Auto Europe

 • POLSKA
 • Skontaktuj się z naszymi specjalistami

  TANI WYNAJEM SAMOCHODÓW W DORTMUNDZIE

  Wynajem samochodów na całym świecie
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Wynajem samochodów na całym świecie
  Dzlaczego warto u nas zarezerwować
  • Porównaj wypożyczalnie i znajdź najlepszą cenę
  • Bezpłatna anulacja do 48 godzin przed odbiorem
  • Bez opłat za transakcje kartą kredytową
  • Pon-niedz wsparcie telefoniczne
  • 24000 punktów odbioru na świecie

  Wypożyczalnia samochodów w Dortmundzie - rezerwuj i oszczędzaj

  Jako znany na całym świecie pośrednik w wypożyczaniu samochodów, Auto Europe z dumą oferuje Ci możliwość doświadczenia wynajmu, który sprawi, że Twoje wakacje będą niezapomniane. Firma rozwinęła się od małych początków do możliwości dostarczenia pojazdów w ponad 24 000 punktach odbioru na całym świecie. Wypożyczalnia samochodów w Dortmundzie z Auto Europe, nie tylko daje Ci szeroki wybór pojazdów i niesamowicie niskie stawki, ale także fantastyczną obsługę klienta. Dortmund znajduje się w Nadrenii Północnej-Westfalii. Jest to ósme co do wielkości miasto w Niemczech. Popularne miejsca turystyczne to zoo, Rosarium (z kolekcją ponad 3000 gatunków róż), Hohensyburg, Reinoldikirche,muzea i wiele innych.

  Niezależnie od tego, czy wybierasz się na wakacje do Dortmundu, odwiedzasz znajomych, czy podróżujesz w interesach, wynajem samochodu w Dortmundzie jest najlepszym sposobem na poruszanie się po mieście. Auto Europe oferuje szeroki wybór kategorii samochodów, opcji wynajmu i dostawców. Wypożycz samochód z Auto Europe i podróżuj we własnym tempie. Zobacz miasto i przejdź dalej, aby odkryć Zagłębie Ruhry i miasta w regionie, takie jak Duisburg lub Essen. Jeśli chesz poznać opinie o wypożyczalni samochodów w Dortmundzie wejdź na stronę Auto Europe i zobacz recenzje naszych klientów.

  Jaki jest ruch na drogach w Dortmundzie?

  Chociaż niemieccy kierowcy przez większość czasu sprawią, że poczujesz się komfortowo na drodze, świadomość o tym, dokąd zmierzasz, da ci przewagę. Zapoznaj się z lokalną siecią dróg lub zdecyduj się na wynajem samochodu w Dortmundzie z Auto Europe z ofertą systemu nawigacji. Na autostradach upewnij się, że utrzymujesz wystarczającą odległość od samochodu przed Tobą. Minimalna odległość to twoja prędkość podzielona przez dwa. Zapoznaj się z przewodnikiem z informacjami dotyczącymi jazdy, aby uzyskać więcej informacji na temat przepisów ruchu drogowego w Niemczech.

  Pamiętaj, że strefa niskiej emisji (Umweltzone) istnieje w centrum Dortmundu. Bez naklejki Umweltzone wjazd do tego obszaru jest zabroniony.Odwiedź naszą stronę z informacjami o prowadzeniu samochodu w Niemczech, aby dowiedzieć się o przepisach drogowych i dostępnych trasach.

  Gdzie mogę zaparkować samochodem wynajętym w Dortmundzie?

  Możesz zdecydować się na korzystanie z płatnego parkingu na ulicy, chociaż znalezienie niezajętych zatok może być trudne. Inną płatną opcją są parkingi publiczne. Wiele centrów handlowych oferuje również płatne parkingi. Obiekty Park Ride są dostępne w odległych częściach miasta.

  Dortmund ma kilka możliwości parkowania na ulicy w centrum miasta i poza nim. Znaki systemu parkingowego informują o pojemności na parkingach samochodowych. Parking jest raczej tani w zależności od lokalizacji. W centrum parking przy ulicy Eisenmarkt i Kuckelke oferuje rozsądne stawki na godzinę i na dzień. Na innych parkingach w mieście opłata za godzinę jast standardowa wporównaniu do innych niemieckich miast. Bezpłatny parking jest dostępny poza centralnym pierścieniem wzdłuż Baumstrasse, Kapellenstrasse, Krimstrasse, Mühlenstrasse, Brügmannstrasse, Hans-Litten-Strasse, Kronprinzenstrasse i Unionstrasse.

  Lotnisko w Dortmundzie

  Średniej wielkości lotnisko w Dortmundzie znajduje się 12 km na wschód od miasta. Obsługuje ono głównie tanie linie lotnicze. Po zjednoczeniu Niemiec w 1990 r. do harmonogramu lotów dodano Drezno, Lipsk, Berlin i Londyn. W 2017 r. lotnisko obsłużyło 2 000 701 pasażerów.

  Międzynarodowe Lotnisko w Dortmundzie (DTM)
  Strona internetowa: www.dortmund-airport.pl
  Adres: Flughafenring 2, 44319 Dortmund, Niemcy
  Telefon: +49 231 921301

  Co robić w Dortmundzie

  Dortmund, największe miasto w Westfalii, leży na wschodnim krańcu Zagłębia Ruhry w żyznym obszarze Hellweg. Miasto od dawna jest centrum niemieckiego przemysłu węglowego i stalowego, dziedzictwa, które celebrowane jest w wielu doskonałych muzeach i atrakcjach. Pomimo znaczenia przemysłu dla miasta, turystów przyciągają tu liczne otwarte przestrzenie i parki.

  • Alter Markt i Altes Stadthaus: Główną cechą Starego Miasta w Dortmundzie jest Alter Markt, Stary Rynek, duży obszar przyjazny dla pieszych, którego korzenie sięgają XII wieku, kiedy to kupcy miejscy wystawiali tu swoje towary. Do dziś miejsce pozostaje popularną dzielnicą handlową i jest domem dla wielu sklepów, butików i galerii, a także kawiarni i restauracji. Historycznymi atrakcjami placu są jego stara fontanna, dodana w 1901 r. jako poidełko dla zwierząt, oraz Stara Sala Miejska lub Altes Stadthaus, piękna neorenesansowa budowla zbudowana w 1899 r. Godną uwagi cechą fasady budynku jest duża orzeł reprezentujący miasto Dortmund.

  • Kościół Św. Reinolda: Dominantą miasta Dortmund jest kościół św. Reinolda (Reinoldikirche), którego 104-metrowa wieża jest widoczna z odległości wielu kilometrów. Rozpoczęty w XIII wieku i nieukończony do 1454 roku, kościół nosi imię patrona Dortmundu, Reinolda. Stoi nad rynkiem, na którym przez Dortmund przebiegała historyczna trasa handlowa Helweg. Wejdź na wieżę, by podziwiać panoramę miasta i zobaczyć sześć stalowych dzwonów kościoła, ważących razem około 20 ton i dodanych w 1954 roku podczas odbudowy po II wojnie światowej.

  • Zollern Colliery: Zollern Colliery to jedno z ośmiu dawnych obiektów przemysłowych wchodzących obecnie w skład Westphalian Industrial Museum. Najlepsze z nich to Machine Hall, zbudowana w 1904 roku, z jednym z najbardziej oszałamiających wejść w stylu Art Nouveau w Niemczech. Oprócz wysokich stalowych konstrukcji wyróżniają się eksponaty przedstawiające warunki pracy, a także liczne artefakty i maszyny (dostępne są wycieczki z przewodnikiem w języku angielskim).

  • Westfalenpark: Zajmujący 175 akrów park Westfalenpark w Dortmundzie jest jednym z największych i najpopularniejszych terenów zielonych w mieście. W parku znajduje się wiele atrakcji, w tym 212-metrowa wieża telewizyjna (Fernsehturm), znana miejscowo jako Florian. Obrotowa restauracja, o długości 138 metrów, oferuje wspaniałe widoki na miasto. Niemieckie Rosarium to wspaniały pokaz ponad 2600 odmian róż, które można zwiedzać przyjemnym szlakiem pieszym. W Westfalenpark znajduje się także ogromne centrum targowe, Stadion Lodowy z lodowiskami i wrotkami, a także Westfalenstadion, największy stadion piłkarski w Europie i siedziba Borussii Dortmund.

  • Hohensyburg: Około 12 kilometrów na południe od Dortmundu, na zalesionej skale nad doliną Ruhry, Hohensyburg lub Syburg, to starożytny kompleks zamkowy z VIII wieku. Ruiny zamku, które można dziś zobaczyć, pochodzą z około 1100 roku i obejmują dwie duże twierdze, dawne kwatery mieszkalne i pozostałości starego muru. Nowszym dodatkiem jest pomnik wojenny, dodany w 1930 r. dla upamiętnienia poległych z I wojny światowej. Jest to popularne miejsce dla miłośników pieszych wędrówek. Na wzgórzu znajduje się także wiele innych atrakcji, w tym Vincketurm, 26-metrowa wieża z panoramicznym widokiem oraz pomnik Kaiser-Wilhelm.

  Najlepsze wycieczki jednodniowe samochodem wynajętym w Dortmundzie

  Dortmund dzięki swojej lokalizacji dostarcza łatwy dostęp do innych ciekawych miast w okolicy. Wsiądź w swój wynajęty pojazd od wypożyczalni samochodów w Dortmundzie i poznaj okolicę podczas jedodniowej wycieczki!

  Dusseldorf

  Düsseldorf to miasto w zachodnich Niemczech znane z przemysłu modowego i sceny artystycznej. Jest podzielony przez rzekę Ren, z Altstadt (Stare Miasto) na wschodnim brzegu i nowoczesne obszary handlowe na zachodzie. W Altstadt, kościół St. Lambertus i Schlossturm (Wieża Zamkowa) pochodzą z XIII wieku. Na ulicach takich jak Königsallee i Schadowstrasse znajdują się sklepy butikowe.

  Kolonia

  Kolonia, 2000-letnie miasto nad Renem w zachodnich Niemczech, jest kulturalnym centrum regionu. Charakterystyczna architektura gotycka położona na zrekonstruowanym starym mieście, bliźniacza katedra w Kolonii znana jest również ze złoconego średniowiecznego relikwiarza i przepięknych widoków na rzekę. Sąsiednie Muzeum Ludwig prezentuje sztukę XX wieku, w tym wiele arcydzieł Picassa, a w Muzeum Romańsko-Germańskim mieszczą się rzymskie antyki.

  Münster

  Münster to miasto niedaleko od Dortmundu, położone w kierunku zachodnim. Jest znane z XIII-wiecznej katedry św. Pawła Dom, zbudowanej w stylu gotyckim i romańskim. Plac Prinzipalmarkt otoczony jest dwuspadowymi domami, gotyckim ratuszem i późnośredniowiecznym kościołem św. Lambertiego. Ogrody barokowego pałacu Schloss Münster obejmują szklarnie Ogrodu Botanicznego. Muzeum sztuki Pablo Picasso zawiera kolekcję litografii malarza.

  Informacje geograficzne i historyczne

  Dortmund znajduje się w północno-zachodnich Niemczech w kraju związkowym Nadrenia Północna-Westfalia. Miasto leży w Zagłębiu Ruhry, największej aglomeracji miejskiej w Niemczech. Kanał Dortmund-Ems łączy port Dortmund (największy port kanałowy w Europie) z Morzem Północnym. Dusseldorf, stolica Nadrenii Północnej-Westfalii, znajduje się zaledwie 44 km na południowy zachód od miasta. Dortmund leży w strefie klimatu umiarkowanego, gdzie lata są chłodne, a zimy łagodne.

  Podczas wojny trzydziestoletniej miasto zostało zniszczone i traciło na znaczeniu aż do początku industrializacji. Miasto stało się wówczas jednym z najważniejszych centrów węgla, stali i piwa w Niemczech. W konsekwencji Dortmund był jednym z najbardziej zbombardowanych miast w Niemczech podczas II wojny światowej. Region dostosował się od upadku swojego stuletniego przemysłu stalowego i węglowego i przeszedł na zaawansowaną technologię biomedyczną, technologię mikrosystemów, a także usługi. W 2009 r. Dortmund został sklasyfikowany jako miasto węzłowe w Indeksie Miast Innowacji opublikowanym przez 2thinknow i jest najbardziej zrównoważonym i cyfrowym miastem w Niemczech.

  Miasto znane jest jako „zielona metropolia” Westfalii. Prawie połowa terytorium gminy składa się z dróg wodnych, lasów, rolnictwa i terenów zielonych z przestronnymi parkami, takimi jak Westfalenpark i Rombergpark. Stanowi to wyraźny kontrast z blisko stuletnim rozległym wydobywaniem węgla i hutnictwem stali w przeszłości. Dortmund jest także domem dla Ballspielverein Borussia 09 e.V. Dortmund, powszechnie znany jako Borussia Dortmund, odnoszący sukcesy klub w niemieckiej piłce nożnej.

  Jak poruszać się po Dortmundzie

  Lokalny transport publiczny obsługiwany jest przez Verkehrsverbund Rhein-Ruhr (VRR), który obejmuje cały obszar Ruhry. W samym Dortmundzie możesz wybierać między pociągami regionalnymi, podmiejskimi i miejskimi, autobusami i metrem. Sieć transportu publicznego jest zatem dobrze rozwinięta i obejmuje duży obszar, umożliwiając osobom dojeżdżającym do pracy i odwiedzającym łatwe przemieszczanie się po mieście i poza nim.

  Przydatne linki

  Przewodnik Turystyczny Dortmund