Auto Europe

 • POLSKA
 • Skontaktuj się z naszymi specjalistami

  WYNAJEM SAMOCHODÓW STACJA FRANKFURT

  Wynajem samochodów na całym świecie
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Wynajem samochodów na całym świecie

  Wypożyczalnia samochodów na stacji kolejowej we Frankfurcie

  Jedna z największych stacji kolejowych w Europie, Frankfurt Hauptbahnhof oferuje dogodne połączenia do wielu niemieckich i zagranicznych miast, w tym do Brukseli, Amsterdamu, Paryża i Zurychu. Codziennie przyjeżdża i odjeżdża z licznych międzynarodowych lokalizacji ponad tysiąc pociągów, przewożąc ponad 450,000 podróżnych do ich wybranych miejsc docelowych.

  Stacja położona jest kawałek na zachód od centrum miasta i oferuje połączenia długodystansowe, regionalne i połączenia szybkiej kolei, a połączenia obsługują całe miasto i region. Na stacji jest 25 peronów w pięciu halach odjazdu, a także stacja metra, usługi tramwajowe i autobusowe, co oznacza, że podróżni przybywający na Frankfurt Hauptbahnhof mogą szybko dostać się w różne części miasta, jak na lotnisko we Frankfurcie, do centrum wystawowego Messe Frankfurt i na stadion piłki nożnej.

  Frankfurt położony jest nad piękną rzeką Main i pełen jest wspaniałych atrakcji turystycznych, zwłaszcza w okolicach Museumsufer, dzielnicy muzeów we Frankfurcie. Nie przegap światowej sławy Städel Museum (gdzie znajdziesz słynne dzieła mistrzów, jak Rembrandt, Vermeer, Monet, Picasso itp.) i wspaniałego Museum Światowych Kultur (Museum der Weltkulturen) gdzie zobaczysz jedne z najlepszych wystaw etymologicznych. Wypożyczalnia samochodów na stacji kolejowej we Frankfurcie zapewni Ci łatwy sposób na przedostanie się do wszystkich fantastycznych miejsc we Frankfurcie, ale też dalej położonych miejscowości, jak Dusseldorf i Stuttgart przed udaniem się na zachwycającą wycieczkę objazdową po Romantycznym Szlaku (Romantische Straße). Miłośnicy wina mogą natomiast udać się w trasę po winiarniach na południe od miasta.

  Jedna z najlepszych firm na rynku wynajmu samochodów Auto Europe ma ponad 65-letnie doświadczenie w branży, dostarczając wysokiej jakości pojazdy w najniższych cenach. Mamy dostępnych ponad 24,000 lokalizacji odbioru i zwrotu pojazdów w ponad 180 różnych krajach na świecie, dlatego zawsze mamy odpowiednie lokalizacje wynajmu dla podróżnych, w tym we Frankfurcie.

  Skontaktuj się z naszymi specjalistami, dzwoniąc pod numer +48 222 639 537 jeśli masz jakieś dodatkowe pytania, lub potrzebujesz pomocy przy dokonywaniu rezerwacji, a jeden z naszych agentów z chęcią Ci w tym pomoże. Dla dodatkowego spokoju może zainteresują Cię opinie i komentarze wystawione przez poprzednich klientów Auto Europe, aby przekonać się, jakie są opinie o wypożyczalni samochodów we Frankfurcie.

  Informacje o stacji

  Zbudowana przez Philippa Holzmann na początku lat 80 XX wieku stacja Frankfurt Hauptbahnhof zawsze była jednym z największych dworców kolejowych w Europie. Przez niesamowite połączenie stylów neorenesansowego i neoklasycznego, budynek ten cechuje klasyczna elegancja, idealnie zachowane prporcje ze wspaniałą główną halą z godnym podziwu posągiem Atlasa, dźwigającego ciężar świata na swoich ramionach. Obecnie stacja jest ważnym węzłem komunikacyjnym z 24 głównymi torami i terminalem dla S-Bahn (szybkich pociągów miejskich), U-Bahn (metro line) i usług tramwajowych do miasta.

  Skąd mogę odebrać samochód wynajęty na stacji kolejowej we Frankfurcie

  Jedne z najbardziej prestiżowych wypożyczalni samochodów ma swoje stanowiska na stacji we Frankfurcie. Wypożyczalnia samochodów na stacji we Frankfurcie jak Europcar, Hertz i Sixt oferuje swoje usługi na stanowiskach w specjalnie wydzielonej sekcji dla dostawców (patrz na znaki wskazujące na Mietwagenzentrum) przy centrum DB travel. Przed przyjazdem po odbiór pojazdu, upewnij się, że masz wszystko, co wymagane do sprawnego przejścia przez cały proces, czyli paszport, prawo jazdy, kartę kredytową, voucher i szczegóły ubezpieczenia.

  Europcar na stacji we Frankfurcie Europcar na stacji Frankfurt
  Im Hauptbahnhof 1,
  Frankfurt, Niemcy 08014

  +49 69 2429810
  Godziny otwarcia:
  Pon-pt 08:00 - 19:00
  Sob-Nd 09:00 - 13:00
  Hertz na stacji we Frankfurcie Hertz na stacji Frankfurt
  Im Hauptbahnhof 1,
  Frankfurt, Niemcy 08014

  +49 69 230484
  Godziny otwarcia:
  Pon-pt 07:00 - 23:00
  Sob-Nd 08:00 - 17:00
  Sixt na stacji we Frankfurcie Sixt na stacji Frankfurt
  Im Hauptbahnhof 1,
  Frankfurt, Niemcy 08014

  +49 89 66060060
  Godziny otwarcia:
  Pon-pt 07:00 - 22:00
  Sob-Nd 08:00 - 16:00

  Usługi na stacji

  Jako jedna z największych stacji kolejowych w Europie, nic dziwnego, że podróżni przyjeżdżający na stację Frankfurt Hauptbahnhof mogą na miejscu skorzystać z licznych usług i udogodnień, nie wspominając o niewielkiej odległości od wielu wspaniałych atrakcji tak blisko dworca. W samym centrum stacji znajdziesz kasy biletowe, automaty z biletami i poczekalnie. Inne udogodnienia to między innymi toalety, duża przechowalnia bagażu i kilka sklepów, barów i kawiarni.

  Jak się dostać na i opuścić stację kolejową we Frankfurcie

  Dzięki centralnej lokalizacji dworca, podróżni nie będą mieli żadnego problemu z przedostaniem się tu, zwłaszcza jak decydują się na wynajem samochodu na stacji we Frankfurcie. Odwiedzający korzystający z transportu publicznego, mogą przedostać się na stację, korzystając z podziemnego systemu kolejowego (U-Bahn), tramwai lub autobusów, a także z wydajnego systemu kolei miejskiej (S-Bahn), oferującej połączenia też na lotnisko we Frankfurcie.

  Porady parkingowe

  Kiedy odbierzesz już pojazd ze stacji kolejowej Frankfurt Hauptbahnhof, kolejnym problemem może być kwestia znalezienia miejsca parkingowego podczas zwiedzania. Wolne miejsca parkingowe na ulicach w centrum Frankfurtu są bardzo poszukiwane, ale czasem można je znaleźć. Pamiętaj jednak, że stawka godzinowa jest bardzo wysoka, jeśli już uda Ci się gdzieś zaparkować. Podobnie wygląda przy większych atrakcjach turystycznych (jak w dzielnicy Sachsenhausen), gdzie możliwości parkowania na ulicy są mocno ograniczone, nawet w weekend. Należy też pamiętać, że są strefy, gdzie parkowanie jest dozwolone tylko dla mieszkańców, więc zawsze się upewnij, że sprawdziłeś znaki drogowe, przed zajęciem wolnego miejsca. W strefach, gdzie dostępny jest płatny parking, może być wymagane zakupienie dysku parkingowego z wyświetlanym czasem parkowania, który musi być wystawiony (i dobrze widoczny) za przednią szybą pojazdu. Dysk ten zazwyczaj można otrzymać od dostawcy, więc jeśli planujesz parkować w centrum miasta najlepiej ustalić to z przedstawicielem wypożyczalni przed odjazdem z biura. Możesz też zakupić taki dysk w kiosku, na posterunku policji i na większości stacji benzynowych. Oprócz parkowania na ulicy, możesz też skorzystać z licznych garaży parkingowych w centrum miasta, a także dostępne są popularne parkingi Park+Ride (P+R) położone nieco dalej, ale oferujące niższe stawki, a do centrum Frankfurt możesz bez problemu przedostać się transportem publicznym.

  Przydatne linki

  Informacje turystyczne