zachód i południe. Lotnisko Orly oferuje wygodne przestrzenie dla odwiedzających go pasażerów z autentycznym doświadczeniem paryskich zakupów. Robiące wrażenie budynki terminalowe oferują powiększone poziomy zabezpieczenia oraz odpowiednią ilość miejsc parkingowych, podczas gdy same parkingi znajdują się w niewielkiej odległości od usług transportu publicznego.

  Usługi na lotnisku

  Jako drugie co do wielkości lotnisko we Francji i jedno z najbardziej ruchliwych w Europie, Paryż Orly oferuje pasażerom szeroki zakres udogodnień i usług dostępnych na terenie lotniska. Podróżujący mogą tu korzystać z darmowego i nielimitowanego WiFi, dostępu do PlayStation i strefy z multimediami, miejsca dla matek z dziećmi i nowoczesnego centrum biznesowego. Oprócz szerokiego wyboru pośród restauracji rozbudowa lotniska pozwoliła także na rozszerzenie oferty zakupów w strefie bezcłowej w budynku terminala. W szczególności pasażerowie mają teraz większy wybór perfómów, kosmetyków i produktów gastronomicznych do kupienia w atmosferze podobnej do paryskich sklepów w mieście.

  Jak się dostać na i opuścić lotnisko Orly w Paryżu

  Lotnisko Orly jest bezpośrednio połączony z autostradą A106, która z kolei łączy się z A6, co za tym idzie, nie ma łatwiejszego, czy szybszego sposobu, aby przedostać się do Centrum Paryża z lotniska. Dla pasażerów korzystających z transportu publicznego, podróżujących z lotniska Orly do Paryża, jest kilka szybkich i wygodnych opcji, aby przedostać się do miasta. Najczęściej używanym środkiem transportu jest automatyczna kolej wahadłowa, która łączy się z pociągiem RER B, z linią z Antony, która oferuje szybki przejazd do francuskiej stolicy. Inną dostępną opcją jest wydajny system tramwajowy, kursujący pomiędzy lotniskiem i stacją Louis Aragon przez paryską linię metra numer 7.

  Decydując się na wynajem samochodów na lotnisku Orly z Auto Europe, masz łątwy dostęp do miasta. Jeśli jednak odbierasz swój pojazd z centrum Paryża, możesz się tam łatwo dostać dzięki licznym usługom autobusowym i autokarowym, takim jak RATP Orlybus z bezpośrednim połączeniem z Place Denfert-Rochereau oraz Le Bus dojeżdżające do Place Charles de Gaulle przez Gare Montparnasse. Dodatkowo popularne autobusy Albatran dostarczają usługi z lotniska do różnych stacji kolejowych w niewielkiej odległości od centrum Paryża, natomiast VEA prowadzi dokładnie do Disneylandu, położonego na wschód od miasta.

  Postoje taksówek można znaleźć zaraz po wyjściu z hali przylotów i znajdują się tam jedynie oficjalne taksówki, wyraźnie oznaczone, gotowe po odbiór pasażerów. Taksówki te można łatwo zidentyfikować przez zamieszczone światełko na dachu, co ułatwi Ci ich znalezienie także w mieście, jeśli zajdzie taka potrzeba. Pamiętaj, że po wyjściu ze strefy odbioru bagażu mogą cię zaczepiać osoby udające kierowców taksówek, jednak bezpieczniej jest odmówić i skorzystać z oferty oficjalnych taksówek, czekających na zewnątrz budynku.

  Porady parkingowe

  Po przebudowie lotniska Orly, ilość parkingów znacznie wzrosła, w związku z rozbudową budynków terminalowych, oficjalnie otwartych w marcu 2019 roku. Poprzednie parkingi zostały zamienione przez parkingi P, P2, P3 i P4a/P4b/P4c. W mieście, parkowanie na ulicach Paryża nie należy do najłatwiejszych, przez małą dostępność wolnych miejsc i duży ruch na drodze. Mimo tego znajdziesz wiele opcji miejskich parkingów, z których turyści mogą korzystać, a które znajdują się w niewielkiej odległości od centrum miasta i największych atrakcji miasta, jak wieża Eiffel. Jeśli chcesz się dowiedzieć więcej o zasadach jazdy we Francji odwiedź nasz poradnik na ten temat.

  Przydatne linki

  Lotnisko Orly