Auto Europe

 • POLSKA
 • Skontaktuj się z naszymi specjalistami

  TANI WYNAJEM SAMOCHODÓW W NIEMCZECH

  Wynajem samochodów na całym świecie
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Wynajem samochodów na całym świecie
  Dzlaczego warto u nas zarezerwować
  • Porównaj wypożyczalnie i znajdź najlepszą cenę
  • Bezpłatna anulacja do 48 godzin przed odbiorem
  • Bez opłat za transakcje kartą kredytową
  • Pon-sob wsparcie telefoniczne
  • 24000 punktów odbioru na świecie

  Wypożyczalnia samochodów w Niemczech z Auto Europe

  W ciągu 60 lat Auto Europe rozwinęło się z małej firmy w Ameryce Północnej do międzynarodowej wypożyczalni samochodów oferującej wysokiej jakości i niedrogie usługi wynajmu samochodów w ponad 24 000 lokalizacjach na całym świecie. Dzięki naszej współpracy z wiodącymi dostawcami międzynarodowymi i lokalnymi możemy zapewnić naszym klientom szeroką i nowoczesną flotę w licznych lokalizacjach w tym na lotniskach, dworcach kolejowych i w centrum miasta - dzięki czemu zawsze możesz wybrać miejsce odbioru lepiej dostosowane do Twoich potrzeb. Auto Europe zapewnia usługi wynajmu samochodów w Niemczech w ponad 327 miastach (w tym w głównych miastach, takich jak Monachium, Frankfurt czy Berlin). Możesz skorzystać z naszego systemu rezerwacji online, aby sprawdzić nasze wspaniałe oferty, jeśli potrzebna jest Ci wypożyczalnia samochodów w Niemczech!

  Czytaj dalej, aby poznać nasze pomysły na wycieczkę samochodową po Niemczech, aby uzyskać inspirację do podróży i poznać fascynujące miejsca w kraju. Przed dokonaniem rezerwacji sprawdź opinie o wypożyczalni samochodów w Niemczech na naszej stronie i poznaj doświadczenia klientów Auto Europe.

  Jakie są najważniejsze przepisy drogowe w Niemczech?

  • Samochody w Niemczech jeżdżą po prawej stronie drogi i wyprzedzają po lewej stronie, co jest powszechne w całej Europie.

  • Zarówno kierowca, jak i pasażerowie muszą zapinać pasy bezpieczeństwa.

  • Dzieci w wieku poniżej 12 lat i mierzące mniej niż 1,5 m muszą używać fotelik dziecięcy odpowiedni do ich wieku i wagi.

  • Jeśli używasz fotelika dziecięcego na przednim fotelu pasażera, poduszka powietrzna musi być wyłączona.

  • Większość stacji benzynowych akceptuje płatności kartą kredytową (choć ta opcja może nie być dostępna w mniejszych miastach).

  • Ogólnie rzecz biorąc, nie ma ograniczeń prędkości na niemieckich autostradach. Istnieje jednak „zalecany” limit 130 km/h.

  • Jeśli samochód jest wyposażony w łańcuchy śniegowe, ograniczenie prędkości wynosi 50 km/h.

  • Prawny limit zawartości alkoholu we krwi wynosi 0,050%. Limit wynosi 0 dla kierowców poniżej 21 lat lub kierowców, którzy posiadali licencję przez mniej niż dwa lata.

  • Dostawcy wynajmu samochodów wyposażają swoje pojazdy w opony zimowe od października / listopada do marca, aby spełnić wymogi niemieckiego prawa. W niektórych przypadkach jest to już wliczone w podstawową cenę pojazdu, ale niektórzy dostawcy pobierają dodatkową „opłatę za wyposażenie zimowe”, płatną na miejscu. Możesz sprawdzić, czy jest tak w przypadku wybranego przez Ciebie pojazdu w informacji o produkcie przed dokonaniem rezerwacji, a także w regulaminie zamieszczonym na voucherze.

  • Ze względu na ochronę środowiska Niemcy utworzyły „zielone strefy” w wielu miastach i miasteczkach, w których pojazdy mogą jeździć tylko wtedy, gdy posiadają zieloną odznakę. Przy odbiorze wynajętego samochodu w Niemczech pojazdy zwykle mają już ten znaczek, więc kierowcy nie muszą się martwić o jazdę w nieautoryzowanych miejscach. Jeśli jednak wynająłeś samochód w sąsiednim kraju, powinieneś mieć świadomość, że bez tej plakietki zabrania się prowadzenia w tych „zielonych strefach”, które są oznaczone białym znakiem z czerwonym kółkiem i słowami „Umwelt Zone”

  Ważne zasady dotyczące tankowania

  Większość wypożyczalni samochodów w Niemczech stosuje politykę paliwową „pełny do pełnego”, dostarczając samochody z pełnym zbiornikiem, za który nie pobierają opłaty, i umożliwiają klientom zwrot samochodu z taką samą ilością paliwa, unikając w ten sposób opłaty paliwowej od wypożyczalni samochodów. Tankując wynajęty samochód wystarczy wybrać klasę benzyny (lub oleju napędowego, jaki wszystkie stacje mają) i wypełnić zbiornikna tyle, ile potrzebujesz, a następnie płacisz w środku przy kasie. Jeśli na stacji nie ma osoby towarzyszącej, możesz opłacić tankowanie z góry przesuwając kartę kredytową lub debetową przy maszynie, choć taka opcja jest bardzo rzadka.

  Auto Europe utrzymuje także partnerstwa z dostawcami w Niemczech, które także stosują politykę paliwową „pełny do pustego”, gdzie lokalnie opłacasz paliwo i zwracasz samochód do wypożyczalni z jak najmniejszą ilością paliwa, ponieważ nie ma zwrotu za niewykorzystane paliwo. Ważne jest, aby pamiętać, że cena pobierana za paliwo jest wyższa, ponieważ dodano do niej opłatę za tankowanie oddanego pojazdu. Niektórzy uważają tę politykę za przydatną, ponieważ nie muszą tankować samochodu przed jego zwrotem.

  Zawsze możesz sprawdzić, jaka polityka paliwowa dotyczy danego samochodu w naszym systemie rezerwacji. Aby uzyskać więcej informacji na ten temat, sprawdź nasz poradnik opcji tankowania.

  Co robić w Niemczech

  Niemcy mają tak wiele atrakcji turystycznych do sprawdzenia, że wymienienie wszystkich naszych ulubionych byłoby po prostu niemożliwe. Od kultowego muru berlińskiego, pałacu Sanssouci Park, po Rothenburg ob der Tauber, na pewno będziecie mieli mnóstwo do zobaczenia w Niemczech. Oto nasze następujące miejsca warte odwiedzenia:

  • Brama Brandenburska w Berlinie: Zbudowana w 1791 r. dla króla Fryderyka Wilhelma II Brama Brandenburska stoi w dzielnicy Mitte i pierwotnie była inspirowana Akropolem w Atenach w Grecji. Wznoszący się na 26 metrów pasaż środkowy był pierwotnie zarezerwowany dla członków rodziny królewskiej, podczas gdy cztery sąsiednie przejścia - dwa po obu stronach - pozwalały na przejście ruchu publicznego. Brama ta również stanowiła część Muru Berlińskiego w epoce zimnej wojny i symbolizowała podział między społeczeństwem.

  • Czarny Las: Jeśli piesze wycieczki są twoją ulubioną rozrywką, wizyta w Czarnym Lesie nie jest tylko opcją, ale koniecznością. Gęsto zaludniony i wiecznie zielony las rozciąga się na 160 km, jego ścieżki przecinają piękne doliny i obejmuje jeden z najstarszych niemieckich kurortów narciarskich. Mówi się, że las ten był inspiracją dla bajek Braci Grimm. Wiele miast ma wspaniałe, gotyckie budynki.

  • Masyw Zugspitze: Jeśli podczas wakacji w Niemczech szukasz widoków górskich i pięknych krajobrazów, to wizyta na masywie Zugspitze jpowinna być zdecydowanie priorytetem. Z wysokością 2962 metrów nad poziomem morza w niektórych częściach obszar ten stanowi część pasma górskiego Wetterstein. Kolejka linowa zabierze Cię bez wysiłku w górę zbocza, aby podziwiać niesamowite strome doliny i panoramiczne widoki.

  • Neuschwanstein: Inspiracją dla zamku Walt Disney i jednym z najsłynniejszych zamków w Europie jest Zamek Bajkowy Neuschwanstein w Starym Mieście w Fussen. Z zapierającymi dech w piersiach widokami zamek ten był niegdyś okupowany przez króla Bawarskiego Ludwika II w latach 1869-86. Wycieczki po zamku zabiorą Cię po sali tronowej i innych wspaniałych pomieszczeniach. Ta twierdza z pewnością zauroczy Cię swoim pięknem wewnątrz i na zewnątrz.

  • Mur berliński: Niewielu może odwiedzić Berlin i nie zobaczyć muru berlińskiego. Ta imponująca ściana biegła kiedyś 155 km i dzieliła Berlin Wschodni i Zachodni w okresie zimnej wojny. Zbudowany w 1961 r. trwający do 1990 r. kiedy mur został zburzony. Obecnie istnieją tylko małe fragmenty muru, na przykład w obszarze zwanym Checkpoint Charlie. Przypomina o podziale ludzkości na siebie i na ponad 70 osób, które próbowały ją pokonać. Istnieje również wystawa ścienna dla gości, która jest bardzo interesująca.

  Wycieczki objazdowe samochodem wynajętym w Niemczech

  Jeśli planujesz zostać w kraju na dłużej i naprawdę chcesz zobaczyć, co ma on do zaoferowania, przeczytaj poniższe pomysły na wycieczkę jednodniową i wynajmij samochód w Niemczech, który pomoże Ci zrealizować marzenia.

  Bajkowa wycieczka: Podczas wycieczki będziesz przechodzić przez miejsca, w których podobno bajki Braci Grimm zyskały swoją inspirację. Zaczynając w mieście Hanau, pojedziesz po magicznych drogach i natkniesz się na wiele gotyckich miast po drodze. Idylliczna trasa do jazdy zwłaszcza w okresie świątecznym.

  Romantyczna wycieczka: Wybierz się na magiczną przejażdżkę przez Bawarię i odwiedź niesamowite zamki. Począwszy od Frankonii, dzielnicy winnic, i udaj się u podnóża Alp. Podczas tej podróży będziesz mieć okazję odwiedzić bajkowy zamek Neuschwanstein.

  Wędrówka po winiarni: wino nie jest czymś, co normalnie przszło by na myśl wszystkim odwiedzającym, podczas gdy w Niemczech, choć niektóre bardzo kolorowe winnice znajdują się na terenie Nadrenii. Zatrzymaj się w niektórych lokalnych restauracjach i skosztuj lokalnego wina na targach i festiwalach.

  Droga przemysłowa: Podróż przez niemiecki Zagłębie Ruhry, koncentruje się na 150 latach niemieckiej historii przemysłu. Rozpoczynając jazdę w Essen, ten 250-kilometrowy przejazd zabierze Cię przez Duisburg, Oberhausen, Gelsenkirchen i zakończy się w Dortmundzie. Idealny pomysł dla wszystkich zainteresowanych przemysłem.

  Aby uzyskać więcej pomysłów na wycieczki objazdowe, kliknij tutaj.

  Jaki jest wymagany wiek, aby wypożyczyć samochód w Niemczech?

  Aby móc podjąć wynajem samochodów w Niemczech z Auto Europe, kierowcy muszą mieć ukończone 18 lat i posiadać prawo jazdy przez co najmniej dwa lata (wymagania dotyczące wieku i prawa jazdy mogą się jednak różnić w zależności od kategorii samochodu i dostawcy). Przy odbiorze samochodu konieczne będzie przedstawienie obu części prawa jazdy. Kierowcy poniżej 25 roku życia mogą podlegać opłacie za młodego kierowcę. Zawsze możesz znaleźć informacje dotyczące wieku i wymagań dotyczących licencji kierowcy w Ogólnych Warunkach i Opłatach Lokalnych.

  Jeśli masz jakiekolwiek dodatkowe pytania dotyczące odbioru wynajmu samochodu w Niemczech, możesz również skontaktować się z Auto Europe telefonicznie w dowolnym momencie, a jeden z naszych agentów chętnie udzieli wszelkich niezbędnych dodatkowych informacji. Dodatkowe informacje znajdziesz także w naszym poradniku z informacjami drogowymi.

  Jakie są opłaty drogowe, gdy wypożyczam samochód w Niemczech?

  Nie ma opłat za przejazdy niemieckimi autostradami.

  Krótko o historii

  Germania została po raz pierwszy wspomniana w czasach rzymskich, będąc częścią niezdobytej ziemi za Renem. Rzymianie utworzyli prowincje wzdłuż Renu, aż do upadku imperium, w którym Frankowie podbili zachodnie plemiona. Kiedy Imperium Franków zostało podzielone między swoich spadkobierców, średniowieczne stany germańskie stały się częścią Świętego Cesarstwa Rzymskiego. W średniowieczu wraz z ruchem protestanckim miała miejsce trzydziestoletnia wojna z katolikami. Dopiero w 1871 r. zjednoczenie Niemiec zakończyło się sukcesem i do 1900 r. było jednym z najbardziej uprzemysłowionych krajów europejskich. W latach 1914-1918 Niemcy prowadzili wojnę z aliantami w czasie pierwszej wojny światowej. Niemcy zostały ostatecznie pokonane i w tym procesie musiały zapłacić reparacje i utraciły kolonie zamorskie.

  Jako słaba republika i pod wpływem globalnej wielkiej depresji z 1930 r., Niemcy zobaczyły powstanie partii nazistowskiej, a w 1933 r. Adolf Hitler został mianowany kanclerzem. W tym okresie w 1939 r. Niemcy ponownie rozpoczęły wojnę z siłami alianckimi i dopiero w 1945 r. Druga wojna światowa dobiegła końca. Po jego klęsce Niemcy zostały podzielone na Niemcy Zachodnie i Wschodnie. W 1989 r. upadł mur berliński, który był symbolem podziałów po wojnie, a w 1990 r. Niemcy ponownie się zjednoczyły. W 1998 r. Niemcy stały się członkiem-założycielem strefy euro i obecnie jest to jedna z potęg gospodarczych tego związku.

  Jaka jest waluta w Niemczech?

  Niemcy są częścią strefy euro, a ich walutą jest euro, które zastąpiło markę niemiecką 1 stycznia 1999 r. Możesz użyć swojej karty debetowej do wypłaty pieniędzy w Niemczech, ale zostaniesz obciążony opłatą za konwersję przez swój bank, a w niektórych przypadkach pojawi się też opłata transakcyjna. Opłaty te obowiązują również w przypadku płatności za towary kartą debetową, w przeciwieństwie do wypłaty pieniędzy.

  Należy pamiętać, że podczas gdy niektóre sklepy i restauracje akceptują zagraniczne karty debetowe do zapłaty za towary i usługi, niektóre miejsca nie oferują takiej opcji. Podobnie wiele miejsc w Niemczech nie akceptuje kart kredytowych jako formy płatności. Na ogół najlepiej mieć ze sobą euro w gotówce. Chociaż posiadanie zbyt dużej ilości gotówki zawsze wiąże się z ryzykiem, wypłata większych kwot rzadziej spowoduje zmniejszenie opłat bankowych w dłuższej perspektywie.

  Jaka jest strefa czasowa w Niemczech?

  Berlin jest na GMT + 1, co oznacze, że nie ma różnicy w czasie z Polską. Niemcy zmieniają czas na letni w ostatnią niedzielę marca i wracają do czasu standardowego w ostatnią niedzielę października.

  Jakie są najbardziej przydatne zwroty po niemiecku?

  Oto kilka słów i zdań, które mogą się przydać!

  Dzień dobry - Guten morgen
  Dobry wieczór - Guten abend
  Stop (znak drogowy) - Halt! / Stop!
  Ulica jednokierunkowa - Einbahnstrasse
  Zakaz parkowania - Parkverbot
  Limit prędkości - Geschwindigkeitslimite / Höchstgeschwindigkeit
  Stacja benzynowa - Tankstelle
  Benzyna - Benzin
  Autostrada - Autobahn
  Dziękuję - Danke
  W trakcie konstrukcji - Baustellen
  Trójkąt ostrzegawczy - Warndreieck
  Gdzie mogę wymienić pieniądze? - Autobahn
  Wyjście - Ausfahrt
  Prawo jazdy - Führerschein

  Elektryczność - czy potrzebuję adapter w Niemczech?

  Napięcie w Niemczech, podobnie jak w większości krajów europejskich, wynosi od 220 do 240 woltów. Rodzaje wtyczek i gniazd używanych w Niemczech to wtyczka typu C typu C lub Schuko typu E i F. W związku z tym nie potrzebujesz zasilacza.

  Czy potrzebna jest wiza, aby podróżować do Niemiec?

  Obywatele polscy nie potrzebują wizy, aby podróżować do Niemiec, a jedynie paszport lub dowód osobisty ważny na czas pobytu. Należy pamiętać, że niemieccy policjanci mogą poprosić o identyfikację w dowolnym momencie, dlatego zawsze należy mieć przy sobie dokument potwierdzający tożsamość.

  Jeśli potrzebujesz pomocy konsularnej podczas pobytu w Niemczech, Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej znajduje się w Berlinie, znajdziesz też konsulaty w Monachium, Hamburgu i Düsseldorfie.

  Ambasada polska w Berlinie
  Lassenstraße 19-21,
  14193 Berlin
  Email: berlin.amb.sekretariat@msz.gov.pl
  Telephone: +49 30 223130

  Polski Konsulat Generalny w Monachium
  Röntgenstraße 5
  81679 Monachium
  Telephone: +49 89 418 6080
  Email: monachium.kg.sekretariat@msz.gov.pl

  Polski Instytut w Dusseldorfie
  Goldsteinstraße 7
  40213 Düsseldorf
  Telephone: +49 211 866960
  Email: duesseldorf@instytutpolski.org

  Polski Konsulat w Hamburgu
  Gründgensstraße 20
  22309 Hamburg
  Telephone: +49 40 611 870
  Email: hamburg.kg.sekretariat@msz.gov.pl

  Czy mogę wypożyczyć samochód kempingwy w Niemczech?

  Wykorzystaj jeszcze więcej ze swojej wizyty w Niemczech, wynajmując samochód kempingowy przez Auto Europe! Rozległa sieć autostrad pozwala z łatwością przemierzyć ten zróżnicowany kraj, od wyspy Sylt na północy, przez rozległe lasy i pola, po majestatyczne Alpy na południu. Odbiór jest dostępny we wszystkich większych miastach, takich jak Berlin, Hamburg, Monachium i Frankfurt.

  Przydatne linki

  Infografiki opony zimowe

  Infografiki ruch na autostradzie

  Przewodnik turystyczny