Auto Europe

 • POLSKA
 • Skontaktuj się z naszymi specjalistami

  TANI WYNAJEM SAMOCHODÓW LOTNISKU DUSSELDORF

  Wynajem samochodów na całym świecie
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Wynajem samochodów na całym świecie

  Wypożyczalnia samochodów na lotnisku w Dusseldorfie

  Odbiór samochodu z lotniska w Düsseldorfie zapewnia łatwy dojazd do całego regionu Ren-Ruhr. Lotnisko w Düsseldorfie obsługuje przede wszystkim samo miasto, stolicę kraju związkowego Nadrenia Północna-Westfalia w Niemczech, ale znajduje się w odległości tylko około 19 km od innych ważnych miast regionu, takich jak Duisburg i Wuppertal. Pod względem wielkości lotnisko w Düsseldorfie zajmuje trzecie miejsce w kraju zaraz za Frankfurtem i Monachium. Dzięki atrakcyjnym cenom i imponującej flocie, oferta jaką przedstawi niejedna wypożyczalnia samochodów na lotnisku w Düsseldorfie z pewnością zapewni najlepszy początek wakacji.

  Auto Europe jest pośrednikiem w wynajmie samochodów z ponad 60-letnim doświadczeniem w branży. Oferujemy naszym klientom usługi wynajmu samochodów w ponad 24 000 lokalizacjach na całym świecie, wysoką jakość obsługi klienta, szeroką gamę dostępnych pojazdów i najniższe stawki na rynku. Przekonaj się o naszych usługach odwiedzając naszą stronę lub dzwoniąc na infolinię otwartą przez cały tydzień. Chcesz dowiedzieś się więcej o naszych usługach? Odwiedź naszą stronę i poznaj opinie o wypożyczalni samochodów w Dusseldorfie poprzednich klientów Auto Europe.

  Informacje o lotnisku

  Düsseldorf jest trzecim co do wielkości portem lotniczym w Niemczech po Frankfurcie i Monachium, który obsłużył 24,5 miliona pasażerów w 2017 r. Jest węzłem komunikacyjnym Eurowings i głównym miastem kilku kolejnych linii lotniczych. Lotnisko ma trzy terminale pasażerskie i dwa pasy startowe i może obsługiwać samoloty szerokokadłubowe aż do Airbusa A380

  Lotnisko w Dusseldorfie (DUS)
  Oficjalna nazwa: Lotnisko Düsseldorf. Flughafen Düsseldorf
  Adres: Flughafenstraße 120, 40474 Düsseldorf, Niemcy.
  Lokalizacja: Lotnisko znajduje się w Düsseldorf-Lohausen, 7 km na północ od Düsseldorfu i około 19 km od Essen.
  Telefon: +49 211 4210
  Linie lotnicze obsługiwane na lotnisku: Lotnisko jest węzłem komunikacyjnym dla Air Berlin i Germanwings i obsługuje loty prawie wszystkich głównych linii lotniczych, w tym British Airways.

  Skąd mogę odebrać samochód wynajęty na lotnisku w Dusseldorfie

  Większość biur wypożyczalni samochodów na lotnisku w Dusseldorfie znajduje się w hali przylotów, w głównym obszarze informacyjnym. Po zakończonym wynajmie zwróć pojazd do centrum wynajmu samochodów. Zbliżając się do zjazdu z autostrady, kieruj się znakiem „Abflug”, co oznacza odloty, a następnie kieruj się znakami wskazującymi na „Mietwagen” (samochody do wynajęcia). Na lotnisku znajduje się stacja benzynowa między parkingiem P5 a wypożyczalnią samochodów, na wypadek, gdyby konieczne było uzupełnienie paliwa przed zwrotem samochodu (sprawdź warunki wynajmu obowiązujące zasady dotyczące paliwa).

  Hertz na lotnisku Dusseldorf Hertz na lotnisku Dusseldorf
  Flughafenstraße 120,
  Dusseldorf, Niemcy 40474
  +49 211 411083
  Godziny otwarcia:
  Pon-Nd 06:30 - 23:30
  Avis na lotnisku Dusseldorf Avis na lotnisku Dusseldorf
  Flughafenstraße 120,
  Dusseldorf, Niemcy 40474
  +49 211 421674748
  Godziny otwarcia:
  Pon-Nd 06:15 - 23:30
  Buchbinder na lotnisku Dusseldorf Buchbinder na lotnisku Dusseldorf
  Flughafenstraße 120,
  Dusseldorf, Niemcy 40474
  +49 211 41604440
  Godziny otwarcia:
  Pon-Nd 06:00 - 23:00
  Europcar na lotnisku Dusseldorf Europcar na lotnisku Dusseldorf
  Flughafenstraße 120,
  Dusseldorf, Niemcy 40474
  +49 211 942380
  Godziny otwarcia:
  Pon-Nd 6:15 - 23:30
  Sixt na lotnisku Dusseldorf Sixt na lotnisku Dusseldorf
  Flughafenstraße 120,
  Dusseldorf, Niemcy 40474
  +49 89 66060060
  Godziny otwarcia:
  Pon-Nd 6:15 - 23:30

  Terminale

  Na lotnisku w Düsseldorfie znajdują się trzy terminale: A, B i C. Pod względem rozmieszczenia terminale są zbudowane w zasadzie jako hale odgałęzione z jednego centralnego obszaru w tym samym dużym budynku terminala. Terminal A jest zarezerwowany głównie dla lotów Lufthansy i Germanwings, a także dla ich partnerskich linii lotniczych. Terminal B obsługuje głównie loty na terenie Niemiec i UE liniami Air Berlin, a także linie lotnicze należące do Oneworld, w tym British Airways. Najmniejszy z trzech, Terminal C obsługuje loty poza strefą Schengen i loty długodystansowe.

  Przyloty odbywają się na parterze lotniska, a po wyjściu z hali bramowej znajduje się wiele karuzel do odbioru bagażu. Odloty odbywają się na pierwszym piętrze, a stanowiska odprawy, w tym maszyny samoobsługowe, rozmieszczone są w hali odlotów. Istnieją również punkty informacyjne zlokalizowane zarówno w strefie przylotów, jak i odlotów.

  Usługi na lotnisku

  Istnieje wiele sposobów na zdobycie kilku euro dzięki udogodnieniom na lotnisku w Düsseldorfie. Usługi wymiany walut oferowane są na pierwszym piętrze w strefie bezpieczeństwa oraz na parterze w hali przylotów, gdzie znajduje się również bank. Na każdym piętrze znajdują się również dwa bankomaty. Aby uzyskać dostęp do Internetu, możesz skorzystać z jednego z terminali internetowych na całym lotnisku; są trzy na parterze i cztery na pierwszym piętrze. Możesz także cieszyć się urozmaiconą taryfą serwowaną w ośmiu kawiarniach, dwóch piekarniach, 13 barach i pubach i siedmiu restauracjach na miejscu, a także robić zakupy w 60 sklepach. Większość restauracji i sklepów znajduje się po stronie lotniska, po przejściu kontroli bezpieczeństwa w strefie odlotów.

  Jak się dostać na i opuścić lotnisko w Dusseldorfie

  Cały obszar Renu i Ruhry jest bardzo dobrze połączony licznymi autostradami i łatwo jest dostać się z jednego miasta do drugiego. Aby dostać się do centrum Düsseldorfu z lotniska, pojedź wzdłuż ulicy Danziger, która zabierze Cię do centrum w zaledwie 10-15 minut. Do Essen można dojechać autostradą A52 w pół godziny, a nawet do Kolonii jest mniej niż godzina jazdy autem na A3. Więcej wskazówek dotyczących jazdy dla Niemiec można znaleźć tutaj.

  Jeśli decydujesz się na wynajem samochodu z lotniska w Düsseldorfie z Auto Europe z centrum miasta, możesz łatwo dojechać tam pociągiem. Na lotnisku znajdują się dwie stacje kolejowe. Jedna z nich obsługuje podmiejską sieć pociągów (kończy się tutaj linia S11) i jest dogodnie usytuowana poniżej budynku terminala. Drugi dworzec oferuje połączenia z pociągów regionalnych i dalekobieżnych i znajduje się około 1,5 km od lotniska, ale można do niego łatwo dotrzeć za pomocą SkyTrain, który jest podwieszonym pociągiem jednoszynowym. Istnieją również połączenia autobusowe z lotniska do Düsseldorfu i różnych innych miejsc docelowych.

  Porady parkingowe

  Parking przy ulicy jest płatny w Düsseldorfie od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 18:00, a w sobotę od 8:00 do 16:00. W mieście znajduje się również 41 parkingów, a bezpłatne miejsce parkingowe w jednym jest łatwe do znalezienia, ponieważ 112 elektronicznych znaków rozsianych po całym mieście pokazuje dostępność miejsc parkingowych, a także wskazówki dojazdu do najbliższych parkingów. Jeśli chcesz na przykład zwiedzić starówkę, możesz zostawić samochód na pobliskim parkingu Am Ratinger Tor lub Kunsthalle. Alternatywnie, Park and Ride są oferowane dalej od centrum. Jeśli jedziesz z lotniska do Düsseldorfu, na stacji S-Bahn (pociąg podmiejski) Rath znajduje się stacja P + R, do której można dotrzeć w około 10 minut przez Theodorstraße.

  Przydatne linki

  Lotnisko w Dusseldorfie