Auto Europe

 • POLSKA
 • Skontaktuj się z naszymi specjalistami

  TANI WYNAJEM SAMOCHODÓW NA LOTNISKU W MARSYLII

  Wynajem samochodów na całym świecie
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Wynajem samochodów na całym świecie
  Dzlaczego warto u nas zarezerwować
  • Porównaj wypożyczalnie i znajdź najlepszą cenę
  • Bezpłatna anulacja do 48 godzin przed odbiorem
  • Bez opłat za transakcje kartą kredytową
  • Pon-niedz wsparcie telefoniczne
  • 24000 punktów odbioru na świecie

  Wypożyczalnia samochodów na lotnisku w Marsylii

  Wynajmując samochód z lotniska w Marsylii otworzysz sobię łatwą drogę na zwiedzanie południa Francji, a także całego wybrzeża Morza Śródziemnego. Jeśli zdecydujesz się na dokonanie rezerwacji z Auto Europe na następne wakacje w Marsylii, możesz liczyć na kilometry wspaniałych tras i zachwycających przejażdżek wzdłuż wybrzeża w promieniach słońca. Nasz łatwo dostępny dział rezerwacji na infolinii pomoże Ci w razie jakichkolwiek pytań przed podróżą, a także podczas odbioru samochodu. Wypożyczalnia samochodów na lotnisku w Marsylii to idealny sposób na odkrywanie pięknego rejonu Francji.

  Marsylia jest drugim co do wielkości miastem we Francji. Głównym miastem historycznej prowincji Prowansja i regionu Lazurowego Wybrzeża. Znajduje się na wybrzeżu Morza Śródziemnego w pobliżu ujścia Rodanu. Marsylia jest jednym z najczęściej odwiedzanych miast we Francji. Opracowano kilka projektów miejskich, aby jeszcze bardziej uatrakcyjnić Marsylię. Dlatego nowe parki, muzea, przestrzenie publiczne i projekty związane z nieruchomościami mają na celu poprawę jakości życia w mieście. Gmina Marsylia działa na rzecz rozwoju Marsylii jako regionalnego węzła rozrywki na południu Francji z dużą koncentracją na muzach, kinach, teatrach, klubach, barach, restauracjach, sklepach z modą, hotelach i galeriach sztuki. Przed dokonaniem rezerwacji sprawdź opinie o wypożyczalni samochodów w Marsylii poprzednich klientów Auto Europe i dowiedz się więcej o naszych usługach.

  Informacje o lotnisku

  Aéroport de Marseille Provence to międzynarodowe lotnisko położone 27 km na północny zachód od Marsylii, na terytorium Marignane. Jest piątym najbardziej ruchliwym francuskim lotniskiem pod względem ruchu pasażerskiego. W 2012 r. Lotnisko osiągnęło czwarty najwyższy wzrost ruchu pasażerskiego w Europie z 8 295 479 pasażerami obsłużonymi tego roku. Marseille Provence Airport służy jako centrum zainteresowania Air France. Latem 2013 r. Lotnisko obsłużyło 132 regularne połączenia, największą ofertę we Francji po paryskich lotniskach.

  Lotnisko Marsylia (MMR)
  Oficjalna nazwa: Aéroport de Marseille Provence
  Adres: 13727 Marignane, Francja
  Telefon: +33 0820 811 414
  Linie lotnicze operujące na lotnisku: Lotnisko obsługuje około 40 linii lotniczych takich jak British Airways, EasyJet, Ryanair i Lufthansa.

  Skąd mogę odebrać samochód wynajęty na lotnisku w Marsylii

  Jeśli interesuje Cię wynajem samochodów na lotnisku w Marsylii z Auto Europe możesz znaleźć punkty wynajmu pojazdów znajdujące się przed terminalem MP. Kiedy rezerwacja dobiegnie końca, należy zwrócić samochód w miejscu położonym nieco dalej w dół drogi od budynku terminalu.

  Zwrot samochodu jest łatwy, ponieważ na lotnisku znajduje się wiele dostępnych parkingów. Jeśli musisz zwrócić pojazd z pełnym zbiornikiem, pamiętaj, aby zatrzymać się na jednej z pobliskich stacji benzynowych.

  Avis na lotnisku Marseille Avis na lotnisku Marseille
  Aéroport Marignane,
  Marseille Provence, Francja, 13727
  +33 (0)820 61 16 39
  Godziny otwarcia:
  Pon-Nd 07:00 - 23:30
  Enterprise na lotnisku Marseille Enterprise na lotnisku Marseille
  Aéroport Marignane,
  Marseille Provence, Francja, 13727
  +33 442 14 24 90
  Godziny otwarcia:
  Pon-Nd 07:00 - 23:30
  Europcar na lotnisku Marseille Europcar na lotnisku Marseille
  Aéroport Marignane,
  Marseille Provence, Francja, 13727
  +33 (0)825 35 93 59
  Godziny otwarcia:
  Pon-Nd 07:00 - 23:30
  Hertz na lotnisku Marseille Hertz na lotnisku Marseille
  Aéroport Marignane,
  Marseille Provence, Francja, 13727
  +33 (0)4 42 14 34 66
  Godziny otwarcia:
  Pon-Nd 07:00 - 23:30
  Sixt na lotnisku Marseille Sixt na lotnisku Marseille
  Aéroport Marignane,
  Marseille Provence, Francja, 13727
  +33 484 07 00 62
  Godziny otwarcia:
  Pon-Nd 07:00 - 23:30

  Terminale

  Na lotnisku w Marsylii znajdują się dwa terminale. Starszy i większy budynek nazywa się MP i składa się z sal 1 i 3-4. Nowy terminal MP2 został otwarty w 2006 r. i znajduje się w oddzielnym budynku. MP2 obsługuje tanie linie lotnicze.

  Lokalizacja obszarów przylotów i odlotów w MP zależy od hali, w której się znajdujesz. W hali 1 znajdziesz przyloty po lewej stronie (wchodząc do budynku) i odjazdy po prawej na parterze. Przyloty i punkty informacyjne znajdują się również na lewo od wejścia na parterze hali 4, ale odloty i punkty odprawy znajdują się na pierwszym piętrze. W MP2 przyloty będą po twojej lewej stronie, a odjazdy po prawej stronie na parterze.

  Usługi na lotnisku

  Lotnisko w Marsylii dba o to, by podróżni mogli cieszyć się swoim pobytem w trakcie oczekiwania, niezależnie od tego, jak krótki. Z tego powodu lotnisko dokonało dużej inwestycji w swoje obiekty w 2013 r., dodając 30 restauracji i sklepy na pierwszym poziomie. Hala 1 w MP oferuje kawiarnie i restauracje typu fast food, a także kantor wymiany walut i bankomat na parterze, a także restauracje i różne sklepy na pierwszym piętrze. W hali 4 znajduje się kawiarnia i bank na parterze, a na pierwszym piętrze znajdują się liczne sklepy, w tym jeden specjalizujący się w lokalnych produktach prowansalskich, kącik gastronomiczny, bankomat i centrum biznesowe. Usługi oferowane w MP2 obejmują restauracje, takie jak kawiarnia śródziemnomorska, sklep wolnocłowy i bankomat. Dostęp do Wi-Fi jest możliwy w częściach hal 1, 3 i 4 w MP.

  Jak się dostać na i opuścić lotnisko w Marsylii

  Po odebraniu pojazdu od wypożyczalni samochodów na lotnisku w Marsylii możesz swobodnie poruszać się po Riwierze Francuskiej. Dojazd z lotniska do centrum Marsylii zajmuje około 25 minut autostradą A55. Kierując się dalej na wschód, możesz dotrzeć do Nicei autostradą A8 w około dwie godziny. Lub jeśli zamiast tego chcesz odwiedzić Alpy Francuskie, możesz nawet dojechać do Grenoble w dwie godziny i 40 minut, jadąc autostradą A7.

  Jeśli wynajęty samochod czeka na Ciebie w centrum Marsylii zamiast na lotnisku, możesz także skorzystać z transportu publicznego, aby pokonać ten dystans. Autobusy odjeżdżają sprzed terminalu MP i mają bezpośrednie połączenia na przykład z Marsylią, a także z Aix-en-Provence. Taksówki są również dostępne w pobliżu przystanków autobusowych. Lotnisko ma nawet własną stację kolejową przed MP Halą 1, z pociągami kurującymi bezpośrednio do Marsylii, Awinionu, Montpellier i Perpignan oraz kilku innych miejsc.

  Odwiedź naszą stronę z informacjami o przepisach drogowych, aby poznać ogólne zasady jazdy we Francji.

  Porady parkingowe

  Parking w Marsylii jest płatny w centrum od poniedziałku do soboty średnio w godzinach od 9:00 do 18:00. Zazwyczaj można parkować maksymalnie przez dwie do czterech godzin. Istnieje jednak wiele wyjątków od niniejszych ogólnych wytycznych, dlatego należy zawsze ostrożnie sprawdzać znaki przy miejscach, na których parkujesz. Parking na ulicy może być trudny do znalezienia na wąskich uliczkach, więc możesz również rozważyć zaparkowanie wynajętego samochodu w jednym z wielu parkingów w mieście za opłatą, lecz pewnie i bezpiecznie.

  Przydatne linki

  Lotnisko Marsylia