Auto Europe

 • POLSKA
 • Skontaktuj się z naszymi specjalistami

  TANI WYNAJEM SAMOCHODÓW W DUSSELDORFIE

  Wynajem samochodów na całym świecie
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Wynajem samochodów na całym świecie

  Wypożyczalnia samochodów w Dusseldorfie - rezerwuj i oszczędzaj

  Jako znany na całym świecie pośrednik w wypożyczaniu samochodów, Auto Europe z dumą oferuje Ci możliwość doświadczenia wynajmu samochodu, który sprawi, że Twoje wakacje będą niezapomniane. Firma rozwinęła się od małych początków do możliwości dostarczenia ponad 24 000 punktów wynajmu samochodów na całym świecie. Wynajmując samochód z Auto Europe, nie tylko daje Ci szeroki wybór pojazdów i niesamowicie niskie stawki, ale także fantastyczną obsługę klienta.

  Dusseldorf jest stolicą i drugim co do wielkości miastem najbardziej zaludnionego niemieckiego kraju związkowego Nadrenia Północna-Westfalia po Kolonii, a także siódmym co do wielkości miastem w Niemczech. U zbiegu Renu i dopływu Düssel miasto leży w centrum zarówno metropolii Ren-Ruhra, jak i Nadrenii - Nadrenii z regionem Kolonii w Bonn na południu i Zagłębiem Ruhry na północy. Większość miasta leży na prawym brzegu Renu (w przeciwieństwie do Kolonii, której centrum leży na lewym brzegu rzeki). Miasto jest największym w niemieckim obszarze dialektu nisko frankońskiego.

  W Auto Europe jesteśmy dumni z tego, że zapewniamy Ci możliwość wynajmu samochodu, dzięki czemu Twoje wakacje będą gładkie i przyjemne. Wypożyczalnia samochodów w Dusseldorfie to fantastyczna opcja, aby zyskać nie tylko możliwość wyboru w szerokiej gamie pojazdów, które zaspokoją wszystkie potrzeby po niskich cenach, ale także by mieć pewność, że otrzymasz wyjątkową obsługę klienta. Chcesz dowiedzieś się więcej o naszych usługach? Odwiedź naszą stronę i poznaj opinie o wypożyczalni samochodów w Dusseldorfie poprzednich klientów Auto Europe.

  Jaki jest ruch na drogach w Dusseldorfie?

  Ruch w mieście jest dość uporządkowany i nie powinno być problemu z jazdą w Dusseldorfie, jednak centrum miasta może być dość zatłoczone w godzinach szczytu. Najlepiej jest unikać jazdy w okresach dużego natężenia ruchu, jeśli to możliwe, ponieważ w niektórych miejscach trudno jest znaleźć parking.

  Dusseldorf jest bardzo dobrze połączony z rozległą siecią autostrad w Niemczech, więc podróżowanie między głównymi miastami na autostradzie jest łatwe. Te drogi są również bardzo zadbane. Dusseldorf jest jednym z pierwszych przystanków podczas 600-kilometrowej podróży samochodem - podróży autostradą w Niemczech. W ciągu kilku godzin jazdy samochodem od Dusseldorfu można odwiedzić główne miasta, takie jak Hamburg lub Frankfurt.

  Więcej tras i przepisów ruchu drogowego można znaleźć na naszej stronie z informacjami o jeździe w Niemczech.

  Gdzie mogę zaparkować samochodem wynajętym w Dusseldorfie?

  Jak w każdym mieście, parking może być trudny do znalezienia w określonych godzinach na bardziej ruchliwych obszarach. W mieście znajduje się także wiele parkingów, które będą jednak wymagać zapłaty w zależności od czasu spędzonego na parkingu. „Obiekty Park & Ride znajdują się na obrzeżach miasta i na tych parkingach można parkować za darmo. Świetnym pomysłem jest zostawienie samochodu w jednym z tych punktów usługowych i skorzystanie z transportu publicznego, aby udać się do centrum.

  W centrum miasta znajduje się jednak wiele parkingów, z których możesz swobodnie korzystać. Parkingi i stacje postojowe są także oferowane przez komunikację miejską, co pozwoli Ci zostawić pojazd od wypożyczalni samochodów w Dusseldorfie na stacji kolejowej, aby skorzystać z transportu publicznego i zobaczyć wszystkie zabytki w samym centrum miasta.

  Lotnisko w Dusseldorfie

  Lotnisko w Dusseldorfie znajduje się nieco ponad sześć kilometrów w dół miasta. Lotnisko zapewnia połączenie z ponad 200 miejscami na całym świecie i jest trzecim co do wielkości w Niemczech. Odbiór samochodu z Dusseldorfu bezpośrednio z lotniska pozwala zaoszczędzić czas, ponieważ można go odebrać po przyjeździe i udać się prosto do miasta.

  Międzynarodowe Lotnisko w Dusseldorfie (DUS)
  Strona internetowa: www.dus.com/en
  Adres: Flughafenstraße 105, 40474 Düsseldorf, Niemcy
  Telefon: +49-211-421-0

  Co robić w Dusseldorfie

  Jako ważne centrum kultury, Düsseldorf ma dziesiątki muzeów i ponad 100 galerii sztuki obejmujących wszystko, od renomowanych obiektów międzynarodowych, takich jak imponująca Kolekcja Sztuki Północnej Nadrenii-Westfalii, po mniejsze instalacje znajdujące się w modnej dzielnicy Königsallee w mieście. Te atrakcje turystyczne, wraz z położeniem miasta nad Renem i jego licznymi szerokimi placami oraz wspaniałymi chodnikami nad rzeką, sprawiają, że jest to szczególnie przyjemne miejsce do spędzania czasu.

  • Königsallee: najbardziej elegancka aleja w Niemczech: Najbardziej elegancką ulicą handlową w Düsseldorfie jest Königsallee, znana miejscowo jako „Kö”. Porównywalny do Avenue Montaigne w Paryżu, ten długi odcinek wysokiej klasy nieruchomości został założony w 1802 roku i nadal przyciąga tłumy dzięki eklektycznej mieszance ekskluzywnych butików, luksusowych pasaży handlowych i galerii sztuki, a także licznych restauracji i kawiarni. Königsallee rozciąga się wzdłuż obu stron fosy starego miasta - 31-metrowego, wysadzanego drzewami odcinka wody, który zwiększa poczucie przestronności ulicy - od Graf-Adolf-Platz na południu do Hofgarten w północ, gdzie kończy się przy spektakularnej Fontannie Triton.

  • Promenada Nabrzeża: Promenada nabrzeża Renu w Düsseldorfie oferuje jeden z najlepszych sposobów na podziwianie wspaniałego brzegu rzeki. Ta długa trasa dla pieszych, otwarta w 1997 r. jako sposób na ukrycie jednej z najbardziej ruchliwych dróg w mieście (jest zakopana pod promenadą), nadaje miastu wyraźnie śródziemnomorski smak, otoczony przez kawiarnie, restauracje, galerie i sklepy po jednej stronie , a po drugiej potężny Ren. Biegnąca od mostu Oberkassel droga łącząca Stare Miasto z budynkami parlamentu stanowego, wysadzana drzewami promenada o długości półtora kilometra obejmuje ścieżki dla pieszych i rowerzystów oraz oferuje niezliczone możliwości zwiedzania i obserwowania ludzi. Znajdziesz genialną mieszankę turystów i mieszkańców, którzy cieszą się tym miejscem przez cały rok.

  • Schloss Benrath: Łatwa dziesięciokilometrowa podróż komunikacją miejską z centrum miasta, zabierze Cię do Schloss Benrath. Jest to wspaniały barokowy pałac zbudowany w latach 1756–1773. Najważniejsze są wystawne wnętrze pałacu, a także spacer po jego ogromnym parku i ogrodach. Pierwotnie zbudowany dla elektora Carla Theodora, w pałacu znajdują się trzy doskonałe muzea poświęcone różnym aspektom życia w XVIII wieku: w głównym budynku pałacu znajduje się Muzeum Corps de Logis, przedstawiające historię Benratha i jego architekturę, a jednocześnie równie interesujące Muzeum Sztuki Krajobrazu i Muzeum Przyrodnicze mieszczą się w innych budynkach w parku.

  • Stare Miasto: Stare Miasto w Düsseldorfie (Altstadt) pozostaje wyjątkowo dobrze zachowane i powinno zostać umieszczone na liście atrakcji, które trzeba zobaczyć. Centralnym punktem Starego Miasta jest Marktplatz, na którym znajduje się imponujący ratusz (Rathaus) i duża statua jeździecka elektora Jana Wilhelma II wzniesiona w 1711 r. Kolejną atrakcją jest Wieża Zamkowa (Schlossturm) na Burgplatz nad brzegiem Renu. Jako jedyna zachowana część tego starego zamku, który kiedyś dominował w mieście, w wieży znajduje się SchiffahrtsMuseum, jedno z najlepszych (i najstarszych) muzeów morskich w Niemczech z fascynującymi eksponatami z historii przemysłu stoczniowego i handlu. Kolejną atrakcją do odwiedzenia jest Muzeum Hetjens, poświęcone ponad 800 lat ceramiki, porcelany i wyrobów ceramicznych.

  • Neue Zollhof i budynki Gehry'ego: Kiedy Düsseldorf postanowił odzyskać nieużytki z dawnego obszaru portu rzecznego, zamiast zrównać z ziemią opuszczone magazyny i stocznie towarowe, zrehabilitowali najbardziej historyczne z nich i zastąpili inne najbardziej odważną nowoczesną architekturą w Europie. Najlepsze z nich znajduje się w Neue Zollhof, oszałamiająco przebudowanej części. Zaprojektowane przez Franka O. Gehry biurowce Media Harbor, trzy zupełnie odrębne budowle ukończone w 1998 r., które wydają się przeciwstawiać grawitacji, pochylając się i wyginając jak galaretka zamrożona w połowie. Kolejnym punktem orientacyjnym jest pobliska Wieża Rheinturm, 240-metrowa wieża telekomunikacyjna zbudowana w 1981 r. z tarasem widokowym, z którego roztacza się wspaniały widok na miasto (to także największy na świecie zegarek cyfrowy). W przeciwieństwie do tych nowoczesnych budowli, dawny port handlowy z jego ścianami, słupkami żelaznymi i balustradami, dźwigami i torami kolejowymi pozostają zabytkami.

  Najlepsze wycieczki jednodniowe samochodem wynajętym w Dusseldorfie

  Düsseldorf to miasto uniwersyteckie oraz centrum sztuki i mody. Ta stara stolica wyborcza to także miasto szerokich ulic otoczonych eleganckimi sklepami, z parkiem i ogrodami otaczającymi tętniące życiem centrum miasta. Zdecyduj się na wynajem samochodu w Dusseldorfie z Auto Europe, by z łatwością zmierzać w różne kierunki i zawsze znaleźć coś ciekawego w pobliżu.

  Kaiserswerth

  Włączona do miasta w 1929 roku, Kaiserswerth jest jedną z najstarszych (i najwyżej położonych) dzielnic Düsseldorfu i jest wspaniałym miejscem do odkrywania barokowych budynków oraz malowniczej lokalizacji nad Renem. Jej korzenie sięgają XIII wieku. Tutaj kościół św. Suitberta słynie z pięknego relikwiarza świętego. Jeszcze starszy jest Kaiserpfalz, cesarska twierdza cesarza Fryderyka I, znana również jako Barbarossa. Chociaż w większości są to ruiny, skala tego miejsca nadal robi wrażenie, a ściany mają grubość ponad czterech metrów.

  Kolonia

  Kolonia jest największym miastem najbardziej zaludnionego kraju związkowego Nadrenii Północnej-Westfalii i czwartym pod względem liczby mieszkańców miastem w Niemczech po Berlinie, Hamburgu i Monachium. Z nieco ponad milionem mieszkańców w granicach miasta, Kolonia jest największym miastem nad Renem, a także najbardziej zaludnionym miastem zarówno regionu metropolitalnego Ren-Ruhr, który jest największym w Niemczech i jednym z głównych obszarów metropolitalnych w Europie, jak i Nadrenii . Kolonia, położona na lewym brzegu Renu, znajduje się około 45 kilometrów na południowy wschód od stolicy kraju związkowego Nadrenia Północna-Westfalia w Düsseldorfie i 25 kilometrów na północny zachód od Bonn.

  Langenfeld

  Langenfeld to miasto w Nadrenii Północnej-Westfalii w powiecie Mettmann. Podmiejskie miasto położone jest między Düsseldorfem a Kolonią. Langenfeld został utworzony z dwóch miejscowości Richrath i Reusrath i otrzymał prawa miejskie w 1948 roku.

  Kopalnia Zollverein

  Kompleks przemysłowy kopalni węgla Zollverein to duży, dawny obiekt przemysłowy w mieście Essen w Nadrenii Północnej-Westfalii w Niemczech. Został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO od 14 grudnia 2001 r. i jest jednym z głównych punktów Europejskiego Szlaku Dziedzictwa Przemysłowego.

  Informacje geograficzne i historyczne

  Miasto Dusseldorf było celem strategicznych bombardowań podczas II wojny światowej, szczególnie podczas kampanii bombardowań RAF w 1943 r., gdy w ciągu jednej nocy użyto ponad 700 bombowców. Najazdy trwały do późnej wojny. W ramach kampanii przeciwko niemieckim zakładom naftowym nalot RAF w dniach 20–21 lutego na rafinerię Rhenania Ossag w dzielnicy Reisholz w mieście zatrzymał tam produkcję ropy. Sojusz aliancki do Niemiec dotarł do Düsseldorfu w połowie kwietnia 1945 r. 97. Dywizja Piechoty Stanów Zjednoczonych z łatwością zdobyła miasto 18 kwietnia 1945 r. po tym, jak lokalna niemiecka grupa oporu uruchomiła Aktion Rheinland.

  W 1946 r. Düsseldorf został stolicą nowego kraju związkowego Nadrenia Północna-Westfalia. Odbudowa miasta przebiegała w szalonym tempie, a transformacja gospodarcza kierowała wzrostem gospodarczym Düsseldorfu. Dusseldorf to obecnie stolica Nadrenii Północnej-Westfalii, położona nad Renem. Słynie z imponującej sceny artystycznej i branży mody. Dusseldorf ma łagodny wilgotny klimat umiarkowany z łagodnym do ciepłego latem. Występuje również niewielki opad śniegu w porównaniu do innych miast.

  Jak poruszać się po Dusseldorfie

  W Dusseldorfie znajduje się rozległa sieć transportu publicznego zapewniana przez Rheinbahn. Karta Dusseldorf jest świetnym sposobem na podróż, ponieważ obejmuje nieograniczoną liczbę przejazdów tramwajami i autobusami po całym mieście oraz zniżkę na wstęp do muzeów. Jest to bilet, który można kupić w przedsprzedaży i wykorzystać na 24, 48 i 72 godziny. Połączenia kolei dużych prędkości (ICE) z Dusseldorfu mają połączenia z Monachium, Stuttgartem, Frankfurtem, Berlinem i Hamburgiem, żeby wymienić tylko kilka.

  Przydatne linki

  Przewodnik Turystyczny Dusseldorf