Auto Europe

 • POLSKA
 • Skontaktuj się z naszymi specjalistami

  TANI WYNAJEM SAMOCHODÓW W HANOWERZE

  Wynajem samochodów na całym świecie
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Wynajem samochodów na całym świecie

  Wypożyczalnia samochodów w Hanowerze z Auto Europe

  Dzięki dogodnemu położeniu w połowie drogi od Berlina (na wschód) do granicy z Holandią (na zachodzie), Hanower jest idealną opcją, jeśli chcesz zwiedzać wiejskie tereny północnych Niemczech. Podróż tą ułatwi Ci wypożyczalnia samochodów w Hanowerze, jaką możesz wybrać podczas rezerwacji z Auto Europe. Co więcej, Hanower jest przystępny dla każdego podróżnika, z małym czy większym budżetem, ponieważ koszty utrzymania są tu niskie, system transportu publicznego jest szybki i wydajny, a atrakcje miasta i muzea nie wymagają wysokich opłat. Oprócz tego Hanower ma wiele dogodnych ścieżek dla pieszych, jeśli interesują Cię spacery po mieście, zwłaszcza, że możesz odkryć wiele ciekawych marketów na świeżym powietrzu, uliczne kawiarnie i ogródki piwne, co w pełni odda prawdziwy czar tego wielowiekowego miasta. Większość atrakcji w Hanowerze (a jest ich około 40) można znaleźć przy czterokilometrowej promenadzie Roter Faden (czyli Czerwona Nić), która przecina centrum miasta i oferuje wspaniałą trasę, aby zobaczyć najpiękniejsze budynki i zabytki.

  Jako pośrednik wynajmu samochodów z ponad 60-letnim doświadczeniem Auto Europe ma do zaoferowania atrakcyjne możliwości wynajmu samochodów w Hanowerze. Wynajem samochodu to zdecydowanie najbardziej wygodny sposób na odkrywanie Dolnej Saksonii oraz innych rejonów na północy Niemczech, gdzie znajdują się między innymi Hanower i Brema. Nasze oddanie oraz wieloletnia współpraca z najlepszymi wypożyczalniami samochodów w Niemczech i na świecie, gwarantujemy najlepsze oferty, niskie ceny, fantastyczną obsługę i wiele więcej!

  Jaki jest ruch na drogach w Hanowerze?

  Na szczęście dla podróżników, większe autostrady znajdują się blisko centrum Hanoweru (A2 i A7), dzięki czemu miasto jest łatwo dostępne z wielu stron, jeśli jedzie się samochodem, a co więcej sprawia to, że Hanower jest ważnym węzłem dla Niemiec w zawikłanym systemie autostrad autobahn. Stan dróg w mieście zalicza się do najlepszych w całym kraju, a to coś znaczy, kiedy mówi się o drogach w Niemczech, które słynne są z doskonałej kondycji. Wokół miasta oraz przez Hanower przecinają pięcio- i sześciopasmowe ulice,co sprawia, że z prawdziwą przyjemnością można podróżować po mieście i okolicach. Warto jednak wspomnieć, że historyczne centrum miasta jest otwarte tylko dla pieszych, więc musisz zostawić samochód przed wjazdem, aby zobaczyć różne zabytki w tej części Hanoweru. W celu otrzymania bardziej szczegółowych informacji i porad dotyczących jazdy w Belgii odwiedź nasz przewodnik z zasadami drogowymi.

  Gdzie mogę zaparkować samochodem wynajętym w Hanowerze?

  Wypożyczalnia samochodów w Hanowerze to idealne rozwiązanie, aby swobodnie zwiedzać miasto, jednak warto jest dowiedzieć się więcej o zasadch parkowania w dużym mieście. Parkowanie w centrum Hanoweru może być nie lada wyzwaniem, zwłaszcza w godzinach szczytu, przy natężonym ruchu. Zważywszy jednak na wysoko rozwinięty system transportu publicznego, w większości przypadków zaleca się opcję "Park and Ride", czyli zaparkowania samochodu przy stacji i skorzystania z połączeń autobusowych lub kolejowych. Miasto zostało do tego odpowiednio zaprojektowane, aby ograniczyć ruch samochodów na drogach. Co więcej, parkingi całodobowe są dostępne w centrum miasta, mędzy innymi przy Friesenstrasse/Lister Tor, Hbf/Raschplatz, Rundestrasse/Hbf, Leonhardtstrasse (Schweizer Hof), Schmiedestrasse, Opernplatz (Opern/Kröpcke), Osterstrasse, Köbelinger Markt, Klagesmarkt, Mehlstrasse, Windmühlenstrasse, Galerie Luise, Andreaestrasse i Marstall.

  Lotnisko w Hanowerze

  Lotnisko Hanower (HAJ) znane też jako Hanower-Langenhagen znajduje się około 11 kilometrów na północ od centrum i jest dziewiątym pod względem wielkości lotniskiem w Niemczech. Lotnisko oferuje szeroki zasięg udogodnień dla podróżujących, takich jak strefa dla dzieci, stacja benzynowa, salon fryzjerski, krzesła z masażem, pokój modlitewny, centrum konferencyjne, apteka, parking z waletem oraz strefy VIP-owskie.

  Międzynarodowe Lotnisko w Hanowerze (HAJ)
  Adres: Flughafenstraße 4, 30855 Langenhagen, Niemcy
  Strona internetowa: www.hannover-airport.de
  Telefon: +49 511 9770

  Co robić w Hanowerze

  Spośród wielu ciekawych atrakcji miasta, z pewnością wyróżnia się Muzeum Państwowe Dolnej Saksonii. Jest to największe i najczęściej odwiedzane muzeum w tym rejonie. Podzielone jest na pięć sekcji, a jego bogate wystawy zawierają między innymi rzadkie działa sztuki pochodzące ze średniowiecza, wykonane przez między innymi Rembrandta, Rubensa i Albrechta Dürer. Inne atrakcje warte odwiedzenia w Hanowerze to między innymi Muzeum Sprengel (zawierające jedne z najlepszych wystaw w Europe sztuki nowoczesnej) oraz kościół Św. Grzegorza i Św. Jakuba z pięknymi XIV-sto wiecznymi nawami i gotyckimi ołtarzami. Innym kluczowym miejscem jest Opernaus, wielka opera zbudowana w stylu neoklasycznym w połowie XIX wieku. Zimą całe historyczne centrum miasta przemienia się w market świąteczny w stylu średniowiecznej wioski, co sprawia, że jest to naprawdę dobry powód, aby zobaczyć miasto o tej porze roku i skorzystać z możliwości, jakie daje wynajem samochodu w Hanowerze z Auto Europe.

  • Ogrody i Pałac Herrenhausen: Ogrody i Pałac Herrenhausen znajdują się w miejskiej dzielnicy Dolnej Saksonii i jej stolicy Hanoweru. Na terenie tego zabytkowego miejsca znajduje się Wielki Ogród, oraz pozostałe ogrody: Berggarten, Georgengarten oraz Welfengarten. Każdy z nich jest pozostałością w spadku po królach panujących niegdyś w Hanowerze. Wielki Ogród zawsze mocno się wyróżniał, będąc jednym z najbardziej rozpoznawalnych ogrodów barokowych w Europie. Berggarten natomiast znacznie się zmienił i rozwinął na przestrzeni lat, ze zwykłego ogródka warzywnego do pokaźnych rozmiarów ogrodu botanicznego z własnymi atrakcjami do zaoferowania. Zarówno Georgengarten, jak i Welfengarten zostały zaprojektowanie zgodnie ze sztuką angielską i obydwa uważane są za popularne miejsca wypoczynkowe i rekreacyjne przez mieszkańców Hanoweru. Historia tych ogrodów sięga wielu setek lat, a mimo tego tylko zyskują na popularności z czasem.

  • Ratusz: Nowy Ratusz w Hanowerze, pomimo swojej nazwy, został otwarty w czerwcu 1913 roku, po tym, jak przeszedł 12 lat renowacji. Jest to wspaniały budynek przypominający zamek z czasów panowania Wilhelma II. Zbudowany w stylu eklektycznym na południowym krańcu wewnętrznej części miasta, przyciąga wielu turystów. Ratusz ten został osadzony Maschpark, ziemi liczącej sobie ponad 10 hektarów. Stary Ratusz nie jest już w użytku, dlatego nie odbywają się w nim żadne sprawy administracyjne, jednak wciąż pełni ważną rolę archiwalną. Wycieczka do nowego budynku Ratusza jest doskonałym pomysłem na przyjemny letni dzień.

  • Jezioro Maschsee: Jezioro Maschsee jest sztucznym zbiornikiem wodnym znajdującym się na południe od centrum Hanoweru. Rozciągając się aż na 78 hektarów, jest to największe jezioro w rejonie stolicy Dolnej Saksonii. Jezioro Maschsee to popularne miejsce spotkań i rekreacji, zwłaszcza dla tych, którzy lubią uprawiać sporty wodne. Nazwa jeziora pochodzi od słowa “Leinemarsch“, lub w uproszczonej wersji ”Marsch“, co oznacza bagno. Ma to jednak związek z historycznym opisem miejsca, gdzie to jezioro powstało, a nie z jego rzeczywistym stanem. Maschsee powstało na głęboko położonej równinie zalewowej rzeki Leine.

  Najlepsze wycieczki jednodniowe samochodem wynajętym w Hanowerze

  Bliskie położenie Hanoweru względem wspaniałych parków i ogrodów, atrakcji, zabytków historycznych oraz innych ciekawych miast w Niemczech, sprawia, że jest to świetne miejsce docelowe na podróż o każdej porze roku. Jedna z najczęściej odwiedzanych miejsc w okolicy to oczywiście Herrenhäuser Gärten (piękne barokowe ogrody na wschód od centrum miasta), Jezioro Maschsee (ulubione miejsce biegaczy i miłośników sportów wodnych) oraz Eilenriede, największy w Europie las miejski. Co więcej, podczas ciepłych miesięcy, życie w Hanower ożywa dzięki licznym festiwalom, zwłaszcza takim jak Maschseefest, Marksmen's Festival oraz Międzynarodowe Zawody w Pokazach Fajerwerków. Jeśli jednak ciekawią Cię miejsca położone nieco dalej, sprawdź nasze propozycje na wycieczki jednodniowe z Hanoweru.

  Celle

  Celle jest położone nad rzeką Aller, około 45 kilometrów na północ od Hanoweru. To małe urocze miasteczko to istny ukryty klejnot, który jeśli odkryty, czaruje i wzbudza podziw w odwiedzających. Wybierz się do Celle i przejdź się po wspaniałym Starym Mieście, gdzie w szeregu stoją śliczne domki z drewnianymi konstrukcjami szkieletowymi. Nie przegap też książęcego Zamku Celle Castle, ani rozległych pól i wrzosowisk parku przyrody Südheide. Wycieczka całodniowa do Celle to dobry wybór, aby spędzić przyjemny dzień w gronie rodziny lub znajomych i zwiedzić wszystkie czarujące zakątki miasteczka bez pośpiechu.

  Goslar

  Pomimo tego, że Goslar może wydać się dla niektórych trudno dostępne przez swoje położenie na północnozachodnich zboczach gór Harz. Samo miasto jest zdecydowanie warte wysiłku i podróży.Goslar znane jest za swojego średniowiecznego centrum miasta z drewnianymi domkami oraz placami jak z obrazka. Jedno z ciekawszych miejsc to XII wieczny kościół Market Św. Kosmy i Damiana z imponującym wnętrzem i ciekawą architekturą. Warta odwiedzenia jest też licząca sobie ponad tysiąc lat kopalnia miedzi oraz kopalnia srebra w górach Rammelsberg. Jeśli wybierzesz się do Goslar, z pewnością nie będziesz zawiedziony, a każdy znajdzie tutaj coś ciekawego do zrobienia lub zobaczenia przez cały dzień.

  Brema

  Jeśli wybierzesz się na wycieczkę jednodniową do Bremy, oznacza to, że możesz w swoim czasie i ze spokojem przechadzać się po starych uliczkach miasta wysadzanych drewnianymi domkami, lub udać się do jednego z lokalnych sklepików, aby sprawić sobie pamiątkę w postaci rękodzieł mieszkańców miasta. Oprócz tego w Bremie znajdziesz wiele sklepów artystycznych, butików i innych ciekawych miejsc do odwiedzenia. Przechadzając się po starym mieście zanurz się w historii poznając dzieje ligi hanzeatyckiej i odkrywając dziecięcą bajkę muzykantów z Bremy, którą niejeden podróżnik może znać z książek Opowieści Braci Grimm. Jeden dzień da Ci wiele możliwości na zobaczenie wszystkich atrakcji, jakie Brema może zaoferować. Nie zapomnij też, aby podczas swego pobytu spróbować lokalnego jedzenia, jak dań z owoców morza.

  Informacje geograficzne i historyczne

  Hanower jako stolica niemieckiego regionu Dolnej Saksonii Hanower jest jednocześnie tętniącym życiem miastem oraz spokojnym i bardzo urokliwym miasteczkiem prowincjonalnym co tworzy wspaniałą atmosferę. Miasto położone jest nad brzegiem rzeki Leine (co po niemiecku oznacza „wysoki brzeg rzeki”), a podczas II wojny światowej zostało mocno zbombardowane. Jednak od tego czasu powstało z popiołów i przekształciło się w kwitnące centrum kultury, głęboko osadzone w sercu Niemiec. Miasto po raz pierwszy zostało wspomniane w 1100 roku, zanim zostało wyczarterowane w 1241. Mało kto wie, że miasto miało wyjątkowe powiązania z Wielką Brytanią przez około 123 lata, a wszystko to za sprawą jednego człowieka - Georga z Hanoweru - po tym, jak został królem Anglii w 1714 roku.

  Kraj związkowy Dolna Saksonia zajmuje zdecydowaną większość terenu północnych Niemiec. Rejon ten jest otoczony i poprzecinany przez kilka dużych rzek biegnących przez tę część kraju w kierunku północnym. Największe z nich to: Ems, Weser, Aller i Elbe. Hanower może się poszczycić faktem, że jest stolicą drugiego pod względem wielkości rejonu w Niemczech biorąc pod uwagę jego powierzchnię i zajmuje czwarte miejsce jako najbardziej zaludnione miasto w kraju (7,9 miliona mieszkańców). Dolna Saksonia graniczy z Holandią, Morzem Północnym oraz innymi krajami związkowymi w kraju, jak Hamburg, Szlezwik-Holsztyn, Brandenburgia, Meklemburgia-Pomorze Przednie, Turyngia, Saksonia-Anhalt, Hesja i Nadrenia Północna-Westfalia. Dla miłośników przyrody warto też wspomnieć, że niemal 20% terenów należących do Dolnej Saksonii jest zajęte przez parki przyrody, a ci, którzy lubią się trochę powspinać, mogą udać się na najwyższe wzniesienie Wurmberg (971 metrów), jakie znajduje się w regionie Harz.

  Jak poruszać się po Hanowerze

  Hanower ma doskonale zorganizowany system transportu publicznego, dlatego najlepiej jest czasem zaparkować samochód przy jednej ze stacji i skorzystać z połączeń kolejowych lub autobusowych. Jeśli wiesz, że czeka Cię więcej niż jeden przejazd autobusem, tramwajem lub metrem, bilet całodniowy to najlepszy wybór. Dzięki temu możesz sobie zakupić nieograniczoną swobodę podróżowania do każdego zakątku miasta. Bilety całodniowe mają ważność do ostatniego połączenia danego dnia. Większość środków transportu przestaje kursować po północy i jest tak w przypadku większości linii. Warto wspomnieć, że niektóre bilety powinny być skasowane w niebieskich automatach, jednak nie wszystkie, co jest zależne od automatu. Wypatruj też okazji do zakupu karty Hanower, czyli biletu turystycznego wydawanego przez lokalne biura turystyczne, który obejmuje przejazdy wszystkimi środkami transportu oraz obniżkę cen na niektóre atrakcje turystyczne.

  Dla tych, co czasem zostawią swój samochód i wybiorą się na przejażdżkę lokalnym transportem, warto zaznaczyć, że punkt początkowy dla linii szybkich kolei Hannover-Würzburg, jest także głównym węzłem sieci S-Bahn, oraz głównym dworcem kolejowym w mieście. Co więcej, Hannover Hauptbahnhof jest też główną stacją końcową niemieckich szybkich kolei ICE (Intercity Express), które łączą Hanower z wieloma miejscami wartymi odwiedzenia na terenie całego kraju. Główny dworzec kolejowy w mieście został odnowiony i zmodernizowany, aby przygotować miasto na Światową Wystawę Expo 2000. Sprawiło to, że stacja ta jest obecnie jedną z najlepszych w Niemczech. Miasto jest też rozpoznawalne dzięki swoim designerskim autobusom i tramwajom, spośród których najsłynniejsze są tramwaje TW 2000 i 6000. Udając się do Üstra Kundenzentrum, czyli głównego punktu usług transportu publicznego na Platz der Weltausstellung, możesz zakupić bilety o wybranym zakresie na wszystkie lokalne sieci autobusowe, tramwajowe i kolejowe. Co więcej, możesz też uzyskać rozkłady jazdy lub otrzymać informacje, jak dostać się w wybrane miejsce za pomocą wybranego środku transportu.

  Przydatne linki

  Przewodnik turystyczny