Auto Europe

 • POLSKA
 • Skontaktuj się z naszymi specjalistami

  TANI WYNAJEM SAMOCHODÓW WE FRANKFURCIE

  Wynajem samochodów na całym świecie
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Wynajem samochodów na całym świecie

  Wypożyczalnia samochodów we Frankfurcie - czarującym Hanzeatyckim mieście

  Wypożyczalnia samochodów we Frankfurcie

  Silne relacje Auto Europe z przodującymi wypożyczalniami samochodów na całym świecie pozwalają nam świadczyć wysokiej jakości usługi wynajmu samochodów w wielu lokalizacjach w Niemczech- na lotniskach, w centrum miasta i na dworcach kolejowych. Dzięki temu nasi klienci mogą elastycznie wybierać miejsce odbioru najlepiej dostosowane do ich potrzeb, mając pewność, że zawsze otrzymają najlepsze konkurencyjne ceny.

  Decydując się na wynajem z Auto Europe na niemieckie wakacje, masz zapewniony najlepszy wybór pojazdów w najniższych dostępnych cenach. Niezależnie od tego, czy przyjeżdżasz dla przyjemności, czy w interesach, wypożyczalnia samochodów we Frankfurcie da Ci swobodę odkrywania miasta równie godnego uwagi ze względu na jego futurystyczną panoramę, jak i ze względu na urok starego świata. Podróżuj w tempie odpowiadającym twoim zainteresowaniom i planowi podróży. Dla Twojej wygody możesz odebrać pojazd we Frankfurcie na lotnisku, dworcu kolejowym lub w wielu lokalizacjach w obrębie samego miasta. Możesz zarezerwować samochód online lub zadzwonić do nas na infolinię i porozmawiać z jednym z naszych nagradzanych przedstawicieli obsługi klienta.

  Odwiedzający spotkają się tu z pełnym życia miastem, które szanuje przeszłość i wybiega w przyszłość. W dawnych czasach handel odbywał się tu nad rzeką Römer, a podróżni wciąż mogą podziwiać miejsce, gdzie wieki temu handlowano się tu o różne dobra. Obecnie w Messe Frankfurt odbywają się targi międzynarodowe, kongresy i inne wydarzenia w ciągu roku, w tym popularne targi książek oraz Międzynarodowe Targi Motoryzacyjne w Niemczech.

  Frankfurt i jego region obfitują w ekscytujące miejsca. Aby w pełni wykorzystać swoje podróże, odwiedź naszą stronę z pomysłami na wycieczki jak Szlak Romantyczny i Niemieckie Wina. Zobacz też opinie o wypożyczalni samochodów we Frankfurcie i zarezerwuj tanio samochód na stronie Auto Europe.

  Więcej informacji związanych z wynajmem samochodu w Frankfurt, znajdziesz pod poniższymi linkami:

  Nasze partnerskie wypożyczalnie samochodów Wynajem samochodów FAQ Przewodnik Turystyczny

  Skąd odebrać samochód we Frankfurcie

  Auto Europe nie tylko dostarcza najlepsze oferty i wysoki poziom usług, a wypożyczalnie samochodów we Frankfurcie, z jakimi współpracujemy, pozwalają nam zapewniać naszym klientom możliwie największą elastyczność przy wynajmie samochodu w lokalizacji, która najbardziej odpowiada ich planom. Rezerwując przez naszą wyszukiwarkę zauważysz, że biura naszych partnerów znajdują się zarówno na lotnisku, na stacji kolejowej, jak i w centrum miasta.

  Wyszukując pojazdy na naszej stronie internetowej, możesz kliknąć interaktywną mapę, aby zobaczyć, gdzie dokładnie znajdują się dostępne biura. Dla dodatkowej wygody możesz też skorzystać z dostępnych filtrów, aby zawęzić wyniki wyszukiwania.

  Lotnisko we Frankfurcie

  Najbardziej ruchliwym lotniskiem w Niemczech jest Międzynarodowy Port Lotniczy we Frankfurcie (FRA), który obsługuje ponad 57 milionów pasażerów rocznie. Międzynarodowe lotnisko we Frankfurcie jest gospodarzem wszystkich głównych linii lotniczych, a Lufthansa jest główną linią lotniczą we Frankfurcie, oferując optymalne połączenia.

  Międzynarodowe lotnisko we Frankfurcie (FRA)
  Strona internetowa: www.frankfurt-airport.com
  Adres: 60547 Frankfurt, Niemcy
  Telefon:+49 180 6 3724636

  Lotnisko Frankfurt Hahn (HHN) ma zwodniczą nazwę, ponieważ leży 120 km (około 2 godzin) od centrum miasta. To lotnisko obsługuje znacznie mniej pasażerów (3,5 miliona rocznie) i głównie tanie linie lotnicze, w tym Ryanair.

  Lotnisko Frankfurt Hahn (HHN)
  Strona internetowa: www.hahn-airport.de
  Adres: 55483 Hahn-Flughafen, Niemcy
  Telefon:+49 6543 509200

  Stacja kolejowa we Frankfurcie

  Znana jako Deutsche Bahn, stacja kolejowa we Frankfurcie jest jedną z najważniejszych w całych Niemczech. Możesz się spotkać z nazwami, takimi jak Frankfurt Hauptbahnhof, czy Frankfurt Stacja Centralna, a wszystkie odnoszą się do tego dużego węzła komunikacyjnego, gdzie znajdziesz połączenia zarówno do niedaleko położonych miejscowości, jak i dalekich, nawet międzynarodowych, w tym do Wiednia, Paryża, Amsterdamu, Zurychu i Rzymu. Stanowiska wypożyczalni znajdują się na stacji, niedaleko kas biletowych Deutsche Bahn.

  Frankfurt Hauptbahnhof
  Adres: Am Hauptbahnhof, 60329 Frankfurt am Main, Niemcy
  Strona internetowa: www.bahnhof.de


  Rezerwuj z najlepszymi wypożyczalniami samochodów we Frankfurcie

  Aby zapewnić Ci najlepsze oferty wynajmu samochodów we Frankfurcie, Auto Europe współpracuje z największymi międzynarodowymi i lokalnymi dostawcami, dlatego na naszej stronie możesz rezerwować pojazdy między innymi ze znanymi firmami jak Avis i Hertz, ale też mniejszymi wypożyczalniami operującymi głównie w Niemczech, jak Buchbinder i Sixt. Dzięki temu możemy oferować szeroki zakres pojazdów do wyboru w najlepszych możliwych cenach, a także zapewnić Ci najwyższą jakość usług.

  Avis - informacje o wypożyczalni Europcar - informacje o wypożyczalni Budget - informacje o wypożyczalni Hertz - informacje o wypożyczalni

  Powyższe wypożyczalnie to tylko kilka z dostępnych dostawców, z którymi współpracujemy z tym mieście portowym. Kliknij wybrane logo, aby dowiedzieć się więcej o danej firmie. Więcej szczegółowych informacji o naszych partnerach lub o dostępnych usługach i godzinach otwarcia, mogą Ci dostarczyć nasi specjaliści telefonicznie.


  Często zadawane pytania dotyczące wynajmu samochodu we Frankfurcie

  Skontaktuj się z nami

  Aby ułatwić Ci sprawę, zebraliśmy najczęściej zadawane pytania przez podróżnych, którzy decydują się na wynajem samochodu we Frankfurcie. Jeśli po przeczytaniu wszystkich odpowiedzi wciąż będziesz miał wątpliwości, albo nie znajdziesz informacji na najbardziej interesujące cię kwestie przed wyjazdem, nie zawahaj się skontaktować z naszymi specjalistami od rezerwacji, którzy chętnie Ci we wszystkim pomogą.

  Czy potrzebuję karty kredytowej, żeby wynająć samochód we Frankfurcie?

  Tak. Decydując się na wynajem samochodu we Frankfurcie, będziesz potrzebował dowodu tożsamości, prawa jazdy i karty kredytowej, wystawionych na imię i nazwisko głównego kierowcy (na którego wystawiony jest voucher Auto Europe). Musisz się też upewnić, że masz wystarczające środki na karcie, ponieważ lokalny dostawca zablokuje na twojej karcie wymaganą kwotę depozytu. Karty debetowe, gotówka i karty dodatkowych kierowców nie będą akceptowane.

  Wysokość depozytu różni się w zależności od dostawcy i zależy też od wybranej przez Ciebie kategorii pojazdu. Szczegółowe informacje dotyczące depozytu znajdziesz na swoim voucherze (wysłanym po zatwierdzonej rezerwacji) lub w "Szczegółach Ceny" dla indywidualnych ofert dostępnych na naszej stronie (przed dokonaniem rezerwacji). Jeśli wciąż masz wątpliwości, odwiedź nasz wpis na blogu z najczęściej zadawanymi pytaniami o karty kredytowe i depozyt lub skontaktuj się z naszą infolinią.

   

  Jakiego ubezpieczenia potrzebuję podczas wynajmu samochodu we Frankfurcie?

  Bądź pewien, że wszystkie wypożyczalnie samochodów we Frankfurcie zawierają podstawowe ubezpieczenia wymagane do jazdy w Niemczech. Zalicza się do tego CDW (Ubezpieczenie od wypadku), OC i ubezpieczenie przed kradzieżą. Jest to nasz podstawowy pakiet z udziałem własnym, czyli jest limit kwoty, jaką klient będzie zobowiązany zapłacić w razie wypadku lub kradzieży podczas wynajmu.

  Auto Europe oferuje także klientom dodatkową opcję zabezpieczenia Zwrot Udziału Własnego z Super Cover podczas rezerwacji. Dzięki temu masz zabezpieczone dodatkowe elementy pojazdu, które normalnie nie byłyby uwzględnione w pakiecie podstawowym i zapewnisz sobie dodatkową ochronę. Aby dowiedzieć się więcej o naszych opcjach dodatkowych zabezpieczeń, sprawdź naszą stronę z wyjaśnieniem poszczególnych zabezpieczeń samochodu. Wiedz też, że podczas odbioru samochodu, lokalny dostawca może Ci proponować dodatkowe ubezpieczenia. Są one całkowicie opcjonalne i nie musisz się na nie decydować jeśli nie chcesz. Mogą być one nawet zbędne, w zależności od tego co obejmują, jeśli masz już zakupione zabezpieczenie od Auto Europe.

  W sytuacji kiedy główny kierowca nie ma ukończonych 26 lat, może on podlegać dodatkowej opłacie młodego kierowcy. Nie jest to ubezpieczenie, ale często jest naliczane dla kierowców, którzy nie spełniają wymogów wiekowych. Każdy dostawca wyznacza swoje własne ograniczenia i limity, dlatego warto jest sprawdzić ogólne warunki, dostępne na stronie w Szczegółach ceny (przed dokonaniem rezerwacji) i na voucherze (po dokonaniu rezerwacji).

   

  Jaki jest ruch drogowy we Frankfurcie?

  W przeważającej części drogi wokół Frankfurtu są dobrze oznakowane i łatwe w nawigacji. Tak jak w przypadku każdego obszaru metropolitalnego, staraj się unikać godzin szczytu, szczególnie w niesprzyjających warunkach pogodowych, ponieważ należy spodziewać się rezerw ruchu. Jeśli musisz podróżować w tym czasie, zaplanuj opóźnienia. Podczas jazdy w Niemczech należy pamiętać o kilku zasadach:

  • Jazda odbywa się po prawej stronie drogi we Frankfurcie.
  • Podczas jazdy nie wolno nosić słuchawek.
  • Podczas jazdy dozwolone jest korzystanie wyłącznie z telefonu komórkowego w trybie głośnomówiącym.
  • Detektory radarowe używane do wykrywania radarów policyjnych są niedozwolone.
  • Podczas jazdy tunelami reflektory muszą być włączone światła mijania.
  • Światła drogowe nie mogą być stosowane na obszarach miejskich.
  • Nie "siedź na ogonie" samochodu przed Tobą - Niemcy mają surowe przepisy dotyczące takiego zachowania.

  Ponadto w Niemczech obowiązują bardzo surowe przepisy dotyczące prowadzenia pojazdów pod wpływem alkoholu, które dopuszczają poziom alkoholu we krwi wynoszący 0,5 miligrama na mililitr, co odpowiada tylko jednemu piwu lub lampce wina. Kara za jazdę pod wpływem jest surowa.

  Frankfurt jest połączony z kilkoma autostradami (Autobahn), dzięki czemu jednodniowe wycieczki z miasta są dość dostępne dla zwiedzających. Wielu odwiedzających wybiera się na wycieczkę do Heidelbergu, które leży nieco ponad godzinę na południe autostradą A5 lub A6. Zjedź zjazdem A656, który skieruje cię do centrum. Niecałe dwie godziny na północny zachód leży nadbrzeżne miasto Bonn, miejsce narodzin słynnego kompozytora Ludwiga van Beethovena. Bonn jest pełne kultury i nostalgii. Tylko 30 minut na północ od Bonn znajdziesz się we wspaniałym mieście Kolonia, będącym główną atrakcją turystyczną ze względu na znakomitą gotycką katedrę, dziedzictwo rzymskie i słynne muzea sztuki.

  Więcej informacji znajdziesz w naszym przewodniku ruchu drogowego w Niemczech.

   

  Gdzie mogę zaparkować samochód wynajęty we Frankfurcie?

  Wypożyczalnia samochodów we Frankfurcie da Ci swobodę poruszania się między atrakcjami, jednak jako gość mogą zdarzyć się sytuacje, w których możesz chcieć unikać jazdy w mieście. Na przykład w soboty znalezienie parkingu w dzielnicy handlowej Sachsenhausen może być szczególnie trudne. Pamiętaj, że jeśli zdecydujesz się na parkowanie w ograniczonych obszarach, będziesz podlegać wysokim grzywnom, szczególnie jeśli samochód zostanie odcholowany. Ponadto wiele miejsc parkingowych w mieście i poza nim jest zarezerwowanych dla mieszkańców. Obszary te są oznaczone znakami wskazującymi, że do parkowania w określonych godzinach w ciągu dnia potrzebne jest lokalne zezwolenie. Jeśli zaparkujesz na tych obszarach w ograniczonych godzinach, możesz zostać ukarany grzywną.

  Podczas parkowania we Frankfurcie rozważ skorzystanie z parkingu (Parkhaus), gdzie stawki godzinowe i dzienne są rozsądne. Niektóre parkingi wymagają dysku parkingowego (Parkscheibe), dostępnego na stacjach benzynowych, który nal;eży umieścić na przedniej szybie i wskazuje godzinę przyjazdu.

   

  Czy potrzebuję naklejki emisyjnej podczas wynajmu samochodu we Frankfurcie?

  Zgodnie z prawem większość niemieckich miast ma Umweltzone lub strefy niskiej emisji, po których mogą się poruszać tylko pojazdy z odpowiednią naklejką. Umweltzone we Frankfurcie jest ograniczona do A5 na zachodzie, A3 na południu i A661 na północy. Aby móc poruszać się we wskazanej strefie, pojazdy muszą mieć specjalną zieloną naklejkę. (Jedynym wyjątkiem jest przejazd do centrum Frankfurt Fair & Exhibition, gdzie można podjechać do zachodniej i północnej bramy bez wymaganej naklejki.)

  Naklejka emisyjna dostarczana jest przez lokalną wypożyczalnię. Podczas odbioru upewnij się, że znajduje się ona na przedniej szybie, a jeśli masz jakiekolwiek pytania, nie zawahaj się zwrócić do przedstawiciela firmy.

   

  Czy potrzebuję dodatkowego wyposażenia podczas wynajmu samochodu we Frankfurcie zimą?

  Niemieckie prawo nakazuje używania opon zimowych w zależności od warunków pogodowych, a niemieckie powiedzenie głosi, że opony zimowe powinno się mieć "von O bis O" ("von Oktober bis Ostern", czyli "od października do Wielkanocy"). Niejedna wypożyczalnia samochodów we Frankfurcie, z jaką współpracujemy, wyposaża swoje pojazdy w opony zimowe od 1 listopada do 31 marca, a opłata za nie jest wliczona w stawkę wynajmu pojazdu. Poza wskazanym terminem opony zimowe można dodać za dodatkową opłatą, a mamy też specjalne oferty darmowych opon zimowych.

  Co więcej, w górskich strefach wymagane mogą być łańcuchy śniegowe, jeśli wskazują na to znaki drogowe lub policja. Jeśli udajesz się w góry zimą, zalecamy dodanie łańcuchów zimowych do rezerwacji. Możesz je zamówić przy odbiorze pojazdu, nawet jeśli nie dodawałeś ich wcześniej podczas rezerwacji pojazdu. Z powodu jednak dużego zapotrzebowania na wyposażenie zimowe w sezonie, zalecamy zarezerwowanie łańcuchów z wyprzedzeniem.


  Frankfurt przewodnik turystyczny

  Znany głównie jako centrum finansowe Niemiec Frankfurt może na pierwszy rzut oka nie być tak czarujący i elegancki jak Berlin, czy romantyczny i krajobrazowy Monachium, ale wygląd może być mylący. Wysokie budynki, szklane drapacze chmur będące siedzibami banków są dominujące w mieście, przez co Frankfurt jest bardziej modernistycznym, pełnym życia miejscem, gdzie podróżni mogą skorzystać z licznych fantastycznych atrakcji. odwiedź Goethe-Haus, wybierz się na spacer po finansowej dzielnicy lub udaj się na zakupy w popularnym Zeil! A jeśli wybierasz się tu na Boże Narodzenie, nie przegap okazji wybrania się na świąteczny market!

  Najlepsze wycieczki jednodniowe samochodem wynajętym we Frankfurcie

  Dzięki dogodnej pozycji miasta, wypożyczalnia samochodów we Frankfurcie zabierze Cię do wielu pięknych i ciekawych miejsc w okolicy regionu, a nawet dalej do sąsiednich miast takich jak Bonn czy Kolonia. oto kilka naszych propozycji:

  Heidelberg

  Heidelberg to miasto nad rzeką Neckar w południowo-zachodnich Niemczech. Jest znany z czcigodnego Uniwersytetu w Heidelbergu, założonego w XIV wieku. Gotycki kościół Heiliggeistkirche góruje nad wyłożonym kawiarnią Marktplatz, rynkiem w Altstadt (Stare Miasto). Ruiny zamku z Heidelbergu z czerwonego piaskowca, znany przykład architektury renesansowej, stoją na wzgórzu Königstuhl.

  Wertheim Village

  Pięćdziesiąt minut od Frankfurtu we Wertheim Village znajduje się eklektyczna mieszanka międzynarodowych marek mody i stylu życia. Inspiruje się tradycyjną architekturą frankońską, a butiki tworzą nieskazitelnie utrzymany bulwar na świeżym powietrzu. Wioska ma ponad 110 butików wyprzedażowych z obniżkami nawet o 60% w stosunku do poprzedniej zalecanej ceny detalicznej.

  Rothenburg ob der Tauber

  Rothenburg ob der Tauber to miasto w powiecie Ansbach w Mittelfranken, regionie Frankonii w Bawarii, w Niemczech. Znane jest z dobrze zachowanego średniowiecznego starego miasta, które jest celem turystów z całego świata. Jest częścią popularnej Romantycznej Drogi prowadzącej przez południowe Niemcy.

  Zamek Neuschwanstein

  Zamek Neuschwanstein to XIX-wieczny romański pałac renesansowy na nierównym wzgórzu nad miejscowością Hohenschwangau niedaleko Füssen w południowo-zachodniej Bawarii w Niemczech. Pałac został zamówiony przez Ludwiga Bawarskiego jako rekolekcje na cześć Richarda Wagnera.

  Baden-Baden

  Baden-Baden to miejscowość uzdrowiskowa w Schwarzwaldzie w południowo-zachodnich Niemczech, w pobliżu granicy z Francją. Łaźnie termalne stały się modnym kurortem z XIX wieku. Lichtentaler Allee, wzdłuż rzeki Oos, jest centralną promenadą miasta. Kompleks Kurhaus (1824) mieści elegancki, inspirowany Wersalem Spielbank (kasyno). Trinkhalle ma loggię ozdobioną freskami i fontanną z wodą mineralną.

  Co robić we Frankfurcie

  We Frankfurcie znajduje się centrum miasta pełne zabytków, takich jak kościół, w którym odbył się pierwszy demokratyczny parlament w Niemczech, a także dom dzieciństwa Johanna Wolfganga von Goethego. Pod okiem tych drapaczy chmur znajdują się dzielnice takie jak Sachsenhausen, gdzie tawerny serwują tradycyjne Apfelwein i zawsze coś się dzieje w nocy.

  • Museumsufer: Po obu stronach rzeki Men zgrupowane jest 12 muzeów na obszarze znanym jako Museumsufer (nabrzeże muzeum). Większość znajduje się na lewym brzegu (strona południowa). Znajdują się tu muzea filmu, sztuki, architektury, komunikacji i etnografii, żeby wymienić tylko kilka. Museumsufer to najnowszy pomysł, opracowany w latach 80. i 90. XX wieku. Niektóre muzea wprowadziły się do domów patrycjuszy, podczas gdy inne miały przyciągające wzrok obiekty zbudowane dla nich przez wybitnych architektów, takich jak O.M. Ungers i Richard Meier.

  • Wieża Main: W stale rosnącym lesie drapaczy chmur we Frankfurcie wciąż jest tylko jedna wieża z publiczną platformą widokową. 200-metrowa wieża główna otwarta w 2000 roku jest czwartym najwyższym budynkiem w mieście, co czyni ją również czwartym najwyższym w Niemczech. A po wschodniej stronie Bankenviertel jest czysty widok ze szczytu nad Altstadt i Menem. Wieża została zaprojektowana przez Schwegera i Meyera, a w holu znajdują się dwa dzieła sztuki współczesnej: instalacja wideo Billa Violi i mozaika na ścianie Stephana Hubera.

  • Dom i muzeum Goethe: Niemiecki polimath Johann Wolfgang von Goethe urodził się w pięknym, wyprofilowanym domu przy 23 Großer Hirschgraben w 1749 roku. Jest to średniowieczne mieszkanie, które zostało odnowione rokokową fasadą i wnętrzem tuż przed wprowadzeniem się rodziców Goethego. Goethe mieszkał tu do 16 roku życia i wrócił na długie czary pomiędzy studiami w Lipsku i Strasburgu. W tym czasie napisał Cierpienia młodego Werthera, a po zniszczeniu podczas wojny dom został przywrócony do tego, jak wyglądałby, gdyby mieszkał tu Goethe. Wnętrze zdobią współczesne artefakty, takie jak zegar astronomiczny, który należał do przyjaciela rodziny.

  • Katedra: Kiedy Niemcy zjednoczyły się w XIX wieku, katedra we Frankfurcie nabrała szczególnego znaczenia ze względu na jej historyczne znaczenie w czasach Świętego Cesarstwa Rzymskiego. Katedra została rozpoczęta w latach 1300 i 1400 w stylu gotyckim i została wiernie przebudowana dwukrotnie: raz po pożarze w 1867 roku, a następnie w latach pięćdziesiątych po wojnie. Ten dawny kolegiata otrzymał tytuł „katedry” w 1562 r., kiedy zaczął organizować uroczystości koronacyjne dla Świętych Królów Rzymskich. W tym miejscu od 1562 do 1792 r. ukoronowano dziesięciu królów, a jeszcze przedtem w kościele z 1356 r. odbyły się wybory cesarskie. Podziwiaj XIV-wieczne stalle, barokowy ołtarz Wniebowzięcia NMP i XV-wieczny fresk przedstawiający życie Maryi w transepcie południowym.

  • Römerberg: Najciekawszy plac w mieście otoczony jest fotogenicznymi średniowiecznymi domami, kościołem i zabytkowymi budynkami administracyjnymi. Ten, który przyciągnie twoją uwagę, to Römer, środek grupy trzech dwuspadowych budynków mieszczących ratusz we Frankfurcie od 1405 roku. Załączono także sąsiedni budynek „Goldener Schwan”, ponieważ rada postanowiła wprowadzić się do domów, które już stały zamiast konstruować od zera. Z przodu znajduje się Renesansowa Fontanna Sprawiedliwości, pochodząca z 1543 r., a po przeciwnej stronie placu stoi XV-wieczny Stary Kościół św. Mikołaja, który niesamowicie przeszedł przez wojnę bez większych szkód. Większość pięknych domów z muru pruskiego na wschodzie i zachodzie ma tarasy barowe i restauracyjne na parterze, gdzie możesz się zatrzymać na apfelweina i precla.

  Przydatne linki

  Przewodnik Turystyczny Frankfurt