Auto Europe

 • POLSKA
 • Skontaktuj się z naszymi specjalistami

  TANI WYNAJEM SAMOCHODÓW W BERLINIE

  Wynajem samochodów na całym świecie
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Wynajem samochodów na całym świecie

  Wypożyczalnia samochodów w Berlinie

  Wypożyczalnia samochodów w Berlinie daje najwięcej możliwości dla podróżników, którzy chcą odkrywać stolicę Niemiec we własnym tempie. To międzynarodowe miasto z nowoczesnymi budynkami i słynnymi atrakcjami, jest uwielbiane przez wszystkich. Berlin przyciąga do siebie podróżników z całego świata. Znane jako centrum kulturalne, naukowe, polityczne i medialne, miasto to jest prawdziwym epicentrum rozległej niemieckiej ekonomii. Odwiedzający Berlin doświadczą tu szerokiego wyboru restauracji, ciekawych atrakcji, fascynujących muzeów i galerii. Zarezwerwuj samochód na wynajem w Berlinie i ciesz się swobodą na drodze. Z Auto Europe możesz wybrać, skąd chcesz odebrać samochód, czy będzie to z miasta, z lotniska czy stacji kolejowej.

  Auto Europe pracuje z najlepszymi wypożyczalniami w Berlinie i w Niemczech. Dostarczamy naszym klientom najwięcej opcji wynajmu w najniższych cenach. W naszej wyszukiwarce możesz porównywać kategorie pojazdów oraz dostawców, takich jak Hertz, Europcar, Alamo, Avis, i wiele więcej. Dzięki takim szerokim możliwościom wyboru, z pewnością każdy znajdzie dla siebie idealny samochód na wakacje. Nie zależnie od tego, na jaką wypożyczalnię się zdecydujesz, z Auto Europe jesteś w dobrych rękach. Odwiedź naszą stronę i porównaj oferty, jakie mamy na samochody na wynajem w Berlinie. Przed dokonaniem rezerwacji zobacz opinie o wypożyczalni samochodów w Berlinie poprzednich klientów Auto Europe i dowiedz się o naszych usługach.

  Jaki jest ruch na drogach w Berlinie?

  Berlin jest doskonałym miastem do organizowania wycieczek objazdowych w Niemczech. Jest tu nieskończona ilość słynnych miejsc docelowych, restauracji z wyborną kuchnią oraz innych historycznych czy kulturalnych miejsc do odwiedzenia. Wynajęty samochód pomoże Ci zobaczyć to wszystko we własnym tempie i luksusowo. Obwodnica w Berlinie jest wygodnie połączona z różnymi drogami prowadzącymi do centrum miasta, co sprawia, że prowadzenie samochodu w Berlinie to pestka. Wypożyczalnia samochodów w Berlinie to idealny wybór dla tych, co chcą spokojnie zobaczyć wszystko to, co miasto ma do zaoferowania. Zasady jazdy w Berlinie są łatwe do przestrzegania, a ruch nie jest zbyt wymagający, poza godzinami szczytu, kiedy ulice stają się bardziej zatłoczone. W mieście jest nie wiele ulic jednokierunkowych, ale za to są drogi wielopasmowe, dzięki czemu ruch się stosunkowo rozkłada bez większych utrudnień. Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji o zasadach drogowych w Niemczech, odwiedź nasz przewodnik i przygotuj się do podróży!

  Gdzie mogę zaparkować samochodem wynajętym w Berlinie?

  Parkowanie w mieście może nie być aż tak proste. Wiele ulic w Berlinie ma ulice, gdzie parkować mogą tylko mieszkańcy, lub oferowane są miejsca postojowe, gdzie można zatrzymać się na maksymalnie 2 godziny, a bilet należy zapłacić w automacie przy chodniku i wystawić go na przedniej szybie. Miasto jednak ma też wiele parkingów zarówno podziemnych, jak i tych na powierzchni. Zalecane jest korzystanie z parkingów typu “Park and Ride”, jakie znajdują się w okolicy stacji kolejowych. Wiele z nich można też znaleźć przy liniach tramwajowych, a ceny za postój są niewielkie, a czasem nie ma żadnych opłat.

  Lotnisko w Berlinie

  W Berlinie funkcjonuje lotnisko Berlin Brandenburg, które zostało otwarte w roku 2020 i znajduje się w regionie Brandenburg. Port lotniczy Tegel został oficjalnie zamknięty. Międzynarodowe lotnisko Berlin Brandenburg oferuje liczne połączenia do wielu miejsc docelowych w całej Europie i nie tylko.

  Oficjana nazwa: Berlin Brandenburg Willy Brandt (BER)
  Adres: Melli-Beese-Ring 1, 12529 Schönefeld, Niemcy
  Telefon: +49 30 6091 60910
  Strona internetowa: Lotnisko Brandenburg

  Co robić w Berlinie

  Doświadcz wszystkich cudów Berlina, wynajmując samochód z Auto Europe. Miasto jest największą metropolią w Niemczech i sercem kraju. Berlin jest przesiąknięty historią i kulturą i oferuje zwiedzającym niezliczoną ilość wspaniałych publicznych budynków, fascynujących muzeów, teatrów i wiele więcej! Wybierz się na spacer przez Ogrody Botaniczne i zobacz mieszczące się w nich muzeum. Możesz też wybrać się na wycieczkę ulicami miasta, gdzie mieszkają ludzie ze 190 różnych krajów. Berlin to multikulturowa mekka oferująca mnóstwo opcji i atrakcji dla każdego.

  • Brama Brandynburska: Jedna z najsłynniejszych historycznych atrakcji Berlina to Brama Brandynburska (Brandenburger Tor). Dawniej był to symbol podziału kraju, ale obecnie oznacza jedność i pokój. Brama ta powstała w stylu neoklasycznym i została zamówiona przez króla Fredericka Wilhelma II w roku 1788. Projekt bramy Brandynburskiej został zaczerpnięty z Propylaea z Akropolu w Atenach. Ten ogromny pomnik wznoszący się na 26 metrów wysokości, zbudowany jest kamienia piaskowego i stoi dumnie w dzielnicy Mitte na placu Pariser Platz, zaledwie jedną przecznicą od budynku Reichstagu.

  • Reichstag: Reichstag (Reichstagsgebäude) oryginalnie powstał w roku 1894 i jako neorenesansowy pałac służył jako dom dla niemieckiego Sejmu Rzeszy, do czasu kiedy spłoną w 1933 roku. Pałac pozostał w nieużyciu do czasów zjednoczenia Niemiec, kiedy został poddany renowacją trwającym 10 lat, aby stać się główną siedzibą parlamentu niemieckiego w roku 1999. Jedne z najważniejszych elementów budowli to wspaniała zrekonstruowana kopuła Kuppel, zrobiona ze szkła I oferujące cudowne widoki na roztaczające się poniżej miasto, zwłaszcza nocą, jeśli uda się do restauracji Kafer na dachu parlamentu.

  • Wyspa muzeum: Wtulone między rzekę Sprewę i Kupfergraben w 400-metrowym kanale znajdujesię wyspa Sprewa znana też jako Wyspa Muzeum (Museumsinsel). Jest to miejsce wpisane na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Odwiedzając tę wyspę, znajdziesz tutaj najstarsze i najważniejsze muzea w mieście. Między innymi jest tu Stare Muzeum (Altes Museum), zbudowane w roku 1830, które mieści w sobie Klejnoty Koronne i inne interesujące królewskie skarby. Dla chętnych znajduje się też tutaj Nowe Muzeum (Neues Museum), które zostało zburzone podczas II Wojny Światowej i zostało potem odbudowane w roku 2009.

  • Mur Berliński: Mur Brliński został zbudowany w 1961, kiedy wschodnie Niemcy zostały oddzielone, a połowa społeczeństwa miała być powstrzymana od ucieczki do Niemiec Zachodnich. Mur w końcu został rozebrany w roku 1989. Kiedyś Mur ten mierzył sobie cztery metry wysokości, był długi na 155 kilometrów i przebiegał przez 55 ulic. Znajdował się na nim 293 wież obserwacyjnych i 57 bunkrów. Obecnie pozostał tylko mały urywek muru, pokryty grafiti. Ciągnie się on przez 1.4-kilometer i funkcjonuje teraz jako Mur Berliński Memorial (Gedenkstätte Berliner Mauer), teraz niewielki, lecz wciąż przerażający symbol niegdyś podzielonej Europy.

  Najlepsze wycieczki jednodniowe samochodem wynajętym w Berlinie

  Wynajmując samochód w Berlinie, warto by przy okazji pojechać zobaczyć Frankfurt, z zadziwiającą architekturą, lub Poczdam z historycznym Starym miastem i holenderską dzielnicą z czerwonymi ceglanymi budynkami. Inną opcją jest też udanie się do Dusseldorfu, gdzie znajduje się "najdłuższy na świecie bar" w Starym Mieście. Dla tych, co przybywają do stolicy na dłużej i decydują się na wynajem samochodów w Berlinie z Auto Europe, mogą planować wyjazdu poza miasto do dalej położonych atrakcji. Oto kilka sugestii, jakie przygotowaliśmy w Auto Europe:

  Sachsenhausen

  Wykorzystaj w pełni swój pobyt w Niemczech i odwiedź Sachsenhausen, jeden z pierwszych obozów koncentracyjnych, jakie powstały w Niemczech. Wybierz się na wycieczkę z przewodnikiem, aby dowiedzieć się więcej o tym miejscu i jego historii. Przyjeżdżając tu z Berlina, możesz poświęcić cały dzień na zwiedzanie, posłuchasz dokładnych informacji na temat znaczenia obozu dla Trzeciej Rzeszy i jak to się stało, że obóz ten został założony. Wynajmując samochód z łatwością się tu dostaniesz, bez nacisku na harmonogram czy rozkłady jazdy.

  Wycieczka historyczna

  W związku z historią Niemiec i kapitulacją nazistów po II Wojnie Światowej, Berlin wciąż leży w centrum zainteresowania wielu podróżnych. Czasem jednak zrozumienie przyczyn zakończenia wojny i zobaczenie wszystkich najważniejszych miejsc może być trudne do zaplanowania, dlatego warto jest zdecydować się na wycieczkę z przewodnikeim, dzięki któremu można dowiedzieć się wszystkich najważniejszych informacji, oglądając przy okazji miejsca, gdzie odbywały się wszystkie ważne momenty. Dowiedz się więcej o dramatycznych ostatnich dniach Hitlera w Berlinie oraz o codziennym życiu tych, którzy wtedy tu żyli i opierali się nazistowskim rządom. Możliwość zobaczenia tych wszystkich ważnych historycznych miejsc podczas opowiadań sprawi, że będzie to niezapomniane przeżycie.

  Poczdam

  Zaplanuj swój wyjazd do maksimum, wybierając się na wycieczkę jednodniową z Berlina do Poczdamu. Jest to kolejna okazja do tego, by dowiedzieć się więcej o historii tego rejonu. Poznaj fantastyczne pałace, zamki, parki i ogrody w Poczdamie, skrywające w sobie wiele ciekawych historii z dawnych czasów. Oprócz tego zanurz się i pozwól oczarować pięknej okolicy. Będąc w mieście, nie przegap okazji, aby wybrać się na zwiedzanie z lokalnym przewodnikiem, który opowie Ci wiele więcej, niż można by wyczytać ze zwykłego przewodnika! Z samochodem na wynajem możesz z łatwością wybrać się na wycieczkę i wrócić, jak tylko będziesz mieć ochotę.

  Informacje geograficzne i historyczne

  Berlin znajduje się we wschodniej części Niemiec i jest położone nad rzekami Sprewą i Hawelą i otoczone ich dopływami. Rzeka Sprewa w dzielnicy Spandau łączy się z Hawelą, tworząc razem prawy dopływ rzeki Łaby. Berlin leży około 90 km od wschodniej granicy z Polską. Klimat w Berlinie jest kontynentalny umiarkowany, przeciętna temperatura roczna wynosi 9,1°C. Najlepiej jest odwiedzać Berlin latem, a zwłaszcza w lipcu lub w sierpniu, kiedy średnia temperatura jest w okolicy 14 stopni. Dla tych, co chcieliby zobaczyć niemieckie jarmarki w zimie, zalecamy styczeń i luty, zazwyczaj pojawiają się wtedy bowiem temperatury ujemne, co sprawia, że jest szansa na opady śniegu i prawdziwie zimowy klimat.

  Wzmianki o Berlinie po raz pierwszy zostały odnotowane w XIII wieku, kiedy znajdowało się na przecięciu dwóch ważnych tras historycznych. Jego lokalizacja sprawiła, że Berlin wkrótce stał się stolicą Margrabiów Brandenburgii, następnie Królestwa Pruskiego, Niemieckiego Imperium, Republiki Weimarskiej i w końcu też Trzeciej Rzeszy. W latach dwudziestych Berlin był trzecim pod względem wielkości miastem na świecie. Po II Wojnie Światowej i okupacji Berlin został podzielony. Część zachodnia stała się niemiecką enklawą, otoczona murem berlińskim, natomiast część wschodnia została przydzielona pod panowanie siłą alianckim. Niemcy zostały ponownie zjednoczone w 1990 roku i Berlin po raz kolejny stał się stolicą kraju, co nie zmieniło się do dziś.

  Jak poruszać się po Berlinie

  Berlin ma bardzo dobrze rozwiniętą sieć transportu publicznego. W mieście jest 979 mostów pokonujących drogi wodne. Poruszając się po mieście, skorzystasz z dostępnych tras, które razem mają aż 5,330 kilometrów, a ponad 72 kilometry to same autostrady w Berlinie. Jako stolica, Berlin ma doskonałe połączenia z większością dużych miast w kraju oraz z wieloma kluczowymi miejscami w sąsiednich krajach Europejskich. Autobahn łączy Berlin z innymi niemieckimi miastami: trasa A2 zabierze Cię do Hanoweru, A9 do Leipzig, Monachium i Norynbergii. Autobahn łączy się z Berlinem przez obwodnicę A10.

  Kolej

  U-Bahn operujew Berlinie, oferując połączenia w ramach granic miasta. Większość jego tras prowadzi pod ziemią. Pociągi kursują mniej więcej co 2 do 5 minut w godzinach szczytu oraz przez większość dnia. W weekendy i wieczory kolej operuje co 10 minut. Linie kolejowe S-Bahn kursują na terenie całego Berlina za pomocą wyznaczonych 15 tras, docierając nawet na przedmieścia Brandenburgii.

  Autobusy i tramwaje

  Sieć autobusowa i tramwajowa w Berlinie obsługiwana jest przez BVG. Firma ta obejmuje całe miasto, zapewniając dogodne i szybkie połączenia na każdym obszarze miasta.

  Przydatne linki

  Przewodnik Turystyczny