Auto Europe

 • POLSKA
 • Skontaktuj się z naszymi specjalistami

  WYPOZYCZALNIA SAMOCHODÓW STACJA W MONACHIUM

  Wynajem samochodów na całym świecie
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Wynajem samochodów na całym świecie
  Dzlaczego warto u nas zarezerwować
  • Porównaj wypożyczalnie i znajdź najlepszą cenę
  • Bezpłatna anulacja do 48 godzin przed odbiorem
  • Bez opłat za transakcje kartą kredytową
  • Pon-niedz wsparcie telefoniczne
  • 24000 punktów odbioru na świecie

  Wypożyczalnia samochodów na stacji centralnej Monachium

  Monachium jest trzecim co do wielkości miastem w Niemczech i jako takie, oferuje wiele atrakcji odwiedzającym, a jego dogodna lokalizacja sprawia, że jest to doskonały punkt startowy dla wycieczek całodniowych, podczas których można podziwiać wspaniałe krajobrazy w południowych Niemczech. Najlepszym sposobem na zwiedzanie tego wspaniałego miasta jest wybranie pojazdu, jaki zagwarantuje Ci wypożyczalnia samochodów na stacji centralnej Hauptbahnhof w Monachium. Stacja ta jest jednym z większych centrów sieci transportu publicznego i znajduje się w centrum miasta. Stąd możesz przedostać się do wszystkich głównych atrakcji turystycznych oraz najbardziej popularnych dzielnic handlowych znajdujących się w niewielkiej odległości od stacji. Monachium jest też stolicą Bawarii i kosmopolitycznym miastem pełnym pięknej architektury i z jednymi z najlepszych galerii i kolekcji sztuki w Europie. Jedna z atrakcji niedaleko stacji Hauptbahnhof, to Residenz, czyli dawny pałac królewski w Monachium, jaki powstał w XIV wieku. Obecnie mieści w sobie bogactwa i antyki oraz bezcenne artefakty, oraz mieści w sobie słynną komnatę znaną jako Antiquarium.

  Auto Europe zostało założone w 1954 i obecnie jest jednym z najdłużej funkcjonujących pośredników wynajmu samochodów na świecie. Nasza firma współpracuje ze wszystkimi największymi dostawcami, takimi jak Alamo, Avis, Hertz, Alamo, Dollar, Enterprise, Europcar i Sixt. Zarezerwuj samochód na wynajem na stacji Hauptbahnhof w Monachium w kilku prostych krokach dzięki naszemu zaawansowanemu systemowi rezerwacji online. Jeśli wolisz, możesz zadzwonić do naszych specjalistów od rezerwacji, dostępnych pod numerem +48222639537, którzy z chęcią pomogą Ci zaplanować Twój następny wyjazd do Niemiec. Sprawdź też opinie o wypożyczalni samochodów w Monachium i zarezerwuj samochód na stronie Auto Europe w niskich cenach.

  Informacje o stacji

  Stacja Hauptbahnhof została po raz pierwszy zbudowana w 1839 około 800 metrów od tej, która stoi w Monachium obecnie. Przez lata była ona wiele razy odnawiana, zwłaszcza po Drugiej Wojnie Światowej, kiedy została niemal doszczętnie zniszczona. Obecnie jest to największa stacja kolejowa w Monachium. Hauptbahnhof został zakwalifikowany przez krajowego operatora kolei Deutsche Bahn (DB) jako stacja w kategorii 1, co oznacza, że nie tylko jest to najbardziej ruchliwa stacja w Niemczech, ale też jedna z większych w Europie. Ze stacji korzysta około pół miliona pasażerów każdego dnia. Znajduje się tu łącznie 32 perony oraz dodatkowo podziemna stacja S-Bahn (z 2 peronami) i U-Bahn (z 6 peronami).

  Skąd mogę odebrać samochód wynajęty na stacji centralnej Monachium

  Decydując się na wynajem samochodu na stacji centralnej w Monachium z Auto Europe, większość dostawców (takich jak Europcar, Sixt, Hertz i Avis) znajdziesz w dużym i dobrze zorganizowanym centrum turystycznym DB (Deutsche Bahn) na terenie stacji. Stanowiska wypożyczalni samochodów zazwyczaj są otwarte od 8 rano do 21, a niektóre firmy pracują przez ograniczony czas w weekendy i święta.

  Thrifty na stacji centralnej Monachium Thrifty na stacji centralnej Monachium
  10A Bayerstrabe,
  Monachium, Niemcy 80335

  +49 895 502 256
  Godziny otwarcia:
  Pon-pt 07:00 - 21:00
  Sob-nd 09:00 - 17:00
  Hertz na stacji centralnej Monachium Hertz na stacji centralnej Monachium
  10A Bayerstrabe,
  Monachium, Niemcy 80335

  +49 895 502 256
  Godziny otwarcia:
  Pon-pt 07:00 - 21:00
  Sob-nd 09:00 - 17:00
  Europcar na stacji centralnej Monachium Europcar na stacji centralnej Monachium
  10A Bayerstrabe,
  Monachium, Niemcy 80335

  +49 895 490 240
  Godziny otwarcia:
  Pon-pt 07:00 - 21:00
  Sob-nd 08:00 - 17:00
  Sixt na stacji centralnej Monachium Sixt na stacji centralnej Monachium
  10A Bayerstrabe,
  Monachium, Niemcy 80335

  +49 89 66 060 060
  Godziny otwarcia:
  Pon-pt 06:00 - 21:00
  Sob-nd 06:00 - 21:00

  Usługi na stacji

  Podróżny na stacji znajdzie wiele kawiarni, barów, restauracji i dobrze wyposażone supermarkety otwarte 365 dni w roku. Na wschód od głównej hali na parterze i pierwszym piętrze, znajduje się kilka sklepów z żywnością, pamiątkami i kwiaciarnia. Sporo różnych sklepów można też znaleźć na poziomie -1 w północnej i wschodniej części z dostępem do centrum miasta. Jedno z popularnych miejsc to francuska piekarnia ze świeżo pieczonymi przysmakami o nazwie Brioche Dorée. Od 1995, na stacji w części Starnberg można zwiedzać muzeum dedykowane młodym ludziom, podczas gdy w południowej części budynku jest nowoczesny hotel. Pociągi długodystansowe z różnych krajów oraz innych miast w Bawarii kończą swój bieg na stacji Hauptbahnhof, co sprawia, że jest to idealny węzeł komunikacyjny dla szerokiej sieci transportu publicznego składającej się z S-Bahn (kolei nadziemnej), U-Bahn (podziemnej), tramwai i autobusów, z których wszystkie mają przystanek na stacji lub w okolicy. Inne usługi to wypożyczalnia samochodów na stacji centralnej Hauptbahnhof w Monachium, biuro rzeczy znalezionych, informacje turystyczne, strefa do przewijania dzieci. Na terenie stacji jest dostępne szybkie WiFi.

  Jak się dostać na i opuścić stację centralną w Monachium

  Ponad 25 linii S-Bahn, U-Bahn, autobusowych i tramwajowych obsługuje stację centralną w Monachium, dzięki czemu jest to idealne miejsca, aby zacząć stąd wycieczkę po mieście i okolicach. Dwa systemy kolejowe (nadziemny i podziemny) są ze sobą ściśle powiązane i korzystają z podobnego systemu biletów i kontroli. Największą różnicą między tymi systemami jest kolor: pociągi U-Bahn są niebieskie i białe, a pociągi S-Bahn są czerwone i białe. Siedem linii S-Bahn przebiega przez stację Hauptbahnhof, na której znajdują się też dwa przystanki U-Bahn obsługiwane przez sześć linii U-Bahn. Są tu też cztery przystanki tramwajowe niedaleko stacji dogodnie połączone z przystankami autobusowymi. Gdziekolwiek się nie udasz w Monachium, zawsze pojawi się szansa, że przejedziesz przez stację Hauptbahnhof.

  Oprócz oczywistych połączeń z miejscami docelowymi w mieście, stacja oferuje połączenia do różnych atrakcji, takich jak Marienplatz i Karlsplatz. Z lotniska w Monachium koleje S-Bahn linii 1 i 8 prowadzą do Hauptbahnhof, a podróż trwa około 40 minut. Co więcej, kilka przystanków stąd znajduje się też wiele znanych hoteli. W mieście jest też dobrze rozwinięta sieć tramwai i autobusów, które zapewniają połączenie między stacją centralną Hauptbahnhof, a wieloma atrakcjami, jak Allianz Arena, Muzeum BMW, Park Olimpijski i Oktoberfest. Jeśli podróżujesz do Monachium pociągiem, niemal na pewno przyjedziesz na stację Hauptbahnhof, a stąd masz już wiele opcji do wybrania, jak będziesz przemieszczać się po mieście. Taksówek też jest tutaj dużo do wyboru, a postoje znajdziesz przy głównym, południowym i północnym wejściu na stację.

  Porady parkingowe

  Jeśli szukasz miejsca do zaparkowania w Monachium, możesz wybrać jeden z dostępnych krótkopostojowych parkingów. Jak jednak musisz zatrzymać się na dłużej, najlepszym wyjściem jest wielopoziomowy parking lub parking podziemny przy stacji Hauptbahnhof. Posiadając kartę BahnCard, zapłacisz tylko połowę ceny za postój. Dwie strefy parkingowe na czwartym i piątym piętrze są dostępne z dróg Bayerstrasse i Arnulfstrasse. Parkowanie na ulicy jest zazwyczaj ograniczone, a w centrum miasta jest dostępne w godzinach pracy biura, bez ograniczeń wieczorami. Parkowanie na ulicy dla odwiedzających jest dostępne tylko na wyznaczonych miejscach oznaczonych niebieskimi liniami, więc tam, gdzie tych linii nie ma, parkowanie jest zabronione. Znacznie większa część centrum Monachium jest objęta strefą niskiej emisji (Umweltzone). Warto też pamiętać o tanich opcjach parkingowych na tak zwanych "Park and Ride" (P+R) na obrzeżach miasta, gdzie możesz się zatrzymać, a do miasta dojechać wybranym środkiem transportu publicznego.

  Przydatne linki

  Strona internetowa stacji