Auto Europe

 • POLSKA
 • Skontaktuj się z naszymi specjalistami

  TANI WYNAJEM SAMOCHODÓW W KOLONII

  Wynajem samochodów na całym świecie
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Wynajem samochodów na całym świecie

  Wypożyczalnia samochodów w Kolonii - rezerwuj w niskich cenach

  Jedno z najbardziej inspirujących miast w Niemczech, Kolonia zachwyca odwiedzających licznymi historycznymi miejscami, piękną gotycką architekturą i fantastyczną sceną kulturalną. Jedyna i prawdziwa wizytówka miasta to Katedra w Kolonii, dominująca nad horyzontem i często służąca za ulubiony punkt orientacyjny dla podróżnych i nie tylko. Historyczne centrum miasta pełne jest starych budynków w różnych kolorach, z wąskimi brukowanymi uliczkami i nietypowymi sklepami jest idealnym miejscem na popołudniowy spacer. Jedna z ciekawszych atrakcji w mieście to słynny karnawał, kiedy ulice przepełnione są świętującymi ludźmi. Wypożyczalnia samochodów w Kolonii nie tylko ułatwi ci zobaczenie wszystkich atrakcji w mieście, ale też zobaczenie i odkrywanie dalej położonych miejsc, wartych odkrycia.

  Ogólnie rzecz biorąc, szerokie spektrum atrakcji turystycznych, sprawia, że Kolonia jest atrakcyjnym miejscem do odwiedzenia przez cały rok. Jest to również idealny punkt startowy na podróże do dalej położonych miejsc lub na wycieczki objazdowe. Po niemieckiej stolicy, Berlinie, pięknym północnym Hamburgu i południowym turystycznym magnesie Monachium, Kolonia jest czwartym pod względem wielkości miastem w kraju. Auto Europe jest obecne we wszystkich większych miastach w regionie i oferuje klientom jedne z najniższych cen wynajmu samochodów. Dzięki naszym licznym partnerstwom otrzymujesz też dostęp do ogromnej floty pojazdów do wyboru. Jeśli masz dodatkowe pytania związane z rezerwacją lub wyjazdem, nie zawahaj się z nami skontaktować telefonicznie lub wysyłając e-mail.

  Jaki jest ruch na drogach w Kolonii?

  Jeśli chodzi o przemieszczanie się po mieście, to możesz być pewien, że wynajem samochodu w Kolonii jest najlepszym wyborem do zwiedzania miasta i całego regionu, a nawet na podróż do sąsiadującej Belgii, czy Holandii. Miasto może poszczycić się jedną z najlepszych w Europie obwodnic i nawet 10 głównymi odgałęzieniami niemieckich autostrad prowadzących do Kolonii, co sprawia, że miejsce to ma nowoczesną infrastrukturę. Jednak, w godzinach szczytu normalne jest spotkać się ze wzmożonym ruchem i zatorem na najczęściej używanych drogach w mieście. W szczególności trasa A3 spotyka się z wysokim poziomem natężonego ruchu drogowego.

  W szczególności obwodnica Kolonii (cały kompleks autostrad otaczający miasto) jest często przepełniona i zdarzają się na niej zatory. Zarezerwuj sobie nieco więcej czasu na dotarcie w wybrane miejsce, kiedy podróżujesz w godzinach szczytu. Zalecamy też zapoznać się z ulicami jednokierunkowymi i głównymi ulicami w centrum miasta, zanim przyjedziesz do Kolonii. Nasz przewodnik z przepisami drogowymi w Niemczech pozwoli ci zapoznać się z najważniejszymi zasadami przed wyjazdem.

  Gdzie mogę zaparkować samochodem wynajętym w Kolonii?

  Możesz zaparkować wynajętym samochodem w jednym z 19 parkingów, 12 miejscach Park and Ride lub na ulicy. Najbardziej korzystną opcją jest Park and Ride, która w niektórych miejscach jest darmowa i wystarczy wystawić bilet na transport publiczny, podczas gdy parkowanie na ulicach jest nielimitowane, ale obowiązują opłaty. Parkingi w centrum Kolonii też oferują nielimitowany parking, a ceny różnią się w zależności od miejsca i pory dnia czy dnia tygodnia. Czasem możesz znaleźć świetne oferty na weekend lub zostawić pojazd zaparkowany przez noc.

  Lotnisko w Kolonii

  Międzynarodowe lotnisko w Kolonii obsługuje większość terenów zachodnich Niemiec, w tym miasta Kolonię i Bonn. Port ten jest położony około 14 kilometrów od obydwu miast. Z niemal 12.4 milionami pasażerów obsłużonych na lotnisku w roku 2017, port lotniczy w Kolonii jest siódmym pod względem wielkości lotniskiem pasażerskim w Niemczech i oferuje liczne połączenia do lokalizacji w kraju i za granicą z wieloma połączeniami tanimi liniami lotniczymi.

  Międzynarodowe Lotnisko w Kolonii (CGN)
  Strona internetowa: www.koeln-bonn-airport.de
  Adres: Flughafenstraße 43, 70629 Stuttgart, Niemcy
  Telefon: +49 2203 404001

  Co robić w Kolonii

  Jeśli uwielbiasz zwiedzać wspaniałe muzea przez kilka godzin, to możesz być pewien, że w Kolonii jest wystarczająco dużo sztuki i historii, aby zatrzymać Cię tam na kilka dni. Będziesz musiał być bezwzględny i mocno zorganizowany, aby zmieścić choć kilka z nich podczas jednej wizyty. A w ramach chwili odpoczynku od romańskich kościołów i muzeów, Kolonia jest miastem z największą ilością pubów na osobę w Niemczech. Dodaj do tego bez wysiłku wyluzowane dzielnice, dynamiczne dystrykty nad rzeką i słynną katedrę, a być może nie będziesz już chciał wyjechać.

  • Katedra w Kolonii: Międzynarodowe miejsce pielgrzymek, katedra w Kolonii mieściła w sobie relikwie Trzech Króli od roku 1164. W 1248 rozpoczęła się budowla nowego gotyckiego budynku na przechowanie tych cennych szczątek, a inspiracja przyszła od eterycznych katedr na północy Francji. Obecnie miejsce UNESCO, katedra w Kolonii jest najczęściej odwiedzanym punktem orientacyjnym w Niemczech, a jej 19-wieczne wieże wciąż są drugą pod względem wielkości budowlą w mieście. W środku jest zachwycająca ilość sztuki do zobaczenia, jak witraże z 16 wieku, Krucyfiks Gero-Kreuz z 10 wieku i czarny marmurowy ołtarz z 14 wieku z wyrzeźbionymi niszami ukazującymi obrazy z Koronacji Maryi.

  • Muzeum Ludwig: Wystawiające sztukę od 1900 roku, Muzeum Ludwig powstało w latach 80. XX wieku w nowoczesnym budynku w kompleksie powstałym w tym specjalnym celu, przy katedrze. Pomysł na zbudowanie muzeum powstał około roku 1970, po tym jak Ludwig, Peter i Irene, przekazali wartą miliony dolarów kolekcję sztuki z 20 wieku. Oprócz wielu dzieł Picassa i szerokiej kolekcji rosyjskich awangardowych dzieł znajdziesz tu klasyczne przykłady Pop Art, jak dzieło Warhola “Brillo Boxes” i “Maybe” ręki Roya Lichtenstein.

  • Stare Miasto: Spacerując od placu do placu w historycznym centrum miasta, warto pamiętać, że trzy czwarte Kolonii zostało zniszczone podczas wojny. Myśl to pozwoli przynieść pokorę, podczas przechadzania się brukowanymi ulicami, które były zaledwie kupką gruzu zaledwie 70 lat temu. A mimo wszystko atmosfera starego świata wciąż błyszczy na wszystkich uliczkach i placach, jak Heumarkt i Altermarkt, nawet przy nowych betonowych konstrukcjach z okresu powojennego.

  • Groß St. Martin: Część miejskiej sylwetki od 12-wieku w Kolonii pozostałaby taka sama bez fantastycznej wieży Groß St. Martin. A kiedy ten wspaniały reński pomnik został zburzony podczas bombardowania w czasie wojny, jego rekonstrukcja pozwoliła do dogłębne zbadanie jego fundamentów, które okazały się datować aż do czasów panowania Cesarstwa Rzymskiego. Pod słynnym prezbiterium trójlistnym możesz teraz zobaczyć, że ściany kościoła łączą się gładko ze ścianami rzymskiego magazynu.

  • St. Maria Im Kapitol: W Kapitol Viertel, ten romański kościół znajduje się w miejscu, gdzie starożytna rzymska świątynia stała niegdyś w Kolonii. Największy z trzech pozostałych kościołów romańskich w Kolonii, St. Maria im Kapitol datowany jest na połowę 11 wieku, a jego apsydy powstały na podobieństwo Betlejemskiego kościoła Narodzenia Pańskiego. Co niesamowite, oryginalne drewniane drzwi, powstałe w roku 1046 są wciąż dobrze utrzymane i można je podziwiać na wystawie w południowej nawie bocznej. Oprawione misternym wzorem, ukazują one życie Chrystusa.

  Najlepsze wycieczki jednodniowe samochodem wynajętym w Kolonii

  Kolonia w Niemczech, jest świetnym miejscem startowym do rozpoczęcia zwiedzania całego regionu i Doliny Renu. Wypożyczalnia samochodów w Kolonii zapewni Ci doskonały środek transportu na zwiedzanie wszystkich dalej położonych miejsc, a w zależności od tego ile czasu możesz poświęcić na zwiedzanie dobrze zaplanowany wyjazd pozwoli Ci odkryć tak wiele jak się da. Auto Europe stworzyła propozycję kilku miejsc do odwiedzenia podczas kolejnej wizyty.

  Linz am Rhein

  Linz am Rhein to małe miasteczko w Rhineland-Palatinate, położone około 55 km na południe od Kolonii. Miasto to znajduje się na prawym brzegu rzeki Ren w romantycznej Dolinie Renu. Do Linz możesz dotrzeć w godzinę jazdy w zależności od wybranej trasy i postojów w międzyczasie. Historyczne stare miasto w Linz am Rhein (historische Altstadt po niemiecku) jest wyjątkowe, z licznymi kolorowymi domami szachulcowymi, czarującym Marktplatz i Rathaus (ratuszem). W Linz możesz też wybrać się na wspinaczkę trasą RheinSteig.

  Dolina Ahr

  Dolina Ahr (po niemiecku: Ahrtal) jest regionem wina w Rhineland Palatinate znanym międzynarodowo przez słynne wino spätburgunder (pinot noir). Dolina ta jest też największym regionem czerwonego wina w Niemczech. Wąską dolinę Ahr charakteryzuje głęboki wąwóz otoczony stromymi tarasowymi winnicami. Czerwone winogrona rosną i dojrzewają tutaj, dzięki ciepłemu mikroklimatowi, powstałemu przez wulkaniczne skały łupkowe i glebę. Najlepszym sposobem na zwiedzanie tego regionu jest wspinaczka na Rotweinwanderweg, trasą czerwonego wina. Trasa jest dość łatwa, w większości płaska i jasno oznaczona znakami z motywem czerwonych winogron.

  Brühl

  Brühl jest miastem w Rhineland położonym około 17 km na południowy zachód od Kolonii. Głównym powodem, dla którego warto odwiedzić Brühl, to wizyta w Pałacach Augustusburg i Falkenlust, z których obydwa są wpisane na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Augustusburg jest pięknym i ostentacyjnym 18-wiecznym pałacem w stylu Rococo. Wnętrze pałacu możesz zwiedzić tylko z przewodnikiem. Po zwiedzaniu pałacu możesz udać się na relaks w pałacowych ogrodach i 25-minutowy spacer do domku myśliwskiego Falkenlust. Falkenlust w swoim własnym tempie z audioprzewodnikiem (dostępnym w 12 różnych językach).

  Termy Carolus

  Termy Carolus to najlepszy pomysł na wycieczkę jednodniową z Kolonii jeśli chcesz spędzić dzień na relaksacji i wchłanianiu niemieckiej kultury spa. Niemiecka kultura jest tradycją zaadaptowaną od starożytnych Rzymian. Za czasów panowania Cesarstwa Rzymskiego, romańscy żołnierza udawali się do łaźni i brali kąpiele w bogatych w minerały wodach po udanych bitwach, aby przyspieszyć gojenie się ran. Miejscowości uzdrowiskowe jak Baden-Baden w Schwarzwald powstały na ruinach romańskich łaźni sprzed 2,000 lat.

  Jak poruszać się po Kolonii

  Szczegółowa sieć dogodnych połączeń kolejowych, autobusowych i tramwajowych pozwala odwiedzającym Kolonię z łatwością przemieszczać się po mieście nie zależnie od czasu. Możesz skorzystać z licznych dogodnych połączeń ze stacji kolejowej w Kolonii i udać się w miejsca położone w tym samym regionie, w kraju lub za granicą. Możesz zakupić odpowiedni bilet, czy to w jedną stronę, całodniowy, na cztery przejazdy, czy grupowy, w jednym z licznych biletomatów, w punktach informacyjnych, na niektórych przystankach tramwajowych i w autobusach. Jeśli chcesz zaparkować wynajęty samochód w Kolonii na jednym z parkingów na przedmieściach, skorzystaj z usług systemu transportu publicznego i skorzystaj z internetowego planera, dzięki któremu możesz zaplanować wycieczkę po mieście i z łatwością się po nim poruszać.

  Przydatne linki

  Przewodnik Turystyczny Kolonia