Auto Europe

 • POLSKA
 • Skontaktuj się z naszymi specjalistami

  KATEGORIA ECONOMY
  AUTO EUROPE

  Wynajem samochodów na całym świecie
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Wynajem samochodów na całym świecie

  Wypożycz samochód kategorii economy w Auto Europe

  Wypożyczalnia samochodów kategorii economySamochody kategorii economy są idealne dla turystów, którzy planują podróżować na krótkich odcinkach tras lub chcą zwiedzać miasta bez korzystania z autobusów i taksówek. Grupa samochodów economy jest najczęściej wynajmowaną przez studentów, pary i małe rodziny oraz osoby podróżujące z niewielką ilością bagażu. Do najbardziej znanych pojazdów klasy economy w Europie zaliczany jest Volkswagen Polo, dostępny z manualną lub automatyczną skrzynią biegów. W naszej ofercie możliwy jest także wynajem VW Polo z silnikiem benzynowym lub diesel. W aucie zmieszczą się maksymalnie cztery osoby, dwie średniej wielkości walizki i jedna torba podręczna. Chcesz zaoszędzić i być mobilny? Skorzystaj z usługi Auto Autope i wypożycz samochód z klasy economy!

  Wynajem samochodów klasy economy

  Nie ważne, gdzie zamierzasz spędzić urlop, Auto Europe jest Twoim partnerem, jeżeli chcesz wynająć samochód. Obojętnie czy w Lizbonie, Paryżu czy Londynie - w naszej ofercie możesz znaleźć samochody ekonomiczne po najlepszej cenie i do tego na każdym kontynencie całego świata. Oferujemy różne modele w klasie economy, tak aby każdy turysta mógł zarezerwować ulubioną markę i mógł być mobilny na czas pobytu w innym kraju. Planujesz zrobić zapasy i wybierasz się na większe zakupy? Oczywiście możesz skorzystać z wynajmu samochodu klasy ekomomicznej nie tylko za granicą, ale także w większości miast w Polsce. Samochodem economy pokonasz wybraną przez Ciebie trasę i nie wydasz fortuny na paliwo! W aucie kategorii ekonomicznej jest wystarczająco miejsca dla dwójki dzieci i dwóch dorosłych na wypadek, gdy potrzebujesz poruszać się na wakacjach z rodziną.

  Czym charakteryzuje się samochód kategorii economy?

  Kategoria economy jest ulubioną klasą samochodów wśród turystów, ponieważ niewielkie wymiary modeli umożliwiają wygodną jazdę, a zaniżone zużycie paliwa pozwala na większą oszczędność. Pojazdy klasy ekonomicznej mają dobrą moc silnika, tak, że dojazd nawet po nierównych i pagórkowatych drogach np. Sycylii nie jest problemem.

  Historia samochodów klasy economy

  Na początku rozwoju przemysłu motoryzacyjnego samochody klasy ekonomicznej były dostępne tylko dla bogaczy. Sytuacja ta zmieniła się w roku 1908 wraz z produkcją Forda Modelu T. Konstruktorami tego modelu byli Henry Ford, C. Harold Wills, József Galamb i Jeno Farkas. Głównym motywem utworzenia auta była intencja wyprodukowania samochodu dla przeciętnej amerykańskiej rodziny. Dodatkowo Ford T miał być tanim, prostym w obsłudze i łatwym w naprawie samochodem. Na przełomie lat produkcja modeli samochodów szybko wzrosła. Obecnie producenci samochodów oferują olbrzymi wybór marek samochodów dostępnych we wszystkich kierunkach świata.

  Zalety i wady samochodów kategorii economy

  Główną zaletą samochodów kategorii economy jest niska eksploatacja paliwa. Podróżując samochodem ekonomicznym można zaoszczędzić pieniądze na tankowaniu i przeznaczyć je na inne przyjemności w czasie urlopu.

  Innym atutem samochodu klasy ekonomicznej jest dość szeroka przestrzeń wnętrza mimo niewielkich wymiarów auta. Oprócz sprawnego przemieszczania się nawet w szycie ruchu ulicznego można łatwo znaleźć miejsce na zaparkowanie auta.

  Samochdy klasy economy wyposażone są jednak w niewielki bagażnik, a to może być utrudnieniem transportu walizek, w momencie, gdy wyjeżdżasz na długi okres czasu i zabierasz ze sobą kilka sztuk bagażu. W tej sytuacji warto jest wynająć większy samochód np. kategorii kompaktowej.

  Oszczędna jazda samochodem klasy economy

  Jednym z najważniejszych kryteriów przy rezerwacji samochodu na urlop jest zużycie paliwa. Auto Europe oferuje samochody ekonomiczne na wynajem jak np. Volkswagen Polo, czy Fiat 500, aby zapewnić mobilność miłośnikom turystyki.

  Dla osób potrzebujących więcej miejsca na bagaż dobrym wyborem jest np. 4-drzwiowy Seat Ibiza Kombi. Samochód ten posiada wystarczająco dużo miejsca na walizki i pozwala na podróżowanie małej rodzinie np. w słynnym hiszpańskim mieście Malaga.

  Rezerwuj samochodów kategorii economy w Auto Europe

  Działalność Auto Europe zajmuje się pośrednictwem wynajmu samochodów na całym świecie. Poprzez współpracę z wypożyczalniami oferujemy ekonomiczne samochody do wynajęcia w najniższej cenie na rynku. Na wypadek, gdy zrobisz rezerwację w internecie, a potem zmienisz plany - nie martw się! W Auto Europe możesz anulować zamówienie samochodu bezpłatnie do 48 godzin przed obiorem!

  Masz pytania albo potrzebujesz doradztwa? Skontaktuj się z nami pod numerem telefonu 222 639 537.

  Popularne modele Economy

  Poniżej znajduje się wybór niektórych z najpopularniejszych modeli wypożyczanych samochodów Economy w naszej flocie.

  Audi A1 wynajem samochodów Chevrolet Aveowynajem samochodów Citroen C3 wynajem samochodów
  Audi A1 Chevrolet Aveo Citroen C3
  Fiat Punto wynajem samochodów Ford Fiesta wynajem samochodów Hyundai i20 wynajem samochodów
  Fiat Punto Ford Fiesta Hyundai i20
  Mitsubishi Mirage wynajem samochodów Nissan Micra wynajem samochodów Opel Corsa wynajem samochodów
  Mitsubishi Mirage Nissan Micra Opel Corsa
  Renault Clio wynajem samochodów Seat Ibiza wynajem samochodów VW Polo wynajem samochodów
  Renault Clio Seat Ibiza Volkswagen Polo

  Informacje o wypożyczalni i kategoriach samochodów

  Mini Kompaktowa Średnia
  Rodzinna SUV Van
  Luksusowa Kabriolety