Auto Europe

 • POLSKA
 • Skontaktuj się z naszymi specjalistami

  TANI WYNAJEM SAMOCHODÓW NA LOTNISKU STUTTGART

  Wynajem samochodów na całym świecie
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Wynajem samochodów na całym świecie

  Wypożyczalnia samochodów na lotnisku Stuttgart

  Międzynarodowe lotnisko w Stuttgarcie znajduje się około 12 kilometrów od centrum Stuttgartu, który jest stolicą landu Baden-Wuerttemberg. Stuttgart wielokrotnie był ogłaszany najbardziej pełnym życia miastem w Niemczech. Miasto oferuje liczne wspaniałe restauracje, muzea, hotele i różnego rodzaju atrakcje przez cały rok. Bardzo słynny jest Bożonarodzeniowy market otwierany w centrum miasta, operuje od listopada do grudnia i przyciąga do siebie licznych turystów z całego kraju i zza granicy. W okolicach Stuttgartu możesz znaleźć liczne świetne winiarnie, rustykalne zamki i jeziora, które warto odwiedzić. Wypożyczalnia samochodów na lotnisku w Stuttgarcie zapewni Ci najlepszy sposób na dostanie się do wszystkich atrakcji, jakie chcesz zobaczyć. Wykorzystaj w pełni swój pobyt w Stuttgarcie, nie przepłacając, rezerwując samochód z Auto Europe. Odbierz wybrany pojazd na lotnisku i wybierz się na zwiedzanie zaraz po opuszczeniu samolotu!

  Informacje o lotnisku

  Port lotniczy w Stuttgarcie jest międzynarodowym lotniskiem, obsługującym stolicę niemieckiego landu Baden-Württemberg. Lotnisko zostało nazwane na cześć byłego burmistrza Stuttgartu, Manfreda Rommel i jest szóstym największym litniskiem w Niemczech pod względem ruchu pasażerskiego, z 11,832,634 pasażerami obsłużonymi przez ten port w roku 2018. Lotnisko jest ważnym węzłem komunikacyjnym dla Eurowings i oferuje połączenia dla wielu miast w Europie oraz wakacyjnych miejsc docelowych, a także loty długodystansowe do Atlanty.

  Lotnisko Stuttgart (STR)
  Oficjalna nazwa: Międyznarodowe lotnisko w Stuttgartcie
  Adres: Flughafenstrasse 32, 70629 Stuttgart, Niemcy
  Telefon: +49 231 921301
  Linie lotnicze operujące na lotnisku Stuttgart: Adria Airways, Aegean Airlines, Aer Lingus, Aeroflot, Air Berlin, Air Bucharest, Air Cairo, Air France, Air Serbia, Air VIA, AIS Airlines, AtlasGlobal, Austrian Airlines, Blue Air, Borajet, Britisch Airways, Bulgarian Air Charter, Condor, Corendon Airlines, Delta Air Lines, EasyJet, Ellinair, Eurowings, Express Airways, Flybe, Freebird Airlines, Germania, Iberia Express, KLM, Lufthansa, Montenegro Airlines, Nesma Airlines, Nouvelair, Onur Air, Pegasus Airlines, Ryan Air, Scandinavian Airlines, Small Planet Airlines, Sun Express, Swiss International Airlines, TUIfly, Turkish Airlines i Vueling

  Skąd mogę odebrać samochód wynajęty na lotnisku Stuttgart

  Niemal każda wypożyczalnia samochodów na lotnisku w Stuttgarcie ma swoje stanowisko na jednym z terminali, jeśli nie znajdują się na terminalu, wtedy oferowany jest autobus wahadłowy, który zabierze Cię do biura dostawcy. Kiedy przybędziesz po odbiór pojazdu, twój dostawca wytłumaczy Ci, gdzie należy zwrócić wynajęty samochód. W przypadku, gdy chcesz zwrócić pojazd po godzinach pracy wypożyczalni, skontaktuj się z Auto Europe, aby sprawdzić, jakie są opcje i dodatkowe opłaty.

  Avis na lotnisku Stuttgart Avis na lotnisku Stuttgart
  Flughafenstraße 32,
  Stuttgart, Niemcy 70629
  +49 711 9484451
  Godziny otwarcia:
  Pon-Pt 08:00 - 15:00
  Budget na lotnisku Stuttgart Budget na lotnisku Stuttgart
  Flughafenstraße,
  Stuttgart, Niemcy 70629
  +49 69 710445596
  Godziny otwarcia:
  Pon-Pt 08:00 - 15:00
  Hertz na lotnisku Stuttgart Hertz na lotnisku Stuttgart
  Flughafenstraße 32,
  Stuttgart, Niemcy 70629
  +49 711 9484339
  Godziny otwarcia:
  Pon-Pt 08:00 - 16:00
  Sb-Nd 10:00 - 14:00
  Europcar na lotnisku Stuttgart Europcar na lotnisku Stuttgart
  Parking P4, Flughafenstrasse
  Terminal 3 Ebene 2/Rueckg
  ,
  Stuttgart, Niemcy 70629
  +49 711 9499010
  Godziny otwarcia:
  Pon-Nd 07:00 - 23:30

  Terminale

  Lotnisko Stuttgart składa się z czterech terminali pasażerskich z osobnymi punktami bezpieczeństwa i wejściami, ale wszystkie są ze sobą bezpośrednio połączone i znajdują się na wspólnej strefie operacyjnej, gdzie rozstawionych jest osiem mostów strumieniowych i około dwa tuziny stanowisk autobusowych, które zabierają pasażerów do samolotów. Podczas gdy pierwsze trzy są położone obok siebie, terminal 4 jest zupełnie osobnym budynkiem leżącym w niewielkiej odległości i zawiera tylko podstawowe udogodnienia, jednak planowana jest jego rozbudowa.

  Usługi na lotnisku

  Lotnisko zajmuje teren około 10,000 metrów kwadratowych przestrzeni handlu detalicznego i cateringu. Na lotnisku znajdziesz kilka restauracji, barów i jadalni na terminalu. Pierwsza godzina darmowego Internetu jest dostępna dla wszystkich pasażerów, a połączyć z siecią można się na całym terenie lotniska. Na lotnisku jest kilka bankomatów w różnych lokalizacjach od różnych banków. Za opłatą możesz też otrzymać wstęp do hali dla VIP-ów, gdzie zapewniony jest nieco większy komfort niż w normalnej poczekalni.

  Jak się dostać na i opuścić lotnisko Stuttgart

  Najłatwiejszy sposób na przedostanie się na lotnisko samochodem, jest wybranie autostrady A8 i podążanie za znakami wskazującymi drogę do portu. Pamiętaj, że na lotnisku znajduje się tylko jeden płatny parking. Ponieważ autostrada A8 znajduje się blisko lotniska, z łatwością można zorganizować wynajem samochodu na lotnisku w Stuttgarcie, szybko odebrać pojazd i rozpocząć zwiedzanie tego wspaniałego regionu i okolicznych miast, jak Augsburg i Monachium.

  Z centralnej stacji kolejowej w mieście możesz złapać pociąg linii S2 lub S3 zmierzających w stronę lotniska. Pociąg zatrzymuje się zaraz na wprost terminalu. Obok terminalu 4 na lotnisku, znajduje się terminal autobusowy. Z terminalu autobusowego kursują autobusy z połączeniem do miasta, co każde pół godziny. Terminal autobusowy służy też jako węzeł komunikacyjny dla długodystansowych i międzynarodowych połączeń autobusowych. Naprzeciwko terminalu znajduje się natomiast postój taksówek.

  Porady parkingowe

  Lotnisko oferuje parkingi w niewielkiej odległości od terminalu, a także kilka garaży parkingowych. Na oficjalnej stronie internetowej lotniska możesz zarezerwować sobie miejsce postoju z wyprzedzeniem. Oferowane są trzy różne pakiety parkingowe. Aby dowiedzieć się więcej informacji odnośnie opłata, radzimy odwiedzić stronę lotniska.

  W mieście znajdziesz liczne dostępne miejsca postojowe, zarówno na parkingach, jak i w formie P+R oraz na ulicach. Zwróć uwagę na znaki, ponieważ parkowanie na ulicach może być ograniczone i mogą wystąpić opłaty. W Stuttgarcie możesz też skorzystać z garaży parkingowych lub z opcji postoju przy stacjach kolejowych czy autobusowych, aby danym środkiem transportu publicznego przedostać się do dalej położonych miejsc lub atrakcji.

  Przydatne linki

  Strona internetowa lotniska