Auto Europe

 • POLSKA
 • Skontaktuj się z naszymi specjalistami

  TANI WYNAJEM SAMOCHODÓW W BERLINIE

  Wynajem samochodów na całym świecie
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Wynajem samochodów na całym świecie

  Wypożyczalnia samochodów w Berlinie

  Wypożyczalnia samochodów w Berlinie daje najwięcej możliwości dla podróżników, którzy chcą odkrywać stolicę Niemiec we własnym tempie. To międzynarodowe miasto z nowoczesnymi budynkami i słynnymi atrakcjami, jest uwielbiane przez wszystkich. Berlin przyciąga do siebie podróżników z całego świata. Znane jako centrum kulturalne, naukowe, polityczne i medialne, miasto to jest prawdziwym epicentrum rozległej niemieckiej ekonomii. Odwiedzający Berlin doświadczą tu szerokiego wyboru restauracji, ciekawych atrakcji, fascynujących muzeów i galerii. Zarezwerwuj samochód na wynajem w Berlinie i ciesz się swobodą na drodze. Z Auto Europe możesz wybrać, skąd chcesz odebrać samochód, czy będzie to z miasta, z lotniska czy stacji kolejowej.

  Auto Europe pracuje z najlepszymi wypożyczalniami w Berlinie i w Niemczech. Dostarczamy naszym klientom najwięcej opcji wynajmu w najniższych cenach. W naszej wyszukiwarce możesz porównywać kategorie pojazdów oraz dostawców, takich jak Hertz, Europcar, Alamo, Avis, i wiele więcej. Dzięki takim szerokim możliwościom wyboru, z pewnością każdy znajdzie dla siebie idealny samochód na wakacje. Nie zależnie od tego, na jaką wypożyczalnię się zdecydujesz, z Auto Europe jesteś w dobrych rękach. Odwiedź naszą stronę i porównaj oferty, jakie mamy na samochody na wynajem w Berlinie.

  Jaki jest ruch na drogach w Berlinie?

  Berlin jest doskonałym miastem do organizowania wycieczek objazdowych w Niemczech. Jest tu nieskończona ilość słynnych miejsc docelowych, restauracji z wyborną kuchnią oraz innych historycznych czy kulturalnych miejsc do odwiedzenia. Wynajęty samochód pomoże Ci zobaczyć to wszystko we własnym tempie i luksusowo. Obwodnica w Berlinie jest wygodnie połączona z różnymi drogami prowadzącymi do centrum miasta, co sprawia, że prowadzenie samochodu w Berlinie to pestka. Wypożyczalnia samochodów w Berlinie to idealny wybór dla tych, co chcą spokojnie zobaczyć wszystko to, co miasto ma do zaoferowania. Zasady jazdy w Berlinie są łatwe do przestrzegania, a ruch nie jest zbyt wymagający, poza godzinami szczytu, kiedy ulice stają się bardziej zatłoczone. W mieście jest nie wiele ulic jednokierunkowych, ale za to są drogi wielopasmowe, dzięki czemu ruch się stosunkowo rozkłada bez większych utrudnień. Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji o zasadach drogowych w Niemczech, odwiedź nasz przewodnik i przygotuj się do podróży!

  Gdzie mogę zaparkować samochodem wynajętym w Berlinie?

  Parkowanie w mieście może nie być aż tak proste. Wiele ulic w Berlinie ma ulice, gdzie parkować mogą tylko mieszkańcy, lub oferowane są miejsca postojowe, gdzie można zatrzymać się na maksymalnie 2 godziny, a bilet należy zapłacić w automacie przy chodniku i wystawić go na przedniej szybie. Miasto jednak ma też wiele parkingów zarówno podziemnych, jak i tych na powierzchni. Zalecane jest korzystanie z parkingów typu “Park and Ride”, jakie znajdują się w okolicy stacji kolejowych. Wiele z nich można też znaleźć przy liniach tramwajowych, a ceny za postój są niewielkie, a czasem nie ma żadnych opłat.

  Lotnisko w Berlinie

  W okolicy Berlina znajdują się dwa porty lotnicze, które obsługują stolicę. Do wyboru masz lotnisko Schönefeld na południowy wschód od Berlina oraz lotnisko Tegel na północny zachód od miasta. Obydwa porty mogą z czasem zostać zamienione na jedno lotnisko Berlin Brandenburg, jednak na razie nie jest ono jeszcze otwarte. Obydwa lotniska są międzynarodowe i oferują liczne połączenia do wielu miejsc docelowych w całej Europie i nie tylko.

  Oficjana nazwa: Schönefeld Airport (SXF)
  Adres: 12529 Schönefeld, Niemcy
  Telefon: +49 30 609 11150
  Strona internetowa: Lotnisko Schonefeld

  Oficjana nazwa: Tegel Airport (TXL)
  Adres: 12529 Schönefeld, Niemcy
  Telefon: +49 30 609 11150
  Strona internetowa: Lotnisko Tegel

  Co robić w Berlinie

  Doświadcz wszystkich cudów Berlina, wynajmując samochód z Auto Europe. Miasto jest największą metropolią w Niemczech i sercem kraju. Berlin jest przesiąknięty historią i kulturą i oferuje zwiedzającym niezliczoną ilość wspaniałych publicznych budynków, fascynujących muzeów, teatrów i wiele więcej! Wybierz się na spacer przez Ogrody Botaniczne i zobacz mieszczące się w nich muzeum. Możesz też wybrać się na wycieczkę ulicami miasta, gdzie mieszkają ludzie ze 190 różnych krajów. Berlin to multikulturowa mekka oferująca mnóstwo opcji i atrakcji dla każdego.

  • Brama Brandynburska: Jedna z najsłynniejszych historycznych atrakcji Berlina to Brama Brandynburska (Brandenburger Tor). Dawniej był to symbol podziału kraju, ale obecnie oznacza jedność i pokój. Brama ta powstała w stylu neoklasycznym i została zamówiona przez króla Fredericka Wilhelma II w roku 1788. Projekt bramy Brandynburskiej został zaczerpnięty z Propylaea z Akropolu w Atenach. Ten ogromny pomnik wznoszący się na 26 metrów wysokości, zbudowany jest kamienia piaskowego i stoi dumnie w dzielnicy Mitte na placu Pariser Platz, zaledwie jedną przecznicą od budynku Reichstagu.

  • Reichstag: Reichstag (Reichstagsgebäude) oryginalnie powstał w roku 1894 i jako neorenesansowy pałac służył jako dom dla niemieckiego Sejmu Rzeszy, do czasu kiedy spłoną w 1933 roku. Pałac pozostał w nieużyciu do czasów zjednoczenia Niemiec, kiedy został poddany renowacją trwającym 10 lat, aby stać się główną siedzibą parlamentu niemieckiego w roku 1999. Jedne z najważniejszych elementów budowli to wspaniała zrekonstruowana kopuła Kuppel, zrobiona ze szkła I oferujące cudowne widoki na roztaczające się poniżej miasto, zwłaszcza nocą, jeśli uda się do restauracji Kafer na dachu parlamentu.

  • Wyspa muzeum: Wtulone między rzekę Sprewę i Kupfergraben w 400-metrowym kanale znajdujesię wyspa Sprewa znana też jako Wyspa Muzeum (Museumsinsel). Jest to miejsce wpisane na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Odwiedzając tę wyspę, znajdziesz tutaj najstarsze i najważniejsze muzea w mieście. Między innymi jest tu Stare Muzeum (Altes Museum), zbudowane w roku 1830, które mieści w sobie Klejnoty Koronne i inne interesujące królewskie skarby. Dla chętnych znajduje się też tutaj Nowe Muzeum (Neues Museum), które zostało zburzone podczas II Wojny Światowej i zostało potem odbudowane w roku 2009.

  • Mur Berliński: Mur Brliński został zbudowany w 1961, kiedy wschodnie Niemcy zostały oddzielone, a połowa społeczeństwa miała być powstrzymana od ucieczki do Niemiec Zachodnich. Mur w końcu został rozebrany w roku 1989. Kiedyś Mur ten mierzył sobie cztery metry wysokości, był długi na 155 kilometrów i przebiegał przez 55 ulic. Znajdował się na nim 293 wież obserwacyjnych i 57 bunkrów. Obecnie pozostał tylko mały urywek muru, pokryty grafiti. Ciągnie się on przez 1.4-kilometer i funkcjonuje teraz jako Mur Berliński Memorial (Gedenkstätte Berliner Mauer), teraz niewielki, lecz wciąż przerażający symbol niegdyś podzielonej Europy.

  Najlepsze wycieczki jednodniowe samochodem wynajętym w Berlinie

  Wynajmując samochód w Berlinie, warto by przy okazji pojechać zobaczyć Frankfurt, z zadziwiającą architekturą, lub Poczdam z historycznym Starym miastem i holenderską dzielnicą z czerwonymi ceglanymi budynkami. Inną opcją jest też udanie się do Dusseldorfu, gdzie znajduje się "najdłuższy na świecie bar" w Starym Mieście. Dla tych, co przybywają do stolicy na dłużej i decydują się na wynajem samochodów w Berlinie z Auto Europe, mogą planować wyjazdu poza miasto do dalej położonych atrakcji. Oto kilka sugestii, jakie przygotowaliśmy w Auto Europe:

  Sachsenhausen

  Wykorzystaj w pełni swój pobyt w Niemczech i odwiedź Sachsenhausen, jeden z pierwszych obozów koncentracyjnych, jakie powstały w Niemczech. Wybierz się na wycieczkę z przewodnikiem, aby dowiedzieć się więcej o tym miejscu i jego historii. Przyjeżdżając tu z Berlina, możesz poświęcić cały dzień na zwiedzanie, posłuchasz dokładnych informacji na temat znaczenia obozu dla Trzeciej Rzeszy i jak to się stało, że obóz ten został założony. Wynajmując samochód z łatwością się tu dostaniesz, bez nacisku na harmonogram czy rozkłady jazdy.

  Wycieczka historyczna

  W związku z historią Niemiec i kapitulacją nazistów po II Wojnie Światowej, Berlin wciąż leży w centrum zainteresowania wielu podróżnych. Czasem jednak zrozumienie przyczyn zakończenia wojny i zobaczenie wszystkich najważniejszych miejsc może być trudne do zaplanowania, dlatego warto jest zdecydować się na wycieczkę z przewodnikeim, dzięki któremu można dowiedzieć się wszystkich najważniejszych informacji, oglądając przy okazji miejsca, gdzie odbywały się wszystkie ważne momenty. Dowiedz się więcej o dramatycznych ostatnich dniach Hitlera w Berlinie oraz o codziennym życiu tych, którzy wtedy tu żyli i opierali się nazistowskim rządom. Możliwość zobaczenia tych wszystkich ważnych historycznych miejsc podczas opowiadań sprawi, że będzie to niezapomniane przeżycie.

  Poczdam

  Zaplanuj swój wyjazd do maksimum, wybierając się na wycieczkę jednodniową z Berlina do Poczdamu. Jest to kolejna okazja do tego, by dowiedzieć się więcej o historii tego rejonu. Poznaj fantastyczne pałace, zamki, parki i ogrody w Poczdamie, skrywające w sobie wiele ciekawych historii z dawnych czasów. Oprócz tego zanurz się i pozwól oczarować pięknej okolicy. Będąc w mieście, nie przegap okazji, aby wybrać się na zwiedzanie z lokalnym przewodnikiem, który opowie Ci wiele więcej, niż można by wyczytać ze zwykłego przewodnika! Z samochodem na wynajem możesz z łatwością wybrać się na wycieczkę i wrócić, jak tylko będziesz mieć ochotę.

  Informacje geograficzne i historyczne

  Berlin znajduje się we wschodniej części Niemiec i jest położone nad rzekami Sprewą i Hawelą i otoczone ich dopływami. Rzeka Sprewa w dzielnicy Spandau łączy się z Hawelą, tworząc razem prawy dopływ rzeki Łaby. Berlin leży około 90 km od wschodniej granicy z Polską. Klimat w Berlinie jest kontynentalny umiarkowany, przeciętna temperatura roczna wynosi 9,1°C. Najlepiej jest odwiedzać Berlin latem, a zwłaszcza w lipcu lub w sierpniu, kiedy średnia temperatura jest w okolicy 14 stopni. Dla tych, co chcieliby zobaczyć niemieckie jarmarki w zimie, zalecamy styczeń i luty, zazwyczaj pojawiają się wtedy bowiem temperatury ujemne, co sprawia, że jest szansa na opady śniegu i prawdziwie zimowy klimat.

  Wzmianki o Berlinie po raz pierwszy zostały odnotowane w XIII wieku, kiedy znajdowało się na przecięciu dwóch ważnych tras historycznych. Jego lokalizacja sprawiła, że Berlin wkrótce stał się stolicą Margrabiów Brandenburgii, następnie Królestwa Pruskiego, Niemieckiego Imperium, Republiki Weimarskiej i w końcu też Trzeciej Rzeszy. W latach dwudziestych Berlin był trzecim pod względem wielkości miastem na świecie. Po II Wojnie Światowej i okupacji Berlin został podzielony. Część zachodnia stała się niemiecką enklawą, otoczona murem berlińskim, natomiast część wschodnia została przydzielona pod panowanie siłą alianckim. Niemcy zostały ponownie zjednoczone w 1990 roku i Berlin po raz kolejny stał się stolicą kraju, co nie zmieniło się do dziś.

  Jak poruszać się po Berlinie

  Berlin ma bardzo dobrze rozwiniętą sieć transportu publicznego. W mieście jest 979 mostów pokonujących drogi wodne. Poruszając się po mieście, skorzystasz z dostępnych tras, które razem mają aż 5,330 kilometrów, a ponad 72 kilometry to same autostrady w Berlinie. Jako stolica, Berlin ma doskonałe połączenia z większością dużych miast w kraju oraz z wieloma kluczowymi miejscami w sąsiednich krajach Europejskich. Autobahn łączy Berlin z innymi niemieckimi miastami: trasa A2 zabierze Cię do Hanoweru, A9 do Leipzig, Monachium i Norynbergii. Autobahn łączy się z Berlinem przez obwodnicę A10.

  Kolej

  U-Bahn operujew Berlinie, oferując połączenia w ramach granic miasta. Większość jego tras prowadzi pod ziemią. Pociągi kursują mniej więcej co 2 do 5 minut w godzinach szczytu oraz przez większość dnia. W weekendy i wieczory kolej operuje co 10 minut. Linie kolejowe S-Bahn kursują na terenie całego Berlina za pomocą wyznaczonych 15 tras, docierając nawet na przedmieścia Brandenburgii.

  Autobusy i tramwaje

  Sieć autobusowa i tramwajowa w Berlinie obsługiwana jest przez BVG. Firma ta obejmuje całe miasto, zapewniając dogodne i szybkie połączenia na każdym obszarze miasta.

  Przydatne linki

  Przewodnik Turystyczny