Auto Europe

 • POLSKA
 • Skontaktuj się z naszymi specjalistami

  ZABEZPIECZENIA WYNAJMU SAMOCHODU WYTŁUMACZENIE

  Jak jest chroniony Twój wynajem?
  Wynajem samochodów na całym świecie
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Wynajem samochodów na całym świecie

  Zabezpieczenia wynajmu samochodu - Twoje opcje z Auto Europe

  Prowadzenie pojazdu w nieznanym kraju może często być zniechęcającym i niepokojącym doświadczeniem. Możesz mieć wątpliwości co do różnic w zasadach i przepisach drogowych lub obawiać się jazdy na obszarach o dużym natężeniu ruchu. W większości przypadków wszystko będzie dobrze; w wielu krajach obowiązują te same przepisy drogowe i oznakowanie, co w twoim kraju, a do wszystkiego innego Auto Europe zapewnia doskonałe zabezpieczenie pojazdów, jeśli nieoczekiwane zdarzenie wydarzy się podczas podróży. Zdecydowanie się na dodatkową opłatę zapewni ubezpieczenie i ochronę, która zagwarantuje bezpieczeństwo i spokój - pozwalając w pełni skoncentrować się na wakacjach na drodze. Poniżej podsumowaliśmy najważniejsze informacje i pytania dotyczące zabezpieczenia wynajmu samochodu oraz szczegóły, które są niezbędne do zapamiętania przy wynajmie samochodu.

  Czy potrzebuję ubezpieczenia samochodu podczas wynajmu za pośrednictwem Auto Europe?

  Kiedy wynajmujesz samochód za pośrednictwem Auto Europe, wszystkie pojazdy od każdego z naszych dostawców zawierają niezbędny i obowiązkowy zakres ubezpieczeń zezwalający do prowadzenia pojazdu w danym kraju. Jest to nasza tak zwana stawka podstawowa.

  Co jest wliczone w stawkę podstawową?

  Odszkodowanie od kolizji (CDW) i ochrona przed kradzieżą (TP) zagwarantuje, że wynajmowany pojazd będzie objęty nie tylko ubezpieczeniem od wypadku, ale także, jeśli zostanie skradziony, mniej odliczeń. Koszt tej opcji jest przedpłacony przy pierwszej płatności i zawsze jest uwzględniony w naszych stawkach podstawowych.

  Ponadto nasza stawka podstawowa obejmuje również standardowo odpowiedzialność cywilną i ubezpieczenie od pożaru. Podczas gdy nasza odpowiedzialność cywilna pokrywa Cię za wszelkie szkody wyrządzone mieniu i osobom znajdującym się poza pojazdem, nasze ubezpieczenie przeciwpożarowe zapewnia ochronę w przypadku pożaru mechanicznego na wynajętym pojeździe.

  Czy mogę wykupić opcjonalne dodatkowe ubezpieczenie?

  Zabezpieczenie pojazdu z Auto EuropeW zależności od dostawcy i lokalizacji, dodatkowe ubezpieczenie można kupić lokalnie przy odbiorze pojazdu - opłata ta jest zwykle naliczana za dzień. Rodzaje ubezpieczeń mogą obejmować ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków (PAI) i ubezpieczenie osobiste (PEC). Te opcjonalne ubezpieczenia mają na celu ochronę przed potencjalnymi medycznymi rachunkami za obrażenia odniesione w wynajętym samochodzie oraz ubezpieczenie od utraty lub kradzieży rzeczy osobistych.

  Jeśli planujesz podróżować poza krajem wynajętego pojazdu, ważne jest, aby zaznaczyć, jakie kraje planujesz odwiedzić podczas procesu rezerwacji. W przypadku rezerwacji online można to wprowadzić taką informację na ostatnim etapie procesu rezerwacji. W zależności od dostawcy czasami podróżowanie poza kraj wynajmu nie wiąże się z dodatkową opłatą. Innym razem dostawca może doliczyć dodatkową opłatę lub zabronić pojazdowi opuszczenia kraju. Tak czy inaczej, ważne jest, aby poinformować nas i dostawcę o wszystkich krajach, w których chcesz jeździć. Nieprzestrzeganie tego może spowodować utratę ważności Twojego ubezpieczenia. Aby uzyskać dodatkowe informacje, zawsze zapoznaj się z warunkami rezerwacji.

  Więcej informacji o naszych opcjach zabezpieczenia i sposobie rezerwacji

  Wynajmując pojazd, często spotykasz się z terminem udział własny. Podobnie jak ubezpieczenie, które możesz posiadać na własny samochód, termin „udział własny” oznacza po prostu kwotę, którą należy zapłacić przy składaniu reklamacji, jeśli wynajęty pojazd zostanie uszkodzony lub skradziony. Na przykład, jeśli poniesiesz szkody o wartości 1 500 EUR, udział własny może zostać ograniczony do zaledwie 700 EUR. Jest to kwota, którą musisz zapłacić podczas roszczenia. Każde wypożyczenie ma inny udział własny i można sprawdzić jaki obowiązuje podczas procedury rezerwacji lub w ramach warunków wynajmu.

  Jeśli nie chcesz płacić wyżej wymieniongo udziału własnego, jeśli poniesiesz jakiekolwiek szkody lub pojazd zostanie skradziony, zapewniamy opcjonalne zabezpieczenie Bez Udziału Własnego w wybranych miejscach, u wybranych dostawców. Można wybrać taką opcję podczas procesu rezerwacji, a to po prostu usuwa udział własny. Oznacza to, że po wniesieniu roszczenia nie będziesz nic płacić.

  Oprócz wspomnianego powyżej opcjonalnego zabezpieczenia "Bez Udziału Własnego", Auto Europe oferuje również opcję Zwrot Udziału Własnego z Super Cover podczas procesu rezerwacji. Wybierając tę ofertę wynajmu samochodu, możesz poprosić o pełny zwrot pieniędzy, jeśli firma wynajmująca samochód obciąży Cię kosztami za szkody lub kradzież. i obejmuje nadwozie pojazdu, zamki, kołpaki, dach, szkło, szybę przednią, koła, opony i więcej. Chroni również przed opłatami administracyjnymi i utratą kluczy.

  Lista dostępnych opcji zabezpieczeń

  Podsumowując, oto główne dostępne opcje ubezpieczenia, które zostaną przedstawione podczas wynajmu. Uwaga: w przypadku wszystkich wymienionych poniżej opcji obowiązkowy jest depozyt zabezpieczający na głównej karcie kredytowej kierowcy. Kwota ta zostanie zwrócona, gdy pojazd zostanie zwrócony w takim samym stanie, w jakim został odebrany. Wymagane kwoty różnią się w zależności od dostawcy, dlatego prosimy o zapoznanie się z warunkami rezerwacji w celu uzyskania dalszych informacji.

  1. Dokonaj rezerwacji, płacąc tylko podstawową stawkę z podstawową ochroną
  2. Złóż rezerwację z wliczonym Zwrotem Udziału Własnego z Super Cover
  3. Dokonaj rezerwacji wynajmu z zawartym Brakiem Udziału Własnego
  4. Zarezerwuj wynajem samochodu z podstawową stawką, ale następnie kup lokalnie dodatkowe ubezpieczenie u wypożyczalni samochodów. Należy pamiętać, że ta opcja jest praktycznie zawsze droższa niż wcześniejszy zakup kompleksowej ochrony podczas procesu rezerwacji.

  Co mam zrobić, jeśli miał miejsce wypadek?

  W przypadku niefortunnego zdarzenia, w którym bierzesz udział w wypadku samochodowym lub skradziony jest samochód, zawsze musisz uzyskać raport policyjny. Zapoznaj się z warunkami zabezpieczenia wynajmu samochodu i ubezpieczenia na voucherze, aby w pełni zrozumieć, jakie są twoje zobowiązania, jeśli takie istnieją. Przeprowadź następujący proces:

  1. Skontaktuj się z policją, aby złożyć raport policyjny
  2. Skontaktuj się z dostawcą wynajmu samochodu (w ciągu 24 godzin od wypadku)
  3. Jeśli to możliwe, weź ze sobą dowody fotograficzne i wideo
  4. Po zwróceniu pojazdu wypełnij raport o wypadku u swojej wypożyczalni
  5. Jeśli masz wykupiony zwrot udziału własnego z Super Cover, wypełnij formularz i odeślij go do Auto Europe z wymaganą dokumentacją. Lista jest dostępna na podanej stronie.

  Jeśli masz dodatkowe pytania lub potrzebujesz pomocy, zadzwoń do naszego działu rezerwacji pod numer +48 222 639 537 - jesteśmy tu po to, aby zapewnić jak największą przyjemność z wynajmu samochodu.