Auto Europe

 • POLSKA
 • Skontaktuj się z naszymi specjalistami

  WYNAJEM AUT W JEDNĄ STRONĘ

  Wynajem samochodów na całym świecie
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Wynajem samochodów na całym świecie

  Krajowy i międzynarodowy wynajem w jedną stronę

  W usługach turystycznych wyróżnia się dwie możliwości wynajmu samochodów w jedną stronę: krajowy i międzynarodowy. Jednym z warunków takiego wynajmu jest dodatkowa opłata, a jej wysokość zależy między innymi od kryteriów jakie ustala wypożyczalnia, tj. od kategorii samochodu i odległości pomiędzy miejscami odbioru i zwrotu. W procesie rezerwacji w internecie, Auto Europe informuje klienta o wysokości opłat. Poniżej znajdziesz przykład z wyjaśnieniem dodatkowych opłatach za wynajem jednokierunkowy.

  W przypadku krajowego wynajmu samochodu w jedną stronę w obrębie tego samego miasta, firmy wynajmujące nie pobierają zwykle żadnych opłat, pod warunkiem, że klient będzie przestrzegać wymogu co do przedziału czasowego wynajmu, najczęściej jest to okres minimum trzech dni.

  Dlaczego warto jest wynająć samochód w jedną stronę w Auto Europe?

  Planujesz podróż objazdową przez różne państwa świata i chcesz skorzystać z wypożyczalni samochodów? Znajdź inspirację trasy w Auto Europe! Odbierz samochód np. w Hiszpanii i oddaj we Francji albo wynajmij np. we Włoszech i oddaj w Niemczech. W czasie podróży będziesz odkrywać wspaniałe widoki i możesz zatrzymać się w ulubionym miejscu, by zwiedzić najciekawsze zabytki i poznać kultury innych narodów.

  Możliwość zwrotu samochodu w innym miejscu niż gdzie odbył się odbiór pozwala na jeszcze większą niezależność. Skontaktuj się z nami, jeśli chcesz uzyskać więcej informacji na temat międzynarodowego lub krajowego wynajmu samochodu w jedną stronę, albo sprawdź nasze dostępne oferty online.

  Oferty wynajmu aut w jedną stronę

  Aby móc rozpocząć wyszukiwanie ofert wynajmu jednokierunkowego, użyj naszego formularza rezerwacji. Wpisz kraj wynajmu, miasto i miejsce odbioru, potem zaznacz pole zwrot samochodu w innym miejscu niż odbiór.

  Oferty wynajmu aut w jedną stronę

  Następnie wybierz datę, czas odbioru i zwrotu oraz podaj wiek kierowcy głównego i kliknij do rezerwacji. W przeciągu kilku sekund otrzymasz przegląd dostępnych ofert i komunikat o ewentualnych opłatach za wynajem w jedną stronę.

  Informacje

  Po wyborze oferty możesz kontynuować rezerwację w internecie. Masz wątpliwości, czy oferta jest najlepszą opcją dla Ciebie? Zapraszamy do naszego poradnika opcji tankowania. Tutaj znajdziesz informacje o możliwościach tankowania i zakupu paliwa oraz dowiesz się, jak możesz zaoszczędzić na wynajmie.

  Klikając na pole wszystkie wyniki wyszukiwania lub logo wypożyczalni (jaką preferujesz) albo cenę, otrzymasz konkretną ofertę jak na przykładzie:

  Informacja o wysokości opłaty w jedną stronę

  Pod ceną oferty znajduje się informacja o wysokości opłaty w jedną stronę, jeśli taka występuje. Następnie kliknij rezerwuj, a potem pojawią się wszystkie szczegóły oferty wraz z dodatkowym wyposażeniem i możliwościami zabezpieczenia ochronnego. Na tym etapie możesz zdecydować o najlepszej opcji do Twoich potrzeb i wymagań. Na życzenie prześlemy daną ofertę na Twój e-mail.

  W zależności od wypożyczalni są dwie opcje wynajmu w jedną stronę:

  • Cena za samochód + opłata za wynajem w jedną stronę jako całkowita kwota w Auto Europe
  • Cena za samochód w Auto Europe i opłata za wynajem w jedną stronę w wypożyczalni

  Po lewej stronie przykład oferty wypożyczalni jako całkowity koszt, tj. cena za samochód plus opłata za wynajem w jedną stronę, jaką klient uiszcza w Auto Europe.

  Po prawej stronie przykład oferty, gdzie klient opłaca cenę za samochód w Auto Europe, a opłatę za wynajem w jedną stronę oddzielnie w wypożyczalni na miejscu.

  Opłata za wynajem w jedną stronę

  Gdy samochód jest już zarezerwowany, a nie jesteś pewien, jaką opcję wybrałeś? - To żaden problem! Wszystkie informacje możesz sprawdzić także na voucherze w górnym obszarze.

  Podczas rezerwacji wyświetli się przegląd naszych opcji zabezpieczenia ochronnego, które możesz wybrać według życzenia. Do wyboru oferujemy pakiet podstawowy, opcję ze zwrotem udziału własnego i ze zwrotem udziału własnego z super cover. Po sprawdzeniu wszystkich opcji, kliknij dalej i kontynuuj proces rezerwacji.

  W niektórych państwach wynajmu oferujemy specjalne promocje upgrade. Jest to np. bezpłatna zamiana klasy samochodów na wyższą, bądź polepszenie wyposażenia np. w system nawigacji lub możliwość zameldowania dodatkowego kierowcy gratis.

  Następny etap to zakończenie procesu rezerwacji.

  Wypełnij formularz z danymi osobowymi kierowcy głównego, podaj numer lotu, aby wypożyczalnia mogła zatrzymać samochód na wypadek opóźnienia lotu. Na zakończenie rezerwacji podaj numer karty kredytowej i potwierdź, że akceptujesz ogólne warunki Auto Europe i warunki wynajmu. Zwróć szczególną uwagę na informację, jakie opłaty wliczono w cenie, a jakie ewentualne opłaty uiszcza się w lokalnej wypożyczalni.

  Wynajem jednokierunkowy - zakończenie rezerwacji

  Po dokonaniu rezerwacji klient Auto Europe otrzymuje voucher potwierdzający w formie PDF na adres e-mail. Na voucherze znajdują się wszystkie informacje związane z wynajmem samochodu w jedną stronę. Jeśli masz pytania, odwiedź naszą stronę pomoc lub skontaktuj się z nami.

  Prawie każda wypożyczalnia oferuje wynajem w jedną stronę zarówno w kraju, jak i za granicą. Forma takiej usługi nazywana jest w branży turystycznej w języku angielskim „one way”. Auto Europe jako firma pośrednicząca w wynajmie z ponad 60 letnim doświadczeniem przykłada wszelkich starań, by zapewnić klientom jak najlepszy serwis. W przypadku, gdy klient zamierza wynająć samochód w jedną stronę, my potwierdzamy z wypożyczalnią możliwość takiej usługi i wszystkie ewentualne dodatkowe koszty związane z wynajmem.