Auto Europe

 • POLSKA
 • Skontaktuj się z naszymi specjalistami

  ZWROT UDZIAŁU WŁASNEGO

  Wynajem samochodów na całym świecie
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Wynajem samochodów na całym świecie

  Pełna ochrona przed uszkodzeniami | Bez udziału własnego | Zero udziału własnego z super breakdown cover | Pytania i odpowiedzi

  Zaoszczędź na wynajmie samochodu z pakietami ochronnymi Auto Europe

  Na stronie internetowej Auto Europe istnieją cztery różne pakiety do wyboru, tj.: „ Pełna ochrona przed uszkodzeniami”, „Bez udziału własnego” i „Zero udziału własnego z super breakdown cover”. Poniżej znajdziesz wyjaśnienie różnic i zalet pomiędzy poszczególnymi pakietami oraz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Poświęć więc chwilę i zapoznaj się z opisem każdego produktu, co ułatwi podjęcie decyzji podczas procesu rezerwacji. Zwróć uwagę na to, że nie wszystkie produkty dostępne są w każdym miejscu wynajmu i nie są oferowane przez wszystkie wypożyczalnie dla wszystkich kategorii samochodów.

  Co oznacza „udział własny”?

  Przy wynajmie samochodu ograniczenie odpowiedzialności cywilnej w przypadku kradzieży lub kolizji zawiera tzw. udział własny. Przyjmijmy, że udział własny wynosi 500 Euro. Jeżeli wynajmowane auto bierze udział w wypadku lub zostanie skradzione, osoba wynajmująca ponosi odpowiedzialność za powstałe koszta do wysokości udziału własnego, czyli do kwoty 500 Euro. Resztę pokrywa zabezpieczenie zawarte w danej ofercie. Wysokość zabezpieczenia zależy od kategorii i wypożyczalni samochodów. Jak wysoki jest udział własny w konkretnej ofercie, dowiesz się w „Informacjach o produkcie” i w „Warunkach wynajmu” na voucherze.

  Poniżej znajdziesz przegląd produktów i ich wyjaśnienie

  Pełna ochrona przed uszkodzeniami

  Opcja „ Pełna ochrona przed uszkodzeniami” jest pakietem oferowanym przez Auto Europe. Pakiet ten daje możliwość odzyskania kwoty udziału własnego, którą najpierw klient płaci w wypożyczalni, w przypadku, gdy auto zostało skradzione, bądź uszkodzone. Kwotę tą można jednak odzyskać od Auto Europe, pod warunkiem, że po zdarzeniu klient dostarczy komplet dokumentów wymaganych do rozpoczęcia procedury zwrotu. Listę takich dokumentów znajdziesz w „Warunkach wynajmu”. Pakiet „ Pełna ochrona przed uszkodzeniami” zawiera również zabezpieczenie kół, szkła, dachu i podwozia.

  Poniżej znajdziesz przykład oferty z " Pełną ochroną przed uszkodzeniami ":

  Pełna ochrona przed uszkodzeniami

  Bez udziału własnego

  Opcja „Bez udziału własnego” oferowana jest przez lokalną firmę wynajmującą, ale można zamówić ją dokonując rezerwacji na stronie internetowej Auto Europe. W takiej ofercie udział własny jest wyeliminowany, innymi słowy - udział własny zredukowany jest do zera. Dlatego też, wybierając taką opcję w przypadku uszkodzenia samochodu kierowca nie ponosi kosztów. Jednakże niektóre części samochodu nie są pokryte takim zabezpieczeniem (wyjątki: szkło, felgi, opony, podwozie i dach), co oznacza, że na skutek ich uszkodzenia, klient jest odpowiedzialny za koszta.

  Zero udziału własnego z super breakdown cover

  „Super breakdown cover” jako dodatkowa usługa od Auto Europe do pakietu „Bez udziału własnego” oferowana jest przy wynajmie w USA. Pakiet ten chroni części samochodowe, które nie są zawarte w pakiecie standardowym. Praktycznie rzecz ujmując, w przypadku uszkodzenia części nieobjętych pakietem „Bez udziału własnego” (t.j. koła, opony, podwozie i dach), klient najpierw płaci za szkody wypożyczalni, a następnie składa wniosek o zwrot kosztów od Auto Europe. Klient jest zobowiązany do przesłania niezbędnych dokumentów do Auto Europe, aby ubiegać się o zwrot poniesionych kosztów. Pakiet z „super breakdown cover” obejmuje również opłaty za holowanie, niewykorzystany dzień wynajmu z przyczyn zdrowotnych, uszkodzenie samochodu i uszkodzenie dodatkowych przedmiotów (np. GPS, fotelik dziecięcy).

  Poniżej znajdziesz przykład oferty "Zero udziału własnego z super breakdown cover":

  Bez udziału własnego z super breakdown cover

  Pytania i odpowiedzi

  Jakie są zalety zarezerwowania samochodu z zabezpieczeniem ochronnym w Auto Europe niż wykupienie dodatkowego ubezpieczenia w wypożyczalni?

  Mianowicie, po pierwsze: produkty z opcjami zabezpieczeń możesz wykupić w internecie bezpośrednio w chwilli rezerwowania samochodu i nie musisz więcej martwić się o ochronę samochodu lub płacić za dodatkowe ubezpieczenia w wypożyczalni w chwili odbioru. Po drugie: nawet jeśli lokalna wypożyczalnia oferuje ubezpieczenia, to produkty Auto Europe są o wiele tańsze.

  Jeżeli wykupię jeden z produktów oferowanych przez Auto Europe, czy muszę złożyć kaucję w wypożyczalni?

  Tak, ponieważ zablokowana kwota kaucji na karcie kredytowej głównego kierowcy służy do pokrycia ewentualnych kosztów w przypadku uszkodzenia samochodu. Kierowca główny zobowiązany jest okazać kartę kredytową na własne nazwisko z odpowiednią kwotą limitu w wypożyczalni w chwili odbioru samochodu. Niektóre wypożyczalnie wymagają złożenie kaucji nawet, jeśli klient wykupił ofertę bez udziału własnego. Czytaj dokładnie „Warunki wynajmu”, zanim zakończysz rezerwację.

  Pracownicy wypożyczalni nalegają, aby wykupić dodatkowe ubezpieczenie bezpośrednio u nich. Mam już opcję z zabezpieczeniem od Auto Europe, co zrobić w takiej sytuacji?

  Należy wziąć pod uwagę, że pracownicy wypożyczalni zaangażowani są także w sprzedaż własnych produktów. Jeżeli wypożyczalnia proponuje klientowi jedynie zredukowanie kwoty udziału własnego, nie ma potrzeby płacenia dodatkowo za taką opcję, w przypadku, gdy klient wykupił już jeden z produktów oferowanych przez Auto Europe. Wszystkie oferowane ubezpieczenia w wypożyczalniach można wykupić opcjonalnie, a ostateczną decyzję podejmuje klient.

  Natomiast jeżeli w pakiecie standardowym uszkodzenia części samochodu jak opony, szkło, czy podwozie nie są objęte zabezpieczeniem, klient powinien zastanowić się nad wykupieniem dodatkowego ubezpieczenia w wypożyczalni. Jednak trzeba pamiętać - przy wykupieniu oferty Auto Europe z „super cover”, również koszty za uszkodzenia tych części podlegają zwrotowi udziału własnego.

  W jaki sposób mogę ubiegać się o zwrot udziału własnego?

  Szczegółowe informacje o procedurze zwrotu udziału własnego znajdziesz w „Warunkach wynajmu” dokonując rezerwacji. W przypadku spowodowania jakichkolwiek szkód należy pamiętać, aby skontaktować się z lokalną policją i pobrać raport o uszkodzeniu samochodu, nawet wtedy, gdy w kolizji nie biorą udziału osoby trzecie.

  Chcę dodać jeden z produktów Auto Europe do mojej rezerwacji, ale nie widzę tej opcji na stronie internetowej. Co należy zrobić?

  Produkty nie są zawsze dostępne we wszystkich lokalizacjach i nie dla wszystkich kategorii samochodu. Jeżeli pakiet jest dostępny, możesz go dodać do rezerwacji, zanim przejdziesz do płatności.