Auto Europe

 • POLSKA
 • Skontaktuj się z naszymi specjalistami

  TANI WYNAJEM SAMOCHODÓW LOTNISKO HANOWER

  Wynajem samochodów na całym świecie
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Wynajem samochodów na całym świecie

  Wypożyczalnia samochodów na lotnisku w Hanowerze

  Hanower to miasto, które wręcz opływa w historię. Przez setki lat był to dom dla dynastii królów, którzy rządzili Hanowerem oraz Wielką Brytanią, aż na tron angielski nie zasiadła królowa Wiktoria w 1901 roku. Miasto przez długi czas było ucieleśnieniem majestatu, jednak przez bombardowanie podczas Drugiej Wojny Światowej ze strony Brytyjczyków, miasto zostało niemal zrównane. Wspaniałe pozostałości po królewskich pałacach i siedzibach są rozproszone po Hanowerze, a otaczają je często bujne zielone parki, które pokrywają znaczną część miasta. Jeden z parków przyrody, Eilenriede, jest największym miejskim lasem w Europie i jest ponad dwukrotnie większy od Central Parku w Nowym Jorku. Przez bombardowanie ze strony RAF-u większość oryginalnych budynków w Hanowerze została zniszczonych i obecnie możemy zobaczyć tylko niektóre z nich, jednak te opuszczone tereny doczekały się szybkiej, choć wątpliwej odbudowy. Wszystko to sprawia, że wokół miasta unosi się atmosfera małego średniowiecznego miasteczka wplecionego w rozwijającą się nowoczesną metropolię, gdzie modernistyczna architektura może nieco mniej zachwycać. Wypożyczalnia samochodów w Hanowerze to opcja dla tych, którzy chcą doświadczyć atrakcji miasta swobodnie i bez pośpiechu.

  Auto Europe z dumą może powiedzieć, że dzięki stałej pozycji pośrednika wynajmu samochodów od 1954 roku, rozwinęliśmy doskonałe relacje z najlepszymi wypożyczalniami na świecie. To oznacza, że możemy zagwarantować naszym klientom najlepsze ceny na rynku i nie tylko. Wypróbuj naszą wyszukiwarkę lub zadzwoń do naszego oddanego działu obsługi klienta, aby zacząć planować następne wakacje w Niemczech. Hanower to zapewne jedno z lepszych miejsc, aby rozpocząć podróże po reszcie kraju, odkrywając nowe miejsca w swoim tempie. Co więcej, możesz też odwiedzić Holandię, która graniczy z rejonem Dolnej Saksonii. Z Auto Europe masz nieograniczone możliwości. Przekonaj się o naszych ofertach.

  Informacje o lotnisku

  Międzynarodowe lotnisko w Hanowerze, znane też jako Hanower-Langenhagen, około 11 kilometrów na północ od centrum Hanoweru. Dziewiąte pod względem wielkości lotnisko w Niemczech obsługuje miasto oraz cały rejon Dolnej Saksonii. Port lotniczy w Hanowerze oferuje połączenia do wielu Europejskich miejsc docelowych oraz służy jako węzeł dla linii Eurowings, Condor, SunExpress Deutschland i TUI fly Deutschland.

  Lotnisko w Hanowerze (HAJ)
  Oficjalna nazwa: Lotnisko w Hanowerze
  Adres: Flughafenstraße 4, 30855 Langenhagen, Niemcy.
  Telefon: +49 511 9770
  Linie lotnicze obsługiwane na lotnisku: Lotnisko obsługiwane jest przez wiele krajowych i międzynarodowych linii lotniczych, między innymi Eurowings, Air France Wizzair i LOT.

  Skąd mogę odebrać samochód wynajęty na lotnisku w Hanowerze

  Auto Europe współpracuje z najlepszymi wypożyczalniami na lotnisku w Hanowerze, takimi jak Alamo, Dollar, Europcar, Budget, Avis, Hertz i Enterprise. Stanowiska dostawców można znaleźć na parterze pomiędzy terminalem A i terminalem B. Kiedy odbierasz samochód, jaki dostarczy Ci wypożyczalnia samochodów na lotnisku w Hanowerze, pamiętaj, aby zabrać ze sobą swoje prawo jazdy, ważne przez co najmniej trzy lata, kartę kredytową wystawioną na imię i nazwisko głównego kierowcy oraz wystawiony przez nas voucher. Zalecane jest też, aby przed odbiorem sprawdzić dokładnie możliwe uszkodzenia na samochodzie, aby zostały one odnotowane przez przedstawiciela firmy. Dzięki temu unikniesz wszelkich niepewności czy podejrzeń, że szkody te zostały spowodowane przez Ciebie, przez co odpowiednia kwota mogłaby być zabrana z depozytu za naprawę.

  Budget na lotnisku Hanower Budget na lotnisku Hanower
  Flughafenstraße 4,
  Langenhagen, Niemcy 30855
  +49 69 710445596
  Godziny otwarcia:
  Pon-Nd 08:00 - 20:00
  Avis na lotnisku Hanower Avis na lotnisku Hanower
  Flughafenstraße 4,
  Langenhagen, Niemcy 30855
  +49 511 9733996
  Godziny otwarcia:
  Pon-Nd 07:00 - 23:00
  Alamo na lotnisku Hanower Alamo na lotnisku Hanower
  Flughafenstraße 4,
  Langenhagen, Niemcy 30855
  +49 511 86677510
  Godziny otwarcia:
  Pon-Nd 07:30 - 20:00
  Europcar na lotnisku Hanower Europcar na lotnisku Hanower
  Flughafenstraße 4,
  Langenhagen, Niemcy 30855
  +49 511 726110
  Godziny otwarcia:
  Pon-Nd 07:00 - 23:00

  Terminale

  Lotnisko Hanower składa się z trzech terminali do użytku publicznego i są odpowiednio oznaczone A, B i C. Wszystkie trzy publiczne terminale znajdują się blisko siebie i ułożone są w półkole, aby ułatwić przemieszczanie się między nimi i minimalizując dystans. Hale przylotów znajdują się na poziomie pierwszym na każdym terminalu, natomiast hale odlotów na poziomie drugim. Terminal D jest przeznaczony do użytku przez Brytyjskie linie RAF-u, aby transportować żołnierzy. Międzynarodowy port lotniczy w Hanowerze oferuje bezpośrednie połączenia do ponad 50 miejsc docelowych w Europie, Azji i Afryce. Niektóre z najbardziej popularnych destynacji to Amsterdam, Barcelona, Belgrad, Boa Vista, Hurghada, Istambuł, Kijów, Marrakesz, Monaster, Moskwa, Skopje i Wiedeń.

  Usługi na lotnisku

  Lotnisko Hanower jest bardzo nowoczesne i może się poszczycić szerokim zakresem fantastycznych udogodnień. Ponieważ Hanower jest często wybierane na spotkania biznesowe przez duże organizacje, lotnisko oferuje kilka pokoi konferencyjnych, które mogą pomieścić nawet do 350 osób w ramach celów biznesowych. Każdy terminal na lotnisku oferuje takie same sklepy, jak Aviator, Virgin Media, Heinemann i Edeka. W każdą niedzielę, mieszkańcy miasta mogą korzystać ze sklepów lotniskowych bez opłaty za wejście na teren portu. Na terenie wszystkich terminali dostępne jest też darmowe WiFi do trzech godzin. Dla tych, którzy stresują się podróżą, na lotnisku dostępne są fotele z masażem zarówno przed, jak i po punkcie kontrolnym. Nie martw się też , jeżeli zostało Ci niewiele baterii na Twoim urządzeniu, ponieważ gniazdka są rozmieszczone na terenie całego lotniska tak, aby każdy mógł być podłączony.

  Jedne z dodatkowych udogodnień na lotnisku w Hanowerze to salon fryzjerski Feiseur Apel, a także kasyno na Terminalu C, dla tych, co szukają odrobiny rozrywki. Serwisy bankowe są także dostępne na lotnisku. Ci, którzy podróżują z dziećmi, z pewnością się ucieszą na wiadomość, że na każdym terminalu znajdują się strefy zabaw dla dzieci oraz pokoje do przewijania. Główny punkt informacyjny znajduje się na Terminalu B. Dla pasażerów, którzy wymagają specjalnej opieki, miej pewność, że lotnisko oferuje doskonały dostęp do wszelkich usług, jeśli natomiast chcesz dowiedzieć się więcej, odwiedź stronę lotniska i zobacz, jak obsługa na lotnisku może Ci pomóc w najbardziej przydatny i bezproblemowy sposób z możliwych.

  Jak się dostać na i opuścić lotnisko w Hanowerze

  Aby dostać się na lotnisko Hanower z miasta, trasa nie powinna zając więcej niż 20 do 45 minut, jeśli jedziesz samochodem. Skorzystaj z drogi Vahrenwalder, a następnie kontynuuj na Flughafenstrasse, aż dotrzesz do skrzyżowania wielopoziomowego. W godzinach szczytu można spodziewać się większego natężenia ruchu, dlatego warto jest sobie zostawić odpowiednio duż czasu, aby przedostać się na lotnisko przed planowanym odlotem. W ten sposób upewnisz się też, że oddasz samochód na czas. Po drodze Aral, Clean Car i Esso wszystkie oferują stacje benzynowe, zaraz za drogą Vahrenwalder, dzięki czemu możesz mieć pewność, że oddasz wynajęty samochód z pełnym bakiem, według polityki paliwowej, jaka Cię obowiązuje.

  Jeśli planujesz wynajem samochodu z lotniska w Hanowerze z Auto Europe, nie musisz się martwić przedostaniem do miasta. Jeśli jednak odbierasz wypożyczony pojazd z centrum, warto jest rozważyć dostępne opcje transportu. Lokalny autobus 470 łączy lotnisko ze Stacją Centralną Langenhagen, skąd możesz skorzystać z pociągu RB38 prowadzącego do centrum miasta. Jest jednak jeszcze prostrzy sposób. Można wybrać linię kolejową S5 S-Bahn z lotniska, ze stacji na Terminalu C. Pociągi odjeżdżają co pół godziny. Do centrum Hanoweru dotrzesz w ten sposób w około 15 minut płacą zaledwie 4 euro w jedną stronę. Co więcej, możesz też skorzystać z dostępnych taksówek, które zabiorą Cię z lotniska. Wszystkie taksówki mają postój przed wejściem na każdy terminal. Stawki za przejazd mogą się różnić, jednak w większości przypadków, taki przejazd jest dosyć drogi, co tylko sprawia, że tym bardziej zalecane jest wypożyczenie samochodu z lotniska.

  Porady parkingowe

  Parking na ulicy jest zarówno ograniczony, jak i nielimitowany w zależności od miejsca i pory dnia. Taka opcja dotyczy też miejsc parkingowych na parkingach. Darmowe miejsca postojowe można znaleźć na tak zwanych parkingach P+R przy stacjach tramwajowych i autobusowych na obrzeżach miasta. Nielimitowane miejsca parkingowe są dostępne na Herrenhäuser Gärten od poniedziałku do niedzieli od 08:00 do 24:00. Dowiedz się więcej o jeździe w Niemczech tutaj.

  Garaże parkingowe znajdują się w bezpośrednim sąsiedztwie wszystkich budynków terminalowych. Dzięki temu możesz bez problemu znaleźć miejsce parkingowe dla swojego pojazdu. Miejsca postojowe można też zarezerwować online na stronie lotniska. Droga z miasta na lotnisko Hanower jest prosto oznaczona. Będąc już na terenie lotniska, bez problemu znajdziesz swoją strefę parkowania, dzięki czytelnemu oznakowaniu odpowiednich stref parkingowych. Jeśli chcesz się zatrzymać blisko danego terminalu, możesz wybrać garaże parkingowe oznaczone od P1 do P6. Możesz też wybrać jeden z parkingów oznaczonych od P7 do P10 i skorzystać z autobusu wahadłowego, który zabierze Cię z i na Terminal C.

  Przydatne linki

  Lotnisko w Hanowerze