Auto Europe

 • POLSKA
 • Skontaktuj się z naszymi specjalistami

  TANI WYNAJEM SAMOCHODÓW W NIEMCZECH

  Wynajem samochodów na całym świecie
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Wynajem samochodów na całym świecie

  Wypożyczalnia samochodów w Niemczech - kraj pełen wrażeń

  Wypożyczalnia samochodów w Niemczech

  Od niesamowitego piękna Alp po znakomite barokowe pałace w Bawarii, Niemcy to wyjątkowe turystyczne miejsce docelowe z niesamowitą różnorodnością i najwyższymi możliwymi standardami. Dzięki doskonałemu systemowi dróg i autostrad (Autobahnen), nie ma lepszego miejsca na wynajem samochodu i wybrania się na wycieczkę krajoznawczą z rodziną lub przyjaciółmi i zwiedzania różnych regionów tego czarującego kraju.

  Pełen życia Berlin to miasto pełne kontrastów z bogatą historią, nietypową dla większości Europejskich stolic. Żaden odwiedzający nie może przegapić szybkiego zdjęcia przy Checkpoint Charlie przed przejściem przez symbol postępu i zjednoczenia - znaną na całym świecie Bramę Brandenburską. I oczywiście Monachium, klejnot Bawarii i miejsce przepełnione posągami, pierwszej klasy muzeami i licznymi okazjami zakupów.

  Niemcy to kraj pełen potężnych, krenelażowych zamków, poszarpanych szczytów Alp, niesamowitej kultury i rozległe połacie urodzajnych winnic, z których parę sięga czasów Cesarstwa Rzymskiego. Jest to też kraj, który wyznacza standardy nowoczesnego rozwoju turystyki, między innymi przez usilne starania zachowywania i ochrony tradycyjnego i bogatego dziedzictwa.

  Wybierz się na wycieczkę przez Altes Land z Hamburga do Stade, aby podziwiać dzikie zielone tereny północnych Niemiec, przed udaniem się na zwiedzanie kwintesencji miast uzdrowiskowych, czyli Wiesbaden, Akwizgran (Z ośmioboczną kaplicą Palatynów Karola Wielkiego z VIII wieku) i Baden-Baden. Z drugiej strony, turyści odwiedzający kraj zimą, nie mogą przegapić tradycyjnych marketów świątecznych rozkładanych na rynkach w miastach, na których możesz kupić regionalne przysmaki i popić je gorącym winem.

  Założone w 1954, Auto Europe ma dobrze ugruntowaną pozycję pośrednika wynajmu samochodów z setkami miejsc odbioru i zwrotu pojazdów w całych Niemczech, w tym we Frankfurcie, Hanowerze i Dortmundzie. Kilka kliknięć myszką i możesz potwierdzić swoją rezerwację za pomocą wyszukiwarki Auto Europe, wpisując datę wyjazdu i punkt docelowy, a następnie wybierając najlepszą ofertę w najlepszej gwarantowanej cenie dostępnej w internecie! Możesz zaoszczędzić jeszcze więcej, jeśli załapiesz się na naszą specjalną promocję, gdzie dostępne są darmowe upgrades, GPS jest wliczone w cenę, darmowe opony zimowe itd.

  Nasi specjaliści od wynajmu są dostępni, aby pomóc ci zarezerwować pojazd, jaki oferuje wybrana przez Ciebie wypożyczalnia samochodów w Niemczech, przez siedem dni w tygodniu, dlatego jeśli masz jakieś pytania lub potrzebujesz porady podczas planowania trasy przejazdu, skontaktuj się z nami pod numerem: +48 222 639 537, a nasi agenci z przyjemnością Ci pomogą. Przed dokonaniem rezerwacji sprawdź opinie o wypożyczalni samochodów w Niemczech na naszej stronie i poznaj doświadczenia naszych klientów.

  Aby dowiedzieć się więcej o wynajmowaniu samochodów w Niemczech, kliknij odpowiednią sekcję poniżej:

  Nasze partnerskie wypożyczalnie samochodów Wynajem samochodów FAQ Kategorie samochodów

  Gdzie mogę odebrać samochód wynajęty w Niemczech

  Niejedna wypożyczalnia samochodów w Niemczech da Ci ogromne możliwości odbioru i zwrotu pojazdu w licznych kluczowych lokalizacjach w całym kraju, w tym w Düsseldorfie, Stuttgarcie i Frankfurcie.

  Jeśli odwiedzasz Bawarię i resztę południowych Niemiec, mamy mnóstwo doskonałych miejsc na wynajem samochodu, głównie w Monachium, gdzie możesz odebrać pojazd na lotnisku, głównej stacji kolejowej i innych dogodnych lokalizacjach w centrum miasta. Berlin jest równie dostępny dla ludzi wynajmujących samochód w Niemczech, z punktami odbioru na lotnisku Brandenburg na stacji Hauptbahnhof i w centrum miasta.

  Kiedy rezerwujesz samochód na wynajem z Auto Europe, możesz wybierać spośród 24,000 lokalizacji w ponad 180 różnych miejscach docelowych na świcie, a Niemcy znajdują się wysoko na ich liście. Możesz odebrać swój wynajęty pojazd na głównych lotniskach w kraju, stacjach kolejowych i w innych dogodnych miejscach odbioru w centrach miast.

  Planując wycieczkę po dużym i zróżnicowanym kraju jak Niemcy, wymaga czasu, zwłaszcza jeśli nie jesteś zaznajomiony z krajem. Jeśli nie możesz znaleźć odpowiedzi na swoje pytania na tej stronie, nasi wielokrotnie nagradzani specjaliści w Auto Europe są dostępni przez 7 dni w tygodniu pod numerem +48 222 639 537, jeśli masz dodatkowe pytania. Zamieściliśmy też artykuł na naszym blogu, gdzie znajdziesz kilka porad odnośnie tego, jak przygotować się do wyjazdu i co zrobić kiedy będziesz już odbierać pojazd.

  Porównaj stawki wynajmu samochodów na najpopularniejszych lotniskach i stacjach kolejowych w Niemczech

  Rezerwuj z najlepszą wypożyczalnią w Niemczech

  Jako jeden z wiodących pośredników wynajmu samochodów, Auto Europe współpracuje blisko z licznymi najlepszymi wypożyczalniami na świecie, w tym z Thrifty, Budget, Avis, Europcar i Hertz, a także z najbardziej godnymi zaufania lokalnymi dostawcami, jak Buchbinder.

  Gwarancja ceny od Auto Europe oznacza, że nasi klienci nie znajdą nigdzie niższej ceny, z dodatkową przewagą anulowania rezerwacji do 48 godzin przed odbiorem pojazdu, bez żadnych opłat. Oprócz oferowania najniższych stawek dla ludzi poszukujących taniej wypożyczalni w Niemczech, z dumą możemy mówić, że nasi dostawcy mają największe floty nowoczesnych pojazdów, z odpowiednim pojazdem zawsze dostępnym dla właściwej osoby w odpowiedniej cenie.

  Informacje o wypożyczalni samochodów Buchbinder Informacje o wypożyczalni samochodów Dollar Informacje o wypożyczalni samochodów Thrifty
  Informacje o wypożyczalni samochodów Hertz Informacje o wypożyczalni samochodów Avis Informacje o wypożyczalni samochodów Sixt

  Wybierając naszych partnerów, najważniejsze jest dla nas zawsze upewnienie się o standardach i jakościach usług, aby były one tak wysokie, jak nasze własne, aby doświadczenia naszych klientów decydujących się na wynajem samochodów w Niemczech było jak najprostsze i najprzyjemniejsze z możliwych.


  Często zadawane pytania o wynajmie samochodów w Niemczech

  Skontaktuj się z namiCelem tej sekcji jest dostarczenie odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania, jakie mogą się pojawić podczas wynajmu samochodów w Niemczech. Poniżej znajdziesz liczne informacje na temat różnych aspektów, od ograniczeń wiekowych, wyjazdów poza granicę przez lokalne zasady ruchu drogowego do płatnych autostrad, wybierania najlepszego zabezpieczenia i dodawania kierowcy do najmu, aby ułatwić przejazdy na długich trasach. Kliknij odpowiedni link i znajdziesz wszystkie informacje jakie potrzebujesz, jeśli wolisz, możesz zawsze skontaktować się z jednym z naszych specjalistów, którzy są dostępni 7 dni w tygodniu i pomogą Ci rozwiązać jakiekolwiek problemy możesz mieć przed dokonaniem rezerwacji.


  Jaki jest wymagany wiek, aby wypożyczyć samochód w Niemczech?

  W Niemczech musisz mieć zazwyczaj przynajmniej 18 lat. Niektóre wypożyczalnie wyznaczają limit młodego kierowcy nieco wyżej i nie wypożyczą samochodu kierowcom poniżej 21 roku życia. Jeśli wypożyczasz samochód po raz pierwszy, czy to w Niemczech, czy gdziekolwiek indziej na świecie, mamy liczne porady dla tych, co nie zdobyli jeszcze większego doświadczenia, a którzy mogą się poradzić naszego artykułu na blogu, przeznaczonego specjalnie dla nich, aby pomóc przy dokonywaniu rezerwacji i w trakcie wynajmu. Jeśli chcesz wiedzieć więcej o ogólnych ograniczeniach wiekowych, nasza specjalna sekcja dostarcza szczegółowych informacji odnośnie wszystkich limitów wiekowych zarówno dla młodych kierowców jak i seniorów.

  Kierowcy poniżej 26 roku życia, muszą pamiętać, że w większości przypadków wciąż będą zobowiązani do uiszczenia opłaty młodego kierowcy, która może być do zapłacenia oprócz standardowej stawki za wynajem. Proszę pamiętać, że opłaty te zawsze pobierane są lokalnie, ale z łatwością można sprawdzić, ile będzie wynosiła opłata, klikając ikonę informacyjną po wybraniu miejsca docelowego i preferowanego pojazdu/ dostawcy podczas dokonywania rezerwacji przez wyszukiwarkę Auto Europe. Wysokość opłaty za młodego kierowcy jest też wyszczególniona w ogólnych warunkach na voucherze, jaki otrzymasz na adres e-mail po potwierdzeniu rezerwacji. Ważne jest też, by zawsze podać swój dokładny wiek podczas dokonywania rezerwacji na stronie Auto Europe, aby zostać odpowiednio poinformowanym o możliwych ograniczeniach, jakie mogą dotyczyć Twojej rezerwacji.

   

  Czy mogę wynająć samochód w Niemczech w jednym miejscu i zwrócić w innym?

  Tak, podobnie jak w innych popularnych miejscach docelowych możesz odebrać wynajęty pojazd w jednym miejscu w Niemczech i zwrócić go w innym, w tym w niektórych sąsiednich krajach. Należy pamiętać, że obowiązuje dodatkowa opłata, jeśli wybiera się wynajem w jedną stronę, która narzucana jest przez dostawcę i pobierana w lokalnej walucie (EUR). Warto też wiedzieć, że mogą też pojawić się ograniczenia w zależności od kategorii, minimalnego czasu pobytu i podróżowaniu pomiędzy poszczególnymi miastami czy lokalizacjami. Sprawdź naszą stronę z informacjami o wynajmie w jedną stronę.

  Samochody z większości kategorii Auto Europe można prowadzić wszędzie w Zachodniej Europie bez żadnych ograniczeń, w tym w Austrii, Szwajcarii i Holandii. Jednak z powodu regulacji ubezpieczeniowych, warto pamiętać, że w zależności od kategorii nakładane są ograniczenia, jak w przypadku kategorii luksusowej kategorii lub kiedy chcesz pojechać do konkretnego kraju. Warto też wspomnieć, że kierowcy MUSZĄ uwzględnić zamiar wyjazdu do innego kraju podczas dokonywania rezerwacji, a każdy kraj musi być zaznaczony na voucherze. Innymi słowy, musisz poinformować Auto Europe o swoich planach podróży podczas rezerwacji, zwłaszcza jeśli zamierzasz przekroczyć pojazdem granicę, co wymaga zatwierdzenia ze strony dostawcy przed ukończeniem rezerwacji.

  Z powodu niektórych regulacji dotyczących zabezpieczeń samochodu, niektóre ograniczenia dotyczą konkretnie kategorii luksusowej i podróży do konkretnych krajów. Jeśli planujesz podróż do Wschodniej Europy, musisz wiedzieć, że decyzja na zezwolenie na przejazd pochodzi wyłącznie od dostawcy, a nie Auto Europe. Możemy jednak skontaktować się z wypożyczalnią w Twoim imieniu, by dowiedzieć się jakie mogą wystąpić opłaty lub ograniczenia podczas podróży po tej części Europy.

  Wszystkie opłaty za przejazd w jedną stronę (bez VAT) zaznaczone są podczas wyszukiwania, poniżej stawki za wynajem samochodu, a ich wysokość jest podawana klientom także po zatwierdzeniu rezerwacji. Proszę pamiętać, że Auto Europe nie pobiera tych opłat, a cała kwota trafia do dostawcy. Mimo wszystko czujemy się zobowiązani powiadomić naszych klientów o wszystkich dodatkowych opłatach podczas wynajmu samochodu w Niemczech, aby zapewnić im jak najlepszy poziom usług i pomóc im podjąć odpowiednie decyzje. Każdy dostawca wyznacza swoje ceny niezależnie, dlatego niektóre wypożyczalnie mogą pobierać znacznie niższe opłaty przy odbiorze i zwrocie w tych samych miejscach, podczas gdy inne wypożyczalnie mogą w ogóle nie mieć takiej opcji! Wynika to z tego, że wszystkie wypożyczalnie działają niezależnie, mają inne oferty i inne lokalizacje.

  Podczas planowania podróży, warto jest wiedzieć o wszystkich ograniczeniach i czy dotyczą też Ciebie. Aby się o nich dowiedzieć, kliknij ikonę informacyjną, a następnie sprawdź ogólne warunki podczas wyszukiwania samochodu na stronie Auto Europe. Wszystkie ważne informacje są też jasno przedstawione na voucherze, jaki otrzymasz po zatwierdzeniu rezerwacji.

   

  Czy potrzebuję karty kredytowej, by wynająć samochód w Niemczech?

  Tak. Karty kredytowe to standardowy wymóg kiedy odbierasz samochód wynajęty w Niemczech, ponieważ wypożyczalnie blokują kwotę za depozyt na karcie kredytowej. Kwota ta zostaje zwrócona krótko po tym, jak zwrócisz pojazd bez żadnych szkód i w pełni funkcjonalny. W niektórych przypadkach blokada na karcie kredytowej może być ominięta, jeśli klient zakupi pakiet bez udziału własnego, co łączy się z nieopłacaniem kosztów naprawy jeśli pojazd zostanie uszkodzony lub zniszczony.

  Ludzie często są zdiwieni kiedy ich karty debetowe są odrzucone podczas wynajmu samochodu w Niemczech, dlatego upewnij się, że masz przy sobie kartę kredytową (Visa, Mastercard, Diners lub American Express) wystawioną na głównego kierowcę i masz odpowiednie środki, zanim przyjedziesz po odbiór. Dla tych, co wynajmują samochód luksusowy, lokalne wypożyczalnie mogą wymagać przedstawienia dwóch kart kredytowych wystawionych na głównego kierowcę. Wszystkie informacje, jakie potrzebujesz, odnośnie kart kredytowych, znajdziesz podczas dokonywania rezerwacji. Po wybraniu dat, miejsca docelowego i konkretnego samochodu/ wypożyczalni, kliknij ikonę informacyjna, by sprawdzić informacja o płatności w wypożyczalni.

  Pamiętaj, że żadko kiedy wypożyczalnie uznają karty debetowe. Jednak warto zaznaczyć, że główny kierowca będzie potrzebował karty kredytowej wystawionej na swoje imię i nazwisko, aby odebrać wypożyczony pojazd, ponieważ lokalny dostawca zablokuje kwotę depozytu na czas trwania wynajmu, aby następnie ją zwolnić jeśli pojazd zwrócony jest bez uszkodzenia Sprawdź nasz wpis na blogu z informacjami o kartach kredytowych i depozycie przed wyruszeniem w trasę.

   

  Jakie są najważniejsze przepisy drogowe w Niemczech?

  Kiedy wybierasz się w podróż po Niemczech, warto jest być zaznajomionym z lokalnymi zasadami ruchu drogowego, aby cieszyć się spokojnymi doświadczeniami w tym wspaniałym kraju. Celem poniższej sekcji jest pomóc Ci w przemieszczaniu się po niemieckich drogach z lepszym zrozumieniem najważniejszych zasad drogowych i regulacji. Chcemy też pomóc Ci w uniknięciu zostania zatrzymanym przez policję i otrzymaniu mandatu za przekroczenie prędkości, korzystania z telefonu, niezapiętych pasów itd.

  Ograniczenia prędkości w Niemczech wynoszą 50 k/h na terenie zabudowanym, 100 k/h na pozostałych drogach. Podczas jazdy na słynnych autobahns (około 13,000 kilometrów tras łącznie), jakie łączą główne niemieckie miasta, napotkasz się na dwa rodzaje ograniczeń prędkości: sugerowany i obowiązkowe. W zależności od odcinka autobahn, na którym się znajdujesz, znajdziesz 'sugerowane' ograniczenia prędkości na niebieskich, kwadratowych znakach (trzymaj się prawej strony, ponieważ samochody jeżdżą tu czasem niebezpiecznie szybko!) natomiast 'obowiązkowe' ograniczenia prędkości widnieją na czerwonych okrągłych znakach. W nagłym przypadku lub, gdy zepsuje Ci się samochód, możesz zadzwonić pod numer alarmowy 112 w dzień czy w nocy, by skontaktować się z lokalną policją, strażą pożarną lub karetką pogotowia. Połączenie jest darmowe jeśli dzwonisz z telefonu stacjonarnego, lub komórkowego.

  Proszę również pamiętać, że pasy bezpieczeństwa są obowiązkowe dla wszystkich osób w pojeździe, w tym dla kierowcy, który musi też posiadać przy sobie prawo jazdy oraz dokumenty rejestracyjne pojazdu przez cały czas. Musisz się również upewnić, że dzieci mają zapięte pasy, a te poniżej 11 roku życia (lub poniżej 150 cm) muszą siedzieć z tyłu pojazdu. Podróżując z dziećmi, wiedz, że wynajęcie fotelika jest obowiązkowe dla dzieci poniżej 12 roku życia i siedzą z tyłu, choć ograniczenia wagi/wzrostu mogą się różnić w zależności od dostawcy. Nigdy nie korzystaj z telefonu podczas jazdy (choć zestawy głośnomówiące są dozwolone) i zawsze musisz włączać światła kiedy wjeżdżasz do tunelu. Tankowanie nie jest problemem w Niemczech; Stacji benzynowych jest pod dostatkiem i są otwarte od 8 do 20, natomiast w większych miastach i na autobahns są czynne 24/7.

  Niemcy to bardzo zdyscyplinowany kraj, w którym bardzo wysokie mandaty czekają tych, którzy złamią zasady na drogach. Przykładowo, zważ, że możesz otrzymać mandat za zaparkowanie w kierunku odwrotnym do ruchu drogowego, przejechanie na czerwonym świetle lub niezatrzymanie się przy znaku stop, za co możesz zapłacić do € 400! Jeśli otrzymasz mandat w Niemczech, najpierw musisz się skontaktować z wypożyczalnią tak szybko jak to możliwe, aby załatwić sprawę płatności. Niektórzy kierowcy doświadczyli przybywających listów ze wzrastającą kwotą do zapłaty, jeśli nie uiścili kwoty mandatu od razu. W większości przypadków wypożyczalnie automatycznie pobiorą kwotę z Twojej karty kredytowej, razem z niewielką opłatą administracyjną.

   

  Jakie są opłaty drogowe, gdy wypożyczam samochód w Niemczech?

  Odwiedzający nie muszą nic płacić podczas jazdy samochodem w Niemczech, co sprawia, że jest to najtańszy kraj na wycieczki krajoznawcze w Europie. Mimo wszystko, jeśli planujesz wizytę w sąsiedniej Austrii, zwróć uwagę na winietę, jaką będziesz potrzebować podczas przejazdu na austriackich autostradach krajowych, znanych również autobahns. Naklejkę tę należy umieścić na przedniej szybie, aby automatycznie zarejestrować pobranie opłaty za każdym razem kiedy przejedziesz przez bramki. Winietę można otrzymać podczas odbioru pojazdu od dostawcy lub możesz zakupić ją na stacji benzynowej, lub na większych przejazdach granicznych pomiędzy Niemcami a Austrią. Wjazd do Austrii lub Szwajcarii bez winiety jest nielegalny i może podlegać wysokim mandatom.

   

  Jakiego potrzebuję ubezpieczenia, gdy wypożyczam samochód w Niemczech?

  Stawki od Auto Europe zawsze zawierają legalnie wymagane minimum zabezpieczenia oraz CDW (Ograniczenie odpowiedzialności za szkody) z lub bez udziału własnego, w zależności od dostawcy. Pamiętaj, że CDW zazwyczaj nie obejmuje szkód dokonanych na oponach, szkle, wnętrzu samochodu, dachu itd. Nasze stawki zawierają też ochronę przed kradzieżą (TP), z lub bez udziału własnego, co znów zależy od wypożyczalni, w której wynajmujesz pojazd.

  Możesz znaleźć wszystkie wymagane informacje odnośnie zabezpieczeń (jak CDW, kradzież, OC itd.) szybko i łatwo, kiedy wynajmujesz samochód w Niemczech. Po wybraniu odpowiednich dat, miejsca docelowego i pojazdu, kliknij ikonę informacyjną, gdzie wszystko jest dokładnie wyszczególnione. Prześlemy Ci też na e-mail wszystkie warunki i informacje, kiedy Twoja rezerwacja zostanie potwierdzona.

  Jak to się często zdarza, wybrana przez Ciebie wypożyczalnia może próbować sprzedać Ci dodatkowe ubezpieczenie, kiedy pojedziesz odebrać pojazd. Tego rodzaju zabezpieczenia zawierają, choć nie zawsze, PAI (Ubezpieczenie Następstw Nieszczęśliwych Wypadków), PEC (Zabezpieczenie rzeczy osobistych), Super CDW, ubezpieczenie Seguro Relax, pomoc drogową itd. Pamiętaj, że NIE musisz wykupywać dodatkowego ubezpieczenia i możesz wybrać, czy chcesz je dodać, czy nie. Należy też wspomnieć, że Auto Europe nie zwraca kosztów za lokalnie wykupione ubezpieczenia czy opłaty, nawet jeśli kierowca zda sobie sprawę, że nie potrzebnie je wykupywał po oddaniu samochodu.

  Ponieważ ubezpieczenia przy wypożyczaniu samochodów mogą być nie zawsze zrozumiałe dla podróżników, radzimy zajrzeć na naszą stronę o zabezpieczeniach wynajmu samochodów oraz o zwrocie udziału własnego z Super Cover, jaki oferuje Auto Europe dla swoich klientów.

   

  Czy mogę zarejestrować dodatkowego kierowcę do mojego wynajmu samochodu w Niemczech?

  Jak najbardziej! Właściwie łatwiej jest dodać kierowcę podczas wynajmu samochodu w Niemczech z Auto Europe. Niektóre wypożyczalnie mają już wliczoną opłatę za dodatkowego kierowcę w swoich stawkach, a niektóre będą pobierały opłatę za dzień podczas odbioru pojazdu, a w każdym przypadku wysokość tej kwoty zależy zawsze od dostawcy.

  Każdy dodatkowy kierowca musi zostać wstępnie zarejestrowany w wypożyczalni, w momencie zatwierdzania rezerwacji, kiedy będą musieli przedstawić takie same dokumenty jak główny kierowca w momencie odbioru (jak prawo jazdy, paszport lub dowód osobisty oraz międzynarodowe prawo jazdy jeśli jest wymagane).

  Często można dodać kierowcę bez dodatkowych opłat w miejscach docelowych na całym świecie, w tym w Niemczech, podczas dokonywania rezerwacji przez wyszukiwarkę Auto Europe. Kiedy planujesz wycieczkę, nie zapomnij sprawdzić stronę Auto Europe z ofertami dodatkowego kierowcy gratis, aby zobaczyć jacy dostawcy są objęci tą specjalną ofertą.

  Cena za dodatkowego kierowcę jest zawsze jasno przedstawiona na stronie Auto Europe, a można ją sprawdzić, klikając ikonę informacyjną przy wybranym samochodzie, by zobaczyć wysokość ceny za tę usługę. Opłata za dodatkowego kierowcę ukazana jest też na voucherze, jaki wysyłany jest na Twój adres e-mail po zatwierdzeniu rezerwacji.

  Pamiętaj, że jeśli samochodem będzie prowadziła osoba niezarejestrowana na kontrakcie, automatycznie ubezpieczenia przestaną być ważne, co sprawi, że osoba ta będzie zobowiązana do pokrycia wszystkich kosztów w przypadku uszkodzenia pojazdu, wypadku, czy jeśli pojazd zostanie skradziony. Co za tym idzie, zawsze należy upewnić się, że dodatkowy kierowca ma zezwolenie na prowadzenie pojazdu w celach ubezpieczeniowych, co powinno być dokonane podczas odbioru pojazdu.

   

  Czy potrzebuję naklejki emisyjnej podczas wynajmu samochodu w Niemczech?

  Tak, pojazdy w Niemczech muszą mieć naklejki emisyjne. Wypożyczalnie samochodów w Niemczech dostarczą ci taką naklejkę (znaną jako Umweltplakette), ponieważ jest to wymóg prawny w większości większych miast, jak w Berlinie, Monachium, Frankfurcie, Bonn, Stuttgarcie, Kolonii i Hanowerze. Wiąże się to z planem niemieckiego rządu, aby ulepszyć jakość powietrza w strefach wysokiej emisji, zakazując wjazdu do niektórych części centrum miasta, w zależności od emisji danego pojazdu. Schemat kolorów wskazuje, ile zanieczyszczenia powoduje samochód w zależności od standardów emisyjnych. Każde miasto ma swoje własne wytyczone strefy, standardy emisyjne oraz ograniczenia czasowe, dlatego wjeżdżając do miasta, którego nie znasz, upewnij się, że sprawdzisz znaki Umweltzone, aby uniknąć kary.

  Ponieważ z każdym rokiem przybywa samochodów na drogach, jakieś kroki należy podejmować, aby zredukować emisje, zwłaszcza w najbardziej zabudowanych miejscach. Każdy wie, że spaliny są niezwykle szkodliwe dla zdrowia i otoczenia, dlatego właśnie zostały wprowadzone zielone strefy, których ma być coraz więcej, nie tylko w Niemczech, ale w całej Europie i innych miejscach na świecie. Cena za Umweltplakette, która zawiera też informacje o niebezpieczeństwach związanych z zanieczyszczeniem powietrza i emisją, zależy tylko od pojazdu. Natomiast kara za posiadanie nieodpowiedniej naklejki przy wjeździe do konkretnych sfer w mieście jest bardzo wysoka, czasem przekraczająca 2,000 euro!

   

  Czy potrzebuję dodatkowego wyposażenia na zimę w Niemczech?

  Tak. Jeśli planujesz wyjazd zimą, musisz wiedzieć, że każda wypożyczalnia samochodów w Niemczech wymaga opon zimowych, co wiąże się z krajowymi zasadami ruchu drogowego, zwłaszcza na terenach górskich. Opony zimowe wykonywane są z innej gumy, dlatego nie twardnieją kiedy robi się zimno, zapewniając tym samym większą przyczepność na drodze i bezpieczeństwo dla kierowców i pasażerów. Oprócz pokrytych śniegiem dróg opony te sprawdzają się też przy przymrozkach, lodzie i mokrych warunkach ze znacznie większą kontrolą na zakrętach i przy nagłym hamowaniu przed światłami, skrzyżowaniem itd.

  Jeśli nie zastosujesz się do tej ważnej zasady, możesz otrzymać wysoką karę, a jeśli dodatkowo spowodujesz wypadek to wysokość kary zostanie podwyższona, a Twoje zabezpieczenie zmniejszone do 30%. Powinieneś się też upewnić, że masz w samochodzie łańcuchy, które też są obowiązkowe podczas jazdy na niektórych trasach w Niemczech, głównie w górach podczas zimy, kiedy temperatury często spadają poniżej zera. Do kwestii łańcuchów podchodzi się bardzo poważnie w Niemczech Germany, dlatego zawsze miej je ze sobą w pojeździe, jednak należy z nich tylko korzystać kiedy drogi pokryte są śniegiem i lodem, lub jeśli wskazuje tak znak drogowy. Jeśli spróbujesz jazdy z łańcuchami na żwirowanej drodze, możesz uszkodzić wynajęty samochód. Łańcuchy nie należą też do najłatwiejszych w zakładaniu czy zdejmowaniu, dlatego możesz to przećwiczyć przed odjazdem z wypożyczalni.

  Popularne resorty do uprawiania sportów zimowych na południu Niemiec, przy granicy z Austrią, mogą być pełne w sezonie, kiedy zjeżdżają się tu ludzie z całego świata, co oznacza, że opony zimowe, łańcuchy czy inne wyposażenie na zimę może być ograniczone. Z tego powodu, radzimy dokonać rezerwacji z wyprzedzeniem z naciskiem na dodanie wyposażenia zimowego, aby uniknąć rozczarowania, kiedy pojedziesz odebrać swój wynajęty pojazd, zwłaszcza że nie wszystkie pojazdy we flotach muszą być wyposażone w opony zimowe.

  Kiedy przeglądasz wypożyczalnie na wynajem na wyszukiwarce Auto Europe, przejrzyj nasze specjalne pakiety sezonowe, szukając 'Opony zimowe wliczone w cenę', co zapewni Ci dodatkowy spokój na drodze podczas jazdy z miasta do miasta czy regionu do regionu. Skonsultuj się też z naszą stroną o zasadach drogowych, na której możesz znaleźć liczne porady dla podróżujących po Niemczech w miesiącach zimowych. Nie każdy dostawca decyduje się na naszą promocję darmowych opon zimowych, dlatego zwracaj uwagę na specjalne pakiety sezonowe podczas dokonywania rezerwacji online, by zaoszczędzić sobie czas i pieniądze w momencie odbioru pojazdu.


  Dodatkowe opcje wynajmu pojazdów w Niemczech

  Najlepsze oferty wypożyczalni samochodów w Niemczech znajdziesz na stronie Auto Europe. Wystarczy, że wybierzesz daty podróży i miejsce docelowe w naszej innowacyjnej wyszukiwarce, a my zajmiemy się resztą. Możesz wybierać spośród dużego zakresu pojazdów, dużych lub małych, kompaktowych lub wystawnych, praktycznych lub nieco bardziej na pokaz. Od samochodów w kategorii mini i ekonomicznej, do wygodniejszych pojazdów w kategorii rodzinnej i średniej dla zwiększonej przestrzeni i miejscem na dodatkowy bagaż. Dla tych, którzy chcą przemierzać trasy między regionami polecamy pojazdy w kategorii sportowej, a jeśli wolą modne miasta, polecamy samochody luksusowe lub kabriolety.

  Aby pomóc Ci z wyborem odpowiedniego pojazdu na twój wyjazd, polecamy odwiedzenie naszego przewodnika po flocie pojazdów w Niemczech, który dostarczy Ci szczegółowych informacji na temat zalet i przewag każdej wybranej kategorii.

  Samochody luksusowe na wynajem Kategoria VAN na wynajem Kampery na wynajem w Niemczech

  Wynajem samochodów luksusowych - Auto Europe oferuje ekscytującą różnorodność wyjątkowych pojazdów na wynajem, a nie ma lepszego miejsca do korzystania z nich niż na słynnych niemieckich autobahns, gdzie ograniczenia prędkości pozwalają na większą swobodę. Jeśli marzył Ci się kiedyś przejazd przez Bawarię w najnowszym Mercedesie, Audi czy BMW, teraz masz na to szansę!

  Wynajem samochodów w kategorii VAN w Niemczech - Nie ma nic lepszego od wycieczki krajoznawczej w Niemczech z grupą przyjaciół lub rodziną podróżując jednym samochodem. Z kategorią Van od Auto Europe możesz w pełni korzystać z tras w Black Forest lub w Dolinie Renu w najwygodniejszych i najbardziej przestronnych mini vanach.

  Kampery na wynajem w Niemczech - Niemcy są doskonale dostosowane do wybrania się na wycieczkę nowoczesnym kamperem, gdzie większość miast jest idealnie przygotowana do przyjęcia turystów w ciągłym ruchu. Z romantycznymi zamkami i rozległymi winnicami, Dolina Mozeli oferuje jedne z najlepszych widoków i kempingów w całej Europie.


  Przydatne linki

  Poradnik z informacjami turystycznymi w Niemczech

  Poradnik opcji tankowania samochodu na wynajem

  Infografiki - luksusowo na autostradzie