Auto Europe

 • POLSKA
 • Skontaktuj się z naszymi specjalistami

  TANI WYNAJEM SAMOCHODÓW W POLSCE

  Wynajem samochodów na całym świecie
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Wynajem samochodów na całym świecie
  Dzlaczego warto u nas zarezerwować
  • Porównaj wypożyczalnie i znajdź najlepszą cenę
  • Bezpłatna anulacja do 48 godzin przed odbiorem
  • Bez opłat za transakcje kartą kredytową
  • Pon-sob wsparcie telefoniczne
  • 24000 punktów odbioru na świecie

  Wypożyczalnia samochodów w Polsce z Auto Europe

  Jeśli chcesz wynająć samochód w Polsce, upewnij się, że szukasz niezawodnej i renomowanej firmy, która oferuje najlepsze ceny i najszerszy wybór. Przy wybraniu Auto Europe masz pewność, że otrzymasz wszystko i jeszcze więcej. W Auto Europe oferujemy największą flotę pojazdów, z szeroką gamą miejsc odbioru dla wynajmu samochodów w Polsce, a nasi przedstawiciele obsługi klienta są do dyspozycji 7 dni w tygodniu. Zadzwoń do nas już dziś pod numerem +48 222 639 537 lub zarezerwuj samochód online, korzystając z naszego łatwego 3-etapowego procesu rezerwacji. W Polsce jest wiele do zobaczenia, a Auto Europe chce, abyś każdy mógł zwiedzać kraj w sposób, który pasuje do indywidualnego planu podróży, ponieważ dla nas nie ma nic ważniejszego niż nasz klient.

  Kiedy wynajmujesz samochód w Polsce, dajesz sobie możliwość poznania tego szlachetnego i bogatego historycznie kraju we własnym czasie według własnego gustu. Rozpocznij swój urlop od wynajmu samochodów w Warszawie, modnym i porywającym mieście, w którym możesz odwiedzić XIV-wieczny Zamek Królewski, by zwiedzić skomplikowany zabytek, lub złożyć hołd słynnemu polskiemu kompozytorowi Fryderykowi Chopinowi, odwiedzając nowoczesne, przesycone technologią high-tech multimedialne Chopin muzeum. Następnie możesz wybrać się wynajętym samochodem do Krakowa, najważniejszej miejscowości turystycznej w Polsce, pełnej dobrze zachowanej architektury gotyckiej, modnych barów i eleganckich restauracji. Gdy już znudzisz się miejską scenerią, rozległe i majestatyczne piękno Polski czeka na Ciebie z niekończącymi się kilometrami dziewiczych lasów i dróg wodnych, gotowych do zwiedzania. W Polsce jest ponad 199 500 km dróg, które można przemierzać, a wypożyczalnia samochodów w Polsce pozwala na wyznaczenie własnego kursu, aby przeżyć przygodę, którą zapamiętasz. Wejdż na naszą stronę i zobacz opinie o wypożyczalni samochodów w Polsce klientów Auto Europe i ciesz się z wyjazdu.

  Jakie są najważniejsze przepisy drogowe w Polsce?

  Główne drogi w Polsce są dobrze utrzymane, dlatego najlepiej podróżować po drogach państwowych lub autostradach. Poniżej znajdziesz informacje na temat zasad i przepisów dotyczących prowadzenia pojazdów w Polsce:

  • Jedź po prawej stronie drogi.

  • Każdy pasażer w pojeździe musi mieć zapięte pasy bezpieczeństwa.

  • Używanie telefonu komórkowego jest zabronione z wyjątkiem urządzeń głośnomówiących.

  • Musisz posiadać prawo jazdy i umowę najmu w pojeździe.

  • Twoje reflektory muszą być włączone przez cały rok w ciągu dnia i nocy.

  • Jeśli złamiesz prawo lub zasady jazdy, możesz podlegać grzywnie na miejscu, którą należy zapłacić w polskiej walucie w momencie naruszenia.

  Polska bardzo poważnie traktuje jazdę po pijanemu i obecnie umacnia swoje przepisy, aby uwzględnić wysokie grzywny, długie zawieszenie prawa jazdy i znaczny czas uwięzienia dla powtarzających się przestępców. Z limitem alkoholu we krwi wynoszącym zaledwie 0,02, naruszysz polskie limity jazdy po pijanemu i policja będzie Cię ścigać. Jeśli zamierzasz pić, nie jedź. Na naszej stronie z informacjami o jeździe w Polsce znajdziesz więcej przydatnych wskazówek.

  Ważne zasady dotyczące tankowania

  W Polsce znajdziesz wiele stacji benzynowych na głównych obszarach miejskich oraz wzdłuż autostrad i głównych dróg. Większość stacji jest otwarta od 6:00 do 22:00, jednak istnieje wiele stacji 24-godzinnych. Shell, BP, Esso, Aral i Neste należą do firm paliwowych, które obsługują Polskę, a także do rodzimych polskich stacji benzynowych Orlen i Rafineria Gdańska.

  Większość tanich wypożyczalni samochodów w Polsce stosuje politykę paliwową „pełny do pustego”, gdzie lokalnie opłacasz paliwo i zwracasz samochód do wypożyczalni z jak najmniejszą ilością paliwa, ponieważ nie ma zwrotu za niewykorzystane paliwo. Ważne jest, aby pamiętać, że cena pobierana za paliwo jest wyższa, ponieważ dodano do niej opłatę za tankowanie oddanego pojazdu. Niektórzy uważają tę politykę za przydatną, ponieważ nie muszą tankować samochodu przed jego zwrotem. Auto Europe utrzymuje także partnerstwa z dostawcami w Polsce, które nadal stosują bardziej tradycyjną politykę paliwową „pełny do pełnego”, dostarczając samochody z pełnym zbiornikiem, za który nie pobierają opłaty, i umożliwiają klientom zwrot samochodu z taką samą ilością paliwa, unikając w ten sposób opłaty paliwowej od wypożyczalni samochodów.

  Zawsze możesz sprawdzić, jaka polityka paliwowa dotyczy każdego samochodu w naszym systemie rezerwacji. Aby uzyskać więcej informacji na ten temat, sprawdź nasz poradnik opcji tankowania.

  Co robić w Polsce

  • Rynek Główny, Kraków: Ogromny 10-hektarowy plac, jeden z największych w średniowiecznych miast Europy, posiada XVI-wieczny renesansowe Sukiennice i wspaniałą gotycką bazylikę Matki Boskiej z XIV wieku. Project for Public Spaces (Project Przestrzeni Publicznych) wymienia Krakowski plac jako najlepszą przestrzeń publiczną w Europie ze względu na tętniące życiem życie uliczne, i był głównym czynnikiem włączenia Krakowa jako jednego z najlepszych nie odkrytych miejsc na świecie w 2016 roku.

  • Łazienki Królewskie, Warszawa: Łazienki Królewskie były letnią rezydencją króla Stanisława Augusta, w której klasycystyczna architektura harmonijnie wtapia się w naturalne otoczenie z bajecznymi ogrodami. Łazienki Królewskie to największy park w Warszawie w Polsce, zajmujący 76 hektarów w centrum miasta. Kompleks parkowo-pałacowy leży w centralnej dzielnicy Warszawy przy Alei Ujazdowskiej, która jest częścią Traktu Królewskiego łączącego Zamek Królewski z Pałacem Wilanów na południu.

  • Kopalnia Soli Wieliczka: Odwiedź legendarne kopalnie soli w Wieliczce pod Krakowem na popółdniową wycieczkę z przewodnikiem i podziwiaj piękne solne rzeźby wykonane z „białego złota”. Zwiedzanie kopali można zarezerwować z wyprzedzeniem. Kopalnia soli znajduje się w miejscowości Wieliczka na południu Polski i leży w obszarze metropolitalnym Krakowa. Chlorek sodu był tu wcześniej produkowany z solanki upwellingowej - i istniał od czasów neolitu.

  • Średniowieczne Zamki: Wawel - Służący jako rezydencja królewska i miejsce, w którym władcy kraju rządzili Polską przez pięć wieków (1038-1596), zamek ten jest symbolem niepodległego państwa polskiego. Ogrodzieniec - Zamek Ogrodzieniec to zrujnowany średniowieczny zamek w półgórskim regionie górskim zwanym Polską Jurą w południowo-środkowej Polsce. Wielokrotnie przebudowywany w swojej historii zamek został zbudowany w XIV-XV w. Przez rodzinę Włodków Sulimczyków. Kruszwica - Pierwsze osady słowiańskie na terenie Kruszwicy zostały zbudowane już w VIII-IX wieku, a w drugiej połowie X wieku zbudowano tu wielką wczesną twierdzę Piastów.

  • Jeziora: Morskie Oko - Morskie Oko to największe i czwarte najgłębsze jezioro w Tatrach. Znajduje się głęboko w Tatrzańskim Parku Narodowym, w Dolinie Rybi Potok, w Tatrach Wysokich u podnóża szczytów Mięguszowieckich, w województwie małopolskim. Zakrzowek - Jezioro Zakrzowek, oddalone o 20 minut spacerem od Zamku na Wawelu, ma wyjątkowe wyróżnienie bycia ukrytą laguną w starym wydobywanym kamieniołomie - tak naprawdę jest tak ukryte, że niektórzy myślą, że to tylko mit. W rzeczywistości jest stosunkowo łatwo dostać się tam pieszo i jest warte odwiedzenia. Jezioro Zakrzówek, zdominowane przez wapienne klify i gęste podszycie okolicznych terenów, jest obdarzone pięknem przyrody. Jezioro Czarne - znajduje się w rezerwacie przyrody na Mazurach. Sam rezerwat utworzony został 1957 roku, ma powierzchnię 9,28 ha. Utworzony został dla ochrony rzadkiego gatunku rośliny wodnej.

  Wycieczki objazdowe samochodem wynajętym w Polsce

  Polska jest zróżnicowanym krajem i ma wiele do zaoferowania dzisiejszemu turyście. Przez Tatry, zabytkowe miasta i średniowieczne zamki, podróż po Polsce zabierze Cię we wspaniałe miejsca. Odwiedź Białowieżę - obszar chroniony przez UNESCO, reprezentujący unikalny europejski las pierwotny. Z tak wieloma atrakcjami do zwiedzenia zalecamy zatem zdecydować się na wynajem samochodów w Polsce z Auto Europe, by odbyć swoją własną podróż odkrywczą po rozległej sieci dróg tego bogatego kraju. Dzięki naszej opcji wynajmu jedną stronę możesz odebrać pojazd w jednym miejscu i oddać w innym, co oznacza, że podróż może być tak zróżnicowana, jak chcesz.

  Dlaczego nie rozważyć przejażdżki z Wrocławia na Mazury? Podróż zabierze Cię przez różnorodne krajobrazy, przez wspaniałe miasta Łódź i Warszawę. Na krótszą wycieczkę, spróbuj przejazd z Krakowa do Bieszczad, przez Tarnów i Krosno. Przejedziesz przez góry, jeziora i piękne wioski województwa małopolskiego i podkarpackiego. Możesz też wybrać się na północ do Trójmiasta i jechać z Gdańska w kierunku Gdyni przez Sopot, a także wybrać się na Hel miasto na końcu półwyspu Helskiego. Ta podróż zabierze Cię przez linię brzegową w Zatoce Gdańskiej i w okolice Zalewu Wiślanego, miejsca bogatego w bujną przyrodę.

  Jaki jest wymagany wiek, aby wypożyczyć samochód w Polsce?

  Aby wynająć samochód w Polsce, kierowca musi mieć co najmniej 21 lat i posiadać prawo jazdy przez co najmniej rok w swoim kraju zamieszkania. Kierowcy poniżej 25 roku życia mogą zostać obciążeni dodatkową opłatą za brak doświadczenia w prowadzeniu samochodu. Kierowcy powyżej 70 roku życia mogą również podlegać dodatkowej opłacie - koniecznie sprawdź warunki umowy najmu pod kątem takich postanowień. Ponadto wszyscy zagraniczni kierowcy będą potrzebować międzynarodowego zezwolenia na prowadzenie pojazdu w Polsce. Więcej informacji na ten temat można znaleźć w opisie o produkcie, w ogólnych warunkach najmu i lokalnych opłatach wybranego pojazdu.

  Jakie są opłaty drogowe, gdy wypożyczam samochód w Polsce?

  W Polsce znajdziesz trzy drogi płatne: Autostrada A1, A2, A4. System pobierania opłat za użytkowanie dróg płatnych:

  Opłata jest pobierana w punktach poboru opłat zlokalizowanych na drogach dojazdowych, skrzyżowaniach, na końcowych odcinkach autostrad. Opłata zależy od rodzaju pojazdu oraz odległości, która została przejechana.

  Krótko o historii

  Polska, oficjalnie Rzeczpospolita Polska, jest krajem położonym w Europie Środkowej. Podzielona jest na 16 podrejonów administracyjnych o łącznej powierzchni 312 696 kilometrów kwadratowych i charakteryzuje się umiarkowanym klimatem sezonowym.Polska jest szóstym pod względem liczby ludności państwem członkowskim Unii Europejskiej. Polska graniczy z Morzem Bałtyckim, Litwą i rosyjskim Obwodem Kaliningradzkim na północy, Białorusią i Ukrainą na wschodzie, Słowacją i Czechami na południu oraz Niemcami na zachodzie.

  Historia działalności człowieka na polskiej ziemi trwa od prawie 500 000 lat. W epoce żelaza stał się bardzo zróżnicowany, z różnymi kulturami i plemionami zamieszkującymi tereny ówczesnej NRD. Jednak to Polacy Zachodni zdominowali region i nadali Polsce swoją nazwę. Powstanie pierwszego państwa polskiego można przypisać do roku 966 ne, kiedy to Mieszko I, władca królestwa współistniejącego z terytorium dzisiejszej Polski, przeszedł na chrześcijaństwo. Królestwo Polskie zostało założone w 1025 r., a w 1569 r. utrwaliło swoje wieloletnie stowarzyszenie polityczne z Wielkim Księstwem Litewskim, podpisując Unię Lubelską. Związek ten utworzył Rzeczpospolitą Obojga Narodów, jeden z największych i najbardziej zaludnionych krajów Europy XVI i XVII wieku, z wyjątkowo liberalnym systemem politycznym, który przyjął pierwszą w Europie pisemną konstytucję narodową, Konstytucję z 3 maja 1791 r.

  Słowniczek - Wynajem samochodów w Polsce

  Wynajem samochodu w Polsce z Auto Europe nie może być prostsze, ale czasami żargon związany z branżą może sprawić, że nawet najprostsze rzeczy okażą się skomplikowane. Oto kilka szybkich wyjaśnień niektórych terminów, które możesz napotkać.

  Pośrednik - Auto Europe jest pośrednikiem wynajmu samochodów. Oznacza to, że nie mamy własnej floty, a raczej polegamy na flotach naszych partnerów (znanych też jako dostawcy). To pozwala nam rezerwować pojazdy dostępne w dużej liczbie miejsc odbioru, zawsze w najbardziej konkurencyjnych cenach.

  Voucher - Voucher to dokument wysyłany do klientów po dokonaniu rezerwacji. Zawiera on wszystkie istotne informacje o rezerwacji, a mianowicie jaka jest wypożyczalnia zapewniająca pojazd; zawiera także daty, godzinę i lokalizację odbioru i zwrotu samochodu. Ponadto podkreśla, co jest uwzględnione w rezerwacji, a co nie. Wreszcie, voucher wyszczególnia również Ogólne Warunki rezerwacji.

  Auto Europe zdecydowanie zaleca, aby klienci przeczytali wszystkie informacje zawarte na voucherze.

  Pełny do pełnego - Przy tego rodzaju polityce paliwowej samochód jest wyposażony w pełny zbiornik paliwa (za który klient NIE jest obciążany). Pod koniec wynajmu klient musi zwrócić pojazd z taką samą ilością paliwa, aby uniknąć jakichkolwiek opłat paliwowych ze strony dostawcy.

  Pełny do pustego - Przy tego rodzaju polityce paliwowej samochód jest wyposażony w pełny zbiornik paliwa, za który klient płaci przy odbiorze. Klient powinien następnie zwrócić samochód ze zbiornikiem tak pustym, jak to możliwe, ponieważ koszty za niewykorzystane paliwo NIE zostanie zwrócone. Aby uzyskać więcej informacji o paliwie i tankowaniu, kliknij tutaj.

  Udział własny - Wszystkie nasze samochody są objęte obowiązkowym ubezpieczeniem, ale ubezpieczenie to obejmuje udział własny. Jest to kwota, za którą klient jest odpowiedzialny w razie przypadkowego uszkodzenia pojazdu. Wysokość udziału własnego zależy od dostawcy i kategorii samochodu i zawsze można znaleźć informacje w naszym systemie rezerwacji w sekcji „Informacje o produkcie”, a także w „Warunkach i opłatach lokalnych”. Kaucją zwykle jest udział własny + VAT + paliwo.

  Zwrot udziału własnego - Jest to usługa świadczona przez Auto Europe, która pozwala klientom ubiegać się o zwrot udziału własnego zapłaconego u dostawcy za przypadkowe uszkodzenie samochodu. Ta usługa jest czasami wliczona w cenę podstawową pojazdu, ale częściej klient musi ją dodać za dodatkową opłatą.

  Brak udziału własnego - Usługa czasami wliczona w cenę wynajmu, która redukuje udział własny do zera. Należy jednak pamiętać, że nawet przy zerowym udziale własnym, depozyt zabezpieczający jest nadal wymagany.

  Dodatkowe informacje

  • Zwykle nie ma ograniczeń w podróżowaniu między różnymi krajami Unii Europejskiej. Jednak niektórzy dostawcy nie zezwalają na zabieranie samochodów za granicę, więc jeśli chcesz się wybrać do innego kraju, musisz wcześniej poinformować Auto Europe, abyśmy mogli sprawdzić, czy dostawca na to pozwala, lub czy pojawiają się dodatkowe opłaty.

  Polskie ambasady

  Polska jest członkiem Unii Europejskiej, strefy Schengen, Organizacji Narodów Zjednoczonych, NATO, OECD, Three Seas Initiative, Grupy Wyszehradzkiej i gościła na G20. Spośród 193 państw członkowskich Organizacji Narodów Zjednoczonych, Polska utrzymuje stosunki dyplomatyczne ze wszystkimi. Polska posiada ambasady w 91 państwach oraz 33 konsulaty w 19 państwach na świecie. W Polsce znajdują się 92 zagraniczne ambasady i 65 placówek dyplomatycznych państw akredytowanych w Polsce.

  Przydatne linki

  Informacje turystyczne