Auto Europe

 • POLSKA
 • Skontaktuj się z naszymi specjalistami

  WYPOZYCZALNIA SAMOCHODÓW STACJA W KOLONII

  Wynajem samochodów na całym świecie
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Wynajem samochodów na całym świecie

  Wypożyczalnia samochodów na stacji centralnej Kolonia

  Wypożyczalnia samochodów na stacji centralnej w Kolonii to najlepszy sposób na szybkie zwiedzanie tego pięknego miasta, zaraz po przyjechaniu, bez pośpiechu i trzymania się rozkładu jazdy. Z wynajętym samochodem, twoim jedynym zmartwieniem będzie, którą atrakcję zobaczyć jako pierwszą! Zatrzymaj się w Muzeum Ludwiga i podziwiaj wspaniałe dzieła z kolekcji Picassa lub odwiedź czarujące Rzymsko-Germańskie Muzeum. Jeśli chcesz, możesz też opuścić miasto i wybrać się na odkrywanie dalej położonych miast i nie tylko, w tym wspaniałym kraju. Odbierając pojazd na stacji kolejowe,j znajdziesz się od razu w centrum miasta, przy słynnej katedrze, będącej głównym punktem orientacyjnym w mieście. Stacja kolejowa w Kolonii oferuje liczne połączenia lokalne, krajowe i międzynarodowe, w tym połączenia linii szybkiej kolei Thalys łączącej Kolonię z Paryżem.

  Auto Europe oferuje usługi wynajmu samochodów w różnych lokalizacjach we wszystkich większych miastach w Niemczech, w tym na stacji kolejowej Kolonia Hauptbahnhof. Dzięki naszej gwarancji najlepszej ceny nasze stawki są jednymi z najbardziej konkurencyjnych na rynku, a przy okazji zapewniamy wysokiej jakości obsługę klienta. Nasi specjaliści od wynajmu samochodów mogą Ci pomóc przygotować się do podróży i udzielić wskazówk dotyczących rezerwacji i wynajmu. Możesz zarezerwować samochód online lub skontaktować się z agentami Auto Europe pod numerem +48222639537, którzy z chęcią pomogą Ci zaplanować Twój następny wyjazd do Niemiec.

  Informacje o stacji

  Stacja Köln Hauptbahnhof (niemiecka nazwa stacji w Kolonii) znajduje się zaraz przy słynnej katedrze w Kolonii. Stacja ta jest ważnym lokalnym, krajowym i międzynarodowym węzłem komunikacyjnym transportu kolejowego, z licznymi połączeniami kolejowymi międzynarodowych przewoźników, takich jak: ICE, Thalys i Intercity, a także regionalnych Regional-Express, RegionalBahn i lokalnych S-Bahn. Nocne usługi przewoźników EuroNight i Nightjet również dostępne są na tej stacji. Stacja w Kolonii oferuje częste połączenia do Frankfurtu szybką koleją, której trasa rozpoczyna się na południu Kolonii. W ciągu dnia średnio 280,000 pasażerów korzysta z usług na stacji, co sprawia, że jest ona piątą pod względem ruchu pasażerskiego stacją w Niemczech.

  Skąd mogę odebrać samochód wynajęty na stacji centralnej Kolonia

  Decydując się na wynajem samochodu na stacji w Kolonii z Auto Europe, stanowiska wypożyczalni znajdziesz w przejściu D, przy wyjściu 1 (od strony katedry) i niedaleko punktu informacyjnego. Po wyjściu ze stacji znajdziesz odkryty parking i postój taksówek. Na stacji w Kolonii znajdziesz wypożyczalnie, z którymi współpracujemy i z łatwością odbierzesz zarezerwowany przez Auto Europe wcześniej samochód. Pamiętaj, aby mieć przy sobie gotowy dowód tożsamości, prawo jazdy, kartę kredytową i voucher, kiedy stawisz się po odbiór.

  Avis na stacji centralnej Kolonia Avis na stacji centralnej Kolonia
  Buero Im Hbf Reisezentrum 2, Parkplatz Am Alten Ufer,
  Kolonia, Niemcy 50668

  (49) 221 9130063
  Godziny otwarcia:
  Pon-pt 08:00 - 22:00
  Alamo na stacji centralnej Kolonia Alamo na stacji centralnej Kolonia
  Breslauer Pl 2,
  Kolonia, Niemcy 50668

  +49 6196 769860
  Godziny otwarcia:
  Pon-pt 08:00 - 16:00
  Europcar na stacji centralnej Kolonia Europcar na stacji centralnej Kolonia
  1 Trankgasse 11, Db Reisezentrum,
  Kolonia, Niemcy 50667

  +49 (221) 1392748
  Godziny otwarcia:
  Pon-pt 07:00 - 19:00
  Sob-nd 08:00 - 17:00
  Sixt na stacji centralnej Kolonia Sixt na stacji centralnej Kolonia
  Trankgasse 11 im Hbf,
  Kolonia, Niemcy 50667

  +49 89 66060060
  Godziny otwarcia:
  Pon-pt 07:30 - 12:30

  Usługi na stacji

  Główna stacja kolejowa w Kolonii służy jako brama wjazdowa do miasta i jednocześnie połączenie do wielu miejsc w kraju i za granicą. Jako duży węzeł komunikacyjny, stacja oferuje liczne udogodnienia i usługi, z przestrzenią na krótki spacer w przyjemnym otoczeniu i ze sklepami do odwiedzenia w czasie wolnym. Czekając na połączenie możesz też zatrzymać się na kawę, szybką przekąskę lub lunch w jednej z restauracji dostępnych na stacji. Wszystkie miejsca i usługi są jasno oznaczone, a interaktywny rozkład budynku wskaże, gdzie znajduje się szukany przez ciebie sklep, czy inna usługa. Na stacji oferowane jest też darmowe WiFi, a po zalogowaniu możesz korzystać z telefonu, czy laptopa w dowolny sposób, wysyłając maile, przesyłając pliki, dokonując połączeń i innych czynności. Jeśli zgubisz coś w pociągu lub na stacji możesz wypełnić internetowy formularz dotyczący zagubionego bagażu. Punkt biura rzeczy znalezionych jest dostępny przez cały czas. Jeśli chcesz zakupić bilet, możesz to zrobić online lub korzystając z biletomatów DB dostępnych na stacji, obsługiwanych w sześciu różnych językach. W przejściu D znajdować się też będzie twoja wypożyczalnia samochodów na stacji w Kolonii, a wskazówki jak się do nie dostać zamieszczone też będą na stronie i na twoim voucherze.

  Jak się dostać na i opuścić stację centralną w Kolonii

  Stacja Kolonia Hauptbahnhof jest jednym z europejskich węzłów komunikacyjnych dla połączeń długodystansowych. Długodystansowe linie biegną po obydwu stronach rzeki Ren przez Kolonię. Co za tym idzie stacja po lewej stronie rzeki Ren połączona jest ze stacją Köln Messe/Deutz połączona jest ze stacją na prawym brzegu mostem Hohenzollern. Długodystansowe pociągi oferują połączenia z całym regionem Zagłębia Ruhry, południowymi Niemcami, Szwajcarią, Holandią i Belgią. Kolonia Hauptbahnhof, razem z mostem Hohenzollern jest kluczowym wąskim gardłem w transporcie kolejowym w rejonie wokół Kolonii. Pociągi długodystansowe odjeżdżają zazwyczaj ze wschodniej części stacji, podczas gdy połączenia regionalne zazwyczaj odbywają się w zachodniej części.

  Wszystkie perony na stacji podzielone są na trzy części, co nie zmienia faktu, że często są one zatłoczone, jednak rozbudowa stacji nie jest możliwa ze względu na historyczną okolicę. Połączenia do lokalnej sieci transportu w Kolonii Stadtbahn są możliwe dzięki dwóm podziemnym stacjom, Dom/Hbf i Breslauer Platz/Hbf odpowiednio na końcach stacji. Główna stacja ma 11 głównych torów na peronach pasażerskich, z których dwa wykorzystywane są przez S-Bahn; jedna z dwóch podziemnych stacji Stadtbahn ma dwa tory z peronami (Dom/Hbf), a druga (Breslauer Platz/Hbf) ma dwa z trzech torów w użyciu i dwa perony.

  Porady parkingowe

  Stacja kolejowa w Kolonii oferuje liczne opcje parkingowe od różnych dostawców. Dostępne są też specjalne oferty parkingowe na licznych stacjach, jak: Park&Rail, zniżki z BahnCard oraz bahn.comfort parking. Dzięki tym ofertom możesz zaoszczędzić na opłatach parkingowych lub zakupić kartę parkingową przed rozpoczęciem podróży. Miejsce na parkingu na stacji można zarezerwować do 24 przed przyjazdem na wielu stacjach. Na oficjalnej stronie stacji kolejowej w Kolonii znajduje się dokładna mapa stacji z parkingami, którą można pobrać, a także wskazówki odnośnie dostępnych opcji parkingowych na miejscu, jak parkingi wielopoziomowe, parkingi podziemne i zatoki parkingowe.

  Parkowanie w Kolonii nie powinno być problematyczne, ponieważ miasto oferuje liczne opcje parkingowe do wyboru. Możesz skorzystać z garaży parkingowych, parkingów P+R lub po prostu zaparkować na ulicy, jednak zwróć uwagę na znaki wskazujące na możliwe ograniczenia lub opłaty. Przy stacjach środków transportu publicznego często znajdują się bezpłatne parkingi, na których możesz się zatrzymać i zwiedzać dalej miasto transportem publicznym.

  Przydatne linki

  Strona internetowa stacji