Auto Europe

 • POLSKA
 • Skontaktuj się z naszymi specjalistami

  RUCH DROGOWY NA AUTOSTRADZIE

  Wynajem samochodów na całym świecie
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Wynajem samochodów na całym świecie

  Podróżuj ze stylem na autostradzie

  Chcesz odpocząć od codziennej rutyny i przeżyć wspaniałą podróż? Wypożycz samochód luksusowy w Auto Europe i ruszaj w drogę po Europie. Nie znasz przepisów ruchu drogowego na autostradach za granicą? Oto kilka ciekawostek w poniższej infografice!

  Aby wypożyczyć samochód luksusowy, wypełnij formularz po lewej stronie.

  Niemcy

  Marzysz o Porsche 911 o mocy: 294 kW, z 400 KM i z maksymalną prędkością: 302 km/h? W Niemczech możesz wypożyczyć samochód luksusowy następujących marek: Mercedes, Porsche, Audi, BMW, Maserati i wiele innych. Autostrady w Niemczech są bezpłatne i w większości bez ograniczenia prędkości. Lubisz szybką jazdę? Niemieckie autostrady należą do najlepszych na świecie!

  Uwaga: w Niemczech w sezonie zimowym samochody muszą być wyposażone w opony zimowe.

  Austria

  Masz ochotę na jazdę Mercedesem GLK o mocy: 255 kW, z 302 KM i z maksymalną prędkością: 209 km/h podczas pobytu w Austrii? Pamiętaj, że w Austrii ograniczenie prędkości na autostradach wynosi 130 km/h i dość często przeprowadzane są kontrole radarowe. W przypadku naruszenia ograniczenia prędkości mandat musi być zapłacony bezpośrednio na miejscu. Dopuszczalna zawartość alkoholu we krwi to 0,5 promila (0,1 promila dla kierowców posiadających prawo jazdy krócej niż dwa lata).

  Nie zapomnij: na austriackich autostradach każdy samochód musi być wyposażony w winietę, a w sezonie zimowym w odpowiednie ogumienie.

  Belgia

  Wybierasz się do Belgii? Wypróbuj szybką jazdę sportowym Audi A5 Sportback o mocy: 200 kW, z 272 KM i z maksymalną prędkością: 250 km/h! Jednak trzeba pamiętać, że w Belgii maksymalna dopuszczalna prędkość na autostradzie to 120 km/h. Belgijskie autostrady są bardzo dobrze oświetlone i widoczne z wyjątkiem godzin nocnych: od 0:30 do 5:30 (w celu oszczędzania energii). W Belgii przejazd po autostradzie jest bezpłatny. Maksymalna tolerowana zawartość alkoholu we krwi wynosi 0,5 promila. Za naruszenie limitu kierowca płaci mandat w gotówce w połączeniu z unieruchomieniem pojazdu.

  Francja

  Jak myślisz, jakie to uczucie siedzieć za kierownicą Ferrari F12 Berlinetta o mocy: 545kW, z 741 KM i z maksymalną prędkością: 340 km/h? Jazda takim modelem auta to z pewnością wspaniałe doświadczenie! We Francji dostępne są marki jak np.: Mercedes, Jaguar, BMW, Audi, Maserati, Porsche, Lamborghini, Rolls Royce... Niektóre odcinki francuskich autostrad są płatne a dopuszczalna maksymalna prędkość to 110 - 130 km/h. We Francji tolerowane stężenie alkoholu we krwi wynosi 0,5 promila.

  Wielka Brytania

  Wyobraź sobie, że na ulicach Londynu wszystkie oczy przechodniów skierowane są na Ciebie, gdy prowadzisz eleganckie auto marki Astron Martin! Samochód ten o mocy: 380 kW, z 515 KM i z najwyższą prędkością: 295 km/h to arcydzieło w dziedzinie samochodów luksusowych! Trzeba jednak pamiętać, że w Wielkiej Brytanii na autostradzie i jezdniach dwupasmowych prędkość ograniczona jest do 112 km/h a ruch uliczny jest lewostronny. W Londynie pobierana jest opłata, tzw. Congestion Charge, natomiast w większości miast przejazd po autostradzie jest bezpłatny. Ponadto jazda samochodem z zawarością alkoholu we krwi powyżej 0,5 promila nie jest dozwolona.

  Portugalia

  Zwiedź Faro samochodem luksusowym! Nowoczesny design i najnowszą technologię możesz wypróbować podróżując BMW M5 Series! Auto o mocy 225 kW, z 306 KM i z maksymalną prędkością:
  120 km/h zapewnia najwyższy komfort. Uwaga: portugalskie autostrady są płatne a rozliczenie odbywa się w większości odcinków elektronicznie. Dopuszczalny poziom alkoholu we krwi to 0,5 promila.

  Podróżuj ze stylem na autostradzie