Auto Europe

 • POLSKA
 • Skontaktuj się z naszymi specjalistami

  TANI WYNAJEM SAMOCHODÓW LOTNISKU FRANKFURT

  Wynajem samochodów na całym świecie
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Wynajem samochodów na całym świecie

  Wypożyczalnia samochodów na lotnisku we Frankfurcie

  Frankfurt, ruchliwe miasto komercyjne i centrum biznesowe w sercu Europy, gości nie tylko słynne banki na świecie, ale także jedno z najbardziej ruchliwych portów lotniczych na świecie. W związku z tym nic dziwnego, że lotnisko we Frankfurcie przyjmuje ponad 52 miliony pasażerów międzynarodowych rocznie. Wypożyczalnia samochodów na lotnisku we Frankfurcie zapewni Ci, że będziesz w stanie wykonać swoje zadania na czas podczas wyjazdu, a także da ci elastyczność i niezależność w podróży. Zarezerwuj samochód z Auto Europe i uzyskaj najlepszą ofertę na rynku.

  Odbierz samochód z lotniska i rozpocznij fascynującą podróż korzystając z naszych przewodników wycieczkowych: Szlak Romantyczny lub Szlak Niemiecich Winnic. Sprawdź też opinie o wypożyczalni samochodów we Frankfurcie i zarezerwuj samochód na stronie Auto Europe w niskich cenach.

  Informacje o lotnisku

  Lotnisko we Frankfurcie jest najbardziej ruchliwym portem lotniczym pod względem ruchu pasażerskiego w Niemczech, a także 4 najbardziej ruchliwym w Europie po lotnisku Heathrow w Londynie, lotnisku w Paryżu – Charles de Gaulle i lotnisku Schiphol w Amsterdamie. Lotnisko jest również 13 najbardziej ruchliwym na świecie pod względem całkowitej liczby pasażerów w 2016 r., z ponad 60 milionami pasażerów korzystających z lotniska w tym roku.

  Lotnisko we Frankfurcie (FRA)
  Oficjalna nazwa: Lotnisko we Frankfurcie (znane również jako niemiecki port lotniczy Frankfurt Rhein Main lub Flughafen Frankfurt am Main w języku niemieckim)
  Adres: Frankfurt Airport; 60547 Frankfurt, Niemcy.
  Lokalizacja: Lotnisko we Frankfurcie znajduje się 12 km na południowy zachód od miasta Frankfurt.
  Telefon: +49 (0) 180-6 372 4636
  Linie lotnicze obsługiwane na lotnisku: 107 linii lotniczych lata do 275 miejsc na całym świecie.

  Skąd mogę odebrać samochód wynajęty na lotnisku we Frankfurcie

  Liczne wypożyczalnie samochodów na lotnisku we Frankfurcie znajdują się zarówno na Terminalu 1, jak i 2 w strefie przylotów. Liczniki zwrotów wynajmu samochodów są zwykle umiejscowione na parkingach dla samochodów na obu terminalach. Na Terminalu 1 znajdują się w P30 / 300, a na Terminalu 2 w P8. Biurka są obsługiwane w ciągu dnia, podczas gdy przy zwrocie pojazdu poza normalnymi godzinami pracy, w tych samych miejscach dostępne są skrzynki na klucze.

  Budget na lotnisku Frankfurt Budget na lotnisku Frankfurt
  Lotnisko Frankfurt,
  Frankfurt, Niemcy 60547
  +49 69 710445596
  Godziny otwarcia:
  Pon-Nd 06:00 - 24:40
  Avis na lotnisku Frankfurt Avis na lotnisku Frankfurt
  Lotnisko Frankfurt,
  Frankfurt, Niemcy 60547
  +49 69 69027771
  Godziny otwarcia:
  Pon-Nd 06:00 - 24:00
  Hertz na lotnisku Frankfurt Hertz na lotnisku Frankfurt
  Lotnisko Frankfurt,
  Frankfurt, Niemcy 60547
  +49 69 710445596
  Godziny otwarcia:
  Pon-Nd 06:00 - 24:00
  Europcar na lotnisku Frankfurt Europcar na lotnisku Frankfurt
  Lotnisko Frankfurt,
  Frankfurt, Niemcy 60547
  +49 69 697970
  Godziny otwarcia:
  Pon-Nd 06:00 - 24:00
  Sixt na lotnisku Frankfurt Sixt na lotnisku Frankfurt
  Lotnisko Frankfurt,
  Frankfurt, Niemcy 60547
  +49 89 66060060
  Godziny otwarcia:
  Pon-Nd 06:00 - 23:30

  Terminale

  Lotnisko we Frankfurcie ma 3 terminale pasażerskie. Są one pogrupowane według linii lotniczych i sojuszy linii lotniczych, które obsługują. Najmniejszy terminal to terminal pierwszej klasy, przeznaczony wyłącznie dla pasażerów podróżujących pierwszą klasą Lufthansy.

  Terminal 1 jest najstarszym i największym terminalem pasażerskim z 103 bramami i nowym skrzydłem ekspansyjnym o długości 2700 stóp o nazwie Pier A-Plus, przeznaczonym dla dużych samolotów, takich jak Airbus A380. Obsługuje około 50 milionów pasażerów rocznie. Ze względu na fantastyczny układ oraz trzy poziomy jest wysoce funkcjonalny i przyjazny dla użytkowników. Poziom odlotów z licznikami odprawy znajduje się na pierwszym piętrze. Na tym poziomie znajduje się również dworzec autobusowy. Na parterze znajduje się strefa przylotów i odbioru bagażu oraz piętro dystrybucyjne z łatwym dostępem do wielopoziomowego garażu i regionalnego dworca kolejowego znajduje się tuż pod parterem. Terminal 1 jest obsługiwany głównie przez Lufthansę i jej partnerów Star Alliance.

  Sojusze SkyTeam i oneworld są głównymi użytkownikami Terminalu 2. Przy 42 bramkach jest on znacznie mniejszy niż Terminal 1. Oba terminale są jednak połączone ciągłą, ale niepubliczną halą dostępu. Pasażerowie mogą łatwo zmieniać terminale za pomocą systemu przenoszenia osób, a pociągi kursują co 2-3 minuty w ciągu dnia. Ponadto często kursują autobusy między terminalami.

  Pasażerowie Lufthansy, którzy latają Pierwszą Klasą, a także Członkowie Koła HON, są jedynymi uprawnionymi do korzystania z tego terminalu. Oferuje im krótkie trasy do samolotu i wygodne, szybkie procedury wejścia na pokład. Niektóre z dodatków obejmują łazienki z prysznicami, bezpłatną sieć WLAN, osobistych asystentów i usługi parkingowe.

  Usługi na lotnisku

  Strefy rozrywki to nowa funkcja w obu terminalach. Pozwalają odpocząć i zrelaksować się między lotami w komfortowej atmosferze salonu wzbogaconej ciepłym światłem, drewnianymi podłogami i roślinami. Mimo że znajdują się z dala od najbardziej ruchliwych tras przechodniów, te strefy odpoczynku można dość łatwo znaleźć. Strefa dla dzieci - w strefach tranzytowych otwarto siedem placów zabaw dla rodzin z dziećmi. Zaraz po przejściu kontroli bezpieczeństwa rodzice mogą się zrelaksować, ponieważ czas oczekiwania będzie znacznie przyjemniejszy dzięki księżycowemu statkowi kosmicznemu, światu piratów i helikopterów, aby wymienić tylko kilka najważniejszych atrakcji dla dzieci na lotnisku. Jeśli nie przy tych zabawnych zajęciach lub książkach czy puzzlach dostępnych w punktach informacyjnych, czas na pewno ucieknie, obserwując lądowanie i start samolotów. Na tarasie dla gości za niewielką opłatą podziwiaj startujące i lądujące odrzutowce lub skorzystaj ze specjalnego niedzielnego programu rozrywkowego dla całej rodziny.

  Łazienki / prysznice - skorzystaj z łazienki z prysznicem, aby odświeżyć się po długim locie lub przed spotkaniem biznesowym. Prysznice znajdują się na obu terminalach i można z nich korzystać za niewielką opłatą. Poczekalnie - niezależnie od linii lotniczej, z której korzystasz, Sky Lounge w strefie tranzytowej są też do Twojej dyspozycji. Ponadto istnieje 16 innych autoryzowanych linii lotniczych do wyboru. Miejsca modlitw i kaplice dla chrześcijan, Żydów, muzułmanów i innych wyznań są otwarte 24 godziny na dobę dla osobistego duchowego czasu spokoju. Lotnisko we Frankfurcie oferuje szeroki wybór przytulnych barów i restauracji. Dzięki tak dużej różnorodności oferty na każdy gust każdy z pewnością każdy będzie zadowolony. Strefa dla palących - obowiązuje zakaz palenia na całym lotnisku, w strefach tranzytowych znajduje się wiele kabin dla palących, a także popularne salony dla palących, urządzone w stylu tematycznym, gdzie palacze mogą delektować się papierosem bez wpływu na osoby niepalące w pobliżu.

  Jak się dostać na i opuścić lotnisko we Frankfurcie

  Do tego ruchliwego lotniska, położonego zaledwie 12km od centrum Frankfurtu, można łatwo dojechać wszystkimi środkami transportu. Zintegrowany dworzec kolejowy i autobusowy dodatkowo ułatwi planowanie podróży. Najbardziej elastycznym sposobem dojazdu na lotnisko i z lotniska jest z pewnością samochód. Wynajem samochodu z lotniska we Frankfurcie z Auto Europe sprawi, że znajdziesz się w centrum Frankfurtu w zaledwie 10-15 minut, jadąc autostradą połączoną z lotniskiem przez skrzyżowanie o nazwie Frankfurter Kreuz. Uwaga: lotnisko znajduje się poza strefą niskiej emisji we Frankfurcie. Inne popularne niemieckie miejsca docelowe, takie jak Dortmund, Bonn lub Heidelberg, są również łatwo dostępne z lotniska samochodem. Dowiedz się więcej o jeździe w Niemczech tutaj.

  Porady parkingowe

  Idealnie dla „osób spotykających się i witających” oraz tych, którym się spieszy, lotnisko oferuje krótkoterminowe parkowanie przed halą odlotów i przylotów, praktycznie obok terminali, przy czym pierwsze dziesięć minut jest całkowicie bezpłatne. Inną możliwością krótkoterminowego parkowania jest miejsce w pobliżu stanowisk odprawy. Bezpośrednio przy terminalu znajduje się łącznie 14 000 zadaszonych miejsc parkingowych, idealne dla tych, którzy potrzebują dodatkowego czasu i nadal umożliwiają szybki i łatwy dostęp do terminali. Dodatkowe funkcje, które oferuje lotnisko, to parking wyłącznie dla kobiet i długoterminowa strefa parkowania wakacyjnego z bezpłatnym transferem do terminali.

  Podczas parkowania we Frankfurcie należy wziąć pod uwagę parkowanie na jednym z parkingów (Parkhaus), które oferują rozsądne ceny. Na niektórych parkingach w Niemczech potrzebny jest dysk parkingowy (Parkscheibe), dostępny na stacjach benzynowych, który wskazuje godzinę przyjazdu. Musi być umieszczony na przedniej szybie. Jeśli planujesz przejazd do centrum Frankfurtu, wskazane jest skorzystanie z dynamicznego systemu pilotowania parkowania w mieście, który zaprowadzi Cię prosto do jednej z 19 struktur parkingowych w centrum miasta. Inną opcją jest parkowanie na parkingach P + R dostępnych na różnych drogach dojazdowych, które prowadzą do Frankfurtu, a następnie skorzystanie z częstych połączeń autobusowych i kolejowych. Unikaj parkowania w strefach zarezerwowanych wyłącznie dla lokalnych mieszkańców lub innych stref zastrzeżonych, ponieważ może to spowodować wysokie kary.

  Przydatne linki

  Lotnisko we Frankfurcie


  Dodatkowe informacje o lotnisku we Frankfurcie

  Lotnisko Frankfurt
  Lotnisko Frankfurt
  Frankfurt, Niemcy, 60547

  IATA Kod: FRA
  ICAO Kod: EDDF
  Wikipedia
  Szerokość geograficzna: 50.0200
  Długość geograficzna: 08.3414

  Ogólne informacje: Lotnisko we Frankfurcie leży 12 km na południowy zachód od centrum Frankfurtu, łatwo dostępnego wypożyczonym samochodem.