Auto Europe

 • POLSKA
 • Skontaktuj się z naszymi specjalistami

  TANI WYNAJEM SAMOCHODÓW NA LOTNISKU KOLONIA

  Wynajem samochodów na całym świecie
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Wynajem samochodów na całym świecie

  Wypożyczalnia samochodów na lotnisku Kolonia

  Piękne, romantyczne miasto Kolonia zachwyca odwiedzających licznymi atrakcjami, muzeami i historycznymi miejscami. Najbardziej charakterystycznym punktem orientacyjnym jest katedra w Kolonii, której dwie wieże są drugim najwyższym punktem w mieście. Wypożyczalnia samochodów na lotnisku w Kolonii pozwoli Ci z łatwością przedostać się do wszystkich ciekawych miejsc w mieście oraz dalej położonych atrakcji. Zdecyduj się na wycieczkę objazdową po dolinie Renu i podziwiaj naturalne piękno okolicznych winnic.

  Jako wiodący pośrednik wynajmu przez niemal 70 lat, Auto Europe oferuje najwyższej jakości usługi wynajmu pojazdów w ponad 24,000 lokalizacjach w ponad 180 krajach na całym świecie. Możesz zarezerwować idealny pojazd dla siebie za pomocą kilku kliknięć myszką, przez wyszukiwarkę Auto Europe. Wystarczy, że wybierzesz preferowane daty, a następnie lokalizację i w parę sekund otrzymasz propozycje od wielu różnych dostawców, takich jak Dollar, Europcar, Sixt, National, Hertz, Avis, Budget, czy Alamo. Z Auto Europe zarezerwujesz najlepszy samochód w najlepszym miejscu, zawsze z gwarancją najlepszej ceny. Aby uzyskać więcej informacji o zasadach drogowych w południowych Niemczech i innych częściach kraju, odwiedź nasz przewodnik z informacjami drogowymi w Niemczech i dowiedz się więcej o ograniczeniach wiekowych, wynajmach w jedną stronę i otrzymaj kilka przydatnych porad.

  Informacje o lotnisku

  Lotnisko w Kolonii jest międzynarodowym lotniskiem obsługującym czwarte pod względem wielkości miasto w Niemczech, Kolonię, a także is Bonn, dawną stolicę Zachodnich Niemiec i cały region. Port został nazwany na cześć Konrada Adenauer, mieszkańca Kolonii i pierwszego kanclerza Zachodnich Niemiec po wojnie. Lotnisko w Kolonii jest czwartym pod względem ruchu pasażerskiego lotniskiem w Niemczech, z 12.4 milionami pasażerów obsłużonymi w 2017 roku oraz trzecim pod względem ruchu cargo.

  Międzynarodowe Lotnisko w Kolonii (CGN)
  Adres: Kennedystraße, Terminal 2 43, 51147 Stuttgart, Niemcy
  Telefon: +49 2203 404001
  Linie lotnicze na lotnisku: Lotnisko jest węzłem komunikacyjnym dla linii Eurowings, FedEx Express i UPS Airlines i oferuje kilka tanich linii lotniczych, jak Ryanair i WizzAir.

  Skąd mogę odebrać samochód wynajęty na lotnisku Kolonia

  Niemal każda wypożyczalnia samochodów na lotnisku w Kolonii ma swoje stanowisko na Terminalu 2. Na stronie lotniska dostępne są wskazówki jak dotrzeć do każdej wypożyczalni, jeśli będziesz mieć z tym problem. Pamiętaj, aby zawsze mieć przy sobie gotowy dowód tożsamości, voucher i kartę kredytową, kiedy stawiasz się po odbiór samochodu. Jeśli wiesz, że Twój lot odbędzie się po godzinach pracy wypożyczalni, skontaktuj się z Auto Europe, aby potwierdzić opcję zostawienia kluczyków w specjalnej skrzynce na kluczyki (drop box).

  Avis na lotnisku Kolonia Avis na lotnisku Kolonia
  Kennedystraße, Terminal 2,
  Köln, Niemcy 51147
  +49 (0)2203 40-2343
  Godziny otwarcia:
  Pon-Pt 07:00 - 15:00
  Buchbinder na lotnisku Kolonia Buchbinder na lotnisku Kolonia
  Kennedystraße, Terminal 2,
  Köln, Niemcy 51147
  +49 (0)2203 104270
  Godziny otwarcia:
  Pon-Pt 08:00 - 16:30
  Sb 08:00 - 12:00
  Hertz na lotnisku Kolonia Hertz na lotnisku Kolonia
  Kennedystraße, Terminal 2,
  Köln, Niemcy 51147
  +49 (0)2203 40-2501
  Godziny otwarcia:
  Pon-Pt 08:00 - 16:30
  Sb 09:00 - 12:00
  Europcar na lotnisku Kolonia Europcar na lotnisku Kolonia
  Kennedystraße, Terminal 2,
  Köln, Niemcy 51147
  +49 (0)2203 955 88-0
  Godziny otwarcia:
  Pon-Pt 08:00 - 22:00
  Sb 11:00 - 22:00, Nd 12:00 - 22:00

  Terminale

  Starszy Terminal 1 powstał w latach 70. XX wieku i jest budynkiem, który został zaprojektowany z dużymi powierzchniami z surowego betonu. Główny budynek w kształcie litery U mieści w sobie kilka sklepów, restauracji, stanowisk odprawy i innych usług i udogodnień, na dachu znajduje się taras widokowy. Przy terminalu znajdują się mola w kształcie gwiazdy B i C z pięcioma stanowiskami dla samolotów oraz centralną halą pomiędzy, która została dodana w 2004 wraz z nowymi stanowiskami odprawy, kilkoma sklepami i restauracjami i trzema dodatkowymi stoiskami.

  Budowa Terminalu 2 rozpoczęła się w roku 1997, a prace nad budynkiem zostały ukończone w roku 2000. Terminal 2 znajduje się na północ od Terminalu 1. W obydwu budynkach znajdują się osobne stanowiska odprawy, ale terminale są połączone chodnikiem w ogólnodostępnej strefie. Zgodnie z planowaną zatwierdzoną procedurą, lotnisko obecnie oczekuje potwierdzenia na zbudowanie połączenia pomiędzy dwoma budynkami w strefie operacyjnej. Terminal 2 ma nowoczesny design w kształcie prostokąta, stworzony ze szkła i stali, a dostępnych jest na nim osiem stanowisk dla samolotów z rękawami lotniczymi i kilkoma stanowiskami autobusowymi.

  Usługi na lotnisku

  Lotnisko składa się z dwóch terminali, z których obydwa oferują różnego rodzaju udogodnienia i usługi. Czekając na lot, lub tuż po wylądowaniu możesz skorzystać między innymi z usług biur podróży, firmy usługowych, usług medycznych, hali biznesowej, policji i urzędu celnego. Podróżni mogą skorzystać z licznych opcji restauracyjnych, kawiarni i barów, na dachu terminalu pierwszego jest wspaniały taras widokowy do podziwiania samolotów i okolicy. Podróżni mają też do dyspozycji usługi medyczne, w tym dentystę, biura bagażu zagubionego, pocztę, stację benzynową i wiele innych udogodnień, aby odpowiednio rozpocząć lub zakończyć swój wyjazd.

  Jak się dostać na i opuścić lotnisko Kolonia

  Lotnisko w Kolonii ma swój własny wjazd (nazwany Flughafen) na autostradę A59, która łączy port z centrum Kolonii oraz z Bonn, a także Ruhrgebiet. Decydując się na wynajem samochodu z lotniska w Kolonii, z łatwością przedostaniesz się do centrum miasta lub dalej położonych lokalizacji, bez konieczności czekania na dostępny środek transportu.

  Kolej

  Stacja lotniskowa Kolonia/Bonn ma cztery tory kolejowe na trasie Kolonia–Frankfurt z szybką koleją łączącą lotnisko Kolonia Bonn i pociągami długodystansowymi kursującymi co najmniej raz na godzinę do danej lokalizacji, a większość z nich obsługuje ICE. Stacja kolejowa znajduje się dokładnie naprzeciwko terminali, oferując połączenia z podziemnym poziomem Terminala 2 i stanowiskami odprawy na Terminalu 1-C. Linia S-Bahn S 19 do Düren i linia pociągów regionalnych RE 6 do Minden (Westfalen) łączy lotnisko ze stacjami przez Główną Stację Kolejową w Kolonii. RB 27 pomiędzy Mönchengladbach i Koblenz również przebiega przez stację lotniskową.

  Autobusy

  Linie lokalnych autobusów łączą lotnisko z centrum Kolonii na trasie 161 i z Bonn na trasie SB60. W 2015 został otwarty nowy terminal autokarowy i jest używany wyłącznie przez autobusy oferujące połączenia do innych niemieckich miast i kilku krajów Europejskich.

  Porady parkingowe

  Lotnisko w Kolonii oferuje liczne dostępne opcje parkingowe. Po przyjeździe na lotnisko, system nawigacyjny na parkingu wskaże Ci, gdzie znajdują się wolne miejsca i pokaże najszybszą trasę, jak się do nich dostać – w zależności czy chcesz skorzystać z parkingu przy terminalach P1 - P3 czy z parkingu “Nord” (dostępnego też dla większych pojazdów). Na lotnisku oferowanych jest 12,500 miejsc parkingowych dla podróżnych. Na stronie lotniska znajdziesz mapkę ukazującą położenie parkingów, a także możliwa jest opcja zarezerwowania miejsca parkingowego z wyprzedzeniem.

  W Kolonii możesz skorzystać z jednego z 19 parkingów miejskich, 12 parkingów P+R lub zaparkować na ulicy, w zależności od potrzeb. Ponieważ przemieszczanie się po centrum miasta może być czasem problematyczne, a znalezienie wolnego miejsca na ulicy nie należy do łatwych zwłaszcza w godzinach szczytu, polecamy opcję Park and Ride, która czasem jest darmowa, a parkingi znajdują się przy przystankach różnego rodzaju środków transportu. W ten sposób szybko przedostaniesz się do miasta i możesz swobodnie zwiedzać. W centrum Kolonii dostępne są też parkingi bez ograniczenia czasowego, jednak należy spodziewać się opłat.

  Przydatne linki

  Strona internetowa lotniska