Auto Europe

 • POLSKA
 • Skontaktuj się z naszymi specjalistami

  TANI WYNAJEM SAMOCHODÓW NA LOTNISKU HAMBURG

  Wynajem samochodów na całym świecie
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Wynajem samochodów na całym świecie

  Wypożyczalnia samochodów na lotnisku Hamburg

  Piękne, romantyczne miasto Hamburg zachwyca odwiedzających licznymi atrakcjami, muzeami i historycznymi miejscami. Hamburg należał do Ligi Hanzeatyckiej i za czasów panowania Imperium Rzymskiego był wolnym miastem imperialnym. Zaskakującym faktem jest, że po każdej katastrofie, jaka spotkała to miejsce, Hamburg zawsze odnawiał się, będąc bogatszym i lepszym miastem niż poprzednio. Wypożyczalnia samochodów na lotnisku w Hamburgu zapewni Ci najlepszy sposób na przedostanie się do wszystkich ciekawych miejsc w okolicy i do dalej położonych atrakcji w innych wspaniałych niemieckich miastach. Po zwiedzeniu wszystkich teatrów, mostów i kanałów w Hamburgu, udaj się na wycieczkę do Bremen, Hanoweru lub nawet Berlinu.

  Wybierając samochód na wynajem zapewniasz sobie doskonały sposób na zwiedzanie całego kraju zaczynając od "bramy do reszty świata" jak czasem opisywany jest Hamburg. Rzeka Łaba przepływa przez samo centrum miasta, tworząc fantastyczny miejski krajobraz z licznymi kanałami i mostami. Rezerwując z Auto Europe, otrzymasz najlepsze oferty wynajmu samochodów i bezproblemowy wynajem, aby podróżować bez zmartwień po Hamburgu i innych miastach w północnych Niemczech i nie tylko. Aby uzyskać kilka przydatnych informacji o zasadach drogowych w Niemczech, odwiedź nasz przewodnik z informacjami drogowymi w Niemczech i dowiedz się więcej o ograniczeniach wiekowych, wynajmach w jedną stronę i sprawdź nasze porady na wyjazd.

  Informacje o lotnisku

  Lotnisko w Hamburgu znajduje się około 8.5 kilometrów na północ od miasta, w dzielnicy Fuhlsbüttel. Jest to międzynarodowy port lotniczy obsługujący drugie pod względem wielkości miasto w Niemczech. Lotnisko zostało nazwane na cześć byłego kanclerza Niemiec - Helmuta Schmidt. W 2018 roku lotnisko to obsłużyło ponad 17 milionów pasażerów, co czyni go piątym pod względem ruchu pasażerskiego lotniskiem w kraju. Obsługiwane są tu głównie loty do europejskich miejsc docelowych, ale dostępne są też połączenia długodystansowe, jak do Dubaju.

  Międzynarodowe Lotnisko w Hamburgu (HAM)
  Adres: Flughafenstr. 1-3, 22335 Hamburg, Niemcy
  Telefon: +494050750
  Linie lotnicze na lotnisku: Jako jedno z największych lotnisk w Niemczech, port lotniczy w Hamburgu służy jako węzeł komunikacyjny dla Eurowings, Germanwings, Ryanair i easyJet. Lotnisko oferuje wiele międzynarodowych i transatlantyckich połączeń.

  Skąd mogę odebrać samochód wynajęty na lotnisku Hamburg

  Każda wypożyczalnia samochodów na lotnisku w Hamburgu, z którą współpracujemy, ma swoje stanowisko na Terminalu 2 w strefie przylotów. Pamiętaj, aby zabrać ze sobą swój voucher (jaki otrzymasz do skrzynki mailowej od Auto Europe po zatwierdzonej rezerwacji), kartę kredytową, prawo jazdy i dowód tożsamości (wszystkie dokumenty muszą być ważne i wystawione na imię i nazwisko głównego kierowcy), aby szybko i łatwo odebrać zarezerwowany pojazd, po przylocie na lotnisko. Aby zwrócić wynajęty pojazd, musisz udać się na parking wielopoziomowy, znajdujący się naprzeciwko parkingu P5, gdzie wytyczone są miejsca dla pojazdów od wypożyczalni.

  Avis na lotnisku Hamburg Avis na lotnisku Hamburg
  Flughafen Hamburg,
  Hamburg, Niemcy 22335
  +49 40 50752314
  Godziny otwarcia:
  Pon-Pt 08:00 - 21:00
  Buchbinder na lotnisku Hamburg Buchbinder na lotnisku Hamburg
  Flughafen Hamburg, Flughafenstr. 1-3,
  Hamburg, Niemcy 22335
  +49 40 52170
  Godziny otwarcia:
  Pon-Nd 08:00 - 20:00
  Hertz na lotnisku Hamburg Hertz na lotnisku Hamburg
  Flughafen Hamburg,
  Hamburg, Niemcy 22335
  +49 40 59351371
  Godziny otwarcia:
  Pon-Pt 07:30 - 20:30
  Sb-Nd 10:00 - 14:00
  Europcar na lotnisku Hamburg Europcar na lotnisku Hamburg
  Flughafen Hamburg, Flughafenstr. 1,
  Hamburg, Niemcy 22335
  +49 40 5002170
  Godziny otwarcia:
  Pon-Pt 08:00 - 20:00
  Sb 10:00 - 17:00, Nd 09:00 - 20:00

  Terminale

  Na lotnisku w Hamburgu znajdują się dwa terminale, które połączone są ze sobą strefą, zwaną jako Airport Plaza z punktem odbioru bagażu, gdzie znajdują się liczne sklepy, restauracje i inne dodatkowe usługi dla podróżnika, jak stacja kolejowa S-Bahn, do korzystania podczas oczekiwania na lot, lub po przylocie. Terminal 2 jest właściwie pierwszym, jaki powstał i jest przeznaczony dla partnerów lotniska, czyli Star Alliance, Eurowings i Lufthansa. Terminal 1 natomiast powstał dopiero w 2005 roku w podobnym stylu i mieści w sobie większość linii lotniczych dostępnych z tego portu.

  Usługi na lotnisku

  Większość z usług dostępnych na lotnisku znajduje się w centralnej części, czyli strefie do użytku publicznego Airport Plaza. W oczekiwaniu na kolejny lot znajdziesz tutaj liczne świetne restauracje, jadalnie, sklepy i hale. Biura lotniskowe, które znajdują się w strefie przylotów w Airport Plaza, oferują wszelkie informacje turystyczne, tutaj możesz też zarezerwować pobyt w hotelu i inne usługi związane z podróżą, jeśli takich potrzebujesz. Na lotnisku w Hamburgu dostępny jest też 24-godzinny dostęp do Internetu.

  Jak się dostać na i opuścić lotnisko Hamburg

  Na lotnisku znajduje się stacja kolejowa, która oferuje usługi kolejowe linii S1 do stacji centralnej w Hamburgu, a połączenia są regularne, z odjazdami co 10 minut. Stacja kolejowa Hamburg lotnisko położona jest dokładnie naprzeciwko terminali, więc trudno jest ją przeoczyć. Z portu lotniczego oferowane są też autobusy i taksówki, które zabiorą Cię w wybrane miejsce docelowe, w tym do centrum miasta. Decydując się na wynajem samochodu na lotnisku w Hamburgu, możesz założyć, że trasa z lotniska do centrum zajmie Ci około pół godziny, jeśli wybierzesz trasę 433, na której panuje regularny ruch drogowy z zatorami, z powodu popularności tej drogi. Jeśli twoim pierwszym przystankiem po wylądowaniu nie jest centrum Hamburga, możesz z lotniska udać się na autostradę i pojechać zaraz do dalej położonych miast, które chcesz zwiedzić.

  Porady parkingowe

  Na lotnisku w Hamburg oferowane są parkingi zarówno krótkopostojowe, jak i długopostojowe oraz parking przeznaczony dla pojazdów z wypożyczalni. Znajdziesz tu też strefę szybkiego postoju. Wszystkie opcje parkingowe są w niewielkiej odległości od terminalu lub oferowane są połączenia autobusem wahadłowym. Łącznie dostępnych jest 12,000 miejsc, a cyfrowy system pozwoli Ci łatwo i szybko znaleźć odpowiednie miejsce dla Ciebie, jak tylko zaczniesz zbliżać się na lotnisko. Jeśli chcesz, możesz zarezerwować miejsce na parkingu z wyprzedzeniem online, odwiedzając stronę lotniska.

  Kiedy znajdziesz się już w centrum Hamburga, możesz skorzystać z opcji parkowania na ulicy, która jest płatna. Pamiętaj, aby zawsze zwracać uwagę na znaki drogowe, na których mogą być wyszczególnione ograniczenia i po zaparkowaniu opłać i pobierz bilet z automatu, a następnie umieść za przednią szybą pojazdu. Uważaj na strefy przeznaczone wyłącznie dla mieszkańców, gdzie mogą pojawić się dodatkowe ograniczenia, żeby nie załapać nie potrzebnie mandatu. W całym mieście rozmieszczone są też bezpieczne zadaszone parkingi i garaże, z których możesz korzystać podczas pobytu w Hamburgu.

  Przydatne linki

  Strona internetowa lotniska