Auto Europe

 • POLSKA
 • Skontaktuj się z naszymi specjalistami

  TANI WYNAJEM SAMOCHODÓW WE FRANKFURCIE

  Wynajem samochodów na całym świecie
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Wynajem samochodów na całym świecie
  Dzlaczego warto u nas zarezerwować
  • Porównaj wypożyczalnie i znajdź najlepszą cenę
  • Bezpłatna anulacja do 48 godzin przed odbiorem
  • Bez opłat za transakcje kartą kredytową
  • Pon-niedz wsparcie telefoniczne
  • 24000 punktów odbioru na świecie

  Wypożyczalnia samochodów we Frankfurcie w niskich cenach

  Silne relacje Auto Europe z przodującymi wypożyczalniami samochodów na całym świecie pozwalają nam świadczyć wysokiej jakości usługi wynajmu samochodów w wielu lokalizacjach w Niemczech- na lotniskach, w centrum miasta i na dworcach kolejowych. Dzięki temu nasi klienci mogą elastycznie wybierać miejsce odbioru najlepiej dostosowane do ich potrzeb, mając pewność, że zawsze otrzymają najlepsze konkurencyjne ceny.

  Decydując się na wynajem z Auto Europe na niemieckie wakacje, masz zapewniony najlepszy wybór pojazdów w najniższych dostępnych cenach. Niezależnie od tego, czy przyjeżdżasz dla przyjemności, czy w interesach, wypożyczalnia samochodów we Frankfurcie da Ci swobodę odkrywania miasta równie godnego uwagi ze względu na jego futurystyczną panoramę, jak i ze względu na urok starego świata. Podróżuj w tempie odpowiadającym twoim zainteresowaniom i planowi podróży. Dla Twojej wygody możesz odebrać pojazd we Frankfurcie na lotnisku, dworcu kolejowym lub w wielu lokalizacjach w obrębie samego miasta. Możesz zarezerwować samochód online lub zadzwonić do nas na infolinię i porozmawiać z jednym z naszych nagradzanych przedstawicieli obsługi klienta.

  Frankfurt i jego region obfitują w ekscytujące miejsca. Aby w pełni wykorzystać swoje podróże, odwiedź naszą stronę z pomysłami na wycieczki jak Szlak Romantyczny i Niemieckie Wina. Zobacz też opinie o wypożyczalni samochodów we Frankfurcie i zarezerwuj tanio samochód na stronie Auto Europe.

  Jaki jest ruch na drogach we Frankfurcie?

  W przeważającej części drogi wokół Frankfurtu są dobrze oznakowane i łatwe w nawigacji. Tak jak w przypadku każdego obszaru metropolitalnego, staraj się unikać godzin szczytu, szczególnie w niesprzyjających warunkach pogodowych, ponieważ należy spodziewać się rezerw ruchu. Jeśli musisz podróżować w tym czasie, zaplanuj opóźnienia.

  Podczas jazdy w Niemczech należy pamiętać o kilku zasadach:

  • Jazda odbywa się po prawej stronie drogi we Frankfurcie.
  • Podczas jazdy nie wolno nosić słuchawek.
  • Podczas jazdy dozwolone jest korzystanie wyłącznie z telefonu komórkowego w trybie głośnomówiącym.
  • Detektory radarowe używane do wykrywania radarów policyjnych są niedozwolone.
  • Podczas jazdy tunelami reflektory muszą być włączone światła mijania.
  • Światła drogowe nie mogą być stosowane na obszarach miejskich.
  • Nie "siedź na ogonie" samochodu przed Tobą - Niemcy mają surowe przepisy dotyczące takiego zachowania.

  Ponadto w Niemczech obowiązują bardzo surowe przepisy dotyczące prowadzenia pojazdów pod wpływem alkoholu, które dopuszczają poziom alkoholu we krwi wynoszący 0,5 miligrama na mililitr, co odpowiada tylko jednemu piwu lub lampce wina. Kara za jazdę pod wpływem jest surowa.

  Frankfurt jest połączony z kilkoma autostradami (Autobahn), dzięki czemu jednodniowe wycieczki z miasta są dość dostępne dla zwiedzających. Wielu odwiedzających wybiera się na wycieczkę do Heidelbergu, które leży nieco ponad godzinę na południe autostradą A5 lub A6. Zjedź zjazdem A656, który skieruje cię do centrum. Niecałe dwie godziny na północny zachód leży nadbrzeżne miasto Bonn, miejsce narodzin słynnego kompozytora Ludwiga van Beethovena. Bonn jest pełne kultury i nostalgii. Tylko 30 minut na północ od Bonn znajdziesz się we wspaniałym mieście Kolonia, będącym główną atrakcją turystyczną ze względu na znakomitą gotycką katedrę, dziedzictwo rzymskie i słynne muzea sztuki.

  Więcej informacji znajdziesz w naszym przewodniku po Niemczech.

  Gdzie mogę zaparkować samochodem wynajętym we Frankfurcie?

  Wypożyczalnia samochodów we Frankfurcie da Ci swobodę poruszania się między atrakcjami, jednak jako gość mogą zdarzyć się sytuacje, w których możesz chcieć unikać jazdy w mieście. Na przykład w soboty znalezienie parkingu w dzielnicy handlowej Sachsenhausen może być szczególnie trudne. Pamiętaj, że jeśli zdecydujesz się na parkowanie w ograniczonych obszarach, będziesz podlegać wysokim grzywnom, szczególnie jeśli samochód zostanie odcholowany. Ponadto wiele miejsc parkingowych w mieście i poza nim jest zarezerwowanych dla mieszkańców. Obszary te są oznaczone znakami wskazującymi, że do parkowania w określonych godzinach w ciągu dnia potrzebne jest lokalne zezwolenie. Jeśli zaparkujesz na tych obszarach w ograniczonych godzinach, możesz zostać ukarany grzywną.

  Podczas parkowania we Frankfurcie rozważ skorzystanie z parkingu (Parkhaus), gdzie stawki godzinowe i dzienne są rozsądne. Niektóre parkingi wymagają dysku parkingowego (Parkscheibe), dostępnego na stacjach benzynowych, który nal;eży umieścić na przedniej szybie i wskazuje godzinę przyjazdu.

  Lotnisko we Frankfurcie

  Najbardziej ruchliwym lotniskiem w Niemczech jest Międzynarodowy Port Lotniczy we Frankfurcie (FRA), który obsługuje ponad 57 milionów pasażerów rocznie. Międzynarodowe lotnisko we Frankfurcie jest gospodarzem wszystkich głównych linii lotniczych, a Lufthansa jest główną linią lotniczą we Frankfurcie, oferując optymalne połączenia.

  Międzynarodowe lotnisko we Frankfurcie (FRA)
  Strona internetowa: www.frankfurt-airport.com
  Adres: 60547 Frankfurt, Niemcy
  Telefon:+49 180 6 3724636

  Lotnisko Frankfurt Hahn (HHN) ma zwodniczą nazwę, ponieważ leży 120 km (około 2 godzin) od centrum miasta. To lotnisko obsługuje znacznie mniej pasażerów (3,5 miliona rocznie) i głównie tanie linie lotnicze, w tym Ryanair.

  Lotnisko Frankfurt Hahn (HHN)
  Strona internetowa: www.hahn-airport.de
  Adres: 55483 Hahn-Flughafen, Niemcy
  Telefon:+49 6543 509200

  Co robić we Frankfurcie

  We Frankfurcie znajduje się centrum miasta pełne zabytków, takich jak kościół, w którym odbył się pierwszy demokratyczny parlament w Niemczech, a także dom dzieciństwa Johanna Wolfganga von Goethego. Pod okiem tych drapaczy chmur znajdują się dzielnice takie jak Sachsenhausen, gdzie tawerny serwują tradycyjne Apfelwein i zawsze coś się dzieje w nocy.

  • Museumsufer: Po obu stronach rzeki Men zgrupowane jest 12 muzeów na obszarze znanym jako Museumsufer (nabrzeże muzeum). Większość znajduje się na lewym brzegu (strona południowa). Znajdują się tu muzea filmu, sztuki, architektury, komunikacji i etnografii, żeby wymienić tylko kilka. Museumsufer to najnowszy pomysł, opracowany w latach 80. i 90. XX wieku. Niektóre muzea wprowadziły się do domów patrycjuszy, podczas gdy inne miały przyciągające wzrok obiekty zbudowane dla nich przez wybitnych architektów, takich jak O.M. Ungers i Richard Meier.

  • Wieża Main: W stale rosnącym lesie drapaczy chmur we Frankfurcie wciąż jest tylko jedna wieża z publiczną platformą widokową. 200-metrowa wieża główna otwarta w 2000 roku jest czwartym najwyższym budynkiem w mieście, co czyni ją również czwartym najwyższym w Niemczech. A po wschodniej stronie Bankenviertel jest czysty widok ze szczytu nad Altstadt i Menem. Wieża została zaprojektowana przez Schwegera i Meyera, a w holu znajdują się dwa dzieła sztuki współczesnej: instalacja wideo Billa Violi i mozaika na ścianie Stephana Hubera.

  • Dom i muzeum Goethe: Niemiecki polimath Johann Wolfgang von Goethe urodził się w pięknym, wyprofilowanym domu przy 23 Großer Hirschgraben w 1749 roku. Jest to średniowieczne mieszkanie, które zostało odnowione rokokową fasadą i wnętrzem tuż przed wprowadzeniem się rodziców Goethego. Goethe mieszkał tu do 16 roku życia i wrócił na długie czary pomiędzy studiami w Lipsku i Strasburgu. W tym czasie napisał Cierpienia młodego Werthera, a po zniszczeniu podczas wojny dom został przywrócony do tego, jak wyglądałby, gdyby mieszkał tu Goethe. Wnętrze zdobią współczesne artefakty, takie jak zegar astronomiczny, który należał do przyjaciela rodziny.

  • Katedra: Kiedy Niemcy zjednoczyły się w XIX wieku, katedra we Frankfurcie nabrała szczególnego znaczenia ze względu na jej historyczne znaczenie w czasach Świętego Cesarstwa Rzymskiego. Katedra została rozpoczęta w latach 1300 i 1400 w stylu gotyckim i została wiernie przebudowana dwukrotnie: raz po pożarze w 1867 roku, a następnie w latach pięćdziesiątych po wojnie. Ten dawny kolegiata otrzymał tytuł „katedry” w 1562 r., kiedy zaczął organizować uroczystości koronacyjne dla Świętych Królów Rzymskich. W tym miejscu od 1562 do 1792 r. ukoronowano dziesięciu królów, a jeszcze przedtem w kościele z 1356 r. odbyły się wybory cesarskie. Podziwiaj XIV-wieczne stalle, barokowy ołtarz Wniebowzięcia NMP i XV-wieczny fresk przedstawiający życie Maryi w transepcie południowym.

  • Römerberg: Najciekawszy plac w mieście otoczony jest fotogenicznymi średniowiecznymi domami, kościołem i zabytkowymi budynkami administracyjnymi. Ten, który przyciągnie twoją uwagę, to Römer, środek grupy trzech dwuspadowych budynków mieszczących ratusz we Frankfurcie od 1405 roku. Załączono także sąsiedni budynek „Goldener Schwan”, ponieważ rada postanowiła wprowadzić się do domów, które już stały zamiast konstruować od zera. Z przodu znajduje się Renesansowa Fontanna Sprawiedliwości, pochodząca z 1543 r., a po przeciwnej stronie placu stoi XV-wieczny Stary Kościół św. Mikołaja, który niesamowicie przeszedł przez wojnę bez większych szkód. Większość pięknych domów z muru pruskiego na wschodzie i zachodzie ma tarasy barowe i restauracyjne na parterze, gdzie możesz się zatrzymać na apfelweina i precla.

  Najlepsze wycieczki jednodniowe samochodem wynajętym we Frankfurcie

  Dzięki dogodnej pozycji miasta, wypożyczalnia samochodów we Frankfurcie zabierze Cię do wielu pięknych i ciekawych miejsc w okolicy regionu, a nawet dalej do sąsiednich miast takich jak Bonn czy Kolonia. oto kilka naszych propozycji:

  Heidelberg

  Heidelberg to miasto nad rzeką Neckar w południowo-zachodnich Niemczech. Jest znany z czcigodnego Uniwersytetu w Heidelbergu, założonego w XIV wieku. Gotycki kościół Heiliggeistkirche góruje nad wyłożonym kawiarnią Marktplatz, rynkiem w Altstadt (Stare Miasto). Ruiny zamku z Heidelbergu z czerwonego piaskowca, znany przykład architektury renesansowej, stoją na wzgórzu Königstuhl.

  Wertheim Village

  Pięćdziesiąt minut od Frankfurtu we Wertheim Village znajduje się eklektyczna mieszanka międzynarodowych marek mody i stylu życia. Inspiruje się tradycyjną architekturą frankońską, a butiki tworzą nieskazitelnie utrzymany bulwar na świeżym powietrzu. Wioska ma ponad 110 butików wyprzedażowych z obniżkami nawet o 60% w stosunku do poprzedniej zalecanej ceny detalicznej.

  Rothenburg ob der Tauber

  Rothenburg ob der Tauber to miasto w powiecie Ansbach w Mittelfranken, regionie Frankonii w Bawarii, w Niemczech. Znane jest z dobrze zachowanego średniowiecznego starego miasta, które jest celem turystów z całego świata. Jest częścią popularnej Romantycznej Drogi prowadzącej przez południowe Niemcy.

  Zamek Neuschwanstein

  Zamek Neuschwanstein to XIX-wieczny romański pałac renesansowy na nierównym wzgórzu nad miejscowością Hohenschwangau niedaleko Füssen w południowo-zachodniej Bawarii w Niemczech. Pałac został zamówiony przez Ludwiga Bawarskiego jako rekolekcje na cześć Richarda Wagnera.

  Baden-Baden

  Baden-Baden to miejscowość uzdrowiskowa w Schwarzwaldzie w południowo-zachodnich Niemczech, w pobliżu granicy z Francją. Łaźnie termalne stały się modnym kurortem z XIX wieku. Lichtentaler Allee, wzdłuż rzeki Oos, jest centralną promenadą miasta. Kompleks Kurhaus (1824) mieści elegancki, inspirowany Wersalem Spielbank (kasyno). Trinkhalle ma loggię ozdobioną freskami i fontanną z wodą mineralną.

  Informacje geograficzne i historyczne

  Jako największe miasto w niemieckim kraju związkowym Hesja, miasto Frankfurt jest podzielone rzeką Men, a centrum miasta znajduje się po północnej stronie rzeki. Samo miasto ma około 700 000 mieszkańców i jest podzielone na 46 dzielnic. Podczas wizyty warto poznać następujące sześć dzielnic:

  • Bornheim - tętniąca życiem dzielnica pełna modnych kawiarni i barów.
  • Sachsenhausen - ulubiona dzielnica handlowa dla turystów wypełniona brukowanymi uliczkami i restauracjami serwującymi lokalne potrawy.
  • Bockenheim - siedziba Uniwersytetu Johanna Wolfganga Goethego, ta sekcja dla studentów oferuje atrakcyjne parki i ogrody.
  • Westend - bardziej stonowana i naukowa dzielnica, która obejmuje wiele wspaniałych kawiarni na świeżym powietrzu i jest popularna wśród rowerzystów.
  • City Center - centrum handlowe Frankfurtu.
  • Stare Miasto - historyczne centrum Frankfurtu.

  Przy umiarkowanie mroźnych zimach i sezonowo ciepłych latach, we Frankfurcie panuje klimat umiarkowany. Lato trwa od końca maja do początku września ze średnią dzienną wysoką temperaturą 22 ° C. Zima trwa od końca listopada do końca lutego, kiedy średnia miesięczna temperatura może spaść nawet do 2 ° C. Zimy mogą być mokre, a śnieg jest rzadkością.

  Jak poruszać się po Frankfurcie

  Jeśli decydujesz się na wynajem samochodu we Frankfurcie z Auto Europe i chcesz zaparkować pojazd i podróżować po mieście, system Ren-Men oferuje wiele środków transportu publicznego do wyboru. Pociągi podmiejskie (S-Bahn) kursują przez centrum miasta, na lotnisko i stadion oraz do dzielnic mieszkalnych. Podróżujący mogą również korzystać z pociągów metra (U-Bahn), tramwajów i autobusów. Możesz kupić bilety na różne długości podróży (jednorazowa, dzienna, trzydniowa, tygodniowa lub miesięczna). Dla Twojej wygody możesz wybrać pomiędzy biletami indywidualnymi lub grupowymi. Automaty biletowe znajdują się na większości stacji centralnych, a także w wybranych kioskach.

  Dworzec Centralny we Frankfurcie jest węzłem komunikacyjnym szybkiej kolei (ICE), oferującym podróżującym dostęp do krajowych i międzynarodowych miejsc docelowych jak Berlin, Monachium i wiele więcej. Dworzec główny oferuje ponad 25 platform w pięciu halach i obsługuje ponad 350 000 podróżnych dziennie.

  Przydatne linki

  Przewodnik Turystyczny Frankfurt